fcsteaua.ro

MM

92 posts in this topic

Mihai Stoica a plecat de la Steaua. El Ciobandante a gasit solutia redresarii, a identificat principalul vinovat si a actionat in consecinta. Nu, nu l-a dat afara pe cel care a reusit sa duca Steaua pe locul 4 dupa ani de zile, ci pe cel care fusese responsabil de cele trei primaveri europene, de plasarea Stelei pe harta cluburilor mari din Europa (atat cat se poate face din Romania) si pe cel care a adus la Steaua cei mai iubiti si competenti antrenori ai ultimilor 15 ani din Ghencea, respectiv Oleg Protasov si Walter Zenga.

Principele a mai anuntat ca Valeriu Argaseala se va ocupa de ceea ce inseamna management din punct de vedere administrativ si ca Oli, Gabi Popescu (??!!) si inca 2-3 se vor ocupa de managementul sportiv al Stelei. Ce inseamna asta? Pai inseamna ca Oli este noul manager al Stelei! Dupa modelul englez, omul responsabil de jocul dezlanat si previzibil al echipei, va avea TOATA puterea de decizie la nivelul jucatorilor, iar altii se vor ocupa exclusiv de partea administrativa, lasandu-i "maestrului" linistea si timpul necesare pentru pregatirea unor noi succese de rasunet pe plan intern si international.Oare ce cadou mai frumos puteau sa primeasca dinamovistii, decat sporirea puterilor pentru cel care i-a dus la 16 puncte distanta de Steaua?!!

Pe de alta parte, plecarea lui MM din club, semnifica ( daca mai era nevoie ) falimentul total al administratiei becaliene a Stelei. Atata vreme cat a fost in club, Mihai Stoica a acoperit prin competenta si uneori erorile sale, derapajele isterice ale patronului nascut la stana. Daca pana acum, aveam un element de echilibru la care sa ne raportam, acum acesta a fost complet inlaturat, astfel incat principele intunericului si acolitul sau numarul 1 se vor putea manifesta in voie.

Atata vreme cat accepti sa fii umilit de nenumarate ori ca om si ca antrenor, impunanduti-se echipa, declaratiile ( da Oli, la tine ma refer!) , e clar ca esti de preferat unui om care a avut mereu un cuvant de spus,atat pentru jucatori cat si pentru suporteri. Apropo, il vedeti pe Argaseala,avand vreodata curajul sa-si infrunte patronul? Eu nu, iar de la Oli e clar ca nu ne putem astepta la asa ceva. Asa ca, ce ramanea de facut? Evident, eliminarea si ultimului bastion de ratiune din club!

La Steaua nu se cauta astfel de oameni. Acolo este loc pentru oameni ca Virgil Becali, care probabil este printre ultimele dovezi vii ca odata omul a locuit in pestera sau de antrenori care se prezinta la meciuri cu echipa facuta de altii! Cu toate pacate sale, macar pe MM nu-l puteam suspecta ca nu e stelist! Ca nu pune inima in ceea ce face. Ceea nu putem sa spunem despre creatorul "marelui" FC National sau despre ursul fost razboinic actual principe. Cel putin din punctul meu de vedere. Acestea fiind spuse, cred ca nu ne mai ramane decat sa-i uram lui Mihai Stoica numai bine in continuare si in amintirea reusitelor sale aici, un sincer, MultumiM!

Mihai Somanescu

steagsimplu steagsimplu steagsimplu steagsimplu UN STELIST ADEVARAT ASTA A FOST Meme Stoica ! A PUS SUFLET IN TOT CE INSEAMNA ACEST CLUB ... ! NU I-AU IESIT TOATE DAR I-AU IESIT DESTULE CA SA IL TINEM MINTE TOTDEAUNA CA OMUL CARE A READUS Steaua IN FOTBALUL EUROPEAN !! SI NU 1 DATA CI DE 3 ORI CONSECUTIV ! MAI MULT DECAT PUTEM SPUNE DESPRE ALTE CLUBURI "DE TOP" DIN Romania ! SUCCES Mihai Stoica IN CONTINUARE !

