Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Rapid - Steaua 2 - 3

259 posts in this topic

bravo, baieti!

in sfarsit. stelistii mai si dribleaza!

parca e alta Steaua dupa venirea lui Elton!

toti vor sa dribleze, sa arate ca si ei pot, ca is tehnici

am avut noroc, dar si ei asisderea

la golul 2 al lor a fost joc periculos la Goian

sunt in schimb dezamagit de ultrasii stelisti

nu au fost la meci, in schim au facut scandal prin cluburile din Bucuresti

efectiv, mi-a fost rusine in seara asta, din cauza unora dintre ei,ca tin cu Steaua!

ceea ce au facut ei aseara in Whispers imi pare a fi ceva de tot rahatul si ar merita ani puscarie pt violentele la care s-au dedat

huligani de genu asta ne fac de rusine in tara si in strainatate

din cauza lor luam amenzi si avem terenul suspendat!

tre sa luqam atitudine, noi suporterii stelisti, care mai avem un gram de echilibru!

Asta-i pofta ce-am poftit-o !!! :twisted: :twisted: :twisted:

bravo pentru.rezultat,dar nu si pentru. joc.Acum am inteles de ce Steaua doreste ca echipele cu care joaca sa atace in loc sa se apere:simplu-Steaua nu stie sa atace,nu stie decat sa se apere si sa stea la panda.pai de ce sa joace cu echipe care se apara?simplu-nu au idei,nu au jucatori de constructie si de gol.normal ca atnci preferi sa faci ce stii mai bine-sa te retragi in aparare si sa astepti clipa...ma asteptam la un joc mai frumos din partea Stelei,s-a vazut clar jocul deschis si bun al rapidului,si jocul inchis si prost al Stelei.dar trebuie sa recunosc ca au avut sansa cei de la Steaua,norocul a fost de partea lor.nu D-zeu,fiindca El are alte treburi, nu sa-l ajute pe Becali la fotbal...hai sa fim seriosi :lol: :lol: :lol: in legatura cu Elton,s-a vazut clar ca nu e inca acomodat cu fotbalul nostru,inca nu confirma,cum a spus si MM:poate campionatul viitor,asta in nici-un caz,doar cu o echipa slaba sa straluceasca,nu cu cele tari,la astea se pierde:pase gresite,frica(pai e domnisoara sau ce?)adevarat ca nici statura nu-l ajuta,asta e...Radoi vad ca vrea cu tot dina-dinsul sa ne convinga ca e mai bun la K1 decat la fotbal.. :lol: :lol: :D:D :lol: :lol: :lol:nu e meci in care sa nu stai cu sufletul la gura ca acusi vazut o moarte in direct,ar trebui luate masuri pana nu se nenoroceste si nu nenoroceste pe cinevaper ansamblu-echipa a jucat prost,dar a castigat,asta e frumusetea fotbalului

nici Andrey nu confirma,golul 2 a fost al lui,e nesigur,si vad ca a fost molipsit cu acea rautate cu care sunt injectati multi jucatori-fapt pentru.care a luat si galben,ar trebui sa-l intereseze sa joace cat mai bine,nu sa devina rau.munca,munca si iar munca

Iar daca tot vad ca criticati, am si eu o intrebare...ce cauta Stancu la Steaua???

Bostina iar a adus aminte de perioada in care nu juca nimic...

Dupa golul lui Thereau am zis: vor mai fi muuuulte goluri in meciul asta... Si am avut dreptate... :twisted:

Mi-au placut foarte mult V. Badea, Radoi, Thereau, Ochirosii, Goian, P. Marin si Elton, dar m-a dezamagit Bostina. De la el asteptam mai mult. Mult mai mult...

Cum au remarcat si altii inaintea mea avem o problema serioasa pe partea dreapta... Nicolita s-a zbatut dar nu i-a iesit aproape nimic. Referitor la Stancu, oricum nu aveam mari pretentii... Avem nevoie de un fundas dreapta de valoare!!!

Andrey, nesigur pe alocuri, dar tinand cont de "performantele" portarului advers, mai poti sa ii reprosezi ceva lui Andrey? Se poate si mai rau, nu? :twisted: Si cand ma gandesc, ca pana la ora meciului sustineam sus si tare ca, Coman e cel mai bun portar roman... Ce sa faci, se mai insala omul... Bine ca a tinut sa ma contrazica intr-un meci cu Steaua. :twisted:

Desi nu mi-am schimbat parerea despre Oli, nu pot sa nu remarc schimbarea pe care a facut-o: introducerea lui Ochirosii in locul lui Thereau. Initial nu am inteles-o... Ma asteptam sa il scoata pe Bostina... Poate aici a fost "smecheria": nici altii (a se citi mucescu jr.) nu au inteles ce urmarea antrenorul Stelei...

