Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan4Steaua

Gloria Bistrita - Steaua 2-0 (1-0)

Pronostic...   103 members have voted

1. 1.

• Victorie Steaua
      71
    • Meci egal
      15
    • Victorie Gloria
      17

Please sign in or register to vote in this poll.

160 posts in this topic

Meciul din etapa a 26-a a Ligii 1 ne scoate in cale incomoda echipa Gloria Bistrita.

Dupa esecul cu Dinamo, este nevoie de o victorie impotriva Gloriei, echipa care a reusit pana acum un sezon admirabil.

Privind meciurile din sezonul trecut ne dam seama ca nu vom avea un meci usor,jucatorii antrenati de Sabau smulgandu-ne 6 puncte din 6 posibile, fiind singura echipa care a reusit acest lucru in fosta editie de campionat.

In tur am castigat cu 2-1, dar Gloria, exceptand ultimul rezultat(3-2), este o echipa pe val.

Avem o singura alternativa: victoria!

Meciul va avea loc sambata, 14 aprilie, incepand cu ora 15:30.

Transmis de: Kanal D

E un meci de care ma tem. Gloria e o echipa solida care ne-a pus mereu probleme. (Da, e un cliseu, dar statistica nu minte !!!)

Noi suntem Steaua si trebuie sa castigam. Sper sa avem luciditate in joc si un dram de noroc.

Daca nici acum nu jucam cu un singur inchizator, Oli pierde si acel gram de sustinere pe care il mai are din partea mea.

Pacat ca nu jucam joi, atunci as fi putut spune ca vom castiga la pastele cailor si n-as fi gresit.

Nu mor caii cand vor cainii !!! (deloc inspirata cenzurarea acelui cuvant !!! :oops:)

Daca vom juca inteligent - si curajos, Oli aici e responsabilitatea ta - putem sa castigam. Cine a vazut meciul cu Vaslui stie ca Gloria are totusi destule puncte slabe ce pot fi speculate destul de usor.

Sincer ? Nu mai conteaza deloc acest meci .. am pierdut cu cainii si asta e tot ce conteaza (pentru mine)

Cel mai dureros lucru care se putea intampla s-a intamplat in Sambata Mare ..

Mda, banuiam eu ca sunt prea subtil.

Daca nu ma insel, si nu sunt sigur 100%, dar sunt foarte sigur, prima zi de joi dupa Pasti se numeste, in traditia populara, pastele cailor, o zi in care se crede ca virgula cabalinele se satura, in sfarsit, de mancat iarba. De-a lungul timpului expresia si-a pierdut adevaratul sens si a devenit altceva, gen calendele grecesti, numai ca alea chiar nu existau.

Asa ca atunci cand spun ca daca am fi jucat joi am fi castigat la pastele cailor, nu gresesc prea mult. Decat daca pierdem, atunci inseamna ca vom castiga la pastele cailor.

Mda, banuiam eu ca sunt prea subtil.  

Daca nu ma insel, si nu sunt sigur 100%, dar sunt foarte sigur, prima zi de joi dupa Pasti se numeste, in traditia populara, pastele cailor, o zi in care se crede ca virgula cabalinele se satura, in sfarsit, de mancat iarba. De-a lungul timpului expresia si-a pierdut adevaratul sens si a devenit altceva, gen calendele grecesti, numai ca alea chiar nu existau.

Asa ca atunci cand spun ca daca am fi jucat joi am fi castigat la pastele cailor, nu gresesc prea mult. Decat daca pierdem, atunci inseamna ca vom castiga la pastele cailor.

La patruzeci de zile dupa Sfintele Pasti se sarbatoreste Inaltarea Domnului Iisus la ceruri. Pastele ortodox nefiind pana in prezent o sarbatoare cu data fixa, nici Inaltarea nu are o anumita data. Cade intotdeauna joia, in a sasea saptamana dupa Pasti.

Marea sarbatoare a Inaltarii poarta in popor numele de Ispas sau Pastele cailor.

http://www.formula-as.ro/reviste_519__199_...ilor--...-.html

Inseamna ca am fost pe de laturi aiurea rau de tot. Pacat de post.( :wink: )

Da, e clar, n-a fost ziua mea cea mai buna, am fost sa iau lumina si statia de amplificare care(asta tot cacofonie se numeste?) transmitea slujba interfera cu un radio sau poate ca au fost aia sabotati de niste musulmani, ceva, ca la un moment dat incepuse sa se auda drop it like it's hot.

Si degetul mare rau ma doare, ca sa inchei in stil de miniaturist medieval.

