weeezer

Transferuri Vara 2007

2,667 posts in this topic

Va agatati atata de faptul ca unu are 25, ba nu, 26, ba face 26 mai incolo, celalalt are 21, ba nu, 22, si toate astea din cauza la ce-a zis Gigi. PAI PE DECLARATIILE LUI Gigi PUNETI VOI BAZA? Ala nici nu stia la ce echipa la vandut pe Thereau.

iar e oierul in transa si spune numai prostii :)))))

pe acest oier nu-l mai cred nici aplaudacii lui ......

As propune un vot:

Ce va spune oierul peste 3-4 zile?

1. M-am uitat inca odata pe caseta si nu sunt de Steaua.

2. Impresarii lui cer bani multi si eu nu pooot sa dau ataaaat.

3.I-a recomandat si MM in ziar si nu vreau sa-i mai iau , ca nu sunt buni deloc.

4. hmmm acum am vazut ca unul este negru si altul musulman , si eu vreau la Steaua (care straluceste sus pe cer) numai oameni ai lui Dumnezeu si nu ai lu' dracu

5. Cer salariu mare si se supara finu' ca au mai mult ca el si nu vrea sa creez probleme in familie !!!!!asa se spune!

Astea ar fi cateva din eventualele raspunsuri, dar cum ciobanoidul are mintea odihnita poate scoate si altele dume ;)

la cit e asta de timpit,cam asa ceva va spune! :rolleyes:

si,bai zeus,am uitat:daca s-a spus pe toate site-urile,care-i problema??referitor la postul meu de mai sus!

Argaseala spunea intr-o interventie telefonica la sport.ro, acum o saptamana, ca se aproprie momentul unui transfer de senzatie la Steaua. Acum apare declaratia patronului cum ca, la Steaua vor ajunge un mijlocas("ceva gen Maradona și are 21 de ani") si un atacant("seamãnã cu Eto'o"). Sa nu uitam ca si pe vremea lui MM apareau asemenea declaratii pline de sperante pentru suporteri, dar care nu erau adevarate. Sper ca Argaseala nu l-a inlocuit pe MM si poate vedem pana vineri macar un transfer reusit.

muahahahahahahaha,o semana cu etto'o la fizic si fizionomie,ca in rest......Dumnezeu cu mila!sunt satul de ineptiile ciobanului!scuze postarea consecutiva!

Parerea mea ca mijlocasul de senzatie e Camus pentru ca am inteles ca are o clauza de rezilere de 3 milioane si are 21 ani(cel putin asta am auzit la stiri).

Becali a spus ca mijlocasul costa 1 milion si este din europa ,iar atacantul din america de sus deci nu esti DADY(din cate stiu e din africa) steaua_ro

hai sa va zic si parerea mea...nici eu nu cred pana nu vad asa ca vineri e ziua cea mare

tot m-am gandit ce a vrut sa zici GB cand l-a comparat pe mijlocas cu maradona si p atacant cu eto'o sau Henry si am ajuns la o concluzie:

Mijlocasul seamna cu Maradona deci e MIC d statura iar atacantul dak e intre Henry si eto'o inseamna ca e mulatru!!!

stiu ca e misto ieftin da' am inceput sa fiu foarte rezervat cand vine vb d transferuri

Zapate,din cate se pare,o sa vina....Deasemenea Gigi s-a laudat ca s-a inteles si cu alti 2 jucatori de valoare: un mijlocas "de geniu" pentru care da 3mil si un atacant de 1mil. Charleroi cere 3milioane pe Camus, Charleroi vine in Romania desi putea juca cu Sporting, directorul lor dezmite ca ar veni pentru a negocia acest transfer....treaba e clara Camus e mijlocasul coordonator...are si 21 ani cum zicea Gigi si e si din Europa...atacantul cica e din America de Sud.

acum,ca am auzit calculele facute de cioban pe transferuri:1 milion p'ala,,5 p'ala,cu trei pe celalalt,plus alte trei,pai,pac-pac,n-au facut alea trei la un loc cite am facut eu!pai,bai,hahalelelor,eu sunt Becali,nu se pune nimeni cu mine!eu am bagat unspe milioane in transferuri,ce inseamna astea?

pentru conformitate,vedeti stirile sportive!

cine mai pune botul la vrajeala lui Becali?ce transferuri?nu v-ati lamurit pana acum?treaba voastra..............continuati sa visati. Steaua te iubesc!!!

"... dar nu pot sa le spun numele deoarece mi-e frica sa nu fure ideile mele de geniu granzii Europei..."

:blink:

E dus Principele. Se pricepe asta la fotbal exact cat ma pricep eu la muls oi! Am eu o idee geniala: "Iei berbecul de uger si-l mulgi cat poti de tare....laptele rezultat pentru Principe, desigur,ca-i mare amator de branza de berbec sau de tap ..sau de ied.....whatever."

Zapata e dat sigur la Steaua!!!

Chiar mai inainte m-am uitat la niste secvente din cateva meciuri de-ale lui....pare un portar excelent...un nebun:) nu are spirit de conservare

Camus,Dady,Zapata....asta sigur e forumul Stelei ? Voi chiar credeti in tampeniile debitate de IL PRINCIPE ? Va spun eu ...atacantul de seamana cu Henry si cu Eto'o cu siguranta e Njock ..iar mijlocasul de seamana cu Maradona e Sorin Frunza .