Dar ce m-a socat cel mai tare a fost echipa de start a Stelei... Initial am crezut ca au gresit cei de la kanal d, sau ca nu vad eu bine... Un singur mijlocas defensiv?! :twisted:

PS: probabil nici de data asta nu se va suspenda stadionul rapedului... :evil:

Din nefericire cred ca a fost conjuctura care l-a obligat pe Oli sa joace cu un singur mijlocas la inchidere. Lovin era suspendat, iar Ovidiu Petre accidentat. Tare mi-e frica ca de la meciul cu Dinamo incepand, vom juca din nou cu 2 inchizatori...

@radoi86

Sa-i dam Cezarului ce e al Cezarului... Daca Oli si-ar fi dorit cu tot dinadinsul sa joace cu doi mijlocasi defensivi ar fi facut-o... Radoi si Para la mijloc, Baciu si Goian in aparare... Mai ales ca nu aveam in fata un adversar de neglijat... Daca chiar isi dorea cu adevarat...

A incercat sa surprinda si chiar a reusit. Sincer cati dintre noi ar fi crezut ? Cu totii ne-am dorit sa jucam cu un singur mijlocas defensiv...

Referitor la ultima afirmatie, iti dau dreptate... E foarte posibil sa jucam din nou cu doi inchizatori... Desi repet, nu ne dorim asta...

In alta ordine de idei: ce tamtam s-a facut cu lipsa celor doi jucatori ai rapedului: Mazilu si Buga... De parca noua nu ne lipsesc o droaie... :roll:

Dupa aceasta scurta declaratie, tehnicianul stelist a fost interpelat de un suporter giulestean care lucreaza pentru site-ul oficial al Rapidului si care l-a întrebat daca nu cumva Steaua a fost ajutata si de arbitri ca sa câstige. In acel moment, Oli a luat practic foc. "Cine esti tu, ma? Ce meci ai vazut? Nu va e, ma, rusine, ca a fost fault la golul doi al vostru? Ramâneti voi aici atunci!", a tunat antrenorul Stelei, dupa care a parasit sala de conferinte.

O fi acelasi baiet care a scris si "comunicatul" ala? :lol:

nu pot sa inteleg de ce doar pe acel stadion..care nici macar stadion nu e..de fapt e o ruina..se injura se scuipa, se arunca cu orice din tribuna asupra celor de jos de sub bancile de rezerve

e o rusine, pe mine nu ma mira ca ei fac asta..ci ma mira ca nimeni nu ia nici o masura impotriva nespalatilor

Nu pricep ce tot spuneti voi i n posturile de mai sus ca Stancu, Bostina sau Nicolita nu au jucat bine.

Stelian Stancu

A reusit sa blocheze atacurile pe stanga Rapidului, lasand impresia ca au spatii libere. Uitati-va la meci si veti vedea doar 1, 2, 3 maxim centrari de pe acea parte.

Gabi Bostina

A recuperat cred ca cele mai multe mingi la mijloc si a dat pase foarte bune

Banel Nicolita

Mi s-a parut dupa Badea, Radoi si Thereau cel mai bun jucator.

Stancu a dat dovada de nesiguranta pe intreaga durata a meciului. A fost depasit usor in multe situatii. Sistemul Rapidului nu se bazeaza in special pe centrari, pe jocul pe extreme. Ei aglomereaza centrul terenului, incercand sa creeze superioritate in axul central. De aceea nu s-a centrat de multe ori in acest meci. Stelian putea sa fie chiar eliminat la acel duel din care oricum a rezultat golul 2 al Rapidului.

Bostina a fost destul de apatic.

Banel a alergat mult, dar reprezinta un mare minus in ceea ce priveste aportul ofensiv.

@Bogdan4Steaua

Mie mi se pare un "+" Banel. Parerea mea! :twisted:

Nu pricep ce tot spuneti voi i n posturile de mai sus ca Stancu, Bostina sau Nicolita nu au jucat bine.  

Stelian Stancu

A reusit sa blocheze atacurile pe stanga Rapidului, lasand impresia ca au spatii libere. Uitati-va la meci si veti vedea doar 1, 2, 3 maxim centrari de pe acea parte.

Gabi Bostina

A recuperat cred ca cele mai multe mingi la mijloc si a dat pase foarte bune

Banel Nicolita

Mi s-a parut dupa Badea, Radoi si Thereau cel mai bun jucator.

Adevarat,Banel a jucat bine.E cel mai bun meci al lui dupa Betis,a avut 3 driblinguri :idea:

Sarcina lui Banel in acest meci a fost una mai mult defensiva, l-a dublat bine pe Stancu, iar in ofensiva a reusit cateva driblinguri, dar nu s-a remarcat deoarece Steaua a jucat mai mult pe stanga unde cuplurile Bostina-Elton si Cristocea-Ochirosii au fost sudate bine.

Probabil ca la antrenamentele din aceasta saptamana asta s-a exersat.

Doaaamneee nu trebuia sa se puna golul lui Zicu....imi pare rau ca spun asta dar nu trebuia sa se puna.....oricum ei au jucat mai bine iar noi am fost mai inteligentzi decat ei.....si am jucat un meci mai bun cu sigurantza! :D

Cateva idei despre meciul cu Rapid:

- ne-au dominat clar;

- am avut noroc;

- Ochirosii in locul lui Thereau inca din min 50 si ceva (de ce nu in locul lui Bostina? care alerga ca la reluare; Bostina incetinea evident jocul Stelei) arata inca o data - daca mai era nevoie - cate de fricos este Olaroiu;

- mijlocul Stelei nu construieste mai nimic; ce am fost si ce-am ajuns! acum 15-20 de ani eram spaima tuturor tocmai prin linia de mijloc care imprima un joc in viteza, direct pe poarta, cu un-doiuri si atingeri dintr-una; o tempora!

- sa nu ne imbatam cu apa rece; in meciul cu Rapid i-a mers lui Olaroiu, dar daca nu schimba optica de joc din radacina (mai domol cu pase lungi direct din aparare pe varfuri) viitorul nu mai suna bine. Iar ulciorul nu merge de multe ori la apa;

- sper ca sambata, cu Dinamo, sa interpretam alta partitura, mi-e dor de jocul Stelei ofensiv, in care noi sufocam adversarul, si nu adversarul pe noi in timp ce ne comasam in fata portii...

- sa joace [...............]cu 2 atacanti si cu un singur mij. la inchidere ca nu jucam cu Liverpool, Barca sau AC Milan, ci jucam tot cu echipe mediocre din Balcani, iar Dinamo in momentul de fata este in cadere libera, haita e varza, nu are cine sa dea gol de la ei; dar tare mi-e teama ca Olaroiu nu va stii sa profite de situatia creata clar in favoarea noastra...Asa se intampla cand ti-e frica si de umbra ta. Iar victoria de ieri cu Rapid cred eu ca doar prelungeste deznodamantul care ar fi plecarea lui Olaroiu!

Thereau era accidentat de aceea a fost schimbat.

Thereau a suferit o fisura.

Iacob stiu ca a injurat in meciul cu Argesul si cred ca nu o sa mai prinda prea curand echipa.

Banel a jucat exact ca in meciul Olanda-Romania. Defensiv. Trebuia sa-l acopere cineva pe Stancu. Eu, inca mai cred ca Banel e mai bun fundas decat mijlocas.

Pe Banel l-ar prinde mult mai bine postul de fundas lateral. Pentru mijlocas dreapta am putea incerca doua variante: cu Marius Croitoru sau un experiment cu Saban. Pe stanga i-as da credit lui Ochirosii.

pentru pseudo-comentatorul meciului: pe portarul Stelei il cheama Andrey, A-N-D-R-E-Y, si e cel care sta in poarta (sa iti explic si ce e aia?!) si are manusi (alea sti ce sunt, nu? )... Elton, e mijlocasul Stelei. Ala mic da' bun!

@forever_STEAUA

Mi-e imi place cum l-a alintat.

"Zicuuuuu, dar apara Elton!" :!:

daca Bostina si Stancu au jucat bine in giulesti bay c.Ronaldo te inseli amarnic , poate la tine acolo s-a transmis un alt meci

Dupa un duel cu Badoi în prima repriza, Radoi a cazut gresit si a facut entorsa la glezna stânga. El a continuat sa joace pâna la final, desi a schiopatat vizibil. "Nu a mai contat în acele momente accidentarea mea, pentru ca era un meci foarte important. Am tras de mine", a spus Radoi, care la final nu mai putea calca pe piciorul afectat.

Francezul Cyril Thereau a fost calcat de un adversar si a suferit o fisurã la unul dintre degetele de la picioare, iar Nicolita a primit o loviturã oarba deasura genunchiului. "La pauza eram într-o situatie disperata. Banel plângea în hohote pe holul de la vestiar, Mirel nu mai putea sa încalte gheata, iar Cyril avea fisura la metatarsian. În mod normal, trebuia sa fac 3 schimbari".

Sursa : Cosmin Olaroiu/ duminicã seara la emisiunea Fanatik Show.

daca Bostina si Stancu au jucat bine in giulesti bay c.Ronaldo te inseli amarnic , poate la tine acolo s-a transmis un alt meci

Bostina a jucat prost si Stancu a jucat binisor. a avut interventii bune exceptand 2 - 3 faze in care a gresit.

dar cum de nimeni nu l-a vazut pe marele vinovat la ambele goluri - date din acelasi loc, in acelasi mod? maestrul Petre Marin si-a pierdut jucatorul pe care trebuia sa il marcheze la ambele goluri. pozitia marcatorului e aceeasi in ambele faze, si P. Marin nu apare nicaieri in zona lui :lol: :lol:

Sign in to follow this  
Followers 0