weeezer

Transferuri Vara 2007

2,667 posts in this topic

doar Samy Kuffour ? :)))

eu mai auzisem si de Vieri, Armenteros , Abbiati , Tristan si nu mii mai aduc aminte pe toti ca am fi avut super echipa :)) ne puteam bate chiar si pentru UCL ...dar asa nici pentru Cupa Romaniei nu ne batem =)))

Kuffour chiar vine . A spus ca e incantat ca vine la Steaua si o ia pe jos din Italia

Principele nu vrea sa-i plateasca biletul de avion .

din pacate sunt convins ca, cu lotul actual avem sanse destul de mici sa castigam titlul nu neparat datorita faptului ca nu avem jucatori valorosi ci mai laes datorita lipsei de omogenitate a lotului. s-au facut destule transferuri dar din pacate nu pe posturile pe care aveam mare nevoie.

e ok sa il dai pe Thereau dar tre sa aduci un varf de careu macar apropiat ca valoare. l-am dat pe Elton si pe Paraschiv si a venit bicfalvi si eu desi chiar cred in acest fotbalist problema e profilul lui care e tot de mijlocas defensiv si de astia aveam destui in echipa. am sperat sa vina armenteros nu s-a putut dar eu ma intreb la cati jucatori de valoare ofensivi sunt in america de sud chiar nu se gasea o solutie de rezerva sau adevaratul motiv e fpatul ca nu s-a gasit un jucator de valoare liber de contract si care sa ceara si bani putini.

la nivel de fundasi parerea mea e ca stam bine. dupa ce va reveni Ghionea nu vom mai avea nici o problema doar ca avem nevoie pana atunci de Radoi alaturi de Goian pe linia de fund ca la mijloc gasim noi ceva tot de profilul lu Radoi poate chiar bicfalvi.

deci daca ar fi dupa mine eu as aduce urgent un varf de careu poate zaharia ca e destul de bun baiatul. si un mijlocas de creatie mie unul mi-ar place sa vina Catalin Munteanu inapoi dar stiu ca nu se poate deci ramane valabila decat aducerea unui jucator de afara.

Din pacate toata lumea vad ca plinge dupa un fundas central cind, la urma urmei, putem juca cu Goian-Radoi pe linia de fund, cu Baciu rezerva (sau chiar titular in meciurile din campionat) si il mai avem si pe pustiul venit de la hunedoara (asta daca nu ma insel...Alex Iacob parca).

Dar ce ne facem fratilor cu linia de mijloc unde nu avem un inchizator de talia lui Paraschiv? Din punctul meu de vedere Lovin si Ov. Petre sunt 2 petarde si atat.

Ce ne facem dragilor cu atacul unde avem in momentul de fata ZERO varfuri autentice (Vali Badea - accidentat, Victoras Iacob - accidentat (am inteles ca ar fi la Bologna), Gurita - nu e varf autentic si are si el o varsta saracu'). In fata avem doi jucatori mari si lati: Dica si Neaga! Ce se intampla daca Doamne Fereste prinde unul din ei o zi mai slaba... ?

Fratilor pe goal.com nu scrie nimic de transferul lui Koufour la Steaua asa ca nu cred sa fie ceva adevarat.

Kuffour chiar vine . A spus ca e incantat ca vine la Steaua si o ia pe jos din Italia

Principele nu vrea sa-i plateasca biletul de avion .

Serios ? Eu auzisem ca trece si pe la Milano si Torino, ca tot e in drum, sa-i convinga pe Buffon si Pirlo sa vina la Steaua. Gratis, bineinteles.

Hagi vrea un mijlocas de creatie,un numar 10!Solutia e chiar el!Mai slabeste cateva kile,isi vopseste parul alb(unde este alb) si voila!Asa numar 10 nici ca visam!

P.S.Ei bine,va intrebati cine este antrenorul?Cum cine?EL,marele Giginho!Da,baiatul asta se pricepe la orice,deci e si mare antrenor!Are la calitati Jiji...

Acest post nu este un pamflet!La cum stau lucrurile acum in Ghencea,un scenariu nu este total exclus!Ave Jiji(la Gherla)

Becali renunta la Gurita si il aduce pe Zaharia

Patronul Stelei, Gigi Becali, a anuntat marti ca e posibil ca atacantul Mihai Gurita sa plece din Ghencea la nici o zi dupa ce a fost prezentat, locul sau in ofensiva ros-albastra urmand sa fie luat de Dorel Zaharia de la Gloria Bistrita.

Atacantul de 34 de ani, transferat in aceasta vara de la Farul Constanta pentru 100 de mii de euro, ar putea fi trimis sa joace la Gloria Buza, satelitul neoficial al Stelei, deoarece Gigi Becali este nemultumit de evolutiile sale in perioada de pregatire.

