weeezer

Transferuri Vara 2007

2,667 posts in this topic

Gigi Becali: "Emeghara vine la Steaua"

Emeghara va veni la Steaua, sunt de parere Gigi Becali si Adi Ilie, managerul din Ghencea. Steaua se va intalni maine cu impresarii lui Emeghara si o sa bata palma pentru transferul acestuia in Ghencea.

Mutarea lui Emeghara de la Poli la Steaua era foarte aproape de sa nu se mai produca din cauza unor comisioane pe care impresarii le-au solicitat, iar clubul stelist a refuzat sa le plateasca.

"Emeghara trebuie sa inteleaga ca Steaua n-a stat niciodata la mana impresarilor si nu va sta acum pentru un jucator. Dar nu cred ca vor fi probleme. I-am spus lui Argãseala: da-le si lor 20.000-30.000-40.000, sa ciupeasca si ei, ce facem acum, stam in loc pentru 20.000-30.000, cand e jucator de milioane? Probabil le da vreo 30.000 si gata", a spus Gigi Becali.

"Vor mai veni jucatori la Steaua, cu siguranta. Sau cel putin eu asa sper. In cazul Emeghara, Steaua s-a inteles cu clubul timisorean. Le-am platit banii, dar n-am picat la pace cu jucatorul. Cu toate acestea, saptamana viitoare ne vom pune de acord. Emeghara va juca la Steaua.", a spus si Adi Ilie pentru Libertatea.

surasa sport.ro

ar fie bine daca sar resolva odata problema asta ca noua ne trebuie neaparat un fundas lateral de valoare

ca am vazut toti ce treaba buna a facut Stancu anul trecut :biggrin:

sper sa nu transfere Hagi jucatori lui preferati gen plesan cum a zis si cristiano Ronaldo

sper sa nu transfere Hagi jucatori lui preferati gen plesan cum a zis si cristiano Ronaldo

Stai linistit ca si Hagi l-a carat pe Ov.Petre dupa el... asa ca nu m-ar mira nimic. Oricum sa speram ca nu se va "indragosti" de Coman si Lovin... Cine stie poate il convinge pe Gigi sa nu-l mai cedeze p Elton!

Allez Plesan, Allez Plesan...

Un schimb Plesan-Jijel Coman nu ar fi o afacere proasta. Dar, nu cred ca s-ar combina Jabba la asa ceva.

Un schimb Plesan-Jijel Coman nu ar fi o afacere proasta. Dar, nu cred ca s-ar combina Jabba la asa ceva.

Eu zic ca ar fi o super-afacere pentru noi, dar vorba aia, nu cred ca Jabba se va lasa pacalit asa de usor....

ha ha ha cu Hagi antrenor Dinamo VA FI IAR CAMPIOANA SIGURRRRRRRRRRRRR

HAUG HAUG HAUG :tongue:

Marsh ba d'aci! groapa e in Stefan cel mare in caz ca nu stiai.

fular-campioniifularsteaua2 steagcruce2

Elton este ca plecat , sper sa ramana Thereau iar Emeghara sa ajunga si el . Plesan nu mi-a placut niciodata dar decat Coman orice este mai bun , poate scapam si noi de Gigel cumva

La solicitarea lui Hagi, Steaua va mai aduce doi-trei fotbaliști cu nume, primele ținte fiind un mijlocaș turc și Pleșan

Imediat dupã ce Hagi și Gigi Becali s-au înțeles, "Regele" l-a anunțat pe patronul Stelei cã vrea 3 fotbaliști noi în Ghencea. "Am nevoie de un mijlocaș de valoare, de un jucãtor care sã facã legea pe teren", a spus Hagi. Primul nume propus de Gicã este al unui turc de viitor. Pe listã sînt 3 de la Galata: Ugur Ucar, Aydin Yilmaz și Arda Turan. Acesta din urmã e considerat noul Emre al Turciei și a fost promovat chiar de "Rege", pe vremea cînd era antrenor la Galata.

Un alt fotbalist aflat pe lista lui este și Mihãițã Pleșan, despre care a spus mereu cã "este pariul meu în fotbalul românesc". Hagi a fost cel care l-a și adus la Timișoara în ianuarie 2006, la doar cîteva sãpentruãmîni dupã ce fusese instalat ca antrenor pe Bega.

Cum va arãta staff-ul tehnic al Stelei

Gicã Hagi antrenor principal

Mihai Teja antrenor secund

Massimo Pedrazzini antrenor secund

Vasile Iordache sau Zoli Iașko antrenor de portari

Gianni Melchiore preparator fizic

Horea Codorean preparator fizic

sursa gsp.ro

Sa speram ca vom gasi in sfarsit acel mijlocas de creatie de care avem nevoie.

Sa speram ca vom gasi in sfarsit acel mijlocas de creatie de care avem nevoie.

Eu zic ca il gasisem...

@ yang

sa reformulez atunci sa il regasim. pentru ca Elton sigur nu se mai intoarce:((

Crap!!!