Nu mai abuza de Caps Lock. Moderatorii

tare mi-e frica sa nu fie adevarata povestea de pe gsp in leg cu cei 4 jucatori de la CFR.aici ma bazez si pe anumite declaratii cum ar fi a lui MM care a zis ca pleca deoarece "Nu mai puteam tr?i în minciun?" si mai tarziu la Telesport,parca,a zis ca a plecat pentru a-si pastra demnitatea,atunci m-am mirat dar daca aceasta poveste e adevarata atunci inteleg perfect de ce a zis acest lucru(desigur ca pot fi si multe alte motive).un alt lucru este faptul ca Becali inca nu da un motiv si le cam exclude pe cele sportive,adica legate de transferuri si se leaga de niste probleme care l-ar fi putut afecta pe el si verii lui sau ce rude mai are,de asta cred ca ies toti din functii de la Steaua ca mai mult ca sigur unu dintre ei a facut tampenii si nici nu il ataca deocamdata pe MM.daca nu l-ar fi avut la mana cu ceva il facea praf deja,sa vedem ce va urma,sigur va gasi el un motiv sa zica special pentru presa.

prin aceasta parere nu vreau sa supar pe nimeni dar trebuie sa ne gandim ca orice este posibil mai ales din partea lui Gigi.sper din tot sufletul ca altul sa fie motivul si articolul sa fie doar o tampenie iar noi sa castigam tot ce mai avem.

spre cl sprecl2

Succes MM, toti marlanii care raman la Steaua or sa regrete in curand. Gigi a fost foarte categoric la Ioanitoaia in emisiune spunand ca nu mai aduce oameni de imagine. Lombrozianul se referea la oameni cu personalitate probabil, alegand sugaci ca Oli si toti ceilalti pupincuristi ca angajati ideali. Oli sa-ti fie rusine bai jigodie ordinara, etalon de incompetenta si nimicnicie. Continua sa il pupi pe cioban in derrierul ala care te hraneste.

NU comentez decizia (care se pare ca a fost a lu MM ) si at va afecta clubu (deoinde de acei 3-4 oameni care vot fi adusi ce stiu si cine sunt)

Dar atata zic Mihai Stoica RESPECT

este incredibil ce se intampla.Nenorocitul asta a indepartat singurul stelist 100 % din conducere.MM a fost cel care i-a aparat pielea cum se spune de multe ori in fata suporterilor.Imi aduc aminte dupa episodul Dinamo(macelul cu jandarmii),la sedinta MM a venit sa-si ceara scuze pentru declaratiile lu Jiji,MM ne-a ajutat pe loc cu site-ul abuzuri.com,MM s-a batut cu jandarmii la Galati alaturi de noi,iubea suporterii,iubea Steaua cu adevarat.Inca de pe vremea cand era presedinte la Galati,un suporter stelist intr-o deplasare l-a scuipat si MM a replicat:"Nu ma scuipa ma,ca sunt stelist adevarat"!!!

Oierul asta nu se mai opreste,ce MM bai jegule,Steaua e a matii???????abia astept primul meci sa te critic tot meciul,sa te injur...............

cine MM matii esti,tu la Steaua Bucuresti,m..e Jiji!!!

Oli este un mojic la fel ca si Becali. Gabi Popescu ? ai de capu meu ... Oli, Gabi Popescu, Gigel Coman si Ovidiu Petre. ai de capu meu. asta e Steaua ??? niciodata. Voi astia ultras ce paziti ? linsati-l dracu pe oierul naibii. asa nu se mai poate

Draga MM,desi am fost unul dintre cei care te-au criticat,nu ma asteptam sa ia Principele aceasta decizie. Cand te-am rugat sa pui modestia si umilinta pe primul plan,nu am luat in calcul acest deznodamant. Daca ceea ce se zvoneste este adevarat atunci inseamna ca nu ai fost piedut definitiv si bruma de onoare care salasuia in tine si-a spus cuvantul.

Fac o supozitie: Decizia galeriei ,de a nu-l sustine pe Principe (Principele este ferm convins ca suflarea stelista il va vota la viitoarele alegeri) are stransa legatura cu aceste intamplari de la Steaua. Principele isi da seama ca eventuala neparticipare in CL ii va aduce un minus de imagine si capital electoral. Nu i se va mai da ocazia sa se urce pe capota calestii in Piata Universitatii,asa ca a hotarat sa ia el fraiele in maini. Ce inseamna asta?... "scopul scuza mijloacele!" a gandit Principele Machiavelli. "O fac pentru binele poporului!"..."MM nu are in sange spirit de razboinic sa duca o lupta pana la capat,si-i amorteste mana in care tine sabia, asa ca doar eu pot salva situatia!"

