Sign in to follow this  
Followers 0
alexynho

Liverpool FC

138 members have voted

1. 1. Care este cel mai bun jucator de la Liverpool ?

• 1. Steven Gerrard
      99
    • 2. Jamie Carragher
      1
    • 3. Fernando Torres
      27
    • 4. Javier Mascherano
      3
    • 5. Jose Manuel Reina
      0
    • 6. Xabi Alonso
      2
    • 7. Martin Skrtel
      0
    • 8. Ryan Babel
      2
    • 9. Daniel Agger
      1
    • 10. Dirk Kuyt
      3

Please sign in or register to vote in this poll.

835 posts in this topic

Vad ca toata lumea se uita la banii lui Abramovic (Chelsea) sau la Manchester ... sunt 2 echipe bune , este adevarat (pentru ca s-au facut investitii serioase) , insa , ati facut un calcul care este echipa cea mai titrata din Anglia ?

18 titluri de campioana

5 UEFA Champions League

3 Cupe UEFA

7 Cupe ale Angliei

7 Cupe ale Ligii

5 Supercupe ale Angliei

3 Supercupe ale Europei

(48 de trofee , la egalitate cu Manchester insa a reusit sa o egaleze pe Liverpool doar pentru ca au 15 Supercupe ale Angliei . In rest Liverpool conduce categoric la toate trofeele)

Liverpool este o echipa care nu are bugete ca ale lui Chelsea sau Manchester , insa isi respecta traditia si cumpara jucatori (care nu sunt vedete) si ii transforma in super-staruri . (nu mai este acest lucru valabil in totalitate ... inca mai cumpara jucatori tineri , dar acum au un buget impresionant)

Cei mai importanti jucatori sunt :

2. Andrea Dossena______________16. Jermaine Pennant

4.Sami Hyypia__________________17. Alvaro Arbeloa

5. Daniel Agger_________________18. Dirk Kuyt

7. Robbie Keane_________________19. Ryan Babel

8. Steven Gerrard (cpt)___________20. Javier Mascherano

9. Fernando Torres______________21. Lucas Leiva

10. Andriy Voronin______________23. Jamie Carragher (vc)

11. Albert Riera________________25. Pepe Reina

12. Fabio Aurelio_______________27. Phillip Degen

14. Xabi Alonso________________30. Charles Itandje

15.Yossi Benayoun______________37. Martin �krtel

Chiar daca ultimul titlu de campioana a Angliei dateaza din 1990 , Liverpool isi respecta traditia , si termina intotdeauna sezonul pe o pozitie de Champions League (intre primele 4) .

Fara indoiala super-vedeta echipei este capitanul Steven Gerrard , un jucator care este foarte curtat de marile cluburi europene (ex. Real Madrid) . Jucator 100% produs al lui Liverpool , acesta s-a facut remarcat prin daruinta sa pe teren , dar mai ales prin suturile sale de la mare distanta .

Liverpool a mai avut in componenta jucatori extraordinari precum : Michael Owen , Steve McManaman , Vladimir Smicer , Djibril Cisse , Nicolas Anelka , Milan Baros , Fernando Morientes , Alou Diarra , Jamie Redknapp , Luis Garcia , Jerzy Dudek , Robbie Fowler , Craig Bellamy , Boudewjin Zenden (mai recenti) ; dar si jucatori precum : Ray Clemence , Phil Neal , Emilyn Hughes , Billy Liddell , Alan Hansen , Kenny Dalglish , Ian Rush , John Barnes , Graeme Souness .

Cel mai costisitor jucator tranferat : Fernando Torres - 36 mil. €

Cel mai costisitor jucator vandut : Robbie Fowler - 12.5 mil �

Edited by alexynho

Mie mi-a intrat in suflet Liverpool pentru faptul ca nu fac transferuri bomba , ci isi creeaza proprii jucatori .

are you sure ? ca sa nu dau eu exemple...

Liverpool nu are buget mare , asa ca nu prea are cum sa dea pe un jucator milioane de $ ... Maxim 15 milioane dau pe un jucator :) ... nu se compara cu Chelsea , care la fiecare tranfer da cate minim 30 de milioane de $ ...

Kuyt, Reina, Luis Garcia... erau jucatori de valoare si la fostele echipe...

asa-i , dar asta nu inseamna ca au fost transferuri bomba ... insa Feyenoord nu este o echipa chiar foarte buna pentru a putea spune ca a fost un transfer bomba ... Villareal era atunci pe val cand l-au transferat pe Pepe Reina , insa nu cred ca ar s-ar compara cu un tranfer al lui Valdes , Casillas , Buffon , sau cine mai stie ce alti portari ... tranferul lui Reina il putem compara intr-un fel cu un tranfer al lui Coman ... :) ... la Luis Garcia , pot spune ca gresesti foarte mult :) ... mult timp a fost imprumutat pe la alte echipe ... in ultimul sezon al lui la Barca mai prindea si el echipa :) ... 24 de meciuri si 5 goluri in de cand era la Barca :)

Liverpool este fara indoiala cel mai titrat club din Anglia...A avut unul dintre cei mai buni atacanti all-time (I. Rush) si are unul dintre cei mai buni mijlocasi din fotbalul modern(S. Gerrard), iar suporterii lor sunt probabil cei mai fideli din Insula...in decurs de 4 zile au primit 9 goluri de la Arsenal pe Anfield si ei in minutul 90 cantau "You never walk alone" din toate puterile...respect lor!

Si mie imi place Liverpool iar atmosfera de la meciul cu Arsenal a fost f frumoasa...sa incurajezi echipa si la 6-3...nu stiu daca in Romania am putea vedea asa ceva.

eu am vazut de la 1-8 cum isi incurajau echipa... Da iti dai seama ca dupa ce au plecat de la stadion toti suporterii injurau... a lui Liverpool.

Watford 0-3 Liverpool (Craig Bellamy ; 2 * Peter Crouch) ... binisor :roll:

steven gerrard e cu siguranta cel mai bun si cel mai important jucator al lui Liverpool.el da incredere jucatorilor, asa cum a facut si in finala UCL, acel meci, poate cel mai frumos din UCL, 4-3. e ehipa frumoasa, cu niste suporteri minunati.

eu chiar nu inteleg ce cauta Kuit la Liverpool? nu stiu , da parca nu se potriveste cu aceasta echipa...voi ce credeti?

4-3

3-3

eu chiar nu inteleg ce cauta Kuit la Liverpool? nu stiu , da parca nu se potriveste cu aceasta echipa...voi ce credeti?

Mie mi se pare ca joaca destul de bine (sau cel putin incearca) . Recunosc ca inca nu a rupt gura targului , insa este un jucator foarte bun . Ar trebui ca Liverpool sa incerce sa il i-a si pe Klaas Jan Huntelaar pentru ca este foarte tanar (23 de ani) , si marcheaza extraordinar de multe goluri (in 2006 a jucat 51 de meciuri si a marcat 44 de goluri) ... daca stam sa ne gandim , este foarte mult , si ar trebui sa se transfere cat mai repede la o echipa mare , pentru ca sa ii creasca valoarea foarte mult .

Liverpool F.C. 2-0 Chelsea F.C. (Dirk Kuijt 4' , Jermaine Pennant 19') --- primul derby castigat de Liverpool in acest sezon

Golul marcat de Pennant, absolut superb...sper ca Liverpool sa-si revina dupa shoc-ul "Arsenal"...

"Gruparea Liverpool a făcut, miercuri, o nouă achiziţie, transferându-l pe jucătorul Jordy Brouwer, în vârstă de 18 ani, de la Ajax Amsterdam, informează AFP.

Brouwer este al treilea jucător achiziţionat la cererea managerului Rafael Benitez în această iarnă.

La Liverpool a sosit sub formă de împrumut portarul naţionalei de tineret a Italiei şi al echipei Sampdoria, Daniele Padelli, şi Emiliano Insua, împrumutat pentru un sezon şi jumătate de la Boca Juniors.

"Cu Jordy, am făcut o alegere bună pentru viitor. El a fost format la Ajax, dar a ales să-şi construiască o carieră la Liverpool", a declarat directorul executiv Rick Parry. "

Dudek mai este la Liverpool ???

Cei mai importanti jucatori sunt :

1. Jerzy Dudek--------------12. Fabio Aurelio

3. Steve Finnan-------------14. Xabi Alonso

4. Sami Hyypia--------------15. Peter Crouch

6. John Arne Riise-----------16. Jermaine Pennant

7. Harry Kewell--------------17. Craig Bellamy

8. Steven Gerrard (cpt)------18. Dirk Kuijt

9. Robbie Fowler-------------23. Jamie Carracher (vc)

10. Luis Garcia---------------25. Jose Reina

11. Mark Gonzales-----------32. Boudewijn Zenden

Gerrard e incredibil. Dupa mine poate cel mai bun jucator din lume acum. El a castigat CL acum 2 ani, nu Liverpool. Sunt zeci de meciuri in care el nu a vrut sa piarda si i-a tarat pe "the reds" spre victorie. Meciurile cu Olympiakos, West Ham, Milan, Everton imi vin acum in minte.

http://www.youtube.com/watch?v=EWzBVPjNW4w

Dudek mai este la Liverpool ???

Da ... dar nu mai joaca in acest sezon dupa meciurile cu Arsenal ... I s-a promis ca joaca in meciurile din cupa ... acum , cupele s-au cam dus ... si ramane doar Reina .

Gone sunt de acord cu tine, Gerrard mi se pare cel mai bun fotbalist din lume la ora actuala...

Liverpool-Everton 0-0

Super multumit!

Liverpool-Everton 0-0

Super multumit!

LoL, inseamna ca nu tii cu Lpool, nu?

armanovici e cu Chelsea, iar Liverpool se apropiase amenintator de locul 2 :D :wink:

pacat ca nu a reusit echipa sa castige ... pe teren , am observat doar 2 jucatori de la Liverpool ... J.Reina si C. Bellamy ... restu' au fost doar ca sa fie 11 ...:(

Mi-as dori ca Lpool sa i-a locul 2 si Chelsea locul 3. 8)