weeezer

Transferuri Vara 2007

2,667 posts in this topic

si sa nu-mi zici ca a fost campion mondial de tineret...

Nu-ti mai zic atunci... Oricum eu nu vad in acest moment un alt portar mai bun in Liga I (in afara de Lobont, insa si aici e o chestie de forma de moment).

Si Dani Coman... Ala vrea sa plece de la Rapid, si puteam fi luat la Steaua !!!

Sa stii..ar fi putut sa vina la Steaua..Nu se stie sigur daca mai pleaca...Desi parca am auzit ca o sa`i fie reziliat contractu.

Dani Coman vroia sa plece de la rapid,dar pana la urma a fost convins sa ramana.In orice caz nu ar fi venit la Steaua,cred eu,si in plus el isi dorea foarte mult sa joace in strainatate.e trist cum s-au milogit de el in stilul specific pentru a ramane la echipa deoarece,zic ei,ar ramane descoperiti si nici n-au facut cine stie ce transferuri.Sincer mie imi place foarte mult Coman si as fi dorit sa ajunga la noi,insa cred ca ar fi trebuit sa ii dea drumul pentru ca o sa se plafoneze sezonul asta la rapid si nu stiu ce oferte va mai primi.

Noi tot vorbim de transferuri aici dar se pare ca nu o sa mai vina nimeni, cand draq? Campionatu incepe peste 2 saptamni si meciurile din preliminarii toa asa, daca aduci un jucator nou trebuie sa se integreze, plus sa faca alta pregatire fizica deoarece unde a jucat sa jucat la alt nivel poate sub nivelul pe care Steaua il cere. Daca saptamana asta sau cel tarziu saptamana viitoare nu mai vine nimeni atunci o sa jucam cu ce avem si nu o sa fie deloc imbucuratoare situatia, ne trebuie clar:portar(Zapata), fundas central(Jose Fonte), mijlocas de creatie(Camus, asta nu cred ca ar accepta oferta Stelei, ii "frate" cu Thereau) si un atacant(Dady). parerea mea forzateaua

steagsimplu eu cred ce ce transferuri au facut sunt reusite. Steaua avea deja o echipa trebuia numai putin "slefuita" ce cred ca s-a si intamplat. stati linistiti ca nu conteaza rezultatele din amicale. in ce priveste transferurile posibile pe care o sa le mai faca tare mi-e teama ca o sa se intample ca si cu Elton. nu o sa aiba timp sa se integreze si or sa spuna ca ce transferuri proaste a facut Adi Ilie. oricum Steaua ramane Steaua si o iubim neconditionat. forta Steaua, forta gloria buzau.

Trebui sa mai cumpere jucatori , nu se poate asa ceva ,unde ii lista aia lui Hagi ? JJ ii miliardar in minciuni nu si in bani .

e evident ca avem nevoie de un mijlocas de creatie de mare valoare pentru ca s-a vazut in toate amicalurile ca Stelei inca ii lipseste apetitul ofensiv. camus ar fi un jucator bun si daca ar cauta bine ar gasi si alta solutie in cazul in care camus nu o sa vrea sa vina. la portari zapata e destul de bun dar nu e mult peste Andrey si parerea mea e ca daca l-ar aduce pe Andrey inapoi la prima echipa ar fi cea mai buna miscare a lui Hagi de cand a venit la Steaua. daca era vb sa vina carini atunci e altceva pentru ca carini e un superportar

Trebui sa mai cumpere jucatori , nu se poate asa ceva ,unde ii lista aia lui Hagi ? JJ ii miliardar in minciuni nu si in bani .

Tot ceea ce face Gigi nu este decat un joc in scop electoral. Si o sa va explic si de ce cred asta. Din toamna incepe un an electoral cu mai multe runde de alegeri de rezultatul carora este f. interesat. Cand a anuntat 30 mil.euro investitii si-a facut urmatorul calcul: toata media romaneasca o sa vuiasca si astfel lumea va auzii de cat de generos si decis sunt eu. Dintre toti, doar unii sunt stelisti si interesati de ceea ce fac eu la echipa si isi vor da seama ca am mintit din nou. Oricum nu pe voturile lor contez.

