fcsteaua.ro

Unirea Urziceni - STEAUA

70 posts in this topic

Etapa a XXX-a a Ligii I programeaza sambata, 5 mai 2007, la Urziceni, cel mai important meci al Stelei din acest final de sezon impotriva Unirii din localitate.

Meciul Unirea Urziceni - Steaua va incepe la ora 18.00 si va fi transmis in direct de National TV.

Un lucru care s-ar putea sa se transforme in avantaj pentru ros-albastrii este ca meciul CFR Cluj - Rapid (meci de al carui rezultat depinde pozitia Stelei in clasament la sfarsitul acestei etape) va incepe la ora 16.00.

Astfel ca elevii lui Oli vor sti rezultatul meciului de la Cluj inainte de startul propriului joc, fapt ce ar mai putea micsora tensiunea in randul stelistilor.

Inaintea acestei etape Steaua ocupa locul 3 in clasament cu 56 de puncte din 29 de etape. Doar un punct ne mai desparte de locul 2 ocupat in prezent de CFR Cluj care insa este in mare pierdere de viteza. Echipa lui Dan Petrescu, Unirea Urziceni, se afla pe pozitia 8 in clasament cu 42 de puncte, avand doar 23 de goluri primite (a treia aparare din campionat).

In meciul tur, in Ghencea, Steaua s-a impus cu 3-0 prin golurile marcate de Banel Nicolita, Nicolae Dica si Vali Badea.

Cosmin Olaroiu se confrunta cu mari probleme in alcatuirea primului 11, mai ales in aparare. Astfel vor lipsi Ghionea, Radoi (accidentati), Goian (suspendat), la care se adauga Thereau si Nicolae Dica. Iata ca incep sa se vada "roadele" politicii de transferuri si de promovare a tinerilor de la centrul de copii si juniori si Steaua va fi nevoita sa joace cu un fundas central improvizat alaturi de un altul (Baciu) care nu a dat niciodata siguranta unui jucator titular la Steaua.

Echipa probabila : Cernea - P. Marin, Baciu, Ov Petre, Nesu - Croitoru (B. Nicolita), Paraschiv, Lovin, Cristocea (Bostina) - Badea, Iacob.

Cuvantul de ordine in randul jucatorilor Stelei este "Victorie ! ". O victorie care ar fi cadoul perfect pentru toti stelistii cu ocazia zilei de luni, 7 mai.

Cu 15 puncte in ultimele 5 etape coroborate cu un singur pas gresit al CFR-ului din Cluj, Steaua ar avea sansa sa fie iar singura echipa romaneasca participanta in Champions League. Asta pentru ca in aceasta saptamana s-a facut dreptate si cei care au o gramada de puncte avans, le au degeaba. Pentru ca in Europa, din Romania, exista doar Steaua !

Hai Steaua, spre Champions League !!!

Catalin Nastase

Ultima ora: Goian va juca in meciul de asta seara, nefiind suspendat!

MECIUL CU Unirea Urziceni ESTE UNUL CAPITAL PENTRU Steaua SI TREBUIE TRATAT CU MAXIMA SERIOZITATE, ATAT DIN PARTEA JUCATORILOR CAT SI DIN PARTEA PATRONULUI, CARE A FACUT UNELE COMENTARII JIGNITOARE LA ADRESA CELOR DE LA Urziceni FAPT CARE AR PUTEA SA-I MOTIVEZE SUPLIMENTAR PE ACESTIA DIN URMA. steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

Meci foarte greu deoarece in ultimul timp echipele s-au echilibrat valoric, adica Steaua a luat-o in jos. Oli se apropie sfarsitul, vom fi acolo sa-ti facem viata mai grea.

Scrie in varianta online a ziarului fanatik ca Steaua s-a interesat la Liga si Goian nu este suspendat. Nu am incredere intr-un ziar foarte foarte scarbos, insa e posibil ca informatia sa fie adevarata la modul la care este prezentata:

gruparea din Ghencea s-a interesat la Liga de situatia fotbalistului sau si a primit raspunsul asteptat: aparatorul central se gaseste la limita suspendarii, adica are cu un cartonas galben in minus fata de cit se credea initial (sase, in loc de sapte).

sa ne raspunda cineva autorizat , in masura sa o faca exact: are drept de joc Goian la Urziceni sau nu???????/

