Bogdan4Steaua

Elton Jose Xavier

391 posts in this topic

Si eu m-am gandit la acel meci,dar din cate imi amintesc meciul cu Sportul a fost imediat dupa meciul cu Farul.

Bravo piciule!

Elton este jucatorul de care aveam nevoie. Tehnic si bun pasator. "Joga bonito" a sosit si in Romania. :D

Un jucator foarte bun!Are o tehnica in ritm de viteza extraordinara! :D E bun dom'ne,e bun...

Ba ce ficat are asta !!!

A facut un maci bun. Imi pare rau ca din cauza lui Jiji nu a avut parte de o primire cum se cuvine din partea suporterilor.

lasa ca o sa raman cu gura cascata cand va intra pe teren la meciul cu Dinamo...

Ce mai jucator avem, sa speram ca ne va duce pentru al doilea an consecutiv in CL...

Noua lui porecla: SPIRIDUSUL !!!

intradevar merita aceasta porecla ( e de bine ): cand apare cand dispare pe teren, alearga mult si eficient..vrea sa demonstreze ca a meritat sa ajunga la Steaua...

Fratilor eu zic ca si-a facut treaba cu argesu si a demonstrat ca are perspectiva.Forza Steaua! :lol:

nu poti evalua un jucator dupa un singur meci. adevarat ca s-a descurcat destul de bine...si probabil si mai bine daca era jucat mai mult. insa cum s-a mai spus. sunt sperante de mai bine la fel si asteptarile noastre.

sper ca meciul cu argesul a fost doar o usoara incalzire... am regasit BUCURIA JOCULUI DE FOTBAL si ce dor mi-a fost de asta!

sper sa aiba grija cu cotonogarii de la rapid si de la Dinamo in meciurile care urmeaza. Elton, fa-le mucii cravata si dupa ce conducem cu 2-3 la zero ascunde-le mingea de tot! sa si-o caute in chiloti aia de radeau de inaltimea ta. si in minutul 90 trage un sut cat poti in tribuna zero direct in muianul patat al lui dinu, sa-si inghita trabucul

Sunt cel mai fericit daca ii strecoara mingea printre picioare lu' [...] ala de Marius Constantin. fularultras

Sa ascultam vocea fostului mare fotbalist Gheorghe Hagi:

Elton este un tanar talentat, dar este abia la început si este devreme sa ne pronuntam, trebuie sa asteptam meciurile tari, sa confirme. Cert este ca are un control bun al mingii. Se vede ca este brazilian, trebuie sa îi dam timp si încredere.

Dupa meciul cu Arges,brazilianul nu m-a impresionat catusi de putin... :lol: Insa nu ma mira entuziasmul stelistilor,asa suntem noi romanii..ne entuziasmam usor....din punctul meu de vedere,Elton n-ajunge nici pana la unghia lui Dica :wink:

Ce sa nu mai zic de comparatia cu Hagi...loool...nu-l ajunge Mutu pe Hagi...si apoi vad comparatii cu Hagi..ahaha e ca si cum l-ai compara pe Messi cu Maradona:))

Elton are tot timpul din lume sa demonstreze si sa progreseze. Nu il va inlocui pe Dica. Daca Oli va avea tupeul sa joace cu amandoi, echipa noastra ar castiga enorm la capitolul fantezie in joc.

Ba ce m-au enervat astia de la candal d si TV Sport aseara. Ei vor in fiecare meci Elton sa faca totul pe teren?!

Cred ca daca mai ramanea pe teren, iesea "rupt".Tztztztz ce ti-e si cu ciorile astea.... :roll:

La multi ani, Elton! Sper sa iti/ne faci un cadou de ziua ta...o evolutie excelenta impotriva cofetarilor de la Dinamo, incununata cu un gol sau mai multe!

Multa bafta in continuare!

La multi ani, uriasule! Vrem sa vedem azi pe Elton in forma maxima! Avem nevoie de tine! 8)

Ce cadou frumos o sa-si faca Elton azi! :wink:

La Multi Ani, Piticule! Feliz aniversario!

La multi ani, fa-ti singur un cadou diseara.

La Multi Ani!!!

Sa ne faci si noua un cadou de ziua ta! :lol: