Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

CFR Cluj - STEAUA

92 posts in this topic

Finala pentru locul 2!

Joi, 26 aprilie 2007, incepand cu ora 15,30 la Cluj, in cadrul etapei a XXVIII-a a Ligii I, va avea loc meciul dintre CFR din localitate si Steaua.

CFR Cluj - Steaua este un meci decisiv pentru echipa noastra. In acest moment, dupa 27 de etape, Steaua se afla pe locul 3 in Liga I cu 50 de puncte. Adversarii nostri de joi ocupa mult ravnitul loc 2, avand 6 puncte in fata. (56)

In ultima etapa de campionat Steaua a invins in Ghencea cu 1-0 (gol Vali Badea) pe Poli Iasi. A fost prima victorie a ros-albastrilor dupa o rusinoasa serie de 3 infrangeri consecutive in meciurile oficiale. CFR Cluj a pierdut 2 puncte in deplasarea de la Vaslui (0-0). Sper ca la finalul campionatului clujenii sa regrete acele 2 puncte pierdute.

O victorie in meciul de maine ne-ar mentine cu sanse mari in lupta pentru obtinerea pozitiei ce permite participarea in preliminariile Champions League. Asta si pentru ca in ultima parte a campionatului Steaua nu mai are meciuri foarte dificile pe hartie, iar pentru CFR greul de-abia acum incepe.

In meciul tur, in Ghencea, Steaua s-a impus fara emotii cu 4-2. Golurile ros-albastrilor au fost marcate de Thereau, Ghionea si Dica (2). Din pacate insa Dica nu isi va putea ajuta echipa in acest final de sezon din cauza accidentarii suferita in timpul pregatirii de iarna.

Insa suporterii il pot ajuta pe Dica votandu-l in topul celor mai buni jucatori ai UEFA Champions League accesand link-ul : http://www.UEFA.com/fanzone/pots/' target="blank"> http://www.UEFA.com/fanzone/pots/

De asemenea nici Sorin Ghionea nu va fi prezent pe gazon in acest final de campionat.

Un lucru imbucurator este faptul ca in echipa Stelei va reveni Cyril Thereau alaturi de Ovidiu Petre. Oli poate conta si pe P. Marin si Paraschiv care si-au ispasit etapa de suspendare in meciul impotriva Politehnicii Iasi.

Totusi sper ca revenirea lui Petre sa nu-l treaca automat pe banca de rezerve pe Croitoru, jucator care a demonstrat in meciul cu Poli Iasi ca isi merita locul in prima echipa a Stelei.

Personal mi-ar placea ca Oli sa inceapa cu : Cernea - B. Nicolita (P. Marin), Goian, Radoi, Nesu - Croitoru , Paraschiv (Ov. Petre), Elton, Bostina - Thereau, Badea.

Indiferent de primul "11", Steaua trebuie sa castige atat la Cluj cat si in celelalte meciuri care au mai ramas pana la finalul campionatului. Asta pentru a salva cat se mai poate dintr-un sezon care la un moment-dat parea compromis in totalitate.

Meciul CFR Cluj - Steaua va fi transmis in direct de Kanal D.

De mentionat ca la aceasta partida vor fi arbitrii straini. Astfel la centru va fi Peter Sippel ajutat la cele doua linii de Walter Hofmann, Harald Sather (toți Germania).

Hai Steaua ! Hai Campionii !

Catalin Nastase

cred ca e momentu ca Banel sa stea pe banca...il baga pe Petre p dreapta, nesu e in forma pe stanga..deci totu e ok. Croitoru ca mijlocas dreapta e mai tehnic..cu Elton si Bostina ar face jocu mai frumos dar si mai eficace in atac.acum are cine sa finalizeze :D Thereau bine ai venit! :D

Sper intr-o victorie la scor a Stelei pentru a inbunatati moralul echipei. steaua_ro

Forza Steaua!! steagsahmic

O victorie maine si locul 2 e al nostru.. la ce program avem, doar la Urziceni mai putem avea mici probleme ... fara Lovin maine, ca iar jucam in 10..

fularsteau2 fular-campionii

sa *** in ea DE ORA!!! KKMAS PE EI Cine drq a pus la ora asta un derby :|:| yo unu nu pot sal vad ca sunt la schoala (X(XX( :sad: :sad:

Numai respect Steaua spre24

sa *** in ea DE ORA!!! KKMAS PE EI Cine drq a pus la ora asta un derby :|:| yo unu nu pot sal vad ca sunt la schoala (X(XX( :sad: :sad:

din cate stii saracii de la Cluj nu au nocturna!