Trebuie sa castigam cu orice pret...incepnad din momentul asta o sa avem numai meciuri in deplasare si trebuie sa le castigam pe toate...ne va fi suspendat terenul mai mult ca sigur...in fine...daca o sa castigam la Cluj si la Bistrita locul 2 e al nostru...n-am crezut niciodata ca Steaua - echipa fanion a fotbalului romanesc, va fi nevoita sa transpire serios pentru un "amarat" de loc 2...si asta se datoreaza Marelui Tactician

Ne vom reveni.. cu siguranta... alta solutie nu avem...

Chiar daca castigam cu 1-0 macar sunt 3 puncte si sa speram ca si CFR-ul se va impotmoli...ca daca nu, la revedere locul 2... trebuie sa avem grija sa nu pierdem locul 3...

Dupa isprava cu Dinamo, urmeaza o vizita la Bistrita. Ia sa ne gandim : meci in deplasare, autobaza, Turcaloiu pe banca. Deja m-am resemnat, X mare de tot scrie pe meciul asta.

Oricum nu prea mai conteaza rezultatul. Sper (dar parca vad ca ma insel) ca macar sa fie lasati pe tusa Bostina ca asta s-a nascut obosit, Lovin, care trebuie arestat pentru uz de fals fiindca se da drept fotbalist, si Coman (ouch ! i-a si expirat suspendarea ? Mai dati-i vreo 5 etape, asa, preventiv ). Unica sansa a Stelei e sa prinda Elton o zi buna si sa mai repete seriile de driblinguri din repriza 2 cu Dinamo, iar adormitii nostri de atacanti sa mai si bage mingile primite de la brazilian in poarta.

Daca pierdem sambata, adio locul 2, si chiar locul 3 va fi greu de prins. Sper intr-o forma mai buna a echipei, si aici ma refer la benzile laterale si defensiva, care primeste de la meci la meci mai multe goluri.

... si Coman (ouch ! i-a si expirat suspendarea ? Mai dati-i vreo 5 etape, asa, preventiv )

Nu l-ai auzit pe Oli? Se plangea la conferinta de presa premergatoare derby-ului ca nu poate alinia echipa ideala. Din acea echipa ideala nu lipseau Coman si Stancu.

In opinia mea exista o singura formula de start:

--------------------- Andrey ---------------------

------ Nicolita - Goian - Ghionea - Marin --------

--------------------- Radoi ----------------------

---------- Croitoru - Elton - Ochirosii ----------

---------------- Badea - Thereau -----------------

Daca Ghionea nu intra, Radoi coboara in defensiva, iar la mijloc intra Paraschiv sau Ov. Petre.

Cunoscandu-l pe Oli, probabil ca ii vom vedea in teren pe Stancu si Bostina. Si de ce nu....Coman sau Lovin. :roll:

Mi-ar placea sa fie formula aleasa de tine Bogdan, insa eu nu l-as baga pe Croitoru, ci pe Paraschiv pentru simplu fapt ca inca nu a fost folosit in acest sezon, si sa nu se riste o accidentare grava.

Croitoru este mijlocas de banda si avem nevoie de el. Paraschiv incetineste jocul. Daca ar intra in schema, am juca tot cu doi inchizatori si nu am rezolva nimic. Cum sa se accidenteze daca intra? Nu a fost accidentat pana acum. Asa nu mai intra in teren in nici o partida.

Paste fericit pentru toti stelistii de pe acest site! Steaua a dat-o in bara cu Dinamo(scor:4-2 pentru.Dinamo). A jucat bine Steaua dar Dinamo a jucat excelent in prima repriza; dar sa revenim la subiect. Eu cred ca Steaua o sa o bata pe Gloria Bistrita pentru ca desi e pe locul 5, nu e o echipa prea buna.

Am auzit la TV ca Dica o sa joace din nou pentru Steaua dica10 . Le urez mult noroc stelistilor la meci!

Forza Steaua!!! fularsteau2

E un meci la fel de greu ca si cel cu Dinamo, sper sa nu fim incurcati de arbitri.

Alta varianta in afara de victorie nu exista, pana la meci poate mai recuperam din jucatorii accidentati. Sunt curios ce prim 11 va alcatui Oli, dar in mod normal Lovin si Bostina out si neaparat Ochirosii titular.

Da' in UEFA cate merg, doar locul 3, sau si 4?

Ca am inceput sa ma multumesc cu UEFA, in eventualitatea in care asta ar fi pretul pt ca Olaroiu sa fie demis iar Gigi sa bage bani masiv in trasferuri...

In Cupa UEFA merge ocupanta locului 3 si castigatoarea Cupei Romaniei.

Nici nu am curajul sa ma gandesc ce cosmar ne asteapta daca nu castigam meciul asta de la Bistrita! :cry: :cry:

Sign in to follow this  
Followers 0