SSK

Mihai Stoica

494 posts in this topic

Iar Mironica este Stelist.

Inseamna ca n-ai vazut celebra emisiune de la Sport.ro in care au fost invitati Florin Calinescu, Radu Banciu si Mihai Mironica. Daca Mironica e stelist, inseamna ca acum tre' sa te iei de mine si sa spui ca sunt musulman - sultan - Suleyman.

"Eu nu atac Steaua, nu am cum. Tot conflictul cu managerul Stelei a inceput de la meciul cu Ajax, cand am spus că Reghe ar fi trebuit să trimită pe altcineva mai calificat să-i urmarească pe olandezi. MM e delegat, face schimbarile, si e paltonul lui Reghe, il imbrățisează la goluri. El s-a injurat cu Ciobanul si apoi a revenit la el. E un parvenit in fotbal. Există o filmare cu el cantand imnul lui Dinamo. Marele NN cantă cu frenezie imnul lui Dinamo. "

Valeriu Rachita

Ia nu mai fiti, bai, magari, lasati omu' in pace!

mm_gigi.jpg

Lari asta este din ciclul da seefule sa-ti tin ouale in mana ca poate maine vei avea un floc mai lung? :)) Of Doamne ce va face Argaseala si cu MM fara cioban la londra? O sa li se atrofieze muschi ca nu mai are Argaseala motive de sprint catre banca de rezerva! Ciobanu am inteles ca se duce la muntele Atos, undeva intr-o coliba are semnal si dupa finalul meciului va suna un aghiotant care-i va behaii rezultatul la telefon!

Edited by besliud

Inseamna ca n-ai vazut celebra emisiune de la Sport.ro in care au fost invitati Florin Calinescu, Radu Banciu si Mihai Mironica. Daca Mironica e stelist, inseamna ca acum tre' sa te iei de mine si sa spui ca sunt musulman - sultan - Suleyman.

N-am de ce sa ma iau de tine. Mi-am spus doar parerea. Nu inghititi mereu ce vedeti la TV. Aparentele mai inseala cateodata! ;)

In cazul in care aveti probleme de constipatie cititi acest articol!

Amenintat de Valeriu Rachită cu o inregistrare in care cinta imnul lui Dinamo, Mihai Stoica are o nouă replică pentru fostul fotbalist al Stelei.

Managerul roș-albastrilor povesteste pină ajungea pasiunea sa pentru Steaua in copilarie.

"A nu se intelege ca pun batista pe tambal dupa ce am fost amenintat ca va fi facuta publica inregistrarea cu mine fredonand imnul unora care, desi afara s-a incalzit dupa rezultatele noastre, au ramas la -20. Asta asa, ca tot aveau grija noastra, ca si aia de la -29...

Nu va aparea niciodata o astfel de inregistrare pt simplul motiv ca nu exista! Emblema Stelei mi-o descosea mama cand imi ramanea bluza mica si mi-o cosea pe noua achizitie

Stiu ca invidia e mare pt ca am un dream job, dar obisnuiti-va cu ideea asta", a scris MM Stoica intr-un mesaj postat pe pagina sa de Facebook.

Rachita asta il credeam baiat destept, dar se pare ca si asta este lafel de idiot ca MM-ul!

Sper sa nu va sensibilizeze prea tare mesajul aghiotantului dupa Lababook!

Si de ce, ma rog, este la fel de idiot ca NN? Poate ca nu face bine ca intra in jocul asta mediatic, dar el doar a semnalat niste idiotenii care se intampla la Steaua.

Poi din acest motiv eu cred ca este un idiot atata timp cat intra in jocul prostului si se coboara la acest nivel! De cand a plecat de la Petrolu nu cred ca a mai antrenat pe nimeni si are nevoie de putina publicitate, dar aceasta publicitate nu-i face onoare ca in fond si la urma urmei ce cearta cu un pokemon!

Din cate stiu, Vivi face parte din conducerea Petrolului (sa ma corecteze cineva daca gresesc), deci e un fel de ce vrea sa fie mitza.

Uitati-va bine la personajul din imagine, el este imaginea manelismului din fotbalul romanesc.

Seara de duminica a programat meciul dintre Rapid si Steaua, un derby de traditie al fotbalului romanesc. Personajul din imagine, nu merita sa ii scriu numele, a organizat inaintea meciului o conferinta de presa in care si-a terfelit rivalii. Ajuns pe stadionul din Giulesti, un stadion ce il uraste, nu si-a incheiat show-ul si a continuat sa provoace.

Este trist ca un om ca cel din imagine se pretinde manager, cel mai bun manager, asa zice el. Il auzim mereu pe la televizor cum se lauda cu performantele lui, cert e ca nimeni nu mi-a explicat vreodata care e meritul sau in aceasta afacere. In aceasta seara l-am vazut fluturand un scaun, probabil aruncat din tribune, dar pana la urma ce pretentii ai atunci cand tu faci pe zmeul peste tot, te astepti ca pentru prostiile ce le debitezi sa te iubeasca cineva? Mai mult ca sigur ca nici proprii suporteri nu apreciaza atitudinea asta, cand vorbesc de suporteri ma refer la cei adevarati.

Rapidistii si-au sustinut echipa exceptional in aceasta seara, chiar au aratat ce inseamna sa fii suporter, aceasta cultura chiar lipseste din Romania. Totul a degenerat atunci cand Latovlevici a vrut sa arunce de la margine, i-a aratat arbitrului ca suporterii visinii arunca diverse obiecte catre teren. Normal, s-a creeat haos, Chiriches a fost lovit de o bricheta, jucatorii au inceput sa se impinga intre ei, ma asteptam la un nou caz bricheta, Steaua e obisnuita, nu il putem uita pe curajosul Lovin.

In timpul incidentelor l-am vazut pe cel din imagine cu un scaun in mana, probabil a fost aruncat din tribuna. Era mirat de acest gest, dar oare nu s-a intrebat niciodata de ce nimeni nu pateste asa ceva in afara de el?

Fotbalul nu se conduce asa. Rivalitatea dintre fani este absolut normala, dar totul are o limita. Ca si conducator insa nu trebuie sa te comporti ca un fan. Tot se lauda ca citeste diverse carti despre fotbal, dar se pare ca nu intelege nimic. Am vazut saptamana trecuta cum antrenorul lui Lazio il imbratisa pe cel al lui AS Roma dupa meci, am vazut cum presedintele Realului ia masa cu cel al Barcelonei. Daca tu ca si conducator pui paie pe foc nu ar trebui sa te mire astfel de gesturi ale tribunei, nu te poti pune cu o multime de oameni.

Ce am vazut astazi m-a convins ca noi nu avem fotbal, nu avem minte si nu avem conducatori. Totul este asa neprofesionist. Poate ca arogantele astea din fotbalul romanesc ar trebui sa dispara, primele pentru umilirea rivalilor.

Nu sunt de acord cu astfel de actiuni, dar poate ca cel din imagine s-ar putea comporta si el normal. Se crede un fin cunoscator al fotbalului, dar nu demonstreaza asta. Nu ne poate tine lectii de morala unu' care a coborat din tribuna oficiala pentru a trage un pumn unui fan, un pumn cam feminin fie vorba intre noi.

Octavian Nanu

"Astept arogantele pe care le-a facut managerul clubului de 15 ani. Eu nu le fac, sunt europarlamentar, deputat in Parlamentul Romaniei. Numai pentru Dinamo si pentru Rapid astept să fac arogantele astea. Eu i-am ordonat managerului să facă ce-a facut.

Cand l-am vazut că dadea din maini ca o pasare, lesinam de ras. Astea sunt trairile cu Rapid si cu Dinamo. Eu vreau să rad de ei si d-aia il pun pe manager să facă gesturile astea."

Cu alte cuvinte, MeMeu la Steaua este papagalul lui Jiji. Si eu care credeam ca face lucruri mai importante...

"eu nu le fac, sunt europarlamentar" - adica are si el o demnitate :)))

ofof, ignoranta asta :-<

MeeeMeee - unul dintre noi!

Bine ca stelistii il apara pe papagalul asta...

am avut la un moment dat un "dialog" cu acest personaj pe facebook in care, printre altele, imi zicea ca declaratiile de dragoste la adresa rapidului sunt inventii :))

Cu toate nebuniile pe care le face, mie mi-ar placea să am la Dinamo un manager ca el, care să-și apere jucatorii

Ionel Danciulescu

MM o fi nebun, dar apara jucatorii, singura problema la el e apropierea de cioban ca in rest intr-un fotbal ca cel din Romania apara clubul unde lucreaza.