“La Constanta era tartor, dar la Steaua nu prea joaca. Alearga mult, dar nu e de ajuns pentru Steaua. E posibil sa joace si la Buzau”, a spus, la TVR, Gigi Becali.

De asemenea, Becali a mai anuntat ca va incepe negocierile pentru achizitionarea atacantului de la Gloria Bisitrita, Dorel Zaharia. “Cred ca vom incepe negocierile pentru Zaharia.”

eu nu inteleg de ce nu ii multumit de Gurita

el a bagat 2 goluri in meciurile de pregatire

eu am crezut ca lui ii place luptatori si nu circari

sa schimbat el parerea?

poate sa imi zica cineva cat de inalt ii Zaharia :unsure:

eu zic ca daca am face o oferta buna pentru Kuffour ar veni el la noi findca la Roma nu cred ca va primi multe sanse de a juca

Roma ii are pe positia de fundas central pe Juan pe Mexes pe Panucci....

eu zic ca ar fii un transfer bun findca jucatorul are multa experienta de care avem nevoie findca anul trecut am avut multe emotii in C.L.

Dupa ce a insistat sa il aduca pe Gurita si l-a zapacit pe Meme sa tot discute cu Bosanceanu,la nici 3 luni vrea sa renunte la el.Probabil a vrut sa isi faca inca o aroganta . :dry:

Io unu m-am saturat de atatea minciuni. Si ca prostu il credeam. Atunci cand e vorba d un jucator valoros sa nu ne facem sperante. O sa ne Para rau dupa aia. Becali vrea doar capital electoral. Stie cum sa isi faca capital electoral. Alege numai jucatori f buni , care sunt deja curtati de cluburi mari si dupa aceea spune ca jucatorii nu au vrut sa vina la Steaua(el vrea sa se dea nevinovat, dar stie de la bun inceput ca transferul nu se va realiza. Ce 30 milioane de dolari? Asa e cea mai mare minciuna. Se lauda si acum ca el a dat 4 milioane in aceasta campanie de transferuri dar a cumparat 9 jucatori, deci o medie de aproape 500 mii de jucator. Becali zicea ieri ca jucatorii de 500 de mii nu sunt valorosi. Pai a facut sau echipa buna la Steaua ?

Asta cu Gurita la Steaua a fost inca de la inceput un circ, io cred ca din start jucatorul era destinat catre Buzau...

eu am citit ca miine se va decide lotul pentru noul sezon

cel mai probabil va declara maine Camus daca va veni la Steaua sau nu

sa vedem daca vine Ivic la noi

cred ca sansele sa vina el la noi sunt mai mari

in onlinesport e scris ca Ilie a incercat sa il transfere pe pe Kuffour da nu a reusit findca salariul lui ii prea mare si ca Ilie e pessimist in cazul Camus findca inca nu a primit nici un raspuns

noi putem numa sa speram pana maine ca transferurile celor doi (Camus,Ivic) se vor reusi

poate sa saturat Camus de Charleroi findca a pierdut astazi 5:0 contra Lille si vine la noi :biggrin:

tout est possible :biggrin:

Fotbalistii exponentiali s-au dus sa se planga la Palat de noul lor antrenor

Sursele acestui articol se gasesc in imediata apropiere a patronului Gigi Becali. Chiar daca acesta a interzis tuturor apropiatilor ca acest scandal sa "transpire" catre presa, Cancan a aflat insa totul si va pastra confidentialitatea sursei in ciuda tuturor presiunilor.

Concret, cativa jucatori de top ai Stelei s-au dus in mare secret la Palatul finantatorului si si-au exprimat nemultumirea fata de metodele de antrenament ale Regelui. "Din "ba" si "ma" nu ne scoate, nimic nu-l multumeste. Numai el e mare si tare, noi suntem niste nimeni in fata lui", s-au plans jucatorii. Ei s-au simtit jigniti si in momentul in care Hagi a declarat presei din Romania ca "unii jucatori ai Stelei vor, dar nu pot, iar altii doar vor". Fotbalistii au explodat. "Nea Gigi, Hagi ne-a facut prosti pe toti, noi nu mai toleram asa ceva", au zis sportivii. Mai mult, i-au spus lui Becali ca nu inteleg nimic din pretentiile tactice ale lui Hagi si i-au povestit cum au intors soarta unui meci de pregatire pentru ca au jucat "asa cum stiau ei" si nu cum le-a cerut antrenorul, in ciuda injuraturilor de pe margine.

