Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan4Steaua

Andrey Nazario

231 posts in this topic

Panarama de portar, v-am zis. Asta nu are ce cauta la Steaua. Mai bine cu Carlos era, sa mor de nu.

N-as zice ca a avut mare vina la goluri, poate doar la primul dat de Niculescu, din lovitura libera, parca a sarit un pic tarziu.

De ce mi se pare ca, cel putin 2 goluri au fost din vina lui ...

Nu e cu mult mai bun decat Carlos...macar ala scapa mingea din mana...asta nici macar nu o prinde!

Andrey are priza destul de buna, dar nu are plasament(vezi golul lui Catalin Munteanu si golul din lovitura libera). In plus de asta, are momente de ezitare, cand nu stie daca sa iasa la o minge sau nu. Una peste alta, e mai bun decat Carlos, dar mai slab decat Lobont sau Coman. Apreciez la el bunul simt si fair-play-ul, nu ca asta ar ajuta prea mult... :mrgreen:

Cel mai bine e cand veniti de la meci sa nu veniti sa postati repede la nervi mesaje. Eu si multa alta lume credeam ca Andrey e vinovat la toate 3 golurile, dar cand am vazut reluarile parca nu a fost vina lui mai la nici unu...

Acum da si el vina pe neputinta. Raman de parere ca nu va fi bine cu acest Andrey. Mi se pare un portar slab, cu mult noroc. Noua ne trebuie unul bun cu mult noroc.

Andrey este un portar bunicel, dar 11 goluri primite in 6 meciuri jucate pentru Steaua este un raport catastrofal.

Oricum brazilianul va fi titular pana la sfarsitul sezonul cel putin, in conditiile in care Cernea, care nu si-a prelungit contractul, este aproape imposibil sa mai apere poarta noastra.

13 goluri in 7 meciuri. Pur si simplu joaca mai prost decat Carlos. Nu face nimic pe teren. Macar Carlos stia sa degajeze, da' el nici macar asta nu stie.

Nu portarul este problema. In dreptul apararii putem pune un zero barat. In aceste conditii, este extrem de dificil sa nu iei goluri. La primul gol al Bistritei, uitati-va cat de penibil este Stancu. Inadmisibil. La cel de-al doilea gol, fundasii centrali au fost fara reactie.

Lasa ca si Dinamo a avut aparare slaba in meciul cu noi, dar in schimb a avut cine sa apere si desi scorul a fost 2-4, omul meciului a fost Lobont.

Andrey nu are valoarea lui Lobont, nu a sustinut nimeni asta. Dar sa il gasim vinovat pentru toate golurile primite mi se pare absurd.

Peter Cech ! Peter Cech ! Haideti sa cumparam noi un portar daca conducere nu cumpara .. ce ziceti ..punem mana de la mana si luam pe datorie .. :evil: :evil: Andrei ..-=> AFON :!:

Peter Cech ! Peter Cech ! haideti sa cumparam noi un portar daca conducere nu cumpara .. ce ziceti ..punem mana de la mana si luam pe datorie .. :evil:  :evil: Andrei ..-=> AFON  :!:

Asta nu-i o paguba, faptul ca Andrey n-are ureche muzicala! :lol: Acu' serios: a gresit la golul doi, dar nu are aparare in fata. Am vazut de cateva ori reluarea, si cum zicea cineva mai sus, Stancu e PENIBIL! Incearca sa se gudure pe langa autorul golului, sta langa el si il asista cum loveste mingea...penibil, Jiji a luat teapa, Copos e mai smecher decat el. 8)

Sincer, Andrey mi se pare un portar valoros, dar pe care apararea nu il ajuta absolut deloc. Si cu Rapid, si cu Dinamo a avut interventii senzationale, cel putin doua, in situatii de unu la unu, insa fundasii au fost ca si inexistenti. In meciul cu Bistrita, a aparat lovitura aia libera la care Carlos, cel putin, cred ca statea spectator. La golul unu majoritatea lumii de aici are dreptate, spectatorul Stancu trebuia sa faca ceva, nu sa se uite la Zaharia cum plaseaza lovitura de cap in vinclu. La golul doi, o centrare periculoasa in careu, din faza fixa provocata de Goian printr-un fault ne-necesar (doamne ce baieti superbi avem in aparare, oare nu putea sa il tatoneze pe bistritean, oricum se ducea in lateral?!) cu soarele in fata, el a reusit sa respinga de DOUA ori. Insa nici unul dintre cei 4 fundasi, sau cei 2 mijlocasi defensivi, nu a schitat NICI UN GEST permitandu-i bistriteanului sa mearga pe principiul "mai baga o fisa", pana a intrat. Sincer, mi se pare ca fundasii poarta pe constiinta aceste goluri mai mult decat Andrey, pe care nu l-au putut ajuta in nici un fel.

