fcsteaua.ro

Fanii stelisti nu merg la Cluj (GSP)!

48 posts in this topic

Fanii roș-albaștrilor din Capitalã nu vor face deplasarea la Cluj din cauza unor neînțelegeri cu conducerea clubului.

"ªefii au considerat cã nu trebuie sã ne cumpere bilete, iar cei de la Cluj le-au scos la vînzare. Sîntem foarte supãrați pentru cã vroiam sã mergem la meci", a spus unul din liderii galeriei.

De partea cealaltã, oficialii CFR-ului anunțã cã le-au acordat suporterilor Stelei 500 de tichete din totalul de 7.000 care au fost puse în vînzare și pentru care lumea s-a cãlcat în picioare ca sã intre în posesia lor.

Probabil conducerea noastra a considerat ca Steaua joaca mai bine pe stadioane ostile,fara suporteri proprii!Rusine sa le fie,credeam ca MM a inteles ca el trebuie sa faca primul pas pentru impacare...caci comportamentul unor suporteri nu are nici o treaba cu adevaratii suporteri, iar incidentele aparute in ultima vreme isi au samanta in dispretul aratat de conducere fata de suporteri ,precum si de jocul slab din teren.

Si cand ziceam de protest au sarit toti cetatenii cu gura."Cum domne sa nu-ti incurajezi echipa??"Uite asa....pentru ca pe cei din conducere ii doare in fund de suporterii din Bucuresti.Nu sunt in stare sa faca nici macar o rezervare,ca in rest biletele mereu s-au cumparat de suporteri.Dar daca nu ai de unde sa cumperi ce faci????Nici acum nu merita stadionul gol?????Va zic eu,meritau stadionul gol de mult,inclusiv la meciul cu Dinamo.

Da,Steaua merita sa joace cu stadionul gol ....de HULIGANI!!!

nick-ul tau spune totul...du-te si behaie in alta parte!

Da,Steaua merita sa joace cu stadionul gol ....de HULIGANI!!!

aia pe care`i vezi tu huligani.. sunt langa echipa aproape meci de meci... la Cluj, la Oradea, la Iasi, Timisoara... esti tu capabil, impreuna cu prietenii tai sa te duci la fiecare meci din deplasare si sa iei locul acestor huligani?

echipa are probleme, noi le accentuam, rusine sa ne fie, daca aveti cunostiinte care au facut "prostii" la meciuri, eliminatii dintre noi, trebuie sa ne sustinem jucatorii nu sa-i "hulim", mi-e mie frica sa mai merg la meciuri, sunt femeie si nu mai am curaj, ce-i de facut ? neli

Era de asteptat nu stiu ce ne mai mira?NICIODATA cei din conducere nu ne-au luat partea pentru ei noi suntem huligani.Dar toti trebuie sa stie ca noi huliganii mergem peste tot cu Steaua noi incurajam Steaua noifacm Steaua respectata NOUA NE PASA DE Steaua!!!!!!

Urmaresc multe campionate din lume asta.

Suporterii Bresciei au contestat la un moment dat 4 sezoane la rand conducerea clubului, indiferent de rezultatele echipei(in 4 ani au fost de toate). Au considerat ca respectiva nu reprezinta spiritul echipei lor. NICIODATA nu am auzit ceva asemanator ca la noi, NICIODATA conducerea nu si-a permis sa opreasca deplasarea propriilor suporteri.

E doar un exemplu.

Conducerea noastra a facut acelasi lucru si la Bistrita. Atunci unii ajunsi dimineata cu trenul au reusit sa-si ia bilete, insa au fost destui, cei ce au venit cu microbuze sau masini, care n-au reusit sa-si mai procure bilete.

ASTA E RESPECTUL CONDUCERII DE AZI PENTRU SUPORTERII Stelei.

MURITI CACATILOR!!!

@ no_problem

Nu ca n-ai avea dreptate, dar ceea ce se intampla din cauza lui George Becali era absolut previzibil... de ce nu a fost contestat pana acum ? Si pe cat punem pariu ca in pauza competitionala se calmeaza apele, iar tinand cont ca pana atunci n-o sa mai fie meciuri cu prezenta mare n-o sa fie contestat la scara larga ?

Trebuie facut urgent ceva de amploare impotriva lui. Eu imi doream sa organizam un protest in oras impotriva lui... putem lua autorizatie de la Primarie, dar probabil ca n-ar veni mai mult de o mana de oameni.

Asta e... din cauza pasivitatii si a nepasarii noastre nu vom mai scapa niciodata de Becali !

Intr-adevar, trebuie protestat cumva impotriva lui Becali. Insa participarea exclusiv a peluzelor la acest protest n-ar ajuta cu nimic, dimpotriva - mai mult rau ar face. Trebuie gasita o ocazie si organizat un protest de amploare.

