Virgil

Poli Timisoara - Steaua 1-0 (1-0)

228 posts in this topic

Una din cele doua semifinale ale actualei editii a Cupei României,va fi Poli Timisoara - Steaua Bucuresti.

Daca finala si-o vor disputa Steaua si Rapid,meciul se va juca la Bucuresti !

0-34509-trofeucupa500.jpg

Meciul se va disputa într-o singura mansa,pe teren neutru,iar Poli va fi echipa organizatoare.

Data de disputare a partidei : 17 sau 18 aprilie.

<span style='color:red'>FORZA</span>

La cum joaca TM trebuie sa batem. Sunt curios unde o sa se joace meciul. Poate la Timisoara? :lol:

@ Ai întrebat.Iata si raspunsul oficial :

Directorul executiv al echipei Steaua, Valeriu Argaseala, a declarat ca nu va accepta sa joace la Timisoara meciul din semifinalele Cupei Romaniei impotriva lui Poli.

"Este o tragere buna pentru noi. Nu vom accepta sa jucam la Timisoara, pentru ca noi nu am luat niciun jucator de la ei", a declarat Argaseala, facand referire la partida dintre Poli Timisoara si Poli Iasi, din sferturile de finala ale competitiei.

Sursa : Peosport

Cei de la Poli spun ca le convine tragerea :

Gheorghe Chivorchian, directorul executiv al echipei Poli Timisoara, s-a declarat multumit de rezultatul tragerii la sorti din semifinalele Cupei Romaniei.

"Imi doream sa jucam cu Steaua. In acest meci, Poli va proba daca merita ca finala sa se joace la Timisoara", a declarat Chivorchian

Deci e un meci de proba pentru ei. OK.

Ma asteptam sa jucam cu Timisoara...daca ne vom reveni pana la acel meci,ii vom bate sigur!FORZZA Steaua! :wink:

La cum joaca TM trebuie sa batem. Sunt curios unde o sa se joace meciul. Poate la Timisoara?  :lol:

La cum jucam noi, crezi ca putem sa ii batem? :twisted:

[

La cum jucam noi, crezi ca putem sa ii batem?  :twisted:

Daca nu joaca cu echipa a doua ii batem. Norocul nostru e ca si ei au cativa 'Gigel Coman' prin echipa.

Bai chiar nu avem noroc nici in Cupa? Dupa grupa din CL, Sevilla in UEFA acum Poli in Cupa? Nu putea fi Pandurii?!?!

@ C.ronaldo17

Pai tu ii compari pe cei de la AEK cu Real, Lyon, Dynamo Kiev sau Sevilla? :lol: :lol:

Bine, ca nici noi n-om fi cu mult mai breji in momentul de fata...dar, in mod normal, ar trebui sa-i batem

Phire, pastram doar proportiile eu :) .

Meciul fiind la mijlocul lunii aprilie, sper sa atingem o oarecare forma pana la acel moment. Nu putem merge la vale inca o luna de zile. Fie ca Oli pleaca, fie ca ramane si joaca cu mai mult tupeu, treburile ar trebui sa se puna incet-incet in miscare.

Si eu sunt de acord ca ramanerea lui Oli inseamna ca lucrurile se vor indrepta(conditie necesara) ca daca nu se indreapta Oli o sa plece si tot ii batem. Ar fi tare bun acu' un 8-1 in favoarea noastra.

E cea mai buna tragere pe care o puteam avea.

Poli e o echipa destul de slaba,a aratat-o de nenumarate ori in acest sezon.

O oarecare problema ar fi ca Poli sa nu aibe un "aliat" care sa o impinga de la spate prin unele decizii care sa o duca in finala de la ei din Timisoara. :roll:

Blatul timisorenilor cu Poli Iasi ne-a demonstrat foarte clar faptul ca Iancu isi doreste cu ardoare Cupa Romaniei, de altfel singurul lui tichet de anul acesta spre Europa. Ne putem astepta la surprize din partea arbitrilor. ;)

@Bogdan4Steaua

Mai are el un bilet de Europa... Ala de avion, cu care se duce la FIFA sa conteste decizia TAS-ului. :twisted:

Mie personal nu imi e frica de arbitri... Daca jucatorii isi vor recapata increderea in fortele proprii, nu cred ca ne vom impiedica de polisti... Sau cum se vor numi pana atunci...

Sunt convins ca nu vom rata finala... Presupun ca meciul se va juca la Craiova...

Sunt convins ca nu vom rata finala... Presupun ca meciul se va juca la Craiova...

Si finala in caz ca bat rapizii...se va juca oare in buc pe teren neutru?! :roll:

Eu zic ca o sa-i batem lejer. Elton a jucat bine si cum a mai spus cineva ceilalti s-au molipsit un pic de la el si au dat-o in calcaie si pase de genul asta. Cred ca cu timpul viteza de joc o sa creasca si la noi. Viitorul suna bine.

unde se joaca, daca nu va e cu suparare?

@axl23

Fara suparare, inca nu s-a stabilit... Cel mai probabil se va juca la Craiova...

pai e cel mai probabil ....logic e ca locul disputarii partidei sa fie undeva la mijlocul drumului Bucuresti-Timisoara ..dar poate sa fie luata in calcul si jucarea meciului in Bucuresti pe lia manoliu

Nu cred ca vor accepta timisorenii sa joace pe Lia Manoliu. Ramane de vazut. Probabil vom juca la Craiova.

Pe astia-i batem oriunde am juca - paradoxal, chiar si cu Olaroiu pe banca. Se vede mana lui la fosta sa echipa, lucru care, combinat cu mareata lor traditie de loseri, ne face favoriti. Indiferent cat de prost am juca, astia joaca si mai prost. Asa ca ... batem, sa se oftice iar Jabba de Timisoara.

Se vede mana lui la fosta sa echipa,

si sa inteleg, ca oricare antrenor o sa vina dupa Oli la Steaua, si nu o sa faca performanta, tot Oli e devina?

Poli joaca prost, ca doar se vede mana lu` Oli, ca nu mai e de 1 an juma la ei...

La Poli nu exista climat pentru performanta. Mie mi se pare ca Iancu e preocupat mai mult sa spele bani negri via Timisoara, iar scandalurile pe care le face sunt doar de fatada. S-au adus multi jucatori care ori nu aveau valoare, ori s-au stins inexplicabil la echipa de pe malul Begai.

Admitand ca Iancu si-ar dori sa faca performanta, ar avea nevoie de un manager bun. Degeaba l-a facut pe Meme Stoica in fel si chip...tocmai asta ii lipseste puscariasului....un manager de valoare, care sa ii gestioneze banii(aici Poli nu duce lipsa) cu cap.

Bogdan4Steaua ai dreptate

Forza Meme cel mai bun manager din lume

Steaua poate numai sa se laude cu tine :D :lol:

mai du catva brazilieni si eu ciobesc o statue pentru tine :D