George Stan

AISS - intrebari si raspunsuri

892 posts in this topic

Cum va puteti inscrie in AISS: http://www.AISS.ro/index.php?option=com_co...25&Itemid=1

Marsul de protest de duminica nu mai avea lor, iar cei care au urmarit discutiile din ultima saptamana stiu de ce. La un moment dat (incluzand aici meciul cu Unirea Urziceni), peluzele Nord si Sud cazusera la o pace relativa cu finantatorul, care presupunea ignorare reciproca. Intre timp insa, circul din Stefan cel Mare a aruncat situatia in aer, insa astazi, joi, era prea tarziu pentru a mai obtine aprobarea.

Si stie cineva cate e biletu la meciu cu National ?:))

Asteapta-te la preturi gen 15 ron.

Garantat !

Aia tot timpul au fost nesimtiti si au pus preturi mari.

Pai asta e okazia lor sa faca bani...ca in rest sufla vantu pe acolo. Bine ca pica in B ca m-am saturat de ei. Parerea mea ca o echipa unde stadionu e gol nu isi are locu in Liga I !!!

si Ghencea a fost mai mult goala decit plina sezonul asta :lol:

si Ghencea a fost mai mult goala decit plina sezonul asta :lol:

DA, da' noi baremi am mai jucat cu suporteri, insa aia sunt tot sezonul "suspendati" :lol:

Aproape tuturor li se descarca corect... Daca nu merge sa-l completezi online, la varianta PDF da-i click dreapta si save as... De pe calculator sigur iti functioneaza daca ai instalat Adobe Reader.

Cam cand se va descarca corect acel formular in format pdf.? Eu il mai astept...

daca nu merge acum nu o sa-ti mearga nici in viitorul apropiat nici niciodata :) pina nu resinstalezi windoaza cel putin.

solutii:

1. fie downloadezi fisierul .pdf, il printezi si-l completezi "de mina".

2. daca nu te-ai descurcat cu prima varianta pot sa-ti trimit eu fisierul pe mail (presupun ca stii cum sa salvezi un atasament din e-mail) pe care il deschizi cu Adobe Reader sau oricare alt PDF reader (recomandarea mea merge spre Foxit Reader, pentru cine nu are deja instalat Adobe) il printezi si etc...

Bafta!

cand se trimit legitimatiile pentru.membri primiti la inceputul luii mai?

Vin odata legitimatiile,ca nu mai am rabdare?! ;-) Serios,asteptam deja de o luna si jumatate. Si inca ceva? Ce aveti de gand sa faceti impotriva infiltrarilor persoanelor adverse in AISS? De ex, acolitii ciobanului bkl sau dinavovisti etc.Masuri concrete.Scurt si la obiect.MULTUMESC.

CAMPIONII MERG MEREU INAINTE.Steaua MERITA MULT, MULT MAI MULT DECAT IN PREZENT.MANDRU CA SUNT STELIST.MULTUMIM Steaua.MEREU CAMPIONI fular-campionii

AFARA CU ciobanul.Afara bkl.Steaua MERITA SA FIE CONDUSA DE OAMENI ADEVARATI.Multi rad acum de AISS,dar cu timpul le va pieri surasul.

Baieti,inca ceva foarte serios: HAIDETI SA NE UNIM, -PE BUNE!!!!!!!!!-, SI SA FACEM CEVA CU ciobanul asta.Isi bate joc de noi.Sincer,ma doare sufletul cand stiu ca bunicul meu care m-a adus la varsta 8 ani langa Steaua, se gandeste din cer ca Steaua CARE EL O STIE nu!!!!!!! mai este cea de azi. Oare atat merita Steaua azi? Un oier si un antrenor stresat????? DEci,actiuni concrete, nu!!!!!!! povesti. Concret,cu semnaturi,cu una alta si nu un simplu banner izolat.Sincer, sunt convins ca oierul nu va mai face valva pe la Steaua daca noi,cu totii, ne unim si NU CEDAM!!!!!! TREBUIE SA SE INTAMPLE CEVA POZITIV!!!!! TIMPUL VA DOVEDI TOTUL.SE VA INTAMPLA.

