fcsteaua.ro

Unirea Urziceni - STEAUA

70 posts in this topic

CE ZICETI DE ASTA> Becali: "Rãducioiu va colabora cu Steaua ca impresar". ATAT NE MAI LIPSEA. steagcruce2

care mergi cu trenu la Urziceni ??!! de unde lom biletele ???!!! :?: plz cine stie??

Incredibil !!! Dacã articolul din Fanatik este adevãrat, și discuția dintre MM și cioban a fost cum scrie acolo, atunci îmi pare rãu cã trebuie s-o spun, dar Steaua noastrã a MURIT...

"Gigi Becali i-a aprobat demisia managerului general in fix 10 secunde, dupa ce i-a reprosat acestuia, printre altele, ca l-a adus la Steaua pe Elton, „cel mai prost fotbalist pe care l-am vazut in viata mea. Am si dat o gramada de bani pe el, cind nu valoreaza nici trei masline!”

Elton bãiatule, dacã ai vreo ofertã de undeva, du-te, pleacã unde-oi vedea cu ochii, nu mai sta în mizeria asta incredibilã, cocina asta a ciobanului pe care el o numește "familie" !

Dacã tu ești "cel mai prost fotbalist" pe care l-a vãzut oieru', trag concluzia cã dupã el, G.Coman, Lovin, Ov.Petre sau Stancu sunt cei mai buni pe care i-a vãzut el, probabil cã stã cu ochii închiși atunci când se uitã la ei...

Trãim cea mai neagrã perioadã a Stelei, ascultați la mine ce vã spun !

În maxim 2-3 ani, ãsta distruge Steaua definitiv.

Mai vorbim...

Total de acord cu tine, Daniel. Ne ingroapa ciobanul in mai putin de 2-3 ani... Nu-mi vine sa cred ce scriu, dar mai bine vine Hagi din vara, doar ca sa scapam de olita... Dup-aia, incompetenta de antrenor a lui Hagi si onoarea in plus fata de Oli il va face pe "rege" sa-si dea demisia si poate atunci aducem un antrenor bun... Cat despre Elton, tot OLIgofrenu' i-a bagat in cap ciobanului ca nu-i bun ca oieru' nu se pricepe la fotbal...

Vom avea meci greu...oierul handicapat mai mult l-a intaratat pe Dan Petrescu sa joace si mai indarjit impotriva noastra prin declaratiile si rugamintile sale de om tampit...si sunt de acord sa facem REVOLUTIE impotriva CIOBANULUI!Ne-am saturat de tine mojicule!

steagcruce2FORtA Steaua!!!!! Stati linistiti ca sigur va bate Steaua pentru. ca are uni jucatori care fac diferenta in teren cu toate ca are multi accidentati. Vor bate la diferenta de 2 goluri. steagcruce2

C orect S teaua RULZZ IN EUROPE sa facut dreptate desi io vroiam sa castige Chelsea din cauza lu Mourinho ador aroganta lui,un om care zice ba pana la sfarsitu lu martie o s afim campioni si chiar se intampla chestia asta e mare lucru inseamna ca roganta lui e pe merit cand castigi titlu in Angli dupa 50 ani e mare lucru si avea dreptate cand a zis de Rafa Benitez ca dak ar fi avut rezultatele lui era dat afara de mult.Despre Steaua ce sa zic eu sper s ajoace al victorie dar cand vad primu 11 imi vine sa-mi smulg paru din cap,pana cauma faceam galagie de Croitoru ca nu joaca si la bagat in cele din urma probabil din cauza indisponibililor si acuma la scos din garnitura de start pe omu-furnica Elton UN JUCATOR FANTASTIC ,piticu ala macar mai dadea o nota de imprevizibil meciului asa o sa-l vad pe Baciu un spulberat,care parca e obosit dinainte sainceapa meciu,o s afie un joc anost io zic ca BATEM 1-0,HAI Steaua!!!

Am observat ca se tot agita lumea cu deplasarea la Urziceni si nici un raspuns.Echipa redactionala chiar nu poate afla nimic?de unde blietele?Ghencea?Urziceni?spuneti frate ceva.Din moment ce stiati de plecarea lu MM cu mult inainte-dovada a bunei voastre informari-eu cred ca informatii necesare pentru deplasarea Urziceni despre care atata lume intreaba, puteati afla.Si intr-un timp relativ scurt.Scuzati-mi atitudinea de "marlan" si va implor sa nu-mi dati ban pentru ca am o parere diferita.:))

Din cate stiu eu, in seara aceasta s-au impartit bilete grupurilor (oricum mai putine decat numarul necesar). Restul suporterilor care vor sa vina la meci nu au alta solutie decat sa cumpere din Urziceni. De asemenea, deplasarea nu se face in mod organizat, in sensul ca fiecare grup merge pe cont propriu. O deplasare organizata pentru suporterii care nu sunt membri ai grupurilor nu exista. Ca si pana acum.

@Derbedeu, inceteaza si tu cu provocarile astea inutile. Ai putea sa-ti utilizezi inteligenta si spiritul de observatie pentru cauze mai bune, nu pentru acest "mers pe franghie" pe care-l practici acum.

BAI FRATILOR HAI SA NU MAI LASAM CIOBANU SA ISI FACA DE CAP!AZI CU URZICENIU SA STRIGAM NUMELE LUI MM SA IL ADUCEM INAPOI CA NU O SA MAI AVEM UN OM CA EL!SA IL AJUTAM LA GREU CA EL A FOST SINGURUL CARE S A ZBATUT pentru Steaua,SA NU IL LASAM SA NE SCAPE ASA USOR!CAT DESPRE CIOBANII DIN STADIOANE CARE NE IAU SI NOUA DREPTUL DE A MERGE PE IUBITUL NOSTRU STADION...SA STEA ACASA SAU SA SE BATA IN ALTA PARTE INAINTE CA POATE VIN MAI POTOLITI.REVENIND LA MM...DAK FACEM URAT SI II ARATAM CIOBANULUI CA FARA MM E SINGUR POATE SE FACE CA NE FACE NOUA O BUCURIE SI IL ADUCE INAPOI!MM CEL MAI TARE PRESEDINTE AL Stelei DEMOCRATE:)!

Forza Steaua! steaua_ro

Din cate stiu eu, in seara aceasta s-au impartit bilete grupurilor (oricum mai putine decat numarul necesar). Restul suporterilor care vor sa vina la meci nu au alta solutie decat sa cumpere din Urziceni. De asemenea, deplasarea nu se face in mod organizat, in sensul ca fiecare grup merge pe cont propriu. O deplasare organizata pentru suporterii care nu sunt membri ai grupurilor nu exista. Ca si pana acum.

@Derbedeu, inceteaza si tu cu provocarile astea inutile. Ai putea sa-ti utilizezi inteligenta si spiritul de observatie pentru cauze mai bune, nu pentru acest "mers pe franghie" pe care-l practici acum.

la Urziceni nu se vand bilete! intrarea e libera de obicei dar pentru acest meci s-au tiparit invitatii pentru a nu se crea haos , doar vine Steaua!veste proasta: nu se mai gasesc invitatii!

la Urziceni nu se vand bilete! intrarea e libera de obicei dar pentru acest meci s-au tiparit invitatii pentru a nu se crea haos , doar vine Steaua!veste proasta: nu se mai gasesc invitatii!

si cam cat ar costa un bilet si de unde as putea gasi ? Mergem cu o masina si vrem sigur sa stim daca mai putem face ceva cu biletele.Cumparam nu-i oproblema ..dar nu sume astronomice :mrgreen:

bah voi va numiti fani mah?? ce tot aveti cu Becali?? Cum akm 1 an am fost in Europa si am jukat cu Real Madrid....al kui merit cine l-a adus p Oli?nu Becali?si MM ala trebuia dat afara ......asa ka nu mai ziceti ca a MURIT Steaua(NICIODATA) steagcruce2 MEREU STEAUAAA fular-campionii si apropo la meciu Steaua-Unirea Urziceni scorul va fi 3-0 pentru STEAUAAA fularsteaua2 steagcruce2 steagsahmic

Baietii care fac gura mare dupa fiecare meci,eveniment,care in fiecare dimineata dupa palmele administrate de parinti,dupa frustrarile cotidiene si amagirile,deziluziile pe toate planurile care le completeaza o zi/noape normala ajung sa posteze la Steaua pe forum...le transmit un singur lucru:exista rapidviolatiganiinfratireaeterna.ro,intrati acolo ...sau pe dinamoprostia,ne-am saturat de voi !

Admini,nu observati ca de o luna e aceeasi discutie numai ca acum are o nota apocaliptica:"Steaua moare","Steaua dispare" ,"Steaua murdara de blaturi".

Multi dintre voi nu scrieti Steaua cu "s" mare!Multi dintre voi reactionati asa fiindca va simtiti inferiori fata de ciobani[cu siguranta multi il privit de jos!].Nici mie nu-mi place,nu-mi place nici situatia,jocul e in crestere ,dar ,e drept!,nu e prea agreabil...dar de aici pana a spune astfel de idiotenii e cale foarte,foarte lunga...

Noi luam masuri atat de aspre,atitudini atat de drastice...cand ,de fapt,care e situatia:

1.CFR-ul nu ne-a vandut nici un meci,absolut nimic,au recunoscut MM Stoica,Becali,Muresan,Paskany,Jucatorii,publicul clujean,[cine a mai participat?],doar cei care stau acasa si urla in fata televizoarele s-au gasit sa vada lucrurile cum trebuie.

NU aveau niciun motiv sa faca asta,ce echipa de pe lume nu-si doreste CL?Ai bani[mai mult decat au avut ei in toata istoria lor,de fapt de 100 de ori mai mult decat in toata istoria lor],prestigiu european[incontestabil],renume[te vad toti impresarii,managerii posibili sau imposibil de pe lumea asta],etc,etc...e atat de penibil sa argumentez de ce nu am facut blat cu aia,nici o zi intreaga nu mi-ar ajunge sa va explic cat de hotarati erau sa castige

2.Cu iasiul...unde s-au dat aia la o parte?iasiul face blat cu Dinamo ,cu rapid,cu noi nu [altfel nu ne-ar fi egalat la Iasi,in tur,cand mai puteau fi recuperate punctele pentru locul 1]

3.Cu Otelul..eh,chiar daca avem un antrenor slab,avem o echipa cu numeroase valori,mult superioare galatenilor...nu inseamna ca suntem blatisti,daca batem la 3 goluri! e absurd!!! Steaua bate pe oricine la 5 goluri la ce jucatori are! Sa-mi zica mie care echipa romaneasca e mai valoroasa...

4.Cu urziceniul,aici e baiul...felicitari profetilor,orice zice Jiji e adevarat? credeti ca Dan Petrescu nu are onoare?credeti ca ei nu vor sa multumeasca publicul?

Intr-un campionat in care Dinamo cumpara cu gloria[tur-retur],cu Iasi,cu Ceahlaul,cu Jiul,cu Arges,cu cine dracu' or mai fi jucat,in care Copos se afirma cumparand meciuri ...ne-am gasit vinovatii! Echipa noastra! Fantastic...!Ma repet,la ce jucatori avem si corelat cu blaturile ce le-am fi putut face,eram de multa vreme pe locul unu..nu ne-am fi zbatut pentru doi,oricum Gigi le e prea antipatic tuturora,ce sa rezolve el?

Oricum,sunt curios cati dintre voi mergeti la Urziceni,ca de mers acasa,si de mancat seminte 90 de minute nu e deloc greu.

Si apropo,aici se discuta despre meciul Unirea-Steaua,nicidecum despre ce visati voi noaptea si spuneti ziua/scrieti pe forum.