Camus,Dady,Zapata....asta sigur e forumul Stelei ? Voi chiar credeti in tampeniile debitate de IL PRINCIPE ? Va spun eu ...atacantul de seamana cu Henry si cu Eto'o cu siguranta e Njock ..iar mijlocasul de seamana cu Maradona e Sorin Frunza .

Haide frate chiar asa? Eu nu cred ce spui tu. Iti zic eu ca gresesti.

Njock si S.Frunza sunt solutii mai apropiate de adevar decat Dady , Camus sau argentinianul ala pe care il vrea Sevilla. Gigi are vise erotice .

pe sport.ro si gsp se zice ca ar fi vorba de argentinianul Emiliano Daniel Armenteros de la Independiente

si al 2-lea este Dady de la Belenenses... steaua_ro

pe sport.ro si gsp se zice ca ar fi vorba de argentinianul Emiliano Daniel Armenteros de la Independiente

si al 2-lea este Dady de la Belenenses... steaua_ro

si prosport zice ca este vorba de dady si camus. pana la urma s-ar putea sa vina doar zapata sau nici ala

Lasa frate ca daca ii da GB banii vine stai linistit. Pai nu poti sa ii pui un dvd cu atmosfera din Champions League. Nu din aceasta cauza nu vine Camus. GB trebuie injurat.

Ati vazut ce scrie despre cei doi jucatori, Armenteros (mijlocas) si Dady (atacant) !!!??? Credeti ca vor veni in Ghencea? Doamne ajuta, asa sa fie !!!!! Ne vdm vineri la meci !!!! Salutare !!!

Ati vazut ce scrie despre cei doi jucatori, Armenteros (mijlocas) si Dady (atacant) !!!??? Credeti ca vor veni in Ghencea? Doamne ajuta, asa sa fie !!!!! Ne vdm vineri la meci !!!! Salutare !!!

Nume: Eduardo Fernandes Pereira Gomes "Dady"

Data și locul nașterii: 13.08.1981 / Insulele Capului Verde

A mai jucat la Aldenovense, Odivelas, Estoril-Praia, Belenenses

Greutate: 84 de kilograme

Înãlțime: 1.91 metri

Performanțe: finalist al Cupei Portugaliei în 2007

Refuzat de Sporting și Benfica

Cînd era junior, "Dady" a avut ocazia sã ajungã la una dintre cele mai titrate echipe ale Portugaliei, Benfica sau Sporting Lisabona. Cele douã formații au fost impresionate de fizicul sãu și l-au chemat la probe, însã el n-a confirmat. A evoluat în ligile inferioare, la Aldenovense, Odivelas și Estoril-Praia, și-a demonstrat calitãțile, iar Belenenses l-a monitorizat, achizițIonîndu-l în ianuarie 2006.

Dorit de Benfica, Betis și Sevilla

Prestațiile excelente ale lui Dady în ultimul sezon au atras atenția cluburilor importante din Europa. Benfica este prima care s-a interesat de posibilitatea achizițIonãrii sale, iar Betis și deținãtoarea Cupei UEFA, Sevilla, l-ar vrea și ele pe atacantul nãscut în Insulele Capului Verde. În luna mai, Belenenses a refuzat o ofertã de 3 milioane de euro de la Rubin Kazan (Rusia).

Campion mondial, coleg cu Messi și Tevez

Emiliano Daniel Armenteros este numit în Argentina "noul Riquelme", fiind curtat de Boca Junior și River Plate, pînã sã ajungã la Independiente. Fotbalist cerebral, Armenteros este unul dintre lideii "naționalei" Argentinei de tineret, iar în 2005 a cucerit Campionatul Mondial de tineret. A fãcut parte dintr-o echipã presãratã cu nume sonore ca Messi și Carlos Tevez.

Carte de vizitã

Nume: Emiliano Daniel Armenteros

Data și locul nașterii: 18.01.1986 / Luis Guillon (Buenos Aires)

A mai jucat la Banfield, Independiente

Greutate: 79 de kilograme

Înãlțime: 1,84 metri

Partide / goluri la echipa naționalã a Argentinei "U" 20: 11 meciuri / 1 gol

Armenteros e dat la Sevilla de presa spaniola...greu de crezut ca va alege Steaua.

Se repeta "telenovela Belluschi"?

NOi am vrut sa-l luam dar el a vrut salariu mai mare si noi nu ne permitem sa facem zazanie la echipa. Idioti:)

aici il puteti vedea la lucru pe armenteros

problema transferurilor este de acum in responsabilitatea directa a lui Ilie! "principele", cum il alinta unii colegi de net, a deblocat resursele! dupa cum ati constatat, nici Ilie si nici Hagi nu au dezmintit afirmatiile lui GG.

s-ar putea ca unii prieteni de pe forum sa fie nevoiti sa-si faca mea culpa! in general e bine sa fiti mai ponderati in comentarii, ca sa evitati o postura ridicola ulterioara! daca transferurile dorite se leaga, si suntem extrem de aproape de ele, trebuie sa fi chiar caraghios sa-l mai iei la misto pe Becali.

Steaua s-a intors!

Guest
This topic is now closed to further replies.