Batem ca zic io sprecl2 steag2 steag1 steag1

Olee oleee sa ne taiem venele ole ole ole MULTUMIM MILANULE fularultras

sa ne raspunda cineva autorizat , in masura sa o faca exact: are drept de joc Goian la Urziceni sau nu???????/

nu, se pare ca nu o sa joace Goian! fularsteaua2 dar sa speram ca putem juka f.f.f.f.f. bn si fara el!!!! FoRzA Steaua! steagcruce2

raducioiu la Steaua

laso in plm de nesimtire ciobanul asta ne distruge ---in ***** lui de jeg era vai de el inainte dar de cand si-a pus carpa ghiulesteana pe gat numai in dusmanie ne face

daca e adevarat ce au zis aia pe antena 1 atunci e clar ca asta vrea sa ne distruga(el si cu curva lui)

va rog din tot sufletul la meciul cu Ceahlaul si in toate meciurile de acum in colo injurati ciobanul asta infect

de abia astept urmatorul meci acasa

Goian nu joaca, are 7 galbene mi se pare

Am citit azi intr-un ziar ca GG a batut palma cu Berlusconi , iar din vara Steaua va deveni satelitul Milanului ... Adica jucatorii de la Milan care nu au loc in lotul Milanului vor fi imprumutati la Steaua , iar Milan daca doreste vreun jucator al Stelei acesta va pleca spre San Siro .... Mi se pare o idee excelenta ca Steaua sa isi intareasca lotul , iar vedetele noastre sa joace la una din cele mai bune echipe ale Europei....

Goian nu joaca, are 7 galbene mi se pare

EXCLUSIV / Steaua / ORA 11:30

Dorin Goian NU E SUSPENDAT SI JOACA LA Urziceni! Se pare ca joaca Goe am impresia ca a fost o greseala a presei:).....

FANATIK a aflat ca gruparea din Ghencea s-a interesat la Liga de situatia fotbalistului sau si a primit raspunsul asteptat: aparatorul central se gaseste la limita suspendarii, adica are cu un cartonas galben in minus fata de cit se credea initial (sase, in loc de sapte. E altceva cu el in aparare, sa speram la un meci mare al echipei noastre

ba eu unu as vrea sa nu mearga Steaua in CL

de ce ???? pentru ca nu a meritat pur si simplu. in plus in unele meciuri eram penibili ex cu Craiova , Iasi, Dinamo

vreau sa plece toti din Ghencea

nul mai suport pe Becali ,cica se bate in piept ca e corect si nu vedeti ce face

Steaua inaintea lui era echipa fair-play a campionatului an de an si ACUM

Oli afara

sa vina Petrescu antrenor si Hagi director tehnic si sa se ocupe de imaginea Stelei sa o infrumuseteze un pic ca e naspa rau de tot

in germania cluburile traiesc din sponsori si TV

de ce nu se poate in RO

Vorbeam astazi cu un prieten, si el tot stelist si imi spunea asa"am curaj sa bag oricat la pariuri, ca stiu din start ca Steaua va castiga, indiferent ca va juca cu rezervele sau cu juniorii, va castiga...a avut nea Gigi grija de asta.."am rams putin socata si am incercat pe cat m-am priceput sa-i expic omului ca eu nu concep asa ceva...declaratiile ciobanului din ultima vreme se pare ca au avut crezare in fata unor naivi...Cum sa "trantesti" un meci cu Urziceniul in conditiile in care ai pretentia de Champions League...oare ciobanul nu s-o gadi si el un pic?ce rost are sa-ti atragi dusmanii si sa te cobori la un asemenea nivel?pentru ce?ca sa mananci apoi bataie in Liga Campionilor cu 5-0?aaa..dar banu' oricum vine, cu oricat ai manca bataie, nu-i asa stimabile domn Becali?

Sincer va spun..prefer sa terminam pe locul 4..5...sa nu auzim celebrul imn de Champions League, decat sa "tranteasca" Becali niste meciuri cu echipe gen, Ceahlaul sau Nationalul...nua s suporta rusinea, nu as suporta sa ne bata obrazul un caine, cum ca ei au muncit si au castigat pe merit si noi am trantit niste meciuri cu echipe ce se zbat pentru retrogradare!vreau un sfarsit de campionat corect, fara "tarntit" de meciuri, fara motivari la echipele ce joaca cu adversarii...vreau ca Steaua sa joace corect, la adevaratul ei nivel!Si-mi mai doresc un singur lucru, sa-l faca cineva pe bercali asta sa-si tina gura ca nu mai tampenii scoate din ea!

Cu toate fortele inainte spre locul 2...va place cum suna?! :roll:

ba eu unu as vrea sa nu mearga Steaua in CL

de ce ???? pentru ca nu a meritat pur si simplu. in plus in unele meciuri eram penibili ex cu Craiova , Iasi, Dinamo

vreau sa plece toti din Ghencea

nul mai suport pe Becali ,cica se bate in piept ca e corect si nu vedeti ce face

Steaua inaintea lui era echipa fair-play a campionatului an de an si ACUM

Oli afara

sa vina Petrescu antrenor si Hagi director tehnic si sa se ocupe de imaginea Stelei sa o infrumuseteze un pic ca e naspa rau de tot

in germania cluburile traiesc din sponsori si TV

de ce nu se poate in RO

si tu investitor in locul lui Becali!?

Batem fratilor!!! Sunt sigur. Iar Rapid o sa bata pe CFR. :))) Frumoasa varianta nu???:))

ASA O SA SE INTIMPLE! spre cl sprecl2 steagcruce2 fular-campioniifularsteaua2

"Echipa probabila : Cernea - P. Marin, Baciu, Ov. Petre, Nesu - Croitoru (B. Nicolita), Paraschiv, Lovin, Cristocea (Bostina) - Badea, Iacob. " personal cred ca mai mult ca sigur Nicolita va fi tituloar in locul lui Croitoru, pentru ca Oli nu prea vede decat ceea ce i-l intereseaza pe el. Altceva vreau sa mai zic, de ce nu joaca Elton? de ce la mai adus daca il tine pe banca? de ce a mai dat atatia bani pe el? . . . principe EU NU TE VOTEZ!!! steaua_ro

@ alice4steauaBUC

Aici iti dau dreptate. Si eu cred ca nea Gigi s-a ocupat de meci, si castigam sigur. Si ma intreb si eu ... cum plm sa trantim un meci cu Urziceniu, mou promovata in prima Liga.

Doamne Fereste!!!:((

Incredibil !!! Dacã articolul din Fanatik este adevãrat, și discuția dintre MM și cioban a fost cum scrie acolo, atunci îmi pare rãu cã trebuie s-o spun, dar Steaua noastrã a MURIT...

"Gigi Becali i-a aprobat demisia managerului general in fix 10 secunde, dupa ce i-a reprosat acestuia, printre altele, ca l-a adus la Steaua pe Elton, „cel mai prost fotbalist pe care l-am vazut in viata mea. Am si dat o gramada de bani pe el, cind nu valoreaza nici trei masline!”

Elton bãiatule, dacã ai vreo ofertã de undeva, du-te, pleacã unde-oi vedea cu ochii, nu mai sta în mizeria asta incredibilã, cocina asta a ciobanului pe care el o numește "familie" !

Dacã tu ești "cel mai prost fotbalist" pe care l-a vãzut oieru', trag concluzia cã dupã el, G.Coman, Lovin, Ov.Petre sau Stancu sunt cei mai buni pe care i-a vãzut el, probabil cã stã cu ochii închiși atunci când se uitã la ei...

Trãim cea mai neagrã perioadã a Stelei, ascultați la mine ce vã spun !

În maxim 2-3 ani, ãsta distruge Steaua definitiv.

Mai vorbim...

@leynad72 Nu cred ca e adevarat,astia exagereaza ca de obicei! Eu l-am vazut pe Jiji la emisiunea lui madalin ionescu, cand moderatorul facea glume pe baza inaltimii lui Elton,Jiji i-a atras atentia acestuia,ceea ce m-a mirat .A zis Jiji sa inceteze cu glumele astea,ca omul a venit dintr-o tara straina si ar putea fi deranjat de astfel de glume.Nu e mare lucru,dar venit din partea oierului a fost o uimire pentru mine!Si cred ca nu poate fi Jiji atata de prost incat sa nu-si dea seama ca are in gradina o avere...

si tu investitor in locul lui Becali!?

ba nuti fie teama ca nu e Becali singuru care are bani.

FORZA Steaua !BATEM SIGUR IAR RAPID CASTIGA CU CFR!!!AVEM DUPA ETAPA ASTA LOCUL 2 ASIGURAT!!!

Mai care mergeti maine la meci la ce ora se pleaca ??!! bilete de unde lom ??am fost azi la stadion si nimik ?? ma pote ajuta cineva ?cu o informatie :?: steag2

Nu imi place deloc incertitudinea care e acum la Steaua.

Oli OUT!!!!!

PLEACA in [...]