Gigi confirma vanzarea lui Thereau la Bruges, pentru 2,9 milioane de euro. Se bucura, ciobanul, ca si-a scos banii "pierduti" cu Andrey si Elton.

dap

in momentul asta avem lot mai slab valoric ca sezonul trecut cand am fost la 15 pct fata de Dinamo

asta e

Macar avem o veste buna ........Oli pleaca la arabi , si il ia si pe fiul lui Gigle Coman .......Cred ca o sa faca crize arabi , cand o sa il vada pe Gigleu :))

Gata si Thereau !! S-a dus la Brugge pentru 2.9 milioane de euro, ca altfel miliardarul din Pipera cel care e gata sa cumpere universul de 10 ori la rand dadea faliment. Inca o data ni se arata mentalitatea de bisnitar (nu, nu cioban) a lui El Ciobandante. Elton e o investitie proasta ca nu-l poate da mai scump decat l-a cumparat. Thereau in schimb e o investitie buna ca a venit pentru 600.000 de euro si a plecat pentru 2 milioane, restul pana la 2.9 revenind celor de la Charleroi.

Grozav ne mai intarim, n-am ce zice. Elton si Thereau dusi, in schimb Gigel si Lovin sunt la post. Ceea ce e oarecum de asteptat, ca alti prosti n-au sa se mai gaseasca prea curand. Dupa plecarea lui Thereau ne-am intors cam pe-acolo unde eram inainte de venirea lui Neaga in privinta atacului. Adica sa mearga Dica, altfel e jale.

hm? Ce-i cu ei?

LE: am vazut pe sport.ro, cum ca ar fi doriti de Hagi. Pe langa ei, Popa si Torje. Torje mi se pare un transfer aproape imposibil de realizat. In rest, celelalte transferuri cred ca sunt mai realiste, si cred ca jucatorii respectivi ne-ar prinde bine.

Cred ca am putea sa ne punem numele echipei Poli 2. Nu mai trebuie decat burtosu' de Iancu sa vina.

Cum adica sa vina si Iancu?Ce,n-avem si noi retardatul nosru?

Fiecare cu prostul lui !

Am rasuflat cat de cat usurat. Neaga a semnat.

Rica bine ai revenit!!!!!

La cat de haotic gandeste El Ciobandante, trebuie sa te astepti la orice. Eu m-am temut pentru transferul asta pana in ultimul moment.

Ma bucur mult pentru venire lui Rica la Steaua , si nu am decat sa ii urez , Bun venit la Steaua , si sa se dea mereu cu parfum de CL , ca acolo o sa ajungem cu Hagi !!!! [...........................................]

Edited by Virgil
offtopic

Deja avem moacca de mijlocul clasamentului ! Contra si pplesan .......+ inca vreo 4 de la Poli ! Locul 6, venim, ai tai suntem !!Bine zicea Ronaldo, Poli-2 ni se potriveste, dar si locul lui Poli odata cu numele !!

Da doamne sa gresesc, dar prevad o cearta ca de la nas la fin peste vreo 4-5 luni !!

Dupa cum am mai zis si pe alte forumuri,trebuie sa asteptam sa vedem ce face Hagi,vad ca deja ati sarit pe el,intai sa vedem daca se descurca si apoi o sa dam din gura cat vrem. Eu asa am facut si cu Oli,dupa primele 1o etape am vazut gandirea sa despre fotbal,iar returul mi-a reconfirmat frica sa de a risca in momentele cheie ale meciului. Daca dupa primele 10 etape suntem departe de locul 1 sau jocul va suferi vizibil,atunci o sa vociferez si eu,pana atunci insa tac. Deja am o dezamagire cu Gica,si anume ca poate ar fi putut sa intervina pentru Elton sau Thereau,ne-a plecat un playmaker si un atacant f valoros. Lotul nu este superior celui de anul trecut,oricat ne-am pacali,degeaba am adus niste jucatori bunicei,daca altii cel putin la fel de buni au plecat.

Sincer sper sa fie doar zvonuri cu plesan sau alti jucatori terminati de la Poli,credeam ca odata cu Oli am scapat si de eticheta de poli2.

Gica va trebui sa fie f atent de acum incolo,pentru ca daca va da gres aici greu se va reabilita. Oricat de mult l-as iubi pe Hagi(si il consider un antrenor bun,cu slovenia a avut un ghinion teribil),nu stiu daca in acest sezon crucial trebuia facut un experimentul Hagi,pe care destui il asteptau. Sper sa ii placa presiunea cum a si declarat pentru ca in sezonul ce va urma,va avea parte din greu de presiune,din fata patronului,a mass-mediei si a suporterilor.

Mult noroc in continuare,Hagi!!!

Intotdeauna superiori.

Hagi DACA URMARESTI FORUMU ASTA LASA-NE CU PLESANU TAU .... E O CARPA DE JUCATOR, NU DEVENII SI TU Olaroiu 2 SA-TI IEI COPII DUPA TINE ORIUNDE MERGI !

Eme a semnat, e bine.

In schimb Thereau nu a plecat inca nica ieri, si Andrey a revenit la Bucuresti asta seara

Desi cine stie, poate ramane cel putin Thereau ?

Thereau ar fi trebuit sa vina ieri la antrenamente. Este posibil sa aiba aceasi soarta ca Buga, sa fie suspendat 2 ani.

Guest
This topic is now closed to further replies.