weeezer

Transferuri Vara 2007

2,667 posts in this topic

Conform Sport.ro,transferul lui Ivic s-a cam dus pe apa sambetei deoarece Steaua ofera numai 150.000 de euro clubului AEK Atena.Se pare ca grecii vor sa scoata mai mult in conditiile in care peste 6 luni Ivic e liber.

mie Rada chiar mi se pare un baiat de bun simtz, chiar nu-mi amintesc sa fi facut vreo declaratie impotriva Stelei.... sa-i dam o sansa ;)

Eu chiar nu pot uita faultul criminal asupra lui Radoi si declaratia lipsita de fair-play cum ca daca nu-l va putea opri regulamentar pe Elton il va faulta si tot il va opri...pentru mine ramane la statutul de "milog"...

„Nu știu în momentul acesta unde va merge Herea. Am primit o ofertã foarte bunã de la Steaua, care se apropie foarte mult de suma de trei milioane solicitatã de noi pentru un transfer definitiv. În momentul acesta noi suntem obligați, prin contractul semnat cu FC Rapid, sã-i comunicãm lui Copos oferta de la Steaua. Astfel, Rapid, având prima opțiune, dacã oferã aceeași sumã, îl poate lua pe Herea”, a spus Iacov.

Sursa Antena 3.

Daca este asa, inteleg ca la ora asta Steaua a facut o oferta care a fost acceptata de Iacov, oferta care prin intermediul Nationalului este pe masa lui Copos. Daca Rapidul ofera aceeasi suma ca si Steaua, avand drept de preemtiune, jucatorul va juca la Rapid, daca nu atunci va fi al nostru.

Va da Copos aceasta suma?

RADA E MAI SLAB CA Ghionea. pentru CA A JUCAT LA RAPID. E INSA TANAR. II LIPSESTE INALTIMEA NECESARA FATA DE Goian SI ATUNCI II TREBUIE UN FUNDAS MAI INALT CA EMEGHARA. ALTFEL Steaua VA LOUA GOLURI PE PARTEA ACEEA

Fratele meu stelist , ma dor ochii de la postul tau !

Scrie si tu mai coerent sa putem intelege ce vrei sa ne transmiti !

Mie mi se pare mult ca oferta pentru Herea sa mearga peste 2 milioane , nu cred ca valoreaza atat oricat de talentat ar fi !

La banii astia aduci un strain mult mai bun , dar daca "patronul" este dispus sa dea banii astia atunci sa il aduca mai repede ca ar fi util !

Orice jucator este util acum !

Încã un polonez la Steaua?

Presa din Polonia susține cã Steaua este interesatã de fundașul Jaroslaw Bieniuk. În vîrstã de 28 de ani, Bieniuk joacã în Turcia, la Antalyaspor. A mai jucat la Lechia Gdansk și Amika Wronki.

Antalyaspor l-a cumpãrat pe Bieniuk de la Amika Wronki cu 500.000 de euro. Polonezul se aflã sub contract cu turcii pînã în 2009 și este cotat la 2.000.000 de euro. A jucat șapte meciuri în selecționata Poloniei.

sursa gsp

cred ca pana la urma ar fi bine sa il luam pe Herea si daca intram in grupele C.L. vom vedea daca Camus vine la noi s-au nu

ALTFEL Steaua VA LOUA GOLURI PE PARTEA ACEEA

Da ai dreptate! Fundasii laterali trebuie sa fie inalti... Nu trebuie sa fie rapizi, tehnici sau rezistenti. Ei trebuie sa se poata duela la cap cu mijlocasii laterali adversi.

@_yang

corect ce ai zis :tongue: :biggrin: :tongue: :tongue: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

steag2 steag1

mie Rada chiar mi se pare un baiat de bun simtz, chiar nu-mi amintesc sa fi facut vreo declaratie impotriva Stelei.... sa-i dam o sansa ;)

nici nu :) foarte simtit baiatul asta :))

...si declaratia lipsita de fair-play cum ca daca nu-l va putea opri regulamentar pe Elton il va faulta si tot il va opri...

Gandeste-te un pic invers. Daca ar fi fost Rada la Steaua, si Elton la Rapid, iar stelistul ar fi avut aceeasi declaratie, n-ai fi zis "ia uite asta stelist adevarat, luptator adevarat, si-asa mai departe"?

Patronul Stelei, Gigi Becali, a anuntat, joi, la Special, ca mijlocasul Ovidiu Herea a semnat deja un contract cu gruparea din Ghencea si ca mai asteapta doar un raspuns oficial din partea clubului de care apartine fotbalistul, FC National.

@ SSK specialitatea mea este tenisul de masa si am un masterat in table. din cand in cand mai imi dau si cu parerea despre fotbal. Sunt si eu un fel de CTP

@ khalid sa fim seriosi, vb despre OM de parca ai vorbi despre o echipa din Liga 2 sau 3 ca sa nu poata sa ii satisfaca dorintele contractuale. Campionatul belgian nu e cine stie ce mare campionat, iar belgienii sunt considerati de catre francezi un fel de olteni. E o jignire pentru un jucator de la o echipa din franta sa ajunga in belgia.

De Cojocnean, Sandu si Ivici ce se mai aude? Stie cineva

De Cojocnean, Sandu si Ivici ce se mai aude? Stie cineva

Pe primii doi i-a fraierit Steaua, pentru ca vroiau sa mearga initial l-a Poli Timisoara dar acum nici la CS Otopeni nu vor mai juca, iar grecii cer o suma mare pentru Ivic si daca vine Herea nu mai vine sarbul si nici Camus nu cred ca o sa mai vina chiar daca o sa-l roage pe Gigi sa-l ia de la Charleroi!

daca ciobanul i-a dat lui Iacov 2,5 milioane de coco pe Herea,e prostul universului si-mi bag mii de p u l i in familia lui!cum sa-i dai,cretinule,atitia bani pe un guster si sa nu iei un jucator de afara???????

de banii astia il cumparam pe Ronaldo

Ia uite ce zice : domnu' Camus :

Am vorbit cu Valeriu Argaseala si l-am anuntat decizia mea de a refuza pentru moment oferta Stelei. Sunt tentat sa accept una din ofertele venite pe adresa mea din Occident. In cazul în care nu se vor concretiza tratativele cu aceste formatii voi accepta sa joc pentru clubul român”.

Sursa : prosport.

Auzi mestere, ce-ar fi sa stai tu acolo unde esti ? Ca prea te crezi mare vedeta. Mai da-o dracului de treaba, numai ca nu ne zice "loserilor, vin la voi doar daca nu ma vrea vreo alta echipa". Doar nu sta acum Steaua in marele jucator Camus.

@strezahuzum

Mai era un mare jucator... cum ii zicea... Co.co...cocis... Care spunea ca vrea sa joace la una din marile echipe din vestul Europei si pana la urma a ajuns in vestul Asiei.

Referitor la Herea:

Partea buna e ca Herea are impresara, si nu impresar, iar Jiji se intelegea de minune cu tanti asta.

Continua si telenovela Herea !!

In direct la sport.ro, Iacov facea pe marele om de afaceri educat care lupta contra raului de Becali. Cica nu-l lasa el pe Herea la Steaua ca l-a deranjat comportamentul lui Becali. Mai taci mai rahatel cu ochi. Stii ce ? Tine-l mah pe panarama aia de Herea, ca se face mult, mult prea mult caz pentru baiatul asta. Sa ramana la Rapid, sa faca un sezon de rahat asa cum probabil va fi cazul si sa vedem noi dupa aia cat o sa mai valoreze dupa un sezon anost.

Pe cuvantul meu ca Herea incepe sa puta a Plesan. Adica a jucator caruia tot ii creste pretul fara ca nimeni sa stie de ce. Aveam o parere bunicica despre el, dar cand il vad ca e si asta un ametit si jumatate, nu zice nimic, toti dau din gura non-stop, minus el, incep sa cred ca mai bine ar sta dracului departe de Steaua. Zi mai mucea odata da sau ba, ca daca ar zice hotarat "Vreau sa joc la Steaua/Vreau sa joc la Rapid" si fara sanse de razgandire, pun pariu ca tabara pierzatoare s-ar da batuta.

daca da acei bani pe Herea 2,5M , ciobanul este un idiot si nu stie deloc sa faca afaceri

Sa-i dea in plm lui Adi Ilie 2,5M sa gaseasca un mijlocas strain de valoare si gata

Daca jjjjjjjjjj da 2,5 mil euro pe Herea,atunci sunt doar trei posibilitatzi:

1-este cu mult mai idiot decat il credeam

2-Herea a fost declarat monument al naturii si il achizitzioneaza pentru colectzia palatului

3-am innebunit eu

In cazul celei de a treia varianta,va rog sa-mi spunetzi si voi anuntza salvarea!

la cat de fraier e... oricum.. sunt banii lui si face ce vrea cu ei

Rezumat transferuri (notele sunt de la 1 la 5)

transferati la Steaua

1. Badoi [mijlocas&aparator dreapta / 32 ani / campionat : 5 / Cupa UEFA : 4 / CL : 2]

2. Bicfalvi [mijlocas central / 20 ani / campionat : 3 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

3. Emeghara [aparator stanga&dreapta / 24 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 2]

4. Golanski [aparator dreapta&central / 25 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 2]

5. Gurita [atacant / 34 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

6. Iacob Al. [aparator central / 19 ani / campionat : 2 / Cupa UEFA : 1 / CL : - ]

7. Neaga [atacant / 28 ani / campionat : 5 / Cupa UEFA : 4 / CL : 3]

8. Rada [aparator central&stanga / 26 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 1]

9. Vatca [portar / 26 ani / campionat : 3 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

10. Zaharia [atacant / 29 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

11. Zapata [portar / 29 ani / ?]

transferati de la Steaua

1. Elton [mijlocas central / 22 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 1]

2. Oprita [atacant&mijlocas dreapta / 26 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 3 / CL : 2]

3. Paraschiv [mijlocas central / 27 ani / campionat : 5 / Cupa UEFA : 4 / CL : 3]

4. Saban [aparator dreapta&central / 28 ani / campionat : 3 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

5. Stancu S.[aparator dreapta / 26 ani / campionat : 3 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

6. Thereau [atacant / 24 ani / campionat : 5 / Cupa UEFA : 4 / CL : 3]

7-10. Litu + Lungu + Simion + Tudose

echipa a doua

11. Andrey [portar / 24 ani / campionat : 4 / Cupa UEFA : 2 / CL : 1]

echipa ideala-Zapata-Golanski,Radoi(Goian),Rada,Marin-Badoi,Croitoru(Radoi),Nicolita-Dica-Neaga, Zaharia.,aparare puternica in ambele ipostaze,mijloc de travaliu,atac tehnic, rapid si de forta........nu-l mai huliti pe rada,el nu a facut altceva decit sa aleaga ce e bine pentru el,si-a facut datoria fata de locul anterior de munca,citi dintre noi nu si-au injurat adversari de la locul de munca si mai apoi au fost obligati de situatie sa lucreze cu ei,e ceva uman ce a facut rada, zaharia o sa fie ceva de genul Iacob cind a venit la noi de la galati,o sa rupa gura tirgului,Badea este egoist si talentat,poate intra in conflict cu Neaga( Badea o sa fie rezerva lui)........Herea nu prea are loc decit daca nu poate juca Dica(deoarece eu il vad pe Dica coordonator),imi pare inutil acest transfer si mult prea scump,dar daca il luam este ok.........cred ca Steaua poate lua campionatul, mai ramine ca Hagi sa lase nasul putin mai jos,sa fie un pic mai tolerant si sa reuseasca sa-i mobilizeze(acum are lot,trebuie sa-i puna in valoare) .......Hagi are ultima sansa ca antrenor in Romania,trebuie sa profite de ea,altfel,pa......forza Steaua.......totdeauna Steaua fular-campionii

Bravo DanStan, nu sunt 100% de acord cu notele tale, dar in foarte mare parte cred ca ai dreptate. Si esti realist cind spui ca acesti jucatori nu pot sa aibe pretentii prea mari in CL, pentru ca le lipsesc la mult experientza necesara pentru a face rezultat in CL.

Dar ca echipa, si depinde in cazul in care ne calificam in ce grupa cadem, Steaua poate sa scoata ceva in CL.

O mare intrebare este valoare lui Hagi ca antrenor.

Continua si telenovela Herea !!

In direct la sport.ro, Iacov facea pe marele om de afaceri educat care lupta contra raului de Becali. Cica nu-l lasa el pe Herea la Steaua ca l-a deranjat comportamentul lui Becali. Mai taci mai rahatel cu ochi. Stii ce ? Tine-l mah pe panarama aia de Herea, ca se face mult, mult prea mult caz pentru baiatul asta. Sa ramana la Rapid, sa faca un sezon de rahat asa cum probabil va fi cazul si sa vedem noi dupa aia cat o sa mai valoreze dupa un sezon anost.

Pe cuvantul meu ca Herea incepe sa puta a Plesan. Adica a jucator caruia tot ii creste pretul fara ca nimeni sa stie de ce. Aveam o parere bunicica despre el, dar cand il vad ca e si asta un ametit si jumatate, nu zice nimic, toti dau din gura non-stop, minus el, incep sa cred ca mai bine ar sta dracului departe de Steaua. Zi mai mucea odata da sau ba, ca daca ar zice hotarat "Vreau sa joc la Steaua/Vreau sa joc la Rapid" si fara sanse de razgandire, pun pariu ca tabara pierzatoare s-ar da batuta.

1. Am vazut si eu emisiunea despre care vorbesti. Omu' asta (Iacov) este extrem de nesimtit si f. lash. Intai la facut oier pe Becali si a spus ca indiferent de suma jucatorul nu va ajunge la Steaua. Dupa ca a intervenit Becali a dat-o la intors si la invitat la o cafea ca sa puna lucrurile la punct pentru ca, in momentul in care GB-ul a inchis telefonul sa spuna ca nu se poate intalni cu el deoarece are programata o alta intrvedere de afacei. La citit bune Oracolul din Balcesti - mare jigodie de om.

Vis a vis de faptul ca Herea nu spune ce vrea, nu cred ca ai dreptate. In situatia lui face exact ceea ce trebuie sa faca, adica sa taca. Macar el sa taca pentru ca oricum s-a gresit in momentul in care a fost invitat la negocieri. Nu trebuie sa uitam ca este jucator sub contract.

Guest
This topic is now closed to further replies.