Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan4Steaua

Gloria Bistrita - Steaua 2-0 (1-0)

Pronostic...   103 members have voted

1. 1.

• Victorie Steaua
      71
    • Meci egal
      15
    • Victorie Gloria
      17

Please sign in or register to vote in this poll.

160 posts in this topic

Nu cred ca mai e nimic de zis, s-au scris destule mai sus. A sosit timpul pentru o noua era la Steaua, altfel riscam sa jucam in Intertoto. La anul o sa jucam in Champions League doar cu stadionul. Riscam sa pierdem si UEFA, sanse mai mari ar fi prin castigarea Cupei, pentru ca in clasament riscam sa fim depasiti si de Gloria si Otelul.

Si la vara.. o restructurare masiva a lotului!

"Doar de dragostea pentru culori sintem alaturi de jucatori". :wink:

MM si Oli DEMISIA!!!

Totul are o limita, cred ca ei au ajuns la ea!!!

Cu tristete si mihnire dar o spun: "Hai Steaua"!

Pacat...dar cu asemenea echipa n-ai ce sa vrei mai mult...in afara de dezamagirea provocata...

Locul 4 duce in UEFA?

@c.ronaldo17

Nu. Dar daca raped castiga Cupa si termina pe 3, iar Steaua pierde finala si termina pe 4, atunci locul 4 merge in preliminariile Cupei UEFA.

Aha, ms. Deci suntem totusi cat de cat asigurati de locul in UEFA daca trecem de Poli. Ce ciudat, acum jumatate de an, nici nu ma gandeam cu nu vom lua campionatul, iar acum, ne multumim cu locul 4. :evil:

Trebuie sa recunosc ca nu am vazut tot meciul, dar cele 25 de minute din final m-au lasat masca...asta nu e Steaua pe care noi am aparat-o de atatea ori, nu e Steaua pe care noi am iubit-o atat de mult... :( ...Sper sa vina o noua era pt Steaua, chiar daca am ratat campionatul asta cam tot ce se putea rata....la Timisoara nu mai am sperante, mai ales daca jucam asa ca azi...dar macar sa ne revenim la anul...si sa fim din nou ceea ce suntem noi de fapt...CAMPIONI!!

Forza Steaua!!

Sincer vorbesc creca si o echipa de divizia B ar pune mari probleme Stelei.

Sa zicem ca pleaca Olaroiu(doamne de ar pleca) v-ati gandit la un inlocuitor?

Hagi nu mi se pare o solutie.

Sezonu asta inafara de victoria din CL cu Dinamo Kiev a fost un sezon dezastruos... toti au ras de noi. Or veni si vremuri mai bune si la noi.

Io sunt Stelist pana la moarte, si asa de ciuda mi-e ca acu cateva luni eram in Champions League, iar acum nu suntem in stare sa batem nici macar o echipa de rahat cum e Gloria Bistrita...ce naiba ? Noi am batut echipe de 10 ori mai bune decat Gloria ? Ce naiba e cu Steaua ? Oricum de performante nu-i problema....totul tine de fond psihic, de frica, de relaxare...Steaua nu trebuie sa mai fie speriata, trebuie sa fie organizata, cu vointa, cu nervi..ce dracu e Gloria !!! Aia e echipa frate ? Aia nu e echipa! SI Olaroiu trebuie sa plece neaparat... A stat prea mult la Steaua...altul !!! Daca e intram in Intertoto, vine alt antrenor mai bun...si castigam Cupa Intertoto:-p...lasand toate astea la o parte, in timp ce unii se enerveaza ca mine...ei stau la soare, isi iau salariul normal:-p..asa ca mai bine nu ne enervam..sa nu ne pese, e o perioada proasta..si alte echipe mai mari au avut perioade proaste...sa asteptam cateva luni, un an, doi, mai multi...si sigur Steaua o sa revina in Europa... prin UEFA, Champions League....

Cel mai dureros e ca oricine are o ocazie cat de mica la poarta noastra inscrie. Eram cea mai buna aparare. Pentru ca atacam foarte mult - cu folos.

Poate ca e bine sa stam 1 (un) an pe-acasa sa ne refacem. Oricum, dupa reprezentarea din Europa de anul viitor se vor reduce simtitor numarul echipelor romanesti. Cne sa ne reprezinte? Cainii, CFR-istii? E jale. Poate mergem la europene cu nationala!

Decât noi, care în acest moment suntem într-un fel egalii unor echipe aflate la retrogradare, mai bine CFR-ul, echipa cu atitudine profesionista, care învinge constant si afara si în deplasare si care, cred eu, este în prezent cea mai buna echipa din Liga I. Vom vedea meciul din Groapa si ne vom convinge ca e peste Dinamo.