Traducerea acestor ganduri machiavelice sunt urmatoarele "Ba baiatule,adica vii tu la Steaua si nu vrei sa faci aranjamente sa castige Steaua locul 2,ca sa nu voteze lumea pe Becali??...ba baiatule ,tu nu esti un mare conducator ca Argaseala,care stie ce inseamna sa te pui bine cu arbitrii!...Ba baiatule ..eu le-am zis la nepotii mei ca Gigi Beeecali(cu e prelung!!)ii pune, cand o sa ajunga Presedintele Romaniei, secretari de stat!!! Si vii tu sa ma dai in gat la ungurul ala de Muresan ca ii caut jucatorii!!!...Ba baitule tu mi-ai pus nepotii in pericol!"

Sper sa nu ma injurati dar , comportamentul lui Principele de aseara ,cand a intrat in direct cu Bursucul si-i cersea sa o lase moale Urziceniul cu Steaua poate dovedi veridicitatea speculatiilor facute in jurul partidei cu CFR.

Oricum Principe.....eu nu te voi vota in viata vecilor....AMIN!

Pacat ca s-a terminat... Steaua fara MM? Ciudat! Aiurea! Cu toate iesirile lui, cu toate greselile lui parca nu imi imaginez Steaua fara MM.

Sunt atatea idei prin ziare cu privire la demisia/demiterea lui MM... sunt tare curios care e motivul real al demisiei.

Demn, calm, trist...

Iti multumim pentru ceea ce ai facut pentru Steaua!

Bafta stelistule! Bafta MM!

De ce nu vreti voi sa intelegeti ca pentru situatia Stelei sunt vinovati jucatorii. Nici Becali, nici Oli, nici MM. Pacat ca a plecat MM. pentru tot ce a facut la Steaua...:((

Sper ca Oli sa nu plece. Sau daca pleaca, sa vina cel mai bun antrenor al Stelei :Zenga!!

RESPECT MM!!! RESPECT MM!!!!RESPECT MM!!!

In primul rand vreau sa-i multumesc lui MM pentru tot ce a facut la Steaua, chiar daca a mai si gresit dar e omenesc, oricum per ansamblu a facut lucruri bune, si cu voi nu stiu ce sa mai cred, pana acum toti sa plece MM, sa demisioneze si acum... , am impresia ca orice sa-r intampla la Steaua voua nu va convine, am impresia ca voi nu vrteti binele Stelei, sincer nu stiu ce urmatiti, echipa a inceput sa mearga mai bn, ne apropiem din nou de Champions League, totul a inceput sa mearga bn, echipa a inceput sa joace altceva. Forza Steaua, Inca o data Respect Mihai Stoica! imi pare rau ca ai plecat numai bine si succes in ceea ce vei face in continuuare, eu nu voi uita ce ai facut la Steaua.

steagcruce2

ce ciudata asemanarea dintre domnul Mihai Stoica si mine .aceeasi stema cusuta de mama pe tricou acum 30 de ani -ce pacat ca dupa cateva spalari s-a stricat! aceeasi suferinta de nesuportat dupa fiecare infrangere a Stelei! acest om este un adevarat STELIST ca si noi !RESPECT DOMNULUI Mihai Stoica!

Ce sa spun?Decat ca imi pare nespus de rau ca a plecat MM.Practic el a fost singurul om de la Steaua care punea pasiune in ceea ce face.Tot ce a facut el a facut din suflet pentru. Steaua !Ciobanu va strica tot !!! Nu mai suport sa vad ciobanul conducand echipa!! Steaua fara MM e ca fotbalul fara minge.Intotdeauna mi-a placut de MM , de atitudinea lui , de absolut tot ce insemna MM.El practic erea singurul om care apara Steaua , apara jucatorii , apara tot...in timp ce ciobanu isi numara pamanturile.Nu mai stiu ce sa mai zic , decat ca sunt total dezamagit de plecarea lui MM.Sunt sigur ca MM va citi aceste comenturi lasate de noi si sper ca se va bucura , sunt sigur ca se va bucura , pentru ca in sufletul lui exista DOAR Steaua !!! Te iubim MM pentru tot ce ai facut pentru Steaua !!!! Mult succes in continuare !!!