Singurul eveniment de care putem lega acest protest este aniversarea a 60 de ani... chiar daca Becali se bate cap in cap cu traditia si istoria Stelei, mi se pare o greseala sa legam o sarbatoare a spiritului stelist de protestele impotriva unui om care conduce abuziv sectia de fotbal... Daca asteptam sesiunea si vacanta de vara cu siguranta nu se va mai face nimic, sfarsitul sezonului va detensiona si mai mult atmosfera. Trebuie luata atitudine cumva pe termen scurt, si nu stiu cum se poate face altfel acest lucru decat printr-un mars de protest in oras. Dar astia suntem, in loc sa facem efectiv ceva ne vom gandi la alternative pana cand nu va mai fi nimic de facut.

Zicea foarte bine cineva... in momentul in care toti stelistii vor striga "**** Gigi Becali", aventura lui la Steaua se va termina. Nu poate suporta sa fie huiduit si injurat de cei pe care ii considera o masa electorala !

Mie aniversarea celor 60 de ani mi se pare o ocazie unica! Cu niste conditii:

- sa participe multa lume (macar 1000 de oameni)

- sa nu fie doar peluzele

- sa nu fie un miting violent (adica sa nu ne apucam sa-l injuram in continuu pe Becali, o ora sau doua, cate-om sta)

Parca e prima data cand se fac chestii dastea cand mergem in deplasari, la meciul cu milogii de ce ne-au dat doar 450 de bilete?, ne-au bagat intr-un colt de stadion.

asta da echipa care vrea locul 2 si sa mearga in Champions League(CFR).

Trebuie facut urgent ceva de amploare impotriva lui. Eu imi doream sa organizam un protest in oras impotriva lui... putem lua autorizatie de la Primarie, dar probabil ca n-ar veni mai mult de o mana de oameni.

Asta e... din cauza pasivitatii si a nepasarii noastre nu vom mai scapa niciodata de Becali !

Tare mi-e ca ai dreptate.Poate spun o prostie dar eu ma gandeam si la un altfel de protest.Nu-i nici o noutate caBecali nu da doi bani pe suporterii Stelei si chiar daca s-ar intampla varianta spusa de SSK(sa se stranga la un protest peste 1000 oameni) tot nu cred ca s-ar schimba ceva.In schimb,stiu ca UEFA nu tolereaza amestecul politicului in sport,iar ursul cu apucaturi de elefant incurca borcanele dupa bunul plac.N-am putea oare sa-i instiintam pe cei de la UEFA despre aceste lucruri?Poate il urecheaza cumva si se mai potoleste.Ma gandesc ca AISS(chiar daca este destul de mica deocamdata) se poate adresa intr-un cadru mai oficial decat un mail de la vreun suporter obisnuit.

Asta cu amestecul politicului in sport mi-a trecut acum prin minte dar sunt sigur ca mai exista 100000 alte "fapte razboinice".E doar o idee,nu stiu daca neaparat aplicabila...

Nu e vorba doar de schimbat ceva in sensul de debarcarea lui, pentru ca e clar ca acest lucru poate fi obtinut foarte foarte greu sau deloc. Insa trebuie pregatit intr-un fel terenul (si atata timp cat nu ne strigam nemultumirea lumea crede ca situatia poate continua asa), trebuie incurajati toti cei care il detesta pe Becali ca acestia sa stie ca nu sunt singuri, si mai ales trebuie spalata imaginea suporterilor Stelei in fata opiniei publice deoarece suntem considerati constant sclavii lui Becali sau oi.

Desigur, AISS se poate adresa oficial UEFA, doar ca ar prinde bine o recomandare sau o circulara UEFA care vorbeste despre implicarea politicului in sport astfel incat sa stim pe ce ne bazam. In orice caz, prea mare efect nu cred ca ar avea din moment ce nu suntem singura tara afiliata la UEFA in care cluburile de fotbal sunt controlate pe linie politica. Avand in vedere seriozitatea institutiei probabil ar trimite totusi un raspuns.

Nu cred ca ar fi potrivit sa ne adresam UEFA. O interferenta a "politicului" nu este o chestie chiar atat de negru pe alb, deci ar fi destul de greu de dovedit. In plus, noi trebuie sa evitam sa facem rau echipei. Un eventual razboi cu Becali trebuie sa insemne doar atat: un razboi cu Becali! Nu putem sa sacrificam Steaua, de dragul luptei cu Becali.

Un eventual miting cu 1500-2000 de oameni, pasnic (ca sa nu ne scoatem iarasi vorbe), dar infatisand un protest ferm, ar avea un impact mare. Sunt insa multe variabile in joc, iar miza este destul de mare.