Intr-adevar ora disputarii jocului e foarte prost pusa...la fel si ziua

greu de tot la clug. mai ales dupa prestatia cu Poli Iasi. am senzatia, ba chiar certitudinea ca iar o sa jucam cu 2 inchizatori si mai mult la noi in teren. o sa fie al draq de greu. sper sa apucam sa dam un gol pana ii baga Olaroiu pe toti in poarta. pun pariu ca el merge la 0-0.

Aia de la Cluj nu au nocturna si pana la urma de ce nu iti ei o zi libera? E atat de grav daca nu mergi cateva ore la scoala sau toata ziua? Nu o lua in nume de rau.

trebuie sa iti faci rost de un mobil cu radio..si sa asculti meciul la radio cu o ureche si cu alta sa fii atent daca te striga profu sau profa pe acolo....pe vremuri erau radiourile alea ric, iti bagai casca in ureche si aia era...

asa, si dupa sfatul asta, la care partea responsabila a mea, in calitate de tata de familie, se revolta, iti mai dau unul:

STAY IN SCHOOL!!!!...dar ia-ti mobil cu radio :)

Mi-e frica sa ma si uit la acest meci...asa de mari emotii am in acest moment.

Sper sa iasa bine pana la urma....totusi suntem Steaua

sincer mi sa facut pielea de gaina de gaina cand am jucat cu Lyon si real tremuram de fericire ca Steaua joaca in UCL si ca echipe precum real ........ vin la Bucuresti evident doar pe Ghencea ca in alta parte .... :?: Steaua bate Cluj io o sa fiu la munk cand vin si ma uit pe site sa sar in sus spre cl

offf batem sigur....cred....oricum nu as vrea sa mai dau iar pronosticuri sau sa spun cum o fac deobicei ca batem sigur si nu ca asa in stil mare....sincer ma multumeste si o victorie cu 1-0....chiar daca asta inseamna sa stam oleak si cu autobaza in poarta...in fine vreau victorie nu ma intereseaza sa fie la scor sau sa faca ai nostri spectacol

FORZA Steaua ! steagcruce2

nu fiti asa optimisti ca momentan CFR e cu mult peste noi

noi parca avem picioarele legate - pe cuvant

cu Iasi a fo bulan

va spun eu

sper sa plece Oli

cine merge la meci? steagcruce2

Eu unu ma duc sigur,mi-am luat bilet.Am auzit ca o sa mai mai cina inca vreo 50-60 de stelisti din imprejurimile Clujului.Sper sa fim vreo 200-300 de stelisti sa le scoatem fotbalul din capul clujenilor.

FORZA Steaua !!!!!!!!

Intr-adevar ora disputarii jocului e foarte prost pusa...la fel si ziua

hmm... am uitat :D ms ca miai readus aminte ...

FRECVENTA DE LA POSTU DE RADIO care TRANSMITE PLS:X ?

Bine ca ati pus fazele de la meciul din tur,cand Steaua inca mai juca ceva!Parca a trecut de atunci o vesnicie...baietii parca au uitat fotbalul intre timp! Sa speram ca maine va fi reanvierea Stelei!Trezirea,stelisti,nu mai avem timp de lamentari! steagcruce2

Eu unu ma duc sigur,mi-am luat bilet.Am auzit ca o sa mai mai cina inca vreo 50-60 de stelisti din imprejurimile Clujului.Sper sa fim vreo 200-300 de stelisti sa le scoatem fotbalul din capul clujenilor.

FORZA Steaua !!!!!!!!

mergem si din baia mare o mana de stelisti.mie de Semedo mi-e tare frica.nu stiu cum o sa se descurce Nesu cu el

Trebuie SA batem

Nu spun ca vom bate nu am fost niciodata f optimist dar AR trebui (numa prin prisma ca iam batut in tur si cu 3 la 1 )

Thereu fane fericiti poa mai da si Elton o boaba asa ca tot vad ca ia sarit toata lumea in cap DEJA

Forza Steaua

am ajuns sa ne batem cu ''marea'' echipa CFR Cluj pentru locul 2.acum asta e.pe teren baietii trebuie sa-si arate clasa superioara si sa transeze meciul repede.personal mizez pe o victorie a noastra cu 2-0 ca sa-i ofticam asa un pic.nu m-ar supara nici o victorie la un gol diferenta ca si aia tot 3 puncte ne aduce.am mari sperante in acest meci si sper ca baietii sa nu ne dezamageasca. .lupta Steaua si victorie !!!!

FORZA Steaua !!!!!!!!

Felicitari! Stelisti adevarati...

Sign in to follow this  
Followers 0