SSK

Mihai Stoica

494 posts in this topic

nu stiu daca MM ar merita ..dar fratiorii aia 2 cu siguranta...

Azi am aflat că pană si in meciul vietii te pot dezavantaja arbitrii. Din neatentie, din rea-voință, asta vom afla curand, dar pentru mine nu contează la ora asta. Contează că am primit mii de mesaje de incurajare, iar aceste gesturi din inimă sunt extrem de importante pentru un om care primeste o astfel de veste.

Contează ca fiind condamnat pentru o faptă care nu exista nu-ți poti pierde speranta că această eroare nu va fi indreptata chiar dacă traiesti in Romania.

Contează că am descoperit cat de slabi sunt cei care sarbatoresc decizia luată de o institutie care-și pierde zilnic credibilitatea.

Contează că am primit mii de mesaje de incurajare, iar aceste gesturi din inimă sunt extrem de importante pentru un om care primeste o astfel de veste.

Sunt profund ( ce cuvint lasciv pentru actuala situatie) impresionat pana la lacrimi. Mihai sunt alaturi de tine, nu in tine!

Cu mai mult chiar nu te pot ajuta, totusi poate te ajuta cu ceva acest ghid de supravietuire:

Nu e nimic de gluma. Decizia, desi una populara, este fundamental gresita. Nu poti intra cu mascatii prin usa din dos a unui om, din cauza unei decizii abuzive a Curtii de Apel. Sper ca n-o sa se incinga prea tare daca va afla ca decizia e definitiva. Dar stiind flexibilitatea cu care lucreaza domnul Meme, cred c-o va accepta irefutabil. Sau cel putin asa sper. Nu-mi place sa vad mui triste.

Edited by Lays

Nu e nimic de gluma..

de parca ne-a mai ramas altceva...ma rog, voua, eu sunt animal din ala plecat sa munceasca pe jdemii de coco si sa faca caterinca de baietii patrioti, ce baga cu mainile goale....

Da' de unde si pana unde e abuziva?

Asa suntem noi romanii. Ne plangem ca unii fura milioane de euro si scapa basma curata in timp ce un amarat care fura o paine ca n-are ce sa puna pe masa ia 3 ani dar, in acelasi timp, cand o mica parte a jegurilor astea isi primeste pedeapsa meritata ne plangem ca nu e corect, ca nu merita. Trist!

Scuze, ma, mi-am dat seama mai greu. Sunt putin cam rupt. Bine ca n-am inceput sa injur ca toronto. :yes:

Edited by MoWeed

A fost o gluma mai nereusita. :D I'm with you, don't shoot!

Edited by Lays

Mo, iti pierzi din atentie, te gandesti prea mult la situatie, mai bine o ignori. :P

A fost o gluma mai nereusita.

De fapt, a fost o gluma buna, beti voi prea mult!

Sa le zic pe alea clasice, gen: Meme se face fundas, intra in analele istoriei si se baga cu fundu-n poarta?

este fundamental gresita.
Si asta e buna.

Mai am: se da la fund, Meme te duci sa imbuci ceva?, se interneaza la Fundeni, primeste vizite de curtoazie.

Edited by ebonyc

Om treaz, intelege. Nu ca voi.

ma rog,,, asta e, fiecare cat poate.... e naspa sa te gandesti la hemoroizi ca la grija zilei de maine... hai sa nu hulim..

@Meme mai pui ma poze cu manichiura pe fb? vezi sa nu se interpreteze, poate are vreun vietas fetisul picioarelor ca iti faci si pedichiura... bafta

Acum...

Cum va permiteti voi, nechibzuitilor, sa radeti de suferinta omului care din dragoste pentru Steaua si-a subrezit sanatatea si si-a pus viata in pericol?

Cati dintr voi ati lins microbi de pe jos dupa ce ati scuipat ca fraierii inainte, cati dintre voi ati dormit direct pe pamant aparati doar de patru pereti si un tavan de carton?? Omul asta era cat pe ce sa moara in pozitie verticala doar in ultima secunda i-au cedat genunchii . Asta inseamna jertfa pentru ceva drag.

Dupa 5 minute...

Sunteti in stare sa renuntati la tot ce va este drag si sa iubiti disimulat pe altcineva???

Giulestina Magazin : "Nu sunt nici stelist, nici dinamovist. Mai mult, sa stiti ca simpatizez cu Rapidul"

Edited by terente

Azi am aflat că pană si in meciul vietii te pot dezavantaja arbitrii. Din neatentie, din rea-voință, asta vom afla curand, dar pentru mine nu contează la ora asta. Contează că am primit mii de mesaje de incurajare, iar aceste gesturi din inimă sunt extrem de importante pentru un om care primeste o astfel de veste.

Contează ca fiind condamnat pentru o faptă care nu exista nu-ți poti pierde speranta că această eroare nu va fi indreptata chiar dacă traiesti in Romania.

Contează că am descoperit cat de slabi sunt cei care sarbatoresc decizia luată de o institutie care-și pierde zilnic credibilitatea.

Eu am fost unul din acele mii de oameni care i-au urat la multi ani :D

Cred ca asta o sa fie partea cea mai trista a detentiei lui: n-o sa mai poata posta pe facebook sa-si dea importanta...