CIOBANE NU TE VOTEZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Asa se intimpla cind clubul cade in mina unui cioban. MM cu bune si cu rele va ramine in inimile noastre, el fiind o mare pierdere pentru. Steaua si din pacate, Sezonul Marilor Gafe tocmai s-a deschis. Mi-e groaza de ce va urma in continuare...

Suntem prea mici sa ne dam seama ce s-a intamplat cu adevarat in interior, noi putand sa comentam doar finalitatea acestui scandal. Sigur a fost ceva grav din moment ce MM a plecat...ceva atat de grav incat Steaua ar fi putut juca in B sau C la anul iar Gigi cu dosar penal si-ar fi luat gandul de la politica. Un lucru este f sigur, MM nu era chiar usa de biserica!!!

Respect MM, respect pentru ca nu ai dat in Steaua dupa ce ai plecat!!!

FORZA Steaua

PS:

Asa se intimpla cind clubul cade in mina unui cioban. MM cu bune si cu rele va ramine in inimile noastre, el fiind o mare pierdere pentru. Steaua si din pacate, Sezonul Marilor Gafe tocmai s-a deschis. Mi-e groaza de ce va urma in continuare...

Eu unul sunt linistit pentru ca Gigi la anul sigur va face ORICE E POSIBIL sa castige campionatul pentru simplul fapt ca sunt alegerile :) Nu ii strica un vot doua in plus de la cei care considera soarta Stelei mai importanta decat furtul din politica romana

Steaua fara Mihai Stoica...................e greu e foarte greu de imaginat ce va fi de acuma..... desi se pare ca jocul si-a revenit eu zic ca vreo 2-3 ani in Europa vom fi varza....... Steaua a ramas pe mana unor oameni submediocri si e greu de crezut ca unul dintre cei care sunt acum mai pot ajunge in primavara in Europa. Ma mira Olaroiu....... il vedeam un caracter si un antrenor bun. MM l-a aparat de cate ori a avut ocazia, in schimb antrenorul nici macar nu l-a sunat dupa demisie, ba intoarce si cutitul in rana neintroducandu-l pe Elton...... Oricum daca din vara vin Hagi si Gica Popescu vor veni vremuri si mai grele. sper ca in viitorul apropiat MM sa revina la Steaua.

Respect MM

Steaua fara Mihai Stoica...................e greu e foarte greu de imaginat ce va fi de acuma..... desi se pare ca jocul si-a revenit eu zic ca vreo 2-3 ani in Europa vom fi varza....... Steaua a ramas pe mana unor oameni submediocri si e greu de crezut ca unul dintre cei care sunt acum mai pot ajunge in primavara in Europa. Ma mira Olaroiu....... il vedeam un caracter si un antrenor bun. MM l-a aparat de cate ori a avut ocazia, in schimb antrenorul nici macar nu l-a sunat dupa demisie, ba intoarce si cutitul in rana neintroducandu-l pe Elton...... Oricum daca din vara vin Hagi si Gica Popescu vor veni vremuri si mai grele. sper ca in viitorul apropiat MM sa revina la Steaua.

Respect MM

Fratilor, Gabi Popescu e bisnitar de masini!!!!!! Ce jucatori sa recomande asta??? El nu-i putea recomanda o tarfa in discoteca lui sabin Ilie, retardatul dracului. Vorbeste peltic din lipsa de culturalizare... e impotent intelectual... hai sa-l aducem si pe danut lupu in conducere, ca e bun...

Doamne, mi-e frica cu adevarat de ce o sa se intample...

Deja mi-e dor de MM!!!!!

MM a gresit foarte mult in ultimul an.Ma refer la transferuri si la relatile cu suporterii.A stricat si imaginea clubului intrand in niste certuri cu niste persoane care nu merita nici un scuipat.El si-a impus jucatorii adusi si dupa meciuri bune ii ridca in slavi,iar dupa meciuri proaste nimik.Strategia lui,planurile lui de viitor includeau jucatori din Brazilia.Eu sincer m-am saturat de straini.Si nu-i mai suport p'astia pe net ,cum apare un strain cum e cel mai bun jucator.Adevarat ca unii au valoare,dar se exagereaza si cred ca sunt jucatori buni si in Romania.Nu-l transformati pe MM in martir pentru ca nu e.Nu stiu dece a fost demis,dar dupa mine trebuia sa pelce din motive legate de fotbal,de organizare si in primul rand de comportament.Trebuie sa plece mai multi pentru ca sa ne revenim intradevar,dar oricum dupa mine asta era primul pas.

MM multumim pentru ce ai facut,dar era timpul sa pleci.

multumesc, Mihai Stoica, pentru sufletul investit la Steaua.

p.s.

tendinta asta de a face similitudini intre actuale sau foste personalitati si ernesto guevara devine agasanta. el ciobandante, che-ausescu, poza lui ernesto cu chipul lui jimmy hendrix sau ceausescu... come on?!

MM era un profesionist 100% iar eu zic ca Steaua va avea mult de pierdut prin acesta plecare a lui. Numai cand ma gandesc la proiectele pe care le avea si le-a spus sapt trecuta cand a fost la Fanatik...

Iar Olaroiu m-a dezamagit mult in ultimele meciuri, cel mai mult aseara...nu pot sa inteleg cum poate sa-l tina pe Elton pe banca!!! Nu credeam ca in ziua de astazi mai sunt asemnea antrenori.

Cand Elton are cele mai mari note in gazeta cat si pe acest site in meciurile pe care le-a jucat si s-a vazut ca este un jucator de valoare, el nu-l baga pe teren nici cand conducem cu 2-0 numai pentru ca asa i-a zis Becali si pentru ca este adus de MM... Incredibil!!

Ma amuza faptul ca desi nu au trecut decat cateva zile de cand curgeau measeje anti-MM, acum mai toti il luam in brate.

Categoric MM, ca orice alt stelist care a pus suflet pentru echipa a facut si lucruri bune si mai putin bune. Desi pare ciudat, raspuenderea cea mai mare intr-un club apartine managerului general. Nu intamplator in Anglia (tara cu 3 semifinaliste in LC!!!!) antrenorul este si manager general. Iar raspunderea lui cea mai mare este sa aduca jucatori foarte buni, jucatori de perspectiva, sa gandeasca o strategie pe termen lung. Cu tot respectul pentru MM, dar cred ca daca privim putin spre banca de rezerve a Stelei, vom intelege mai bine situatia.

Si ca sa exemplific si mai bine situatia, in meciul urmator cu Unirea Urziceni, Steaua nu are decat un singur fundas central, si acela de pe banca de rezerve si fata de care toti avem rezerve... Baciu.

In concluzie, tot respectul pentru ce a facut bun MM, dar cred ca era timpul si pentru aceasta schimbare. E nevoie de sange proaspat...

Cat despre antrenorul Olaroiu, sa-l lasam in pace. Echipa a inceput sa joace si e pe drumul cel bun. Echipa rea nevoie de liniste, iar noi sa invatam sa ne bucuram de victorie!

MM a gresit foarte mult in ultimul an.Ma refer la transferuri si la relatile cu suporterii.A stricat si imaginea clubului intrand in niste certuri cu niste persoane care nu merita nici un scuipat.El si-a impus jucatorii adusi si dupa meciuri bune ii ridca in slavi,iar dupa meciuri proaste nimik.Strategia lui,planurile lui de viitor includeau jucatori din Brazilia.Eu sincer m-am saturat de straini.Si nu-i mai suport p'astia pe net ,cum apare un strain cum e cel mai bun jucator.Adevarat ca unii au valoare,dar se exagereaza si cred ca sunt jucatori buni si in Romania.Nu-l transformati pe MM in martir pentru ca nu e.Nu stiu dece a fost demis,dar dupa mine trebuia sa pelce din motive legate de fotbal,de organizare si in primul rand de comportament.Trebuie sa plece mai multi pentru ca sa ne revenim intradevar,dar oricum dupa mine asta era primul pas.

MM multumim pentru ce ai facut,dar era timpul sa pleci.

De ce te-ai saturat de straini??? o fi mai bun Gigel Coman sau Baciu doar ca sunt romani? Nu te supara pe mine, dar ca sa declari ca MM trebuia dat afara pentru motive fotbalistice, dupa ce i-a adus pe Zenga, Oleg, Dica, Elton, Thereau, Bostina, Ghionea, Banel etc. e exagerare...

Dar iti respect pozitia.

Apropo, ss din nickul tau de la ce vine? ca dupa aia iti spun de la ce vine al meu

Sa-l aducem pe MM inapoi!!! Cel care trebuia sa plece a ramas, au ramas doar marionetele. MM cu Steaua pana la moarte!!!!!!!!