Guest Tiberiu Florea

Propunere - cantec / imn neoficial al suporterilor

610 posts in this topic

deci pana la urma ce facem mergem pe mana celor de la voltaj?ca sa stim si noi ce facem si trebuie sa facem ceva cu imnu ca numai tine

"Nu te ingrijora, esti in urma doar cu vreo 6 luni! poti recupera."

Iti dai seama! Ce-ai remarcat tu "noname_fu"! Eu am incercat doar sa-l readuc in vedere, pentru ca (si aici nu ai cum sa ma contrazici) ar fi chiar frumos sa se auda si in Ghencea asa (chiar daca la ei este intr-o sala). Oricum de remarcat ca ei chiar nu se plictisesc sa cante cum se mai intampla la noi.

Si nu cred ca a posta link-uri cu filmulete mai vechi este o greseala. Am putea lua cate ceva din fiecare. Greseala ar fi sa punem filmulete care n-au nici o legatura cu topicul.

P.S. Dintre toate propunerile, melodia "Steaua Mea - Iris" chiar merita sa fie adaptata in asa fel incat sa iasa un imn.

Legat  :D  de ceea ce ai spus tu greco, eu propun o piesa destul de veche din muzica italiana, deoarce cred ca doar intr-o piesa veche putem gasi muzica adevarata, iar ca sa multumim si vocalele prelungite :) aceasta piesa are "e"-urile si "a"-urile, este o piesa lenta deci daca e cantata de toata lumea ar avea o rezonanta senzationala mai ales ca stadionul Ghencea are o acustica foarte buna  :wink:  

Jose Feliciano - QUE SARA

e doar o propunere dar va rog mult sa va interesati de piesa aceasta, eu as pune-o pe net dar nu stiu cum, poate ma ajuta cineva  :oops:

E chiar buna piesa, dar consider ca ar trebui sa punem niste versuri in limba romana in care sa fie concentrate istoria si spiritul echipei noastre.

esti pe dinafara. a tot fost discutat acest subiect. plus de asta melodia asta e adaptata de zeci de alte echipe. de ce tre sa copiem ?! original sper ca este un cuvant ce NU ne lipseste din vocabular ;)

...sa fim originali, sa fim originali ca de copiat este prea usor, doar S T E A U A noastra este UNICA!!...

Asta asa e Steaua merita un imn . Ca e unul oficial sau neoficial nu cred ca are o foarte mare importanta important e sa stie toata lumea ca acela e imnul Stelei si sa il cante toata lumea. Una e sa auzi pe bernabeu tap tap tap sau alta un imn cantat de 20000 de oameni. Asta e strict parerea mae si nu siu daca are sau nu o importanta foarte mare.

Ba, unii sunteti mortali cu propunerile voastre :lol: da in fine avand in vedere ca eu nu mi-am dat inca cu parerea nu cred ca ar trebui sa va critic...poy uite, propun Ghita 8) Linie melodica are si in loc de Ghita punem Dica...portita ii bune...ce altceva? :) Mdeah...pt asta o sa mi se stearga contul? 8O (an nou fericit!)

Zicea cineva inainte ca Imnul golanilor e o idee mishto in afara de anumite versuri de genul "nu impingem tomberoane si nici nu purtam lesa" Pai da cum adica? Aia era partea mea preferata! :x Mie mi se pare tare, ar fi tare un fel de concurs cu piese compuse de suporteri pe post de imn al Stelei...cel mai tare castiga...un tricou neah! Asta in cazul in care astealalte nu tin! ...Wow...unde mi-a stat capu`...ce idee groaznica, ce idiot s-ar fi gandit la asa ceva nuh? Teh..ii deja 9? 8O

poy uite, propun Ghita 8) Linie melodica are si in loc de Ghita punem Dica...portita ii bune...ce altceva?

Doamne, ce oameni... astia nu au ce face si posteaza de cat mai multe ori.

am vazut ce enuziasmata era lumea cand a cantat voltaj aseara eu cred ca ar trebui sa avem un imn compus de ei ar fi cea mai buna alegere !

Sunt curios cati dintre voi,au trimis mail celor de la Voltaj.Daca sunt mai multi de 2 ,mare minune! :x

esti pe dinafara. a tot fost discutat acest subiect. plus de asta melodia asta e adaptata de zeci de alte echipe. de ce tre sa copiem ?! original sper ca este un cuvant ce NU ne lipseste din vocabular ;)

din fericire aici este un topic foarte constructiv, iar unele opinii cum ar fi a mea sunt luate in deradere, desi subiectul topicului a fost propunere de melodii ce pot fi adaptate :roll: ... celor care posteaza ceva "ORIGINAL" va anunt ca acest cuvant este scris si citit pe acest froum de sute de mii de ori si iata ca nu s-a ajuns la nimik, decat sa va dati cu parerea despre propunerile altora mai bine veniti voi cu una dak sunteti asa inteligenti si "ORIGINALI" :twisted: , si ganditi-va ca si eu pot face misto de posturile voastre, poate chiar in asa fel incat sa nu mai postati pe forum de rusine asa ca hai la multi ani, si fiti mai buni :wink:

Ma gandesc sa facem un concurs pe site pentru compunerea unui "imn al suporterilor"... fiecare ar trebui sa trimita versuri + demo. Ne vom gandi la aceasta posibilitate si daca o vom pune in aplicare vom preciza termenii concursului, si exemple/contraexemple de imnuri "bune". :)

Parazitii daca ar scrie un imn pt Steaua..sau bug,am inteles ca,tataee si caddy sunt STELISTI.

Un imn pe masura Stelei,ar fi un imn cantat de un cor profesionist si nu de toti terminatii in cautare de faime,pe "spatele" echipei Steaua.Imnuri "bune",vezi imnul lui Milan http://rapidshare.com/files/10031701/AC_MI...milan_.mp3.html

,Barcelona http://www.youtube.com/watch?v=OolFRozRGCk

Real Madrid http://www.youtube.com/watch?v=Vk1iq4HxdXA

Da mai da-o incolo de treaba! :x Imn ca imn,dar eu am compus o poezie ,omule!NA,SUNT CEL MAI TARE!Nimeni nu ma intrece! :) :mrgreen:

Super tare poezia... Ai citit-o pe un tomberon?

Sunt curios cati dintre voi,au trimis mail celor de la Voltaj.Daca sunt mai multi de 2 ,mare minune!   :x

tu crezi ca asa se face? daca vrem sa facem ceva ar trebui pusa chestia asta undeva pe prima pagina sa vada toti

Fain, bravo, in sfarsit cineva care a facut ceva concret :)

are si accent moldovenesc sau mi se pare? :) :)

Bravo! Forza Steaua

da..e marfa dar trebuie schimbata vocea :!: dar avand in vede k e facuta acasa e foarte buna :lol:

Nu inteleg exact toate versurile, le poti scrie aici ?

Ce am inteles eu pana acu:

Pe un plai de miorita

Truditorii cei de rand (nu prea merge asta)

Iubesc singura echipa

Steaua viselor arzand

Milioane cinci de inimi

Bat mereu la unison

Suntem deci echipa tarii

Oriunde suntem campioni!

Suntem deci echipa tarii

Oriunde suntem campioni!

Steaua, Steaua suntem langa tine

Steaua si la rau si bine

Steaua, Steaua nu te vom trada

Stai aici pt tara mea (??)

Si daca la drum de seara (?)

Ne-o opri abrupt din zbor (???)

.... aici nu prea se intelege

.....

Steaua, Steaua suntem langa tine

Steaua si la rau si bine

Steaua, Steaua nu te vom trada

Stai aici pt tara mea (??)

ajutati-ma :)

Linia melodica mi se pare interesanta. Ritmul e cam rapid pentru a fi cantat in galerie, negativul cam prea midi si nu am inteles ce-i cu vocea de Chipmunks. Dar per total cred ca poate fi punctul de plecare pentru o varianta faina.

aici trebuie contactat un autor si un compozitor :D

Pot fi mai multe eu propun asa depine si de voi :

- allez Blat & Chuco & Bogdan Dima: Sare Ghencea in aer

- Chicanos: FORZA Steaua

- Mircea Vintila: Trup si Suflet(cred ca asta ar merge si s`ar potrivi)

- o iubire rosu - albastra

- Pachulo & Bogdan Dima: Un nume de toti strigat

- Ultras si Steaua

- Iris: Steaua mea

Altele nu cred ca ar mai fi doar sa compunem noi... :!:cred k mai e si Bere Gratis,Gaz pe foc ...bine dar sunt la fel de praf k celelalte....rime la kil melodii pt suporteri gen top top top taraptop :lol: