Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan4Steaua

Andrey Nazario

231 posts in this topic

[ Cernea e de treaba !

despre cat de de treaba e Cernea imi pare ca s-a discutat in alt forum, mai ales ca a dat si 10 mii nu stiu cui.

unei babe parca, si se zice 1 leu... :wink:

nu sunt microbist mah .. dar cunosc oamenii .. o fi el de treaba, dar cu aparatu...veti vedea...eu de obicei stiu multe chestii inainte sa se intample..sper sa ma insel si sa aveti voi dreptate .. va trece timpul si vom vedea ... bafta ..

da' de Steaua - sevilla ce stii?

:D

Mai este un pic si vine si Andrey... Cred ca la meciul de acasa cu Sevilla se va afla pe Stadion dar nu va fi inclus in lot...

Mai este un pic si vine si Andrey... Cred ca la meciul de acasa cu Sevilla se va afla pe Stadion dar nu va fi inclus in lot...

Cred ca o sa ramana "sucit" cand o sa vada ce INSEAMNA SUPORTERUL ROS-ALBASTRU! :P

Hmm....Andrey a fost considerat un portar de mare viitor in Brazilia acum catziva ani. Dar s-a accidentat si e posibil sa nu mai fie ce a fost. Sa il vedem jucand. Sper sa nu-l strice si p'asta [...] si lautarii. Oricum din ce am inteles e baiat cuminte. Daca va redeveni ce a fost si va progresa in continuare, inseamna ca Steaua a facut o super afacere pt ca a dat putin pe el, e tanar si poate sa apere poarta Stelei si 12 ani de acum incolo daca e bun.

Probabil primul meci a lui va fi cu UTA, nu cred ca in meciul cu Sevilla Oli va risca.

Intâi sa se puna la punct cu pregatirea fizica.Apoi,cred ca Oli il va introduce pe finaluri de meci.

nu inteleg dc il tot bagati pe Andrey in primu unspe.. deocamdata Cernea apara foarte bine

steag2

Pentru ca a fost adus pentru a fi titular.Si pentru ca ne aflam pe topicul dedicat lui.

nu sunt microbist mah .. dar cunosc oamenii .. o fi el de treaba, dar cu aparatu...veti vedea...eu de obicei stiu multe chestii inainte sa se intample..sper sa ma insel si sa aveti voi dreptate .. va trece timpul si vom vedea ... bafta ..

Atunci spune-mi,te rog daca se califica Steaua,pe ce loc va termina campionatul si daca ia cupa Romaniei?

Nu vorbi urat de brazilian,ca nu e cazul.Crede-ma:nu poate fi ca si Carlos!

Si o intrebare,nu mi-o lua in nume de rau:asta e numele tau,Borcescu ,sau ?Daca e numele tau,nu lua in seama ce urmeaza .Daca nu, atunci nu-i tocmai un username nimerit:parca e o combinatie intre ceausescu si Borcea ...Toate cele bune!

Virgil, Andrey a fost adus ca titular din punctul de vedere al presei. Olaroiu a si zis la sosirea brazilianului, ca momentan Cernea este titularul postului de portar.

@G.H.O.S.T

A fost adus Andrey ca rezerva, dar nu crezi ca in meciurile cu UTA, Arges, Galati(in cupa) ar trebui folosit pentru a ne da seama ce fel de portar este ??? :wink:

ba da, logic. dar intai sa fie pe picioarele lui si pus la punct fizic. dup-aia o sa vedem din ce e facut baiatul asta. eu sunt convins ca are potential si ar trebui ca si conducerea tehnica sa se bazeze pe chestia asta si sa il puna la punct. as vrea sa cred ca asta va fi primul portar strain de care o sa imi placa cum apara. si... inca il regret pe Martin Tudor :D

Hamutovski nu ti-a placut?

desi se supara Virgil pe noi, ca e topic despre Andrey, o sa iti spun: Hamutovski era un portar bun, dar nu indeajuns de bun pentru Steaua. avea avantajul ca avea priza buna pe minge, dar culmea, pe centrari, pe cat de inalt era, nu impingea indeajuns de mult in picioare. Eu l-am apreciat pentru ca nu le comitea, pentru ca era un baiat serios si pentru ca a fost si e cu sufletul alaturi de Steaua. dar Tudor era peste el. si Carlos, daca nu era un betzivan si isi facea treaba serios, putea sa ajunga mare. dar el a vrut sa fie clovn, nu portar. de aia ma bucur ca baiatul asta, Andrey, e la locul lui si mai ales ca si-a dorit sa vina in Europa sa faca performanta, cred ca o sa se zbata sa isi faca treaba bine.

oricum asta e strict punctul meu de vedere.

Andrey viseaza sa prinda macar returul cu spaniolii.

-Un start dificil pentru tine la Steaua.

-Da, a fost o accidentare neplacuta, dar acum nu ma mai gândesc la trecut. Trebuie sa ma pregatesc cât mai bine si sa ma rog la Dumnezeu sa nu mai am probleme pe viitor.

-Exista vreo sansã sa joci cu Sevilla?

-Mi-as dori enorm acest lucru. Doar Oli va decide însa. Cred ca sansele de calificare sunt egale. Sevilla are niste jucatori foarte buni. Sunt si multi brazilieni acolo împotriva carora am jucat.

-Unele persoane nu s-au aratat încrezatoare dupa transferul tau.

-Asta este. Nu e nici o problema pentru mine si înseamna ca trebuie sa demonstrez ceva. Nu trebuie uitat însa ca Brazilia are o scoala foarte buna de portari.

Citat din Gazeta Sporturilor

In conferinta de presa sustinuta la stadionul Steaua, cele mai recente achizitii ale campioanei, Marius Croitoru si Andrey Nazario, au fost prezentati oficial. Cu acest prilej, managerul Stelei a declarat: "Va informez ca Andrey este stelist cu acte in regula, deoarece a sosit cartea internationala. De asemenea, portarul Cernea a semnat un nou angajament pe trei ani si jumatate cu Steaua, pentru ca am considerat ca merita o prelungire a contractului in urma comportamentului sau in pregatire".

"Pentru noi, cel mai important este ca Steaua să ajungă în Liga Campionilor. Am fost foarte bine primit de colegi si am ales sa joc aici, desi am mai avut si alte oferte, pentru ca MM a venit in Brazilia si mi-a vorbit frumos de Steaua, ca este o mare familie", a declarat Andrey.

sursa: gsp

Sa-l vedem ce poate,deocamdata e bine ca e inalt.E imbucurator faptul ca e un baiat cu mult bun simt si sper sa fie primit de fani asa cum trebuie.El a zis ca a fost primit de colegi cu caldura si ca se simte bine in familia Stelei.Sper ca e o investitie de viitor!

Andrey a primit tricoul cu nr.1.In sfârsit,dupa foarte multi ani,avem un nr.1 în poarta.

Mai tine cineva minte care a fost anteriorul number 1 ?

Ritli sau Tiberiu Lung (nu mai sunt chiar sigur).

Ritli avea 12 sau 13.Cu siguranta e Tibi Lung. :wink:

Sper sa joace in viitorul meci macar o jumatate de repriza.. Nazario

Sign in to follow this  
Followers 0