Succesul echipei clujene a fost asigurat de un patron serios, care a stiut ce vrea si a bagat bani în echipa. Patronul a fost secondat de o persoana la fel de serioasa, managerul Muresan, care nu se tine de certuri si de mistouri cu conducatorii rivalelor. Nu în ultimul rând, la baza rezultatelor exceptionale ale acestei echipe, venite din "B" de numai câtiva ani, au stat doi antrenori valorosi si extrem de seriosi. Dorinel Munteanu si Bergodi.

Ca sa nu mai vorbesc de jucatori. In jur de 9 portughezi adusi dintr-un campionat cu adevarat profesionist.

Virgil te rog frumos ceva. Hai sa-i facem lui MM un cadou, noi suporterii. In "Razboinicul luminii" nu cred ca apare definitia cuvantului hegemonie,asa ca tot DEX-ul ramane de baza. Cred ca mergeam numai cu capul in pamant de rusine, in locul tau MM! Sa vin sa declar(cum iti place tie sa spui:cu aroganta)ca incepe hegemonia Stelei, ca vom spulbera pe Dinamo..si cate si mai cate! Si pentru ce plangeai pe banca de rezerve???..asa plangeai si la Galati,cand ai invins pe Steaua! Nu cumva pierzi prima pentru calificarea in CL?? Daca plangeai de durere, te ocupai din timp de echipa si nu acum la spartul targului! Ce trufas spuneai "n-avem nevoie de ala,de ala,de ala...pentru ca nu avem ce sa luam la ora actuala, pentru ca toti sunt sub jucatorii Stelei". Modestie MM, nu hegemonie!!!!

DEMISIA, DEMISIA, DEMISIA! Afara cu Oli si MM...daca terminam pe 4 e mare performanta. Adevarul e ca nu avem echipa la ora actuala, Iacob, Baciu, Stancu, au jucat infect. Sa plece la vara ca nu au fata de Steaua. Sa le fie rusine jucatorilor ca iau o gramada de bani si nu joaca nimic. RUSINE!!! :x

@c.ronaldo17

Nu. Dar daca raped castiga Cupa si termina pe 3, iar Steaua pierde finala si termina pe 4, atunci locul 4 merge in preliminariile Cupei UEFA.

Ce rau am ajuns :( ... :(

Nu va juca CFR in nici un CL , vor fi scosi in turul 3 pentru ca nu sunt capi de serie, mai rau este ca noi "avem sanse" reale sa ratam si Cupa UEFA...

Oricum daca ajung in UCL am inteles ca ar juca in Portugalia, deoarece au multi jucatori portughezi.

Semedo (daca se scrie asa) e peste toti atacantii de la noi.

Conform UEFA, echipele nu au voie sa joace de cat in tara din care provin.

@ vlad75

Excelenta observatie.

La vârsta lui, MM ar trebui sa stie ca vorbele se pot întoarce împotriva lui, daca nu au sustinere. Din pacate asa s-a întâmplat. In loc sa ocupe cel putin pozitia a doua în prezent, Steaua se duce tot mai rau la vale.

Cred ca acest saltimbanc, care agita spiritele împotriva echipei noastre, prin mistoul ieftin pe care îl lanseaza împotriva tuturor, ar trebui sa-si ia talpasita de la acest club.

Sunt conducatori de club mai seriosi, care ar putea fi mai folositori Stelei,decât el. Si apoi, se spune ca rezultatele te tin pe pozitie. Ale lui sunt sub pretentiile noastre în acest an.

Modestie MM,nu hegemonie ! Ar trebui sa fie continutul unui banner prezentat la primul meci cu spectatori al Stelei.

Am vazut la TV Sport ca Jiji Becali a zis ca si CFR, ca si Dinamo sunt bineveniti sa joace in CL in Ghencea....o sa vedem meciuri de CL in Ghencea..pacat ca nu ale Stelei...:(

@forever_with_steaua

Ai gresit topicul. :wink:

oricum daca ajung in UCL am inteles ca ar juca in Portugalia,deoarece au multi jucatori portughezi

Semedo (daca se scrie asa) e peste toti atacantii de la noi

Despre asta se discuta putzin mai sus :wink: nu cred ca am gresit topicul:P

Daca Olaroiu va pleca de la Steaua cel mai indicat ar fi Zenga care a trezit Steaua. Un lucru bun a facut si Protasov. Din pacate acuma la Steaua se sting jucatori :(

Meci execrabil, nu cred ca mai are rost sa comentam. Un amanunt demn de luat in seama:

Meciuri directe:

Steaua - Gloria 2-1

Gloria - Steaua 2-0

Daca terminam la egalitate de puncte, Gloria Bistrita are prim-planul. No comment!

Foarte frumoasa situatia in care ne aflam. Ca-mi vine sa o iau pe dealuri si sa nu mai aud de Steaua si de fotbal cat traiesc. Si cand ma gandesc ca m-am dus la meciul asta cu gandul ca sigur vom castiga si vom face un super meci......

Ha, ha, la asta nu ma gandisem. pana mai adineaori ma resemnasem, multumesc Bogdan ca mi-ai stricat seara.

Sign in to follow this  
Followers 0