Edited by SteauaToronto

Gresit, coane toronto. El apara doar jucatorii care sunt prietenii lui. Ca de restu' nici nu se apropie. Mai mult, incearca sa si scape de ei. Vezi cazul jucatorilor lui Piti.

Adrian tu trebuie sa fi convins ca omul nu este prost! AAAA Ca omul este precum o curva, poti sa o mai spui de 91289182812 de ori. Omul se da dupa cum bate vantul, este la Steaua si Ciobanul tine la el pt ca el stie exact cat de mult, cat de adanc trebuie sarutat curul Ciobanului!

Asta este tehnica oamenilor nesimtiti care traiesc bine, indifferent de cat de versati si destepti pot fi ei, sunt in stare sa se transforme in cei mai josnici maimutoi pt a intra in gratiile unui om prost cum este Ciobanul!

Stoica apara doar jucatorii care "merita" in opinia lui...cei care ii pot intoarce serviciile pe viitor. Putin a lipsit ca Reghecampf sa ajunga in vara la Rapid si sa vezi atunci ce "mare" era un israelian modest pe banca Stelei, ce "pulifrici" era Reghe si cum era Ana Maria Prodan trimisa la cratita zi de zi... Cunoastem cu totii personajul, nici macar sa joace teatru nu se mai pricepe. Sper sa ramana suspendat, e de-a dreptul grotesc ce circ face pe banca de parca am fi marcat in finala CL cand de fapt jucam spre ex. cu ultima clasata si marcam golul de 4-0...

Toata ziua zbiara despre superioritatea istorica in rezultate a Stelei in fata Rapidului si se tiganeste la TV, dar el este exact ca un tigan. Normal este sa vorbeasca cei frustrati de situatia sportiva, insa aia si-au vazut de treaba asa amarati cum sunt si acest individ a murdarit acest meci in eterna incercare de a fi el personajul principal al partidei. Daca ati observat, "EL" i-a batut mereu! "EL" de fapt a jucat contra Rapidului.

Deja se vorbea mai mult depre meciul MM Stoica vs Rapid decat meciul din teren Steaua vs Rapid. Deja se vorbea despre "duelul" lui cu Rapid de parca suntem toti niste copii tampiti si uitam cum prin 2000 pentru doua zile acest personaj se cocotase pe scaunul de presedinte din Giulesti.

M-am saturat sa-i vad figura de copil tamp (lucru spus chiar de el acum vreo 10 ani la TV) pe banca Stelei.

Edited by Lorimer

Besliud, am zis de multe ori ca nu e prost si ca se descurca bine ca manager. Problema e comportamentul sau de curva. Asta il face incompatibil cu un club de talia Stelei.

Lorimer, stai calm. Omul o sa fie bagat in puscarie cu dosarul transferurilor si va disparea de la Steaua.

Besliud, am zis de multe ori ca nu e prost si ca se descurca bine ca manager.

Aici tin sa te contrazic. El nu are absolut nicio treaba cu functia de manager. Este un fel de corcitura intre un scouter, un purtator de cuvant si unul care se ocupa de moralul jucatorilor. Nu poti compara ce face el la Steaua nici macar cu activitatea unui manager englez de League One. Singurele lucruri pe care stie sa le faca este sa aduca jucatori urmariti pe DVD sau youtube, in general prosti, (Elton, Andrey, Gabi Matei etc) si sa incite presa si suporterii.

Besliud, am zis de multe ori ca nu e prost si ca se descurca bine ca manager. Problema e comportamentul sau de curva. Asta il face incompatibil cu un club de talia Stelei.

E la fel de manager ca anamaria Prodan. Si banuiesc ca amandoi fac acelasi gen de chestii pentru a avea succesul asta fulminant.

Lorimer, stai calm. Omul o sa fie bagat in puscarie cu dosarul transferurilor si va disparea de la Steaua.

Ai prea multa incredere in justitia din Romania. Pana la urma stau si ma uit cum ni s-a aruncat praf in ochi cu Adrian Nastase care a furat infinit mai mult decat Stoica, a furat cat sa traiasca pline de bani cateva generatii dupa el....si? aia o numesti tu puscarie? Vorbind pe bloguri?...sa fim seriosi...

Si mai mult decat atat...cat trebuie sa mai asteptam cu o decizie definitiva in aceste dosare? Nu consider normala aceasta hartuire desi nu am cunostinte juridice...ori le dai condamnare, ori ii lasi in pace...