Si, hai sa fim sinceri, cati dintre noi l-am vota chiar daca ar face investitiile de care vorbea? Eu unul nu amestec fotbalul cu politica. Poate sa ia si Cupa Camp. si tot nu l-as vota. Oamenii politici nu se voteaza in functie de performentele sportive!

Pe Gigi nu-l intereseaza sa dea bani dacat in direct la TV. ori contractele se onoreaza prin viramente bancare care nu se vad pe sticla. Asa a facut an de an si a sfarsit prin a alerga cu sacosele de bani dupa unii si altii. O sa spuneti ca alergatul cu banii nu-i vor aduce simpatia oamenilor. Fals! Sunt convins ca la un momemtdat va spune ca nu a ezitat sa cumpere, cu multi bani, chiar si corectitudinea oamenilor, ca el nu este corupt, ca... bla, bla bla...

Si inca un lucru. Nu-l subestimati. Daca va uitati bine o sa vedeti ca tot ceea ce si-a propus i-a cam iesit!

Cred ca Steaua nu mai reprezinta o prioritate pentru el. Este doar o rampa de lansare si cam atat. Steaua si-a facut treaba - la lansat - acum este momentul recuperarii investitiei. Faceti un calcul si veti vedea ca nu da la echipa decat atat cat trebuie pentru a-si atinge scopul - RECUPERAREA INVESTITIEI. A sarit cu banii la sfarsit de campionat pentru ca era in pericol traista cu bani care este UCL. Miza este calificarea in grupe si el estimeaza ca poate atinge acest scop cu lotul pe care il are. Daca da Dumnezeu si iesim din grupa poate ca va mai aduce un jucator doi, daca nu, nu.

Personal cred ca daca Hagi nu ar fi facut presiuni pe el nu-l lua nici pe Golanski.

In concluzie, sper ca Hagi va continua sa-l bata la cap si va mai aduce macar un fundas central si un atacant dar nu-mi fac prea mari sperante. Oricum trebuie sa recunoasteti ca este anul in care a bagat cei mai multi bani in transferuri!

Numai de bine!

Oricum trebuie sa recunoasteti ca este anul in care a bagat cei mai multi bani in transferuri!

Dar de asemenea trebuie sa recunoastem ca este si anul in care a scos cei mai multi bani: Transferuri si UCL. Si banii scosi sunt triplu fata de cei investiti!!!

Dar de asemenea trebuie sa recunoastem ca este si anul in care a scos cei mai multi bani: Transferuri si UCL. Si banii scosi sunt triplu fata de cei investiti!!!

Asa este si tocmai de aceea am insistat pe ideea cu recuperarea investitiei. Poate ca nu m-am exprimat in modul cel mai fericit dar ideea era ca acum a bagat mai multi bani doar de teama ca nu va mai intra in faza grupelor, caz in care procesul de recuperare ar incetinii, daca nu cumva s-ar opri pentru cel putin un an.

Repet, continuu sa cred ca tot ceea ce face este foarte bine calculat ,iar noi nu ufacem altceva decat sa ne bucutam ca prostii cand GG anunta mari investitii. De fapt a si spus ca nu-l intereseaza spectacolul ci doar eficienta (scorul).

Da sa stii..Nu sunt de neglijat pentru ca Steaua are suporteri adevarati care vin la meciuri ! Si si`au scos si bani frumosi si pe bilete .

-----

Noua ne`ar mai trebui neaparat un portar. Daca nu cumva Vatca ne va face o surpriza frumoasa ! Nu uitati ca asa a fost si cu Duckadam inainte sa vina la Steaua luase si el goluri cu caruta ! Si cand a vneit la Steaua...Si nu uitati ca un portar nu este singur in echipa, are nevoie de sprijin, o aparare bine pusa la punct. Cu ce jucatori juca vatca la otelu...Sa fim seriosi si sa nu`l mai criticam

Ei, Duckadam a fost boier. A facut declaratia aia doar pentru a reduce presiunea asupra lui Vatca. In realitate Duckadam a luat 40 de goluri in 34 de meciuri in singurul sezon complet (34 de meciuir) jucat la UTA. Pentru o echipa clasata pe locul 17 as zice ca numarul de goluri primite e exceptional de mic.

Avand in vedere calcule GSP in privintza jucatorilori cumparati ci cei vanzuti, numai 300 000€ au fost real investiti in anul acestea, in momentul de faza ...

1% din cei 30M€.

Daca asa face si in politica, adica promite X si realizeaza numai 1% din X, vai de el !

foarte buna analiza gsp

Dar puteau acolo sa mai zica si restul aberatiilor ale ciobanului

cu echipa2 in B cu lot de 30 de jucatori etc

se pare ca si transferul lui camus o sa pice. m-am satrat de atatea zvonuri: pulido, cesar, belluschi, camus. mi se face greata

Cred ca suntem mai multi care ne-am saturat...dar eu unu,abia am inceput sa ma obisnuiesc... :dry:

Belluschi ? De cand am auzit de Belluschi la Steaua n`am crezut. Belluschi la Steaua ?! Ha...S`o crezi u...Nu`l mai pune pe Belluschi ala..Si asa e si eu m-am cam saturat de atatea zvonuri ba pulido ba jose fonte...ba rodrigo tabata etc etc...

Daca asta ramane lotul cu care incepem campionatul , ne-am ars !!!

Nu prindem nici locul 2 , doar daca umbla GG cu banisorii la arbitrii !!!

avem deja 4-5 accidentati, atacul e.........neispirat, ca sa fiu finut, mijlocul....improvizat si cred ca ineficient ,apararea cred ca e ceva mai solida,dar centrul ei ,iar da de gandit !!!

Cred ca ne asteapta un sezon greu !!!!!! :sad2: steag2

Nu cred ca Hagi o sa se multumeasca cu ce are , nu cred ca este genul ala de om care zice una si face alta , doar daca nu i-a promis ceva JJ , poate ca o sa mai cumpere jucatori daca se califica in UCL cine stie unde il mai duce neuronul pe Becali . Oricum sunt convins ca Hagi nu o sa se complaca in aceasta situatie . Sper sa vedem cat mai multi jucatori noi si talentati la Steaua .

Sper, macar transferul portarului de la Deportivo Cucuta sa se realizece pentru ca avem mare nevoie.

Am inteles ca Adi Ilie a rezolvat acest transfer si ca jucatorul trebuie sa primeasca viza pentru a se putea

alatura noilor colegi ..

Cernea si Vatca ne dau mari emotii si ne trebuie un adevarat portar de incredere, iar faptul ca vine de la semifinalista Copei Libertadores ne da o raza de speranta, dar ramane ca transferul sa fie mai intai finalizat si apoi vom vedea(ne'am saturat cu totii de aceste zvonuri frustrante)...

Da sa stii..Nu sunt de neglijat pentru ca Steaua are suporteri adevarati care vin la meciuri ! Si si`au scos si bani frumosi si pe bilete .

-----

Noua ne`ar mai trebui neaparat un portar. Daca nu cumva Vatca ne va face o surpriza frumoasa ! Nu uitati ca asa a fost si cu Duckadam inainte sa vina la Steaua luase si el goluri cu caruta ! Si cand a vneit la Steaua...Si nu uitati ca un portar nu este singur in echipa, are nevoie de sprijin, o aparare bine pusa la punct. Cu ce jucatori juca vatca la otelu...Sa fim seriosi si sa nu`l mai criticam

conform sport.ro,zapata cica s-ar fi inteles cu Steaua!a' la ce stiri au astia.............vedem!

Guest
This topic is now closed to further replies.