Cancan stie numele tuturor jucatorilor angrenati in aceasta revolta, dar nu le va dezvalui deocamdata. In momentul documentarii pentru acest articol, persoane din conducerea Stelei au acuzat Cancan ca vrea sa destabilizeze atmosfera din vestiarul Stelei, pentru ca face jocurile altor cluburi bucurestene. Revolta jucatorilor este reala. Rationamentul unor conducatori stelisti este insa gresit.

Isi face valiza

Adrian Ilie este, se pare, primul din conducerea Stelei care va demisiona. Actualul manager general al Stelei a plecat in Spania, alaturi de familie, si pare convins sa renunte la functie. Nemultumirile lui Ilie sunt multe si exclusiv legate de colaborarea cu Gheorghe Hagi. Conform surselor noastre, apropierea de jucatori a managerului nu este pe placul actualului antrenor. Mai mult, cei noi nu au reusit sa comunice bine nici in ceea ce priveste politica de transferuri din aceasta vara. Adrian Ilie va lua o decizie in privinta viitorului sau la Steaua inaintea inceperii campionatului.

Fotbalistii exponentiali s-au dus sa se planga la Palat de noul lor antrenor

Sursele acestui articol se gasesc in imediata apropiere a patronului Gigi Becali. Chiar daca acesta a interzis tuturor apropiatilor ca acest scandal sa "transpire" catre presa, Cancan a aflat insa totul si va pastra confidentialitatea sursei in ciuda tuturor presiunilor.

Concret, cativa jucatori de top ai Stelei s-au dus in mare secret la Palatul finantatorului si si-au exprimat nemultumirea fata de metodele de antrenament ale Regelui. "Din "ba" si "ma" nu ne scoate, nimic nu-l multumeste. Numai el e mare si tare, noi suntem niste nimeni in fata lui", s-au plans jucatorii. Ei s-au simtit jigniti si in momentul in care Hagi a declarat presei din Romania ca "unii jucatori ai Stelei vor, dar nu pot, iar altii doar vor". Fotbalistii au explodat. "Nea Gigi, Hagi ne-a facut prosti pe toti, noi nu mai toleram asa ceva", au zis sportivii. Mai mult, i-au spus lui Becali ca nu inteleg nimic din pretentiile tactice ale lui Hagi si i-au povestit cum au intors soarta unui meci de pregatire pentru ca au jucat "asa cum stiau ei" si nu cum le-a cerut antrenorul, in ciuda injuraturilor de pe margine.

Cancan stie numele tuturor jucatorilor angrenati in aceasta revolta, dar nu le va dezvalui deocamdata. In momentul documentarii pentru acest articol, persoane din conducerea Stelei au acuzat Cancan ca vrea sa destabilizeze atmosfera din vestiarul Stelei, pentru ca face jocurile altor cluburi bucurestene. Revolta jucatorilor este reala. Rationamentul unor conducatori stelisti este insa gresit.

Isi face valiza

Adrian Ilie este, se pare, primul din conducerea Stelei care va demisiona. Actualul manager general al Stelei a plecat in Spania, alaturi de familie, si pare convins sa renunte la functie. Nemultumirile lui Ilie sunt multe si exclusiv legate de colaborarea cu Gheorghe Hagi. Conform surselor noastre, apropierea de jucatori a managerului nu este pe placul actualului antrenor. Mai mult, cei noi nu au reusit sa comunice bine nici in ceea ce priveste politica de transferuri din aceasta vara. Adrian Ilie va lua o decizie in privinta viitorului sau la Steaua inaintea inceperii campionatului.

Adevarat sau CanCan?

Ce apare in presa nu are nici o importanta. Vom vedea in doua saptamani cum stam. Jocurile cu polonezii ne vor spune clar daca avem valoare de eurocupe sau nu. Vom vedea si daca Hagi a reusit sa construiasca ceva sau echipa joaca din reflexele dobandite pe vremea lui Olaroiu. Daca vom rata claificarea in CL atunci e clar ca Hagi va pleca si presupun ca nici Adi Ilie nu va astepta pana la finalul sezonului. Daca ne vom califica dar jocul echipei va fi nesatisfacator atunci decizia se va amana pentru sfarsitul lui august. E clar insa ca tot ceea ce se va intmpla in august depinde de ceea ce se face acum.

@stefanVI

CanCan, CanCan, CanCan stie tot, CanCan afla ce vrea, CanCan e cel mai tare, CanCan face legea, CanCan.... Cel mai prost ziar din ultimii 50 de ani care au existat in Romania.