Dupa momentul Bistrita cand baietii de noi (A47V) au scos milioane si au mers acolo doar ca sa vada meciul dintr_un bar, acum vine momentul in care nimeni nu merge pentru ca CFR_ul ne_a oferit 500 de bilete in MM era in vacanta si lui Argaseala putin ii pasa de noi. Acum stam si ne intrebam , mai merita sa o dam la pace cu ei sau nu ....

Tare mi-e ca ai dreptate.Poate spun o prostie dar eu ma gandeam si la un altfel de protest.Nu-i nici o noutate caBecali nu da doi bani pe suporterii Stelei si chiar daca s-ar intampla varianta spusa de SSK(sa se stranga la un protest peste 1000 oameni) tot nu cred ca s-ar schimba ceva.In schimb,stiu ca UEFA nu tolereaza amestecul politicului in sport,iar ursul cu apucaturi de elefant incurca borcanele dupa bunul plac.N-am putea oare sa-i instiintam pe cei de la UEFA despre aceste lucruri?Poate il urecheaza cumva si se mai potoleste.Ma gandesc ca AISS(chiar daca este destul de mica deocamdata) se poate adresa intr-un cadru mai oficial decat un mail de la vreun suporter obisnuit.

Asta cu amestecul politicului in sport mi-a trecut acum prin minte dar sunt sigur ca mai exista 100000 alte "fapte razboinice".E doar o idee,nu stiu daca neaparat aplicabila...

steaua_ro

da si eu ma gandeam la ceva asemanator, o reclamatie la o institutie a fotbalului, bineinteles nu una romaneasca; pentru ca n am avea castig de cauza; Sa incepem prin a transmite frecvent semnale forului european cu privire la actiunile tiranice ale oierului Jiji, cum ar fi propaganda PNG la stadionul Steaua sau chestii de genu : orice membru PNG are abonament gratuit la meciurile de acasa ale echipei sau declaratii de genu: ,, daca PNGu' intra n parlament voi face din Steaua o echipa cum n ati mai vazut in Romania". Bineinteles exemplele pot continua insa trebuie sa luam ATITUDINE. Asa nu mai putem continua, la noi ca la nimeni...Nu suntem sclavii lui Becali si nici nu ne e frica de gorilele lui.

ATITUDINEA CREEAZA VIITORUL!!!

Un eventual miting cu 1500-2000 de oameni, pasnic (ca sa nu ne scoatem iarasi vorbe), dar infatisand un protest ferm, ar avea un impact mare. Sunt insa multe variabile in joc, iar miza este destul de mare.

Mie mi-e ca in loc de 1500-2000 sa nu ne trezim vreo cateva sute si ne facem de bascalie.Nu stiu daca unitatea e tocmai un punct forte al romanului.Una zicem si alta facem.Banuiesc ca peluzele ar fi ceva mai prezente,dar cum ii convingi pe ceilalti sa se alature?

echipa are probleme, noi le accentuam, rusine sa ne fie, daca aveti cunostiinte care au facut "prostii" la meciuri, eliminatii dintre noi, trebuie sa ne sustinem jucatorii nu sa-i "hulim", mi-e mie frica sa mai merg la meciuri, sunt femeie si nu mai am curaj, ce-i de facut ? neli

Tu ai citit acest topic inainte sa raspunzi/.??? probabil ca esti blonda naturala, ... A spus cineva cva de "hulit" jucatorii. Ia spune iti plac coregrafiile de la derbyuri sau cum canta acesti "huligani" si ce atmosfera senzationala fac acesti "derbedei" la meciurile de acasa sau in deplasare, indiferent daca cheltuiesc milioane pentru echipa lor favorita, iar conducerea nu da doi bani pe ei dar din contra nu o intereseaza daca macar au bilete la meci. Nu crezi u cumva ca acesti oameni, nu huligani, care la urma urmei e un termen promovat de presa dupa incidentul "tweety", fac sacrificii enorme sa si sustina favoritii...

Te rog, fara comentarii ce nu si au rostul

P.S. Sa stii ca sunt foarte multe femei la meciurile Stelei de acasa sau din deplasare. Probabil ca tu nu prea vii la meciuri si de aia vb aiurea.Mersi

Mie mi-e ca in loc de 1500-2000 sa nu ne trezim vreo cateva sute si ne facem de bascalie.Nu stiu daca unitatea e tocmai un punct forte al romanului.Una zicem si alta facem.Banuiesc ca peluzele ar fi ceva mai prezente,dar cum ii convingi pe ceilalti sa se alature?

Daca se va face o publicitate buna si se va anunta din timp despre ce e vb eu zic ca or sa vina ceva.Insa trebuie sa se organizeze ff bine, adica trebuie facuta o publicitate nu numai pe net pentru ca nu toti intra pe site-u asta.