Din cauza unora ca voi rad toate javrele de noi! Fiindca nu avem onoare si mandrie sa afirmam ca suntem curati si demni.

@ SS Lazio

ai perfecta dreptate!aceste surogate de suporteri nici nu sunt atenti la declaratiile lui GB,care spunea ca "daca nu suntem in stare sa batem la Urziceni,sa ne lasam de fotbal!".

mai vreau sa-ti spun ceva:sunt sigur ca la Urziceni Elton va fi titular! HAI Steaua!

ai perfecta dreptate!aceste surogate de suporteri nici nu sunt atenti la declaratiile lui GB,care spunea ca "daca nu suntem in stare sa batem la Urziceni,sa ne lasam de fotbal!".

mai vreau sa-ti spun ceva:sunt sigur ca la Urziceni Elton va fi titular! HAI Steaua!

nu cred ca Elton va fi titular , doar pentru faptul ca patronul ia ordonat asta slugi sale obediente

bah voi va numiti fani mah?? ce tot aveti cu Becali?? Cum akm 1 an am fost in Europa si am jukat cu Real Madrid....al kui merit cine l-a adus p Oli?nu Becali?si MM ala trebuia dat afara ......asa ka nu mai ziceti ca a MURIT Steaua(NICIODATA) steagcruce2 MEREU STEAUAAA fular-campionii si apropo la meciu Steaua-Unirea Urziceni scorul va fi 3-0 pentru STEAUAAA fularsteaua2 steagcruce2 steagsahmic

E o mandrie asa mare ca am jucat cu Real Madrid? Dar cine suntem noi, Unirea Urziceni?

Daca am fi facut macar un egal mai zic, aveam motive de a ne mandri.

Am inteles Goian are drept de joc, iar Bostina e accidentat.

Cernea

P. Marin, Baciu, Goian, Nesu

Nicolita, Lovin, Croitoru, Cristocea

Badea, Iacob

Speram sa-i vedem in repriz a doua si pe cei doi brazilieni ai Stelei: Elton si Dica!

Sa avem parte de o noua victorie!

FORZA Steaua !BATEM SIGUR IAR RAPID CASTIGA CU CFR!!!AVEM DUPA ETAPA ASTA LOCUL 2 ASIGURAT!!!

E un final nebun de campionat! Locul 2 il vom avea asigurat doar la finalul campionatului!

Oricum, cu o victorie astazi facem un pas mare spre Europa!

Meci foarte greu deoarece in ultimul timp echipele s-au echilibrat valoric, adica Steaua a luat-o in jos. Oli se apropie sfarsitul, vom fi acolo sa-ti facem viata mai grea.

linia trebuie sa o tragem la finalul campionatului! acum nu facem decat sa afectam echipa, iar echipa suntem noi.... E obligatoriu sa scandam doar numele echipei... in rest, vom vorbi la final.

Alaturi de echipa mereu!

[/center]
ce echipa ar fi sezonul viitor :
Cernea
Nicolita-Goian-Ghionea-nesu
Radoi--ov Petre
Croitoru-Dica-Elton
Thereau(Badea)

sincere cred ca am nimici totul cu aceasta asezare ,voi nu?

[/center]
ce echipa ar fi sezonul viitor :

Cernea

Nicolita-Goian-Ghionea-nesu

Radoi--ov Petre

Croitoru-Dica-Elton

Thereau(Badea)

sincere cred ca am nimici totul cu aceasta asezare ,voi nu?

Zloty, frumoasa echipa cu mici retusuri: Un altul in locul lui Banel (gasesti jucatori mai buni ca el la orice echipa din tara), altul in locul lui Ov Petre (din acelasi motiv). Radoi ar mai trebui sa lase gafele de generic, monumentale, care ingroapa un meci si o sa fie jucatorul de care avem nevoie. Steaua nu are nevoie de un Radoi cum a fost el in ultimul an, are nevoie de acel Radoi care a jucat la Steaua pana acum 2 ani.

Croitoru pare jucatorul exponential pe partea lui, stie cu mingea, are viziune. Nu mai vorbim de Elton, care o sa-si gaseasca mult mai usor loc in echipa dar mai ales intelegere din partea coechipierului Dica.

La Thereau si Badea nimic de criticat, pentru moment.

Zloty, frumoasa echipa cu mici retusuri: Un altul in locul lui Banel (gasesti jucatori mai buni ca el la orice echipa din tara), altul in locul lui Ov Petre (din acelasi motiv). Radoi ar mai trebui sa lase gafele de generic, monumentale, care ingroapa un meci si o sa fie jucatorul de care avem nevoie. Steaua nu are nevoie de un Radoi cum a fost el in ultimul an, are nevoie de acel Radoi care a jucat la Steaua pana acum 2 ani.

Croitoru pare jucatorul exponential pe partea lui, stie cu mingea, are viziune. Nu mai vorbim de Elton, care o sa-si gaseasca mult mai usor loc in echipa dar mai ales intelegere din partea coechipierului Dica.

La Thereau si Badea nimic de criticat, pentru moment.

stiu andy ca se gasesc jucatori mai buni ca Banel si ov .Petre dar m-am referit la ce e acuma in lot , ma rog cred ca o linie de 3 mijlocasi ofensivi cu Dica,Elton si Croitoru ar fi excelenta

stiu andy ca se gasesc jucatori mai buni ca Banel si ov .Petre dar m-am referit la ce e acuma in lot , ma rog cred ca o linie de 3 mijlocasi ofensivi cu Dica,Elton si Croitoru ar fi excelenta

Corect! Linia de atac pare superlativul viitorului campionat. Iti dai seama ca toti ne-am bucura daca Banel sau Ov. Petre ar juca excelent, pacat ca prestatia acestora nu multumeste decat foarte rar. Nu sunt de dat afara, din contra, ar trebui tinuti la lot. Problema iminenta la Steaua ar fi lipsa concurentei pe posturi. Avem ingrijorator de multe posturi descoperite: apararea, mijlocul, uneori atacul.

In aparare ar mai trebui inca 2, cel putin, apropiati de valoare cu Ghionea sau Goian pentru a suplini eventuala lipsa a acestora din cauza suspendarii sau accidentarii cel doi. Eu as inclina catre un transfer al lui Muresan (Gloria) la Steaua. Ar fi un transfer excelent, pe bani putini. Asta daca intereseaza pe cineva din conducerea Stelei, din ce am vazut pana acum se pare ca Steaua pierde orice transfer cu perspectiva in dauna celor de la Rapid sau Dinamo, lucru care nu face decat sa ne ingrijoreze.

Toata lumea spune ca o echipa nu sta in doar un jucator dar vedem cu toti cat de importanta a fost absenta lui Dica. Cu el in teren nu cred ca mai aveam emotii la locul 2. Am mai spus-o si in alte randuri; citez: "Nimeni nu e de neinlocuit dar de cele mai multe ori ai nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura". Exact problema cu Dica si lipsa acestuia.

In momentele astea toata lumea dezbate cazul Becali. Eu unu` nici macar nu-i mai dau importanta si daca o sa caute cineva, o sa vada ca foarte rar vorbesc la adresa lui Gigi. Tocmai din cauza ca nu ma intereseaza personajul, chiar daca din cauza lui Steaua are mult de suferit. Incerc sa-mi "consum" resursele pentru jocul Stelei, problemele de lot s.a.m.d. In ultimele zile s-a scris enorm de mult pe tema Becali. Sincer, cred ca nu mai merita sa ne chinuim in directia respectiva, atat timp cat avem si altele pe cap. 2006/2007 va ramane in istorie ca un sezon de criza al Stelei. Sper intr-o revenire subita si in nici un caz nu o sa ma dezic de culori si propria-mi credinta Stelista din cauza unuia ca George Becali. Ii vine si lui randul, se gaseste ac si pentru cojocul proprietate personala a celui mentionat...