Se duce in general o campanie anti-Andrey si din pacate multi se lasa pacaliti.

Repet, nu a demonstrat pana acum ca e un portar senzational, dar nu putem spune ca vina i-a apartinut in totalitate la nici unul din golurile incasate de cand a venit la Steaua. Asta nu inseamna ca nu ar putea apara mai bine. Ascultati parerea unor oameni care stiu meserie: Dani Coman de la Rapid si Rica Raducanu. Ambii au fost fair-play si i-au luat apararea lui Andrey in aceasta ofensiva a presei impotriva brazilianului.

Referitor la Stancu: Copos a motivat refuzul de a-l transfera spunand ca are un deficit de masa musculara. Ei bine, eu sunt de parere ca are un mare deficit de valoare. Din pacate acesta e adevarul.

Campania anti-Andrey este generata de faptul ca bantuie fantoma lui Carlos. Cum sublinia Bogdan, cand o sa avem o aparare cel putin DECENTA, atunci sa avem pretentia sa nu mai incaseze goluri Andrey. E un portar care in 85 % din cazuri ia goluri pe care 98 % din portari le iau :lol:

Astia care il comparati cu Lobont, azi in meciul cu Arges, Lobont a respins o minge in fata, aproape la fel cu golul 2 luat de Andrey la Bistita, dar toata treaba a fost ca in fata lui Lobont a fost un fundas sa respinga, la noi nu a fost nimeni! :idea:

La golul 2 ar fi putut retine minge. Nu a fost un sut care sa nu-l poata prinde...

Mingea a prins pamantul si era greu sa fie retinuta. Jucatorul Gloriei nu trebuia lasat sa intervina de doua ori la acea minge(Andrey a respins de doua ori balonul). Fundasii centrali au pe constiinta peste 50% din acest gol.

Eu zic ca daca rolurile erau diferite, adica lov.libera pt noi, Albut ar fi retinut acea minge.

Nu poti garanta acest lucru. In opinia mea 8 sau 9 portari din 10 nu ar fi retinut din prima acea minge. Intrebare: cate suturi imparabile am dat noi in meciul cu Gloria?

Unul, si ala peste poarta... :oops: . Dar are si Badea o faza, cand loveste mingea cu capul, dar Albut o scoate. Este in mare masura identica cu cea a lui Andrey, doar ca centrarea este de pe cealalta parte. Cum de portarul Gloriei a reusit sa o scoata, iar cel al Stelei nu?!

Si nu imi mai aduc aminte cine a spus, dar cineva era cam asa: Radu Stefan joaca altfel cand stie ca il are pe Lobont in poarta... Era cu referire la apararea Stelei.

Nu se pot compara cele doua faze. Mingea trimisa de Badea cu capul a fost extrem de moale. Aproape orice portar mediocru o scotea. Badea s-a intaltat de pe loc, si mingea respectiva nu avea cum sa capete viteza, chiar daca nu a fost rau plasata. In schimb lovitura de cap a lui Zaharia a fost imparabila. Acesta a venit lansat, "talonat" de Stancu. Daca ai la dispozitie reluarile, compara timpii in cele doua faze.

eu am vazut faza la primul gol si din parerea mea nici cel mai bun portar nu putea apara mingea aia

alö doilea gol era parabil dar ce sa faci se mai intimpla

dar totusi nu poti sa compari Carlos cu Andrey

mie ma fost de fiecare meci cind juca Steaua frica cind suta cineva la poarta lui Carlos si la o centrare

in total putem sa zicem ca echipa noastra a dominat jocul si a avut sanse destule dar a ratat prea mult

aici se vede absenta lui Dica

Dica are singe de atacant :D

Sign in to follow this  
Followers 0