Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - FC Arges 2-0

Pronostic...   94 members have voted

1. 1.

• Victorie Steaua
      67
    • Egal
      14
    • Victorie FC Arges
      13

Please sign in or register to vote in this poll.

141 posts in this topic

Sâmbata 17.03.2007,de la ora 20:45,în cadrul etapei

a 23-a a Ligii 1,Steaua va întâlni pe stadionul Ion

Oblemenco din Craiova,pe FC Arges.

Meciul va fi transmis de Antena 1 si va fi

considerat ca jucat pe teren propriu.

Urmatorul meci acasa,îl vom disputa în Templu.

1-0 pentru Arges... Vreau sa pierdem tot in acest an cu speranta ca Olaroiu va pleca de buna voie... Tot ce a facut anul trecut se darama incet dar sigur... Este prima data in viata cand joaca Steaua dar nu tin cu ea, am sa tin cu un om care merita mai mult de la Steaua: Dorinel... Si fac asta pentru binele ei... al Stelei...

Noroc ca s-a accidentat Dorinel si avem si noi sanse la un egal... :roll:

O luati pe aratura... va doriti sa piarda Steaua :roll:

Vom invinge! Si-nca la 2-3 goluri diferenta! Mark my words!

Totusi, baieti, sa nu o dam in fatalisme. Noi, ca suporteri, trebuie sa dorim victoria Stelei in fiecare meci! Sincer sa fiu, cred, sper din tot sufletul ca nu am ajuns inca atat de jos incat sa nu putem bate antepenultima clasata, condamnata la retrogradare. Prevad o victorie a ros-albastrilor nostri la limita, posibil cu 1-0.

Daca insa va fi Elton pe teren, deja suntem intr-un alt film, si cu cateva driblinguri si pase bune, directe pe varfuri, am putea avea un scor mai favorabil, si o posibila iesire din criza!. Eh, ziceti-mi optimist incurabil, insa eu cred ca acesti baieti mai au totusi o farama de demnitate si mandrie, si ca isi vor da seama pana la urma ca TRICOUL ROS-ALBASTRU reprezinta o ONOARE, care trebuie aparata pana la capat!

EDIT: Oli TE ROG FRUMOS FRUMOS FRUMOS, FARA GIGICA Coman CA NE CAPIEZZZIIIII!!!!! (scuze pentru caps)

O luati pe aratura... va doriti sa piarda Steaua  :roll:  

Nu cred ca cineva isi doreste cu adevarat sa piarda Steaua !

Problema e ca echipa a luat-o pe aratura. Rau de tot... si e greu sa fii optimist in aceaste conditii.

Daca si cu astia ne chinuim atunci suntem vai soarta nostra. Nea Olitza asta si-a batut joc de echipa sincer si eu mi-as dori sa ratam tot anul asta si Cupa UEFA si sa terminam pe 5 sa plece ala impreuna cu jumate din echipa care nu au ce cauta la Steaua si nu stiu cum dracu de au ajuns aici. Pacat de cativa jucatori care joaca si au ce arata da nu au cu cine sa joace... de ex. Vali Badea... singurul care mai misca in echipa asta. Nu mai e disciplina la echipa nu mai e dorinta de joc nu mai e respect pentru suporteri nu mai e nimca. Eu l-as vedea antrenor pe Dorinel la Steaua cred ca ar fi in stare sa faca ceva. Pacat ca am fost cineva si am ajuns de rasul lumii si acum pana si alea care se bat la retrogradare cred ca ne pot bate si poate chiar reusesc.

O luati pe aratura... va doriti sa piarda Steaua  :roll:  

Nu cred ca cineva isi doreste cu adevarat sa piarda Steaua !

Problema e ca echipa a luat-o pe aratura. Rau de tot... si e greu sa fii optimist in aceaste conditii.

Hai Motane gura mica ca o dai pe aratura, nu iti convine ce fel este echipa, ai pe Poli Iasi la colt!

in mod normal ar trebui sa bata argesu si in mod surprinzator ar trebui sa fie egal.. :( sunt de acord cu sorin_777

stie cineva cam cat o sa coste biletele la meci? eu sunt fan al Stelutzei din Craiova si vreau sa vin cu niste prieteni sa vedem meciul.. iar pe-aici nu se-aude nimic de preturi :(

Hai Motane gura mica ca o dai pe aratura, nu iti convine ce fel este echipa, ai pe Poli Iasi la colt!

Adevarul e ca Poli Iasi joaca la fel de bine si de eficient ca Steaua in momentul de fata.

Se pare ca ai ajuns si tu la mintea lui Oli... :roll:

o sa batem.nu la diferenta mare,dar o sa luam cele 3 puncte.poate il vedem si pe Elton si sa speram ca Cyril nu o sa fie suspendat cu toate ca nu cred :roll: se pare ca Steaua joaca in 3-4 oameni in ultimul timp,sa ma scuzati dar cred ca o parte din vina o are si Mirel,mi se pare ca de cand s-a intors a creat incontinuu o stare de tensiune.

Asta ar fi cel mai bun prim 11

-------------Andrey----------

---Nesu-------Goian-----Ghionea------Mãrin'

---------------Rãdoi----------------

------Croitoru-------Elton--------Bostina/Cristocea

------Badea--------Thereau(daca nu e suspendat)

Fãrã [............] Gigel Coman,Ovidiu Petre,Saban.

Nu putem risca cu Nesu.

Formula de baza in opinia mea:

------------------- Andrey ----------------------

----- Nicolita - Ghionea - Goian - P. Marin -----

----- Croitoru - Radoi - Elton - Ochirosii ------

---------------Badea - Thereau ------------------

In caz ca lui Thereau nu i se reduce suspendarea, Iacob ar urma sa ii ia locul francezului.

@ Bogdan4Steaua

E foarte bun prim un'șPele doar 2 obiectii: Radoi in defensiva si in locul lui Nicolita ar trebui sau Nesu (desii e cam riscant) sau Stancu( sa ii mai dam o sansa).

eu zic ca este super buna formula dar nu cred ca ai sa vezi asa ceva , deocamdata nu discut nimik in legatura cu pronosticul :wink:

Nu putem risca cu Nesu.

Formula de baza in opinia mea:

------------------- Andrey ----------------------

----- Nicolita - Ghionea - Goian - P. Marin -----

----- Croitoru - Radoi - Elton - Ochirosii ------

---------------Badea - Thereau ------------------

In caz ca lui Thereau nu i se reduce suspendarea, Iacob ar urma sa ii ia locul francezului.

O singura intrebare:

Crezi ca Oli ar avea curajul sa riste o astfel de echipa ?

In meciul cu Farul i-a trimis pe Ochirosii si Croitoru cand era mult prea tarziu - chiar si asa cei doi puteau castiga meciul - dovada clara de lasitate. Sau macar de lipsa de inspiratie...

Oare va risca el atat de mult dintr-o data ? :roll:

Buna alcatuirea Bogdan, imi place. Totusi, e cam idealista, si voi explica prin cateva mentiuni:

1) Lasa-l pe Saban fundas dreapta. Chiar nu mi s-a parut ca a jucat rau ultimele meciuri, desi nici nu a iesit in evidenta. In orice caz a fost peste Stancu. De bine, de rau cred ca este cel mai bun fundas dreapta pe care il avem. Sa-l lasam pe Banel un pic pe banca, pentru ca nu a mai vazut-o de mult.

2) Ghionea si P. Marin sunt deocamdata accidentati/in refacere. Nu stim exact cand vor fi din nou la 100% capacitate. Luand scenariul optimist, ca amandoi vor fi apti 100% la ora meciului, si eu evident ca i-as baga titulari. Insa, cunoscand faptul ca la noi sezonul asta nici o accidentare nu a fost "usoara", mi se pare mai realista o linie cu Radoi-Goian-P.Marin/Nesu-da, nesu, pentru ca pe Coman nu il mai suport!!!!!)

3) Croitoru-Radoi-Elton-Ochirosii??! Bogdane, sincer ma faci sa zambesc. Nu e vorba ca nu mi-ar place, imi place la nebunie formula. Viteza, ambitie si tinerete pe benzi, tehnicitate si siguranta la mijloc. Insa asta ar insemna pentru iubitul nostru 0li sa faca 3 (TREI) modificari in linia de mijloc INAINTE de startul meciului! Ori, el nu e 0li daca nu face toate modificarile dupa minutul 70! Imi pare rau s-o spun, dar am vazut-o de foarte foarte multe ori. Oli este absolut varza la alcatuirea echipei si schimbari. Si este absolut terifiat de schimbari, cu atat mai putin radicale, de genu Croitoru si Ochirosii titulari din minutul 1. Nu conteaza ca pentru noi, suporterii, este cat se poate de logic. Pe el nu l-am vazut nici o data schimband asa, si nu cred ca se va schimba acum. Sper MACAR sa il bage pe Elton, si sa ne scuteasca de alde Lovin, Ov. Petre sau Banel(da, Banel are nevoie de o pauza). O linie de mijloc mai realista, cred este

Banel-Paraschiv-Elton-Cristocea. Nu imi place, deloc. Dar i se potriveste lui Oli ca o manusa.

4) Despre atac, ce sa spun. Judecand dupa cum au judecat (scuzati repetitia) comisiile pana acum, Cyril va fi din nou suspendat, si vom avea formula Iacob-Badea. Cei 2 sunt varfuri bune, dar sa speram ca Elton si mijlocasii/fundasii laterali sa le furnizeze pase si centrari bune, pentru ca alftel iar ne paste un rezultat penibil..

Asta era formula de joc ideala. Nici nu imi pun problema sa o vad la urmatorul meci. Probabil ca vom continua sa jucam cu doi inchizatori. Si eu l-as trece pe Banel pe banca, dar in conditiile in care acesta pare sa fie "cununat" cu postul de titular, macar sa il vedem un defensiva, acolo calitatile tehnice nu sunt atat de importante.

Am citit acuma un post pe site-ul gsp ca unul din liderii galeriei si-ar fi pus problema ca sa nu se mearga la meciul de la Craiova. In primul rand nu cred ca nici un lider de galerie al Stelei nu ar putea debita aceste ineptii, deci aceia de la gsp iar vor sa bage zazanie acolo unde nu este.

As dori daca se poate ca din contra, Steaua sa aiba acum mai multi sustinatori.

De aceea ii rog pe fanii din Oltenia sa vina sa sustina echipa noastra de suflet, chiar daca in ultimul timp s-a facut atata caz de antibucurestismul craiovenilor. Nu uitati ca Steaua nu este doar a bucurestenilor ci a tuturor romanilor!

Sunt sigur in acest moment ca Steaua va termina cel putin pe locul 2 si n-o spune un tanar exaltat ci unul care a prins si echipa atunci cand nu mergea asa de bine (anii '80 - '82) cu Smarandache, Ciugarin, Ion Ion, etc (tot respectul pentru cei vare i-am amintit), dar si cu Dumitru si cu Iordanescu.

Dupa cum vedeti sunt din Moldova si este destul de greu sa ajungem in cealalta parte a tarii.

Daca era macar pe la Brasov as fi putut ajunge la meci. Pentru noi, suporterii din afara Bucurestiului, principala problema este procurarea biletelor asa ca sper ca acest lucru sa fie in atentia noii asociatii.

Ideal ar fii sa castigam ....... unii dintre noi se bucura ca s-a accidentat Dorinel.....chiar asa de rau am ajuns?M-am uitat aseara (Duminica) la jocul Rapidului..Joaca excelet....4-0......Hai ca o sa castigam...cu Elton

nici nu vreau sa-mi inchipui ce-ar insemna sa nu batem pe FC Arges. sper intr-o victorie. macar la 1-0.

Sign in to follow this  
Followers 0