Guest Tiberiu Florea

Propunere - cantec / imn neoficial al suporterilor

610 posts in this topic

mie chiar imi place mel. Scooter-Maria ca imn...

Terminati cu glumele. Cred ca este a mia oara cand se spune pe forum: Scooter - Maria nu poate fi considerat un imn din nici un punct de vedere.

Mie imi e foarte greu ca un stelist intra aici si spune ca ii place Scooter ca imn... nici n-as vrea s-o dau si eu in conspiratii, dar la naiba, ce treaba are taptarapul cu un imn.

Ho ma, ce va enervati asa, era o gluma... :wink:

Ca sa-mi dau si eu cu parerea, cred ca mel Forta Steaua are un ritm destul de potrivit pentru un imn....

Iar posturi degeaba ? facem ceva cu imnu asta sau iar vb ca sa ne aflam in treaba ? de-o intalnire cand o punem ? :P

Potoliti-va domne! Puneti in privat de-o intalnire daca va doriti si aia e! :roll:

Oare exist post mai scurt decat al lui ^Cody? 8O

Revenind on topic..am mai ascultat piesa iris..m-am mai obisnuit cu ea..totusi n-ar fi o idee rea..dar..niste versuri adaptate pentru noi, care sa ne reprezinte i-ar da mai mult credit ca si imn!

Poate sunt eu mai paranoic, dar nu vi se pare anormal sa preluam piesa unei formatii care este sustinatoare declarata a ehipei din tara prazului ?

Parca ii si vad pe "cei mai mari dintre romani" cum isi dau cu caramida in piept si se lauda ca imnul nostru de fapt este facut de ei, iar noi ii imitam, etc.

Stiti cum gandesc unii...

Daca tot vrem imn, pai sa facem unul, daca nu suntem in stare, atunci sa platim pe cineva.

Eu unul raman la parerea mea, conform careia in lipsa de alte alternative adevarate am putea usor urma exemplul Liverpool. Dar se pare ca nu sunt prea multi de acord cu mine...

Asta e ! Tap tap tap, tararap, tap tap ! :(

Greco io sunt cu tine :lol: asta daca te consoleaza cu ceva..

Cel mai bine ar fi sa preluam direct imnul lui West Ham! Ne facem frati de sange cu ei si gata avem si noi imn ca lumea.Il cantam si in engleza ca tot intram in UE din ianuarie :roll: :wink:

Hai sa ne unim si sa bombardam castuta de mail a unui artist tare din Romania cu mesaje in care il rugam sa faca un imn pt echipa...

Hai sa ne unim si sa bombardam castuta de mail a unui artist tare din Romania cu mesaje in care il rugam sa faca un imn pentru echipa...

cui? Stefan Banica Junior :wink: ala-i cu Dinamo.

Hrusca la de la Rapid... ;)

Singurul canatret care-l stiu ca e stelist infocat ar fi Lucian Viziru(ex:Gaz [e Foc)...

Io zic sa alegem intre Holograf si Voltaj.De fapt sa-i bombardam cu mailuri ,sa ne faca un imn si pe urma sa il prezentam lui Jiji care sa scoata cascavalu si sa plateasca munca oamenilor.Dati-mi bre adresele de mail a trupelor ..hai repede :D

@Madfrog

:lol: :lol: :lol:

Deci , pan la urma face cineva rost de niste mailuri? sau ne batem tastele degeaba aicea ...

Io nu vreau imn ,io vreau sa fac cat mai multe posturi :lol: :lol: :lol:

Asta vor si cei care scriu pe acest thread si nu propun solutii serioase

Voltaj poate fi contactata aici:

[email protected]

Pentru numar de telefon al formatiei, imi scrieti un PM si il luati si pe ala!

In afara de un membru stiu sigur ca toti sunt stelisti si ar fi vrut sa ne faca un imn!

Chiar daca nu este un imn, merita ascultat!!!!

Nu te ingrijora, esti in urma doar cu vreo 6 luni! poti recupera.

Doamne...  8O

"Imnul golanilor" e o idee frumoasa si interesanta (trecand peste anumite versuri de genul "nu impingem tomberoane si nici nu purtam lesa" - asemenea referiri la adversari sunt inutile), si e frumos ca e un cantec de la Revolutie, insa nu e asa cum trebuie sa fie un imn... cu vocale prelungite, pe care sa rasune stadionul. E foarte rapid totul si nu poate da aceeasi senzatie... Reascultati imnul celor de la Liverpool si uitati-va la imnul Romei:

Remarcati "o"-urile si "a"-urile prelungite care creeaza acea senzatie incredibila ?  

Legat de cantece ce ar putea fi adaptate, puteti veni cu totii cu propuneri, insa e imperios necesar sa fie pe gustul persoanelor de toate varstele, ascultatori ai majoritatii genurilor muzicale (pe manelisti putem sa-i excludem de aici), si sa aiba solemnitatea unui imn ! Daca va gasi cineva vreo varianta buna si o va propune pe acest forum, ne vom ocupa cu totii de promovarea ei !!!

Legat :D de ceea ce ai spus tu greco, eu propun o piesa destul de veche din muzica italiana, deoarce cred ca doar intr-o piesa veche putem gasi muzica adevarata, iar k sa multumim si vocalele prelungite :) aceasta piesa are "e"-urile si "a"-urile, este o piesa lenta deci daca e cantata de toata lumea ar avea o rezonanta senzationala mai ales ca stadionul Ghencea are o acustica foarte buna :wink:

Jose Feliciano - QUE SARA

e doar o propunere dar va rog mult sa va interesati de piesa aceasta, eu as pune-o pe net dar nu stiu cum, poate ma ajuta cineva :oops: