Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Becali: "Rãducioiu va colabora cu Steaua ca impresar" (Prosport)!

16 posts in this topic

Fostul jucãtor și manager sportiv al FC Dinamo, Florin Rãducioiu, va colabora cu FC Steaua în calitate de impresar, a declarat finanțatorul grupãrii din Bulevardul Ghencea.

"Rãducioiu nu va fi în locul lui MM (n.r. - fostul manager general Mihai Stoica, demis la sfârșitul sãptãmânii trecute) și nici nu va prelua din atribuțiile lui. Rãducioiu va fi impresar care va lucra cu Steaua, la fel ca Adrian Ilie. Va colabora cu noi. Ce conteazã cã a fost dinamovist sau cã a lucrat la Dinamo. Suntem oameni și vom colabora", a spus Becali.

Fost jucãtor dinamovist, Florin Rãducioiu a ocupat, în perioada 21 decembrie 2006 - 13 aprilie 2007, funcția de manager sportiv al FC Dinamo, el demisionând din cauzã cã a fost deranjat de faptul cã a aflat de transferul atacantului Daniel Oprița, de la Steaua, din presã și de faptul cã nu era consultat în mai multe probleme ale clubului.

Asta nu e o problema. In plus, dintre toti dinamovistii, Raducioiu e unul de bun simt. Dar oricum, nu e ca si cand e angajat la club.

Incredibil cata nesimtire la cioban. S-a terminat cu Steaua dupa plecarea lui MM. Asta a fost...

Asta nu-i neaparat un lucru rau,faptul ca se incearca colaborari cu fosti dinamovisti sau alti fosti adversari ai Stelei,atata vreme cat isi fac treaba bine!Chestia e ca Jiji sa se orienteze si fata de fosti stelisti,pentru ca indepartarea asta de fostii nostri idoli e periculoasa si ireversibila.I-am vazut azi pe Balint si pe Emerich Jenei cum au luat atitudine fata de ridicolul de Rednic,dar nu acelasi lucru pot sa spun despre Jiji,care sare cu gura doar daca are el ceva de pierdut.De-aia era bun si MM pe aici,ca mai avea cine sa-i puna cu botul pe labe pe alde Rednic...

Ok bun Raducioiu,macar putem sa le facem la javre in sac,doamne ,e la fel cum ar veni Lacatus la Dinamo (nici in vis nu concep),oricum am vb cu multe javre si nu le venea sa creda,DAR AR TREBUI IN PRIMUL RAND ADUSI STELISTI fular-campionii SI JUCATORI adrevarati

Pentru mine nu e nicio surpriza!

Aceasta mutare denota exact genul de "respect" pe care il are Becalopitecul fata de clubul care i-a adus atata faima...

Eu zic ca e o idee buna,o lovitura de imagine.E un baiat cu bun simt.Le mai dam si noi peste nas

Lui Raducioiu nu prea avem ce-i reprosa.Nu a iesit in evidenta cu cine stie ce scandaluri.E ceva in gen Florentin Petre sau Nicolae Badea,alti 2 dianamovisti cu bun simt.Sper sa faca o treaba buna daca tot a venit la noi.Desi nu o sa fie niciodata stelist,atat timp cat o sa fie profesionist in tot ceea ce va face nu vad care ar fi problema :cool:

Forza Steaua!!

aia pe gsptv insinueaza ca ar urma sa fie un fel de scouter general, sa nu miste nici un transfer fara stirea lui adicatalea... eu sper sa fie adevarata varianta prosport, un scouter simplu nimic mai mult.

Care-i problema cu Raducioiu?Eu nu l-am auzit vreodata declarand ceva rau de Steaua...e un baiat linistit si de bun-simt!Si ce daca e dinamovist?Pana la urma va fi doar scouter,nu antrenor sau manager...

Raducioiu e un om de treaba, un om cu caracter, nu ma supara trecutul lui de maidanez, ca acum orice e posibil, stelistii merg in groapa, e ceva la moda vad. Sper ca daca a acceptat sa vina la Steaua sa faca si performanta, adica sa descopere jucatori buni care sa ii fie de folos Stelei. Si prin asta poate le mai dam putin peste bot maidanezilor. steaua_ro

Ce sa zic... hm... nu prea am ce zice :D cica acest Raducioiu a plecat de la Dinamo deoarece s-au luat niste decizii fara el :)

nu ne ajung 2 spurcati(Becali si curva) tb sa mai vina si asta

mai vine si zotta si circu e complet

Hahaha ... nu-mi vine sa cred ce vad . Cum sa-l sustineti pe Raducioiu ???

In afara faptului ca-i dinamovist declarat , n-are nici o treaba cu impresariatul , baiatul nu stie nici sa "vorbeste romaneste". Eu zic ca asta-i o alta inventie de 2 lei in lipsa altor articole interesante ...

Nu pot sa concep ca un roman , care se doreste a fi un exemplu de roman adevarat sa isi uite limba materna in asa hal cum a facut-o Raducioiu , este de-a dreptul penibil !

MACAR RADUCIOIU A AVUT BUN SIMT SI SIA DAT DEMISIA DE LA Dinamo CAND A SIMTIT CA TREABA NU MERGE.......TU AI AUZIT ZEROLI!!!!!SE CHEAMA BUN SIMT CEEA CE TU NU AI.....

CRED CA ESTE O MISCARE FOARTE BUNA..

1.1 Mesajele scrise pe forum trebuie sa aiba litera (fontul) normala a forumului, de culoare neagra, fara bold sau alte formatari de text sau culori. Insa, puteti accentua unele cuvinte ale mesajului vostru prin formatari precum bold, culori, font mai mare etc.

Cand ai putin timp citeste REGULAMENTUL. Moderatorii

MACAR RADUCIOIU A AVUT BUN SIMT SI SIA DAT DEMISIA DE LA Dinamo CAND A SIMTIT CA TREABA NU MERGE.......TU AI AUZIT ZEROLI!!!!!SE CHEAMA BUN SIMT CEEA CE TU NU AI.....

CRED CA ESTE O MISCARE FOARTE BUNA..

1.1 Mesajele scrise pe forum trebuie sa aiba litera (fontul) normala a forumului, de culoare neagra, fara bold sau alte formatari de text sau culori. Insa, puteti accentua unele cuvinte ale mesajului vostru prin formatari precum bold, culori, font mai mare etc.

Cand ai putin timp citeste REGULAMENTUL. Moderatorii

ok....sorry

Sign in to follow this  
Followers 0