Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Dica poate (GSP)!

25 posts in this topic

Golgeterul Stelei s-a antrenat normal ieri, alãturi de colegi și este așteptat sã reintre în echipã peste 10 zile, la meciul cu FC Național.

Apariție surprinzãtoare ieri la antrenamentul Stelei. Nicolae Dicã a revenit pe terenul 6 din Ghencea și s-a pregãtit din nou normal, alãturi de colegi, dupã o pauzã de 3 luni și jumãtate.

Atacantul s-a întors vinerea trecutã din Italia, unde a fãcut un nou set de teste la genunchiul la care a fost operat în luna ianuarie, și medicii de la Bologna i-au dat undã verde pentru a se antrena la sutã la sutã din capacitate.

Ieri, Dicã a ieșit primul pe gazn și a început exercițiile de încãlzire alãturi de preparatorul fizic, Horia Codorean. A efectuat apoi alergãri ușoare, a trecut la sprinturi printre jaloane și sãrituri de pe un picior pe celãlalt.

Dupã 20 de minute, Dicã a început sã se joace cu mingea și a șutat de cîteva ori la poartã. Apoi, și-au fãcut apariția și ceilalți fotbaliști din lot, iar atacantul li s-a alãturat la antrenament.

A participat la cunoscutul exercițiu de încãlzire "5 contra 2", a sãrit peste gãrdulețe și nu s-a dat la o parte nici de la schimbãri bruște de direcție.

Dicã a fst introdus de Olãroiu chiar și la un "4 contra 4" pe spațiu redus, extrem de solicitant pentru orice jucãtor. Piteșteanul a arãtat însã o bunã dispoziție de joc și a avut mai multe execuții spectaculoase.

Dupã o orã și jumãtate, Dicã a încheiat antrenamentul, cel mai probabil el urmînd sã joace din nou peste 10 zile, împotriva lui FC Național.

141 de zile au trecut de la ultimul meci ficial jucat de Nicolae Dicã, U Craiova - Steaua 0-0, disputat pe 10 decembrie 2006

100 de zile se împlinesc astãzi de cînd Dicã a suferit intervenția chirurgicalã la ligamentele încrucișate ale genunchiului drept

15 gluri a marcat Nicolae Dicã în cele 29 de meciuri jucate pentru Steaua în acest sezon, în toate competițiile. Chiar dacã nu a evoluat în nici o partidã în 2007, el continuã sã fie golgeterul roș-albaștrilor

Hai Dica,eu unul nu mai am rabdare sa te vad din nou pe teren!!!!

Interesant ar fi daca l-ar baga si pe Elton sa-l ajute cu pasele sale pe Dica.Sper ca Oli sa-l bage totusi pe Elton in teren pana la sfarsitul campionatului,oricum nu el era cel care strica jocul Stelei.

Basarabia mereu Ros-Albastra!!!!!

Hai Dica!!! dica10

steag2

ar fi cea mai tare combinatie maestrul Dica si cu ucenicul Elton. ar rupe tot...da nu_l duce p Oli capul sa-i bage p amin2 si chiar daca ar vrea el e ciobanul in spate care din nou n dovedeste ca nu prea-l duce capul...

Imi pare bine pentru el, dar cred ca ar trebui sa inceapa antrenamentele cu a;ergari scurte, sa nu se intample ier ceva..

ma bucur super mult ca Dica poate reveni pe teren astfel Steaua va fi iar cea mai buna din tara..sper sa vina si Neaga..Dica ar face pereche buna cu Elton da Oli sau Jiji nu-l vrea la Steaua o sa plece si el pentru ca au zis ca nu poate sa-l bage interen deat cand e 3-0 ca el face doar spectacol auziti si voi ce porcarii pot spune unii..dak Elton e pentru spectacol Lovin pentru ce e sa se faca de ras..in fn sper sa revina Dica cat mai repede si sa-i trezeasca pe Jiji si pe Oli la realitate sa nu-l dea pe Elton afara sau sa-i caute alta echipa..FOrta Steaua FOrta Dica steagcruce2

Bine ai revenit Dica !!! sper sa joci ca in ainte !! mult succes in continuare ! U si cu Elton ati face o treaba buna !!!

Forzza Steaua dica10 dica10

steag1 Steaua iese pe locul 2 si CL ne asteapta ;-) steag1

Insfarsit o veste buna sper sa nu se mai accidenteze nimeni ... abea astept ca Steaua sa fie iar pe locul 1 in sezonul viitor .... Forta fularsteaua2

Sa fie intrum ceas bun dica10 :) .... steagcruce2 sprecl2 steagcruce2

Te asteptam Dica !! TU ESTI SINGURUL GOLGHETER ADEvarat!!! dica10 TE ASTEPTAM SI PE TINE Neaga !!!!! REVINOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!! steagro

Eu zic sa nu forteze avem nevoie de el la anul nu acu f mult

Sasa se pare ca mergem spre LC / dinamu canci bine Milan :)

Cand tin minte ca la sfarsitul turului , toti spuneau ca este un jucator prea slab .. sau ca el ne ingroapa in unele meciuri (Otelul , Craiova) ... si acum , toti il asteapta cu sufletul la gura ... chiar nu pot sa cred diferenta ... chiar asa suntem noi romanii ? ... doar cand avem nevoie sprijinim ??? ... Oricum .. sper sa revine Nicu pentru ca avem neaparat nevoie de un coleg pentru. Badea !!! Iacob tot nu m-a convins ca mai merita primul 11 ... 2 goluri , insa ambele marcate din faze fixe , si ambele cu capul , nu il introduce neaparat in echipa ... si sa nu uitam ca se misca mai rau ca o epava ...

Cel mai bun 11 pentru. meciul cu Urziceni :

============== Cernea ==============

==== P. Marin ===== Baciu ======= Nesu ===

========== Paraschiv === Petre =========

==== Cristocea ============== Ochirosii ==

=============== Croitoru ============

===== Dica (prima repriza) ====== Badea ====

@alexynho

Cu siguranta Dica nu va fi titular in meciul cu Unirea.

@ forever_steaua

stiu ca nu va fi .. dar am spus cel mai bun prim 11 ... si cred ca ar fi mai bun Dica decat Iacob ... cel putin la viteza :)) ... sunt la fel :)

@ forever_steaua

stiu ca nu va fi .. dar am spus cel mai bun prim 11 ... si cred ca ar fi mai bun Dica decat Iacob ... cel putin la viteza :)) ... sunt la fel :)

yo sincer nu m-as baza numai p Baciu ca fundas central ca trece Stancu de la Urziceni pe langa el si nici nu se prinde cine era

steagcruce2 steagcruce2 abia astept sa vad cuplu Dica Elton

forza Steaua fularsteaua2 dica10 steagcruce2 steagcruce2

si euuuuuuuuuu abia astept :D

steagcruce2 Cu Dica pe teren Steaua va reveni la forma ei.Astept sa l vad din nou in actiune,dand multe goluri frumoase si utile echipei.Si pe Radoi,il vrem din nou in forma,este lider,dar nu ca joc momentan.

LA MULTI ANI ! cu sanatate si impliniri, pentru data de 09.05. cand e ziua lui Dica, dicanul nostru drag!

Sign in to follow this  
Followers 0