COME ON CHAMPIONS!!!!!!!

steagcruce2

aceste legitimatii se trimit recomandat sau normal?

@BandiT - se trimit normal, nu recomandate.

@Valjean - cum astepti de o luna jumatate? Daca trebuie sa primesti legitimatia acum, inseamna ca ai fost primit in AISS abia la 30 aprilie. Deci sunt 3 saptamani. Oricum, saptamana aceasta le vom trimite.

@BandiT - se trimit normal, nu recomandate.

@Valjean - cum astepti de o luna jumatate? Daca trebuie sa primesti legitimatia acum, inseamna ca ai fost primit in AISS abia la 30 aprilie. Deci sunt 3 saptamani. Oricum, saptamana aceasta le vom trimite.

Daca vreau sa polemizez cu tine,voi spune ca eu am dreptate,pentru ca intreaga procedura de inscriere in AISS dureaza de la inceputul lui aprilie.Daca e sa fiu obiectiv, - cum sunt de altfel,fara sa ma laud aiurea- voi spune:"DA.Asa e.AI dreptate.E corect"

SEMPER SUPERIORES! steagcruce2

Vor fi trimise in saptamana 21-27 Mai.

Yeeeeeeeeeeeeeeeeee !!!:D Eu ma uit zi de zi in cutia de scrisori...sperand ca vine odata :)))...scap si eu de o grija :)))

Vor fi trimise in saptamana 21-27 Mai.

Draga domnule George Stan,

Conform spuselor dumneavoastra,legitimatiile trebuiau deja sa soseasca saptamana aceasta.Este sambata si eu n-am primit nimic.

Va rog frumos, nu ma luati cu teorii si vrajeli de 2 lei.Lasati scuzele la usa si mentalitatea tipic romaneasca "Las' ca merge cumva...ceva o fi..lasa..". Adica,dumneavoastra sunteti printre sefii AISS si declarati scriptic ceva, pentru ca apoi sa spuneti vrajeli sau sa va scuzati??

Domnule George Stan, sunt un adept al principiilor sfinte si sanatoase, iubesc Steaua de 11 ani,de cand bunicul meu m-a adus langa echipa,... si acum sa nu fiti in stare sa trimiteti o scrisoare,un colet... Sa fim seriosi!!!!!

Propuneti una,alta si dati dovada de neseriozitate.Pai nu vedeti ca bkl isi face calm treaba si trage sforile,pe cand noi ne certam si "vorbim de pe ape"?

Sunt curios de atitudinea pe care o veti lua.Sincer.Sa vedem cum dregeti busuiocul.. Am increderea si convingerea ca va veti reabilita..Dar,atentie!!!! Fara scuze si vrajeli de copii mici...Fara teorii!!!!

SEMPER SUPERIORES! MEREU CAMPIONI! fularsteaua2

Mult mai târziu decât ar fi fost cazul, la 59 de ani de la inființarea clubului, s-a luat inițiativa înființãrii unei Asociații a Suporterilor, care sã reprezinte într-o masurã cât mai mare poziția oficialã a steliștilor de pretutindeni, sã promoveze și sã apere imaginea Clubului Steaua și a susținãtorilor sãi.

Obiectivele noastre primordiale sunt:

- afirmarea și rãspandirea adevãratelor valori Steliste: sportivitate, cinste, onoare, corectitudine, demnitate, profesionalism, competitivitate si dorinta de performanta.

- promovarea istoriei unicului club-simbol "Steaua București" (fost Asociația Sportivã Armata, Clubul Sportiv Central al Armatei, Casa Centrala a Armatei) înființat în data de 7 Iunie 1947 de cãtre Ministrul de Razboi al Armatei Regale Romane, gen. Mihail Lascar;

- realizarea unei legãturi între suporteri, conducerea clubului, foștii mari antrenori / sportivi / conducãtori (cãrora le va fi oferit titlul de "membru onorific al AISS");

- realizarea de campanii de sprijinire a fostelor glorii ale Stelei și (în mãsura posibilitãților), de implicare în diverse acțiuni caritabile;

- sprijinirea financiarã și logisticã a inițiativelor altor Asociații care au scopuri similare cu cele ale Asociației noastre;

- intreținerea și dezvoltarea site-ului suporterilor: WWW.FCSTEAUA.RO.

Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti este și va rãmâne non-profit. Sursele de finanțare vor fi urmãtoarele:

- cotizațiile lunare ale membrilor;

- reclamã platitã pe FCSTEAUA.RO;

- sponsorizãri primite din partea firmelor interesate;

- donații din partea suporterilor steliști;

- comercializarea produselor și materialelor legate de Steaua și de istoria Stelei, cu însemnele AISS.

Intrebari si raspunsuri:

- Cine e in spatele acestei asociatii?

- Membrii fondatori ai acestei Asociatii sunt simpli suporteri ai Stelei. Ne-am unit sub umbrela acestui site, iar asociatia a fost, firesc, pasul urmator.

- De ce ati infiintat aceasta Asociatie?

- Pentru ca am considerat inadmisibil ca un club de talia Stelei sa nu aiba o organizare la nivel de suporteri in anul 2007.

- Cand a fost infiintata Asociatia?

- In Decembrie 2006 a fost data hotarirea judecatoreasca irevocabila de infiintare a Asociatiei.

- Care vor fi relatiile Asociatiei cu grupurile de suporteri de tip Ultra? Veti sprijini o anumita peluza?

- Indiferent de 'tipul' de suporter, orice iubitor al Stelei se poate inscrie in Asociatie. Orice actiune benefica a suporterilor Stelei, Peluza Nord, Sud, Tribune etc, va fi sprijinita de AISS.

- Cum ma pot inscrie in Asociatie?

- Detaliile privind primirea de membri vor fi facute publice la momentul potrivit, in foarte scurt timp.

- Daca sunt membru in Asociatie, ce avantaje am?

- In proiectele Asociatiei intra facilitati precum materiale promotionale la pret redus, accesul la diverse actiuni ale CS si FC Steaua, posibilitatea organizarii de deplasari etc. Totusi, cum asociatia este proaspat infiintata, credem ca este firesc ca avantajele sa nu fie decat unele minore, alaturi de cel major al posibilitatii de a contribui la actiunile suporterilor Stelei.

- Conducerea Clubului FC Steaua are legatura cu aceasta Asociatie?

- Aceasta asociatie este independenta financiar de conducerea clubului FC Steaua. Evident, dorim sa avem relatii cat mai stranse cu conducerea FC Steaua, pentru a asigura, in diverse domenii, legatura intre suporteri si club.

Oameni buni, voi vreti sa facem ceva sau doar vorbiti sa sune??? Va ganditi putin? Aveti ceva concret sau nu? Un plan de bataie?

Sunt adeptul principiului "Daca vrei sa faci ceva,daca vrei cu adevarat,faci...chiar daca trebuie sa muti muntii din loc".La fel si u agramatul.Crede-ma:degeaba ne strofocam si spunem,sarim cu vorba:...vrajeli de adormit copii. Vrei sa facem ceva? Atunci,eu propun ceva: sa se intruneasca sefii AISS si protagonistii www.fcsteaua.ro,sa vorbeasca clar si raspicat despre ce vor sa faca, sa propuna un plan de bataie si apoi...vine partea cea mai grea: adunarea de oameni. Cum?? Simplu: bai,concret,cu semnatura,cu nume adevarat care sa fie introdus intr-o baza de date pe care doar noi s-o stim... Fara vorbe si teorii de 2 lei. FARA VRAJELI,OAMENI BUNI!!!!!!!!!!!!!!!

Altfel, nu se alege nimic.Crede-ma.

Eu,Bogdan Ionel Dorgo,elev la mate-info,clasa a XII-a,Reghin, sunt primul care ma angrenez in proiect. Sa-mi fie mie frica sa-mi dau datele? De ce? Pai nu voi sunteti prietenii mei? Nu cu voi am aceleasi simtaminte vis-a-vis de minunatia asta de echipa care se cheama Steaua Bucuresti?

VRETI SA FACEM CEVA??? PAI,ATUNCI HAI SA FACEM!!!!!!!!! DAR,FRATILOR.....DACA VENITI CU "NU SE POATE","POATE MERGE","PARCA AR FI O IDEE","NU VREM" , ATUNCI VA SPUN FRANC IN FATA: SUNTETI SUPORTERII CELEI MAI IUBITE ECHIPE ROMANESTI SI AVETI O MENTALITATE RETROGRADA?????? LA ASTA S-AU GANDIT, VITEJII NOSTRI CAND DOMINAU CAMPIONATUL SI DADEAU LECTII DE FOTBAL EUROPEI IN ANII '80?

VRETI SA FACEM CEVA???VRETI?? VRETI??? SUNTETI SIGURI??? SUNTETI GATA SA VA LUPTATI CA NISTE LUPTATORI ADEVARATI????DA????DA??? ATUNCI,HAIDETI LA TREABA!!!!

"DACA VREI SA FACI CEVA,INDIFERENT CAT DE IMPOSIBIL AR PAREA ACEL LUCRU, SI AI CREDINTA NECESARA, MUTI SI MUNTII DIN LOC INVINGI PANA LA URMA. INTOTDEAUNA."

SEMPER SUPERIORES! MEREU CAMPIONI! steagcruce2 fularsteaua2

@Valjean -Apreciez hotararea ta,dar mai gandeste-te ca poate si posta romana are o vina pentru intarzieri! Eu cred ca AISS-ul chiar va face ceva,dar pentru asta e nevoie de un plan de actiune bine pus la punct,dar si de rabdare.Daca te-ai uita cati viteji "vor " sa faca ceva,si cat de putini chiar au facut primul pas,inscriindu-se in asociatie,ai fii uimit!Probabil ca si din cauza asta adevaratele actiuni intarzie sa apara! Ma rog,asta-i parerea mea; sunt si eu curios de raspunsul pe care-l vei primii de la cel caruia i-ai adresat intrebarea.Numai bine! steagcruce2

amice trage aer in piept

Ai scris 2 pagini si nu ai spus nimik!!

te legi de faptul ca nu a venit cardul , dar ce faci cu el? tu esti admis in AISS imediat cum ai primit confirmarea de plata a cotizatiei

nu iti trebuie card , care va veni si el pana la urma

Totusi nu ti-l aduce nimeni la usa , este prin Posta Romana care dupa cum cred ca stii nu are bune referinte

Si cum nu esti admis in AISS, nu vezi partea forumului pentru membrii ascunsa unde sunt proiectele si discutiile importante

Dar am vazut ca ai doar 18 ani si este de inteles ca esti nerabdator

Bafta!

@Valjean -Apreciez hotararea ta,dar mai gandeste-te ca poate si posta romana are o vina pentru intarzieri! Eu cred ca AISS-ul chiar va face ceva,dar pentru asta e nevoie de un plan de actiune bine pus la punct,dar si de rabdare.Daca te-ai uita cati viteji "vor " sa faca ceva,si cat de putini chiar au facut primul pas,inscriindu-se in asociatie,ai fii uimit!Probabil ca si din cauza asta adevaratele actiuni intarzie sa apara! Ma rog,asta-i parerea mea; sunt si eu curios de raspunsul pe care-l vei primii de la cel caruia i-ai adresat intrebarea.Numai bine! steagcruce2

Multumesc de apreciere a opiniei mele Cristi.

1. Dar... o chestie: sincer?? m-am saturat de scuze inutile..Mai...daca stiau ca Posta Romana are intarzieri,atunci ei,in calitate de sefi ai AISS, nu declarau ca legitimatiile vor veni saptamana aceasta. Sincer..Ma gandeam ca asa se va intampla.E greu pentru roman sa spuna un lucru si sa se tina de el.Dar..nu imposibil ...Nu exista imposibil!!!!!!Frederik cel Mare zicea: "Imposibilul este doar ceea ce nu vrem sa abordam." Atat.Nimic mai mult.

2.Daca vrei sa faci ceva,faci.Intotdeauna. Hai sa fim seriosi!!!! Ce ma intereseza pe mine daca suntem 30-40 de insi siguri, cu semnatura,care vrem si facem ceva pentru Steaua? Sa facem ceva si membrii se vor adauga.

Pai,bai,bai,bai....UTA este un club de 10 ori mai mic decat Steaua si are fan club si asociatie de suporteri,iar noi, cea mai mare echipa din Romania, Steaua Bucuresti, ECHIPA ACEASTA IUBITA DE MILIOANE DE OAMENI, sa nu avem nimic??? Cum vine asta??

Lasati scuzele si teoria deoparte.

SEMPER SUPERIORES! MEREU CAMPIONI! steagcruce2 fularsteau2

amice trage aer in piept

Ai scris 2 pagini si nu ai spus nimik!!

te legi de faptul ca nu a venit cardul , dar ce faci cu el? tu esti admis in AISS imediat cum ai primit confirmarea de plata a cotizatiei

nu iti trebuie card , care va veni si el pana la urma

Totusi nu ti-l aduce nimeni la usa , este prin Posta Romana care dupa cum cred ca stii nu are bune referinte

Si cum nu esti admis in AISS, nu vezi partea forumului pentru membrii ascunsa unde sunt proiectele si discutiile importante

Dar am vazut ca ai doar 18 ani si este de inteles ca esti nerabdator

Bafta!

CUM sa nu fiu admis in AISS? Vrei sa vezi actul oficial? Intra pe AISS.ro. Lasa teoria de 2 lei,ca am 18 ani si vrajeli...

Pagini in care nu zic nimic...BAi,desteptule....bai....bai...revolutiile din toata istoria asta de cine au fost facute,de cine?????

de cine??? de tineri,de batrani,de oameni cu scaun la cap care s-au daruit pentru cauza lor si s-au sacrificat.De oameni care au vrut si au facut ceva in viata.

Acesta e raspunsul meu si raman ferm pe pozitie. Nu faci altceva decat sa-mi intaresti credinta in principiile mele.Mulumesc.

"DACA NE-NFRUNTA MUNTII, CU MUNTII NE VOM BATE".-> "TRAIASCA Romania"

Ce sariti frate atata in sus pentru un card. Si eu eram nerabdator sa vad cum arata...dar daca nu a venit asta e. O sa vina el odata si odata. Ma gandesc ca poate nu le-a scos inca ca este nevoie de bani pentru 7 iunie !!! Cum ar fi...ele tot or sa vin asa ca nu mai disperati atata !!! Vrei sa te lauzi la amici ca esti membru AISS sau ce ???

@Valjean : Frate crezi ca totul se face batand din palme ??? Crezi ca tot ce zboara se mananca ??? Nu mai fi tu marele razboinic ca ajungi ca Gigi. Daca esti asa mare si tare...baga frate idei si le punem in aplicare...sa mergem la razboi cum vrei tu !!! Baga un plan de bataie...sa ne batem. Cu cine vrei sa na batem ???

CUM sa nu fiu admis in AISS? Vrei sa vezi actul oficial? Intra pe AISS.ro. L

Eu nu te vad la sectiunea AISS membri ;)

acolo se discuta astfel de probleme

daca nu merge acum nu o sa-ti mearga nici in viitorul apropiat nici niciodata :) pina nu resinstalezi windoaza cel putin.

solutii:

1. fie downloadezi fisierul .pdf, il printezi si-l completezi "de mina".

2. daca nu te-ai descurcat cu prima varianta pot sa-ti trimit eu fisierul pe mail (presupun ca stii cum sa salvezi un atasament din e-mail) pe care il deschizi cu Adobe Reader sau oricare alt PDF reader (recomandarea mea merge spre Foxit Reader, pentru cine nu are deja instalat Adobe) il printezi si etc...

Bafta!

Vezi ca mie nu mi-a mers pentru ca incercam cu explorer-ul. cand am incercat cu Opera a mers. Incearca si asa, daca nu ai rezolvat intre timp