Sign in to follow this  
Followers 0
Bogdan4Steaua

Andrey Nazario

231 posts in this topic

Un portar brazilian! :) Ce chestie!Ma asteptam ca MM sa gaseasca un fundas ,atacant,ceva... :? dar intradevar cel mai urgent post era cel de portar.Eu sper sa nu aiba aceeasi soarta ca vechiul nostru ,,goalkeper''!

:D dica10 fular- Cred ca ai perfecta dreptate,[email protected],nici mie nu-mi place de Cernea! :evil: Cred ca Andrey Nazario Afonso va fi perfect :roll: Steaua ole ole! forzateaua steagro steagsahmic steag1 Dragi su porteri infocati a oricarei echipe!Nu mai spuneti de exemplu ,,Huo Dinamo''!,,Huo''vine de la ,,Ultras''!Si asta inseamna ca ti cu aceea echipa! :lol: Cred ca cei care au facut asta le e foarte rusine! :oops: :mrgreen: Hei!Se pare ca sunt doar doi ,,vorbareti'' pe-aici! :mrgreen: steagsahmic steag1 fularsteau2

Am citit prin presa ca s-ar putea sa vina olah la Steaua.nu vreau sa aud de asa ceva.ala e praf.noi cu ala ne intarim ca sa-i scoatem pe sevilia.sper ca Oli sa nu mai aduca vreu "copil" al lui.Gata cu copii.Vrem jucatori adevarati nu toate rebuturile!!!!!

@Ic3MaN

Si ce legatura are ce spui tu cu topicul dedicat noului portar al Stelei?

@Riggoleto

Tu chiar citesti ce scriu ceilalti sau numai te prefaci? :evil:

personal ma abtin sa fac vreo remarca pina nu o sa-l vad live pe Andrey...insa nici Cernea nu este un portar rau

Cernea nu e rau deloc.E baiat bun.L-am vazut eu când a dat 1 RON unei babe.

nu ma refeream la asta Virgil...Cernea e genul de portar care nici nu gafeza dar nici nu straluceste

Stiu mai redandblue.Glumeam.Faceam si eu haz de necaz.

:lol: :lol: :lol: :lol:

faza saptamanii :lol: :lol:

cand va fi prezentat Oficial ???

cand va fi prezentat oficial ???(scz pt postareae de 2 ori consecutiv)

E OK.Postarile au date diferite.

Moderatorii

Parca si Ganea facea la fel, prin Bulgaria daca nu ma insel. Si da, Cernea nu e baiat rau da' imi aduc aminte de o declaratie a lui despre cum o sa plece el din iarna de la Steaua, si-mi parea un fel de lasa-ma sa te las.

Cat despre brazilianul asta, mi s-ar parea cel putin suspect sa fie titular cu Sevilla.

"Viitorul portar al Braziliei"

Impresarul brazilian Claudio Henrique, asociat al agentului român de jucători Traian Gherghişan, i-a făcut o caracterizare noului goalkeeper al Stelei. Primul transfer al Stelei din această iarnă a fost portarul brazilian Andrey Nazario Afonso. Acesta a evoluat în 2006 la Figueirense, acolo unde a fost împrumutat de Paranaense la începutul anului trecut. Mihai Stoica l-a văzut la începutul lui noiembrie, atunci cînd a fost prezent timp de două săptămîni în Brazilia pentru a găsi fotbalişti susceptibili de a ajunge în Ghencea, însă nu a oferit detalii în ceea ce-l priveşte.

"A jucat mult şi a fost constant"

A făcut-o, în schimb, un impresar brazilian, unul dintre asociaţii agentului român de jucători Traian Gherghişan. Claudio Henrique, din Porto Alegre, a acceptat, la rugămintea Gazetei Sporturilor, să-i fac portretul lui Andrey. "În primul rînd, la portari contează să joace meci de meci, iar el a făcut-o în 36 dintre cele 38 de etape ale sezonului. Cînd n-a evoluat, a fost din cauza cumulului de cartonaşe galbene. A fost constant, e al doilea jucător din întreaga Brazilie ca număr de meciuri disputate", a spus impresarul.

"Obişnuit să joace cu stadioane pline"

"Apoi, e un portar obişnuit să joace sub presiune. Media de spectatori la meciurile lui Figueirense a fost de peste 23.000, aceştia creînd mereu o atmosferă ostilă adversarilor, dar care automat e un factor de stres şi pentru tine ca portar, că trebuie să nu greşeşti, iar Andrey nu prea a făcut-o", a continuat agentul sud-american.

"E de nivelul lui Dida de la Milan"

"De ce el nu e în momentul de faţă în lotul "naţionalei" Braziliei? Pentru că există Dida de la Milan, există Rogerio Cenni de la Sao Paolo, e Julio Cesar de la Inter Milano şi Doni de la Roma. Andrey nu e cu nimic mai prejos ca valoare faţă de aceşti portari, însă are un singur handicap faţă de ei. E mult mai tînăr, are 23 de ani, n-are experienţa lor, însă eu cred că în 4, maximum 5 ani, o să-l vedeţi între buturile reprezentativei selecao", a încheiat Henrique.

Primele 3 calităţi ale lui Andrey în viziunea impresarului brazilian

1. Are un excelent joc aerian. Iese perfect pe centrări, ajutat şi de înălţimea sa de 1,95 metri. Niciodată nu ezită să plece pe o minge înaltă venită în careul său

2. Repune extrem de repede mingea în joc după ce o prinde. N-am văzut un alt portar care să-şi pună atît de rapid echipa pe contraatac cum o face Andrey

3. Are un psihic foarte puternic. Au fost meciuri, mai rar, cînd a şi ezitat şi s-a primit gol, însă nu l-a dărîmat acest lucru, şi a avut intervenţii bune în acelaşi meci

"Steaua a făcut o foarte bună afacere cu Andrey. E un portar de perspectivă, apreciat în Brazilia şi care şi-a dorit mult să ajungă în Europa, deci motivaţia lui de a demonstra că are valoare va fi fantastică "

Claudio Henrique, impresar brazilian

36 de meciuri a jucat Andrey în 2006 pentru Figueirense din totalul celor 38 de etape ale campionatului din Brazilia

42 de goluri a încasat noul portar al Stelei în meciurile din prima ligă braziliană în anul 2006

56 de intervenţiibune a reuşit Andrey în cele 36 de partide jucate pentru Figueirense

"Figueirense l-a salvat"

Impresarul sud-american a explicat şi saltul lui Andrey, care după aproape doi ani de accidentări a renăscut în 2006 la Figueirense. "Acest club are mare talent în a crea jucători. În afara lui Andrey, căruia i s-a dat încredere de la început şi a confirmat, Figueirense a mai scos anul trecut alţi doi fotbalişti, dintre care unul a fost transferat pe două milioane de dolari la Fluminense", a spus Henrique.

Sursa: Gsp.ro

cprd7997166338134f3bd27hf4.jpg

Fara ochelari de soare, mp3 player, blugi rupti sau tricou mulat, doamnelor si domnilor noul portar al Stelei, Andrey Nazario Afonso :D

OAUUUUU :o

Asta da portar!

care-i portaru? mosu ala cu paru' alb? :lol:

care-i portaru? mosu ala cu paru' alb?  :lol:

=)):)))) si ala auzi cica... "care e portaru ala cu paru alb?"lol lol lol :)))

Oameni buni ,gata cu bascalia. :D:D

O sa facem bascalie destul daca nenea brazilianu va fi bun ca Carlos-sorry de cacofonie.Deocamdata nu stim mai nimik despre el,si nici nu conteaza doar ca Doamne ajuta sa apere precum Cernea.Na,ca am ziso-Cernea e super super superrrr bun portar.Nasol ca nu a avut destul timp sa demonstreze ce poate.

sa stica ca am avute ocazia sa-l urmaresc pe noul portar al Stelei Andrey este un portar f bun sigur pe el si f calm cred ca acum o sa avem un bun portar .sunt un fan stelist din canada si aici am ocazia sa vad meciuri din brazilia.

Noua achiziţie a Stelei, portarul Andrey, s-a accidentat la primul antrenament al roş-albaştrilor din acest sezon. Brazilianul s-a prăbuşit la pămînt după ce a efectuat o săritură. Medicul echipei, Radu Paligora, împreună cu impresarul acestuia şi cu Mihai Stoica au năvălit pe teren pentru a vedea ce s-a întâmplat. După acordarea primelor îngrijiri medicale Andrey a rămas câteva minute aşezat, cu capul în palme, şi nu a mai continuat antrenamentul. Reprezentanţii presei au fost imediat evacuaţi din apropierea terenului de antrenament.

sursa: prosport

:evil: :evil: :evil:

Sunt sigur ca nu este ceva grav. Presa exagereaza ca de obicei.

Probabil ai dreptate, dar e pacat ca nu s-a putut bucura de primul antrenament...

hai ca-ncepe bine :oops: Atentie, a mai fost accidentat si a stat destul de mult pe bara... Doamne-ajuta sa nu fie ceva grav, dar parca-i ciudata situatia Stelei si portarii ei :wink:

Cat ghinion avem...a venit ieri,si la primul antrenament s-a accidentat... :lol: :( E o situatie de rasu-plansu...sa speram ca nu este ceva grav...

ce ghnion mizer avem

sper sa prinda la 100% turneul din Cipru sa-l vedem la joc

si sa mai aducem un portar sa nu avem probleme

sa avem de unde sa alegem in caz de accidentari grave si suspendari

Sign in to follow this  
Followers 0