Atacantul Gloriei Bistrița, Dorel Zaharia, a semnat cu Steaua un contract valabil pe 3 ani.

mare atacant si zaharia asta...daca la 29 de ani el a ramas la Bistrita imi dau seama de valoarea lui. Transferuri de 2 bani ca de obicei. In fiecare an se aduc jucatori din care doar 1-2 dau randament.

avem un lot mare acum..pacat ca nu e foarte valoros :((

Steliștii au cumpãrat un nou fundaș: L-au luat pe Ducu Ninu, de la FC Național

de Rãzvan Rotaru

Roș-albaștrii l-au transferat ieri de la FC Național pe fundașul Ducu Ninu. Dupã ce, în cursul dimineții de ieri, au eșuat tratativele pentru vasluianul Mardare, roș-albaștrii s-au mișcat repede și au obținut transferul tînãrului fundaș de la FC Național, Ducu Ninu (21 de ani). Acesta a fost adus de gruparea din Cotroceni de la ªcoala de fotbal a lui Gicã Popescu. Internaționalul de tineret a avut o evoluție apreciatã. "Pentru noi a discutat, Gicã Popescu, cel care deține 50 la sutã din drepturile jucãtorului. El știe cel mai bine situația lui", a spus Constantin Iacov, președintele lui FC Național.

"Este un jucãtor tînãr și vom parafa actele în aceste zile", a spus managerul Stelei, Adi Ilie. Totuși, se pare cã Ninu va fi adus în Ghencea ori pentru a juca la echipa a doua, ori pentru a fi împrumutat la altã echipã la schimb cu alt jucãtor. Fundașul în vîrstã de 21 de ani a debutat în Liga 1 în urmã cu un an și a strîns deja 16 partide în primul eșalon.

asta cu siguranta ne va putea ajuta :wacko:

de Mardare am mai auzit dar cine dracu ii asta :huh:

La ora asta, daca-i punem la numar si pe ninu si zaharia, avem vreo 30 de jucatori la echipa. Intrebarea este - cati dintre acestia sunt si fotbalisti?

Ce conteaza? Probabil un tanar de perspectiva. Eu zic ca este bine ca aducem si tineri. Poate ca din 5-6 vor confirma cel putin unul sau doi, si daca va fi asa este f. bine. Sigur, ei nu sunt o solutie imediata dar, eu sunt de parere ca aceasta politica nu trebuiese abandonata.

P.S. Acest post e un pamflet. Imi cer scuze pentru off topic dar oriunde l-as fi pus ar fi avut acelasi statut.

Incearca la "Bancuri.(Sa mai si râdem)".

Avand in vedere ce se vehiculeaza in faimoasa noastra presa si la TV...inebunesc de nervi cat pot astia sa minta...dar nah ma rog...ce a fost si la ce am ajuns :))

De la Dady ne`am indreptat catre Zaharia , care il indeparteaza pe Gurita din lot , care este dupa parerea mea mult mai bun decat jucatorul Gloriei chiar daca este mai batran...dar nah...avem un super scout , alias Gigi Ciobanul :D

La portari pana la urma...l`am luat pe Zapata...cu toate ca la un momentdat nu mai speram pentru ca si A.Ilie a spus ca daca Zapata vrea la Steaua atunci sa`si ia viza si sa vina in Romania.

Cu mijlocasul de creatie cum n`a mai avut Steaua de 31312313123 de ani...s-a dus pe apa sambetei pentru ca , ciobanul fiind zgarcit , lucurile s-au miscat greu , iar acesta a ajuns la ? Sevilla B , da , la Sevilla B in loc de Steaua , dar sa trecem peste.

In aparare ...Pulido...astepta doar sa semneze , dar Ciobanul , cu "Biblia in mana" a spus ca , sa vina el in Romania sa semneze...parca era la capatul celalalt al lumii Madridul si asa s-a mai dus un fundas bun in Segunda Division la Almeria in loc sa vina la Steaua.

Sau mai vehiculat multe nume ca Vieri care a ajuns la Fiorentina , Tristan , acum Samy Kuffur care nu o sa vina la noi pentru ca are salariu mai mare ca al finului , dar asta e , la noi vine Ducu Ninu care nici macar nu am auzit de el. Mardare stiu ca e mult mai bun si mai de perspectiva , dar ciobanul nu il putea lasa pe Baciu sa plece...deci nu s-a concretizat. Sper sa vina macar sarbul Ivici .

Cat despre ce a spus CanCan un ziar de rahat intr`o tara de rahat...condusa de niste oameni de rahat...nu prea cred , dar chiar daca ar fi asa , acei jucatori ar trebui amendati . Pai daca nu`ti asculti antrenorul cum sa faci performanta ? Au intors ei meciul ? Hai sa fim serios bai tata . Cu Baciu in aparare au intors ei rezultatul si cu gafele lui Cernea sau Vatca sau Geigei Coman.

Hai sa fim seriosi.

Ramane de vazut ce se va intampla mai departe...pentru ca eu cred ca , Hagi v`a reusit la Steaua.

Guest
This topic is now closed to further replies.