Bogdan4Steaua

Adrian Neaga

203 posts in this topic

Sincer, Neaga era preferatul meu, este si va ramane.

Are el cateva momente proaste in viata lui cum au avut toti!

De cand au venit Pepe Moreno, Dayro Moreno, Mendoza, Habib Habibou, Emeghara, nu prea mai au loc si alti jucatori vechi ai Stelei!

Imi pare rau de Neaga!

Dar e folosit pe un post necunoscut lui, cel putin, pe care nu se simte bine. Sistemul de joc 4-2-3-1 al lui Lacatus e cu Pepe in avanposturi. Din pacate, nu-l include pe Neaga, care oricum nu s-ar descurca singur acolo.

Ce ma supara pe mine e ca am jucat cu un atacant si impotriva UTA, acasa, cand a vazut Lacatus ca se ingroasa gluma a trimis inca 2 varfuri!

Sper ca Rica va juca in locul lui Dica cu Timisoara. A aratat o pofta de joc extraordinara cu Galatiul. Pacat ca nu i-a intrat sutul ala, ar fi trebuit sa rupa plasa!

Edited by Bogdan4Steaua

Rica si-a revenit... acest fapt ma bucura foarte mult!

BRAVO RICA! CAMPIONII!

Edited by Bogdan4Steaua

La multi ani Rica! Sper sa ajungi iarasi la forma extraordinara pe care ai avut-o inainte sa pleci in Koreea

LA MULTI ANI!!! cred ca e singurul jucator cu adevarat stelist care e acum la Steaua

LA MULTI ANI!!! cred ca e singurul jucator cu adevarat stelist care e acum la Steaua

nu e singurul,mai sunt Radoi,Nesu,Goian,Ghionea,Dica,Banel...

La Multi Ani,Rica !!! :kisstogether::hooray:

Edited by ultrash

nu e singurul,mai sunt Radoi,Nesu,Goian,Ghionea,Dica,Banel...

La Multi Ani,Rica !!! :kisstogether::hooray:

de unde stii... pe Neaga niciodata nu l'am auzit ca vrea sa plece de la Steaua indiferent de rezultate , atmosfera la echipa , injuriile fanilo sau criticile lui Jiji

la multi ani, rica! bafta multa, meciuri bune si goluri multe la Steaua!

fularsteaua2 sper sa-ti revii din forma slaba din sezonul trecut asa a fost primul tau an la Steaua iar in al 2 lea ai fost o revelatie.sa speram ca istoria se repeta fularsteaua2

fularsteaua2 sper sa-ti revii din forma slaba din sezonul trecut asa a fost primul tau an la Steaua iar in al 2 lea ai fost o revelatie.sa speram ca istoria se repeta fularsteaua2

ar trebui sa il incurajam pe Rica, poate redeveni un jucator de baza. golul de azi, marcat cu un italian in carca si lovind din prima o minge in cadere, a fost o capodopera. BRAVO Rica!

@mountytoma

Trebuie sã recunoaștem cã a avut și noroc...

da, a avut noroc sa fie unde trebuia sa fie, dar mingea a fost extrem de grea si a lovit-o cu atata ura incat nu putea sa nu fie gol.

Banel in locul lui putea incerca 1000 de executii si nu stiu daca nimerea o data poarta!

@mountytoma

Pai orice jucator din lotul Stelei iese pozitiv intr-o comparatie cu Banel(poate in afara de Lovin)

Banel in locul lui putea incerca 1000 de executii si nu stiu daca nimerea o data poarta!

Aminteste-ti ce gol a dat Nicolita lui Betis, lateral stanga, sut din vole la coltul lung. As fi rau daca as spune ca Neaga (sau Badea, sau Stancu, sau...) putea incerca de 1000 de ori si nu-i iesea?

Inainte de a incepe cu mistourile, gandeste-te ca executiile astea, in conditii normale, sunt intamplatoare. O data iti ies, de cele mai multe ori nu. Din punctul meu de vedere n-are nicio legatura cu talentul, ci doar cu conditiile favorabile executiei.

Aminteste-ti ce gol a dat Nicolita lui Betis, lateral stanga, sut din vole la coltul lung. As fi rau daca as spune ca Neaga (sau Badea, sau Stancu, sau...) putea incerca de 1000 de ori si nu-i iesea?

@Marius,

O TEMPORA!!! :wink:

Edited by vlad75

Inainte de a incepe cu mistourile, gandeste-te ca executiile astea, in conditii normale, sunt intamplatoare. O data iti ies, de cele mai multe ori nu. Din punctul meu de vedere n-are nicio legatura cu talentul, ci doar cu conditiile favorabile executiei.

la golurile marcate lui Betis, Banel era singur singurel, nu avea pe nimeni in spate, iar mingea era la piciorul lui. in conditiile alea orice tataie putea sa nimereasca poarta, asa a reusit si Banel! as reusi si eu...

nu-i problema daca nu va place rica, fiecare cu preferatii lui!

Nu-i vorba ca nu-mi place Neaga. E stelist, e fotbalist bun, dar golul acela a fost mai mult rezultatul unei intamplari, asa cum se intampla in majoritatea cazurilor, nu a fost in niciun caz o executie tehnica de inalta clasa, de astea fiind capabili doar cativa fotbalisti in lumea asta.

Despre golul lui Banel, din ce imi amintesc eu, el venea in sprint de pe la 50 de metri de poarta adversa, avea un jucator in dreapta lui iar mingea i-a sarit in fata din cauza preluarii aproximative. Ce vreau sa spun? Executiile sunt similare din punctul de vedere al intamplarii, nici unul nu va mai reusi ceva asemanator in curand... decat daca vor exista conditiile propice.

Am incredere in Neaga si voi avea mereu indiferent cum va juca. Cel putin el este printre putinii care joaca la Steaua doar cu sufletul. cand l-a dat ciobanul in coreea era foarte suparat desi avea acolo un salariu de 5 ori mai mare decat la Steaua. anul trecut ar fi venit si pe jos acasa in Ghencea si chiar a renuntat la 200 mii ca sa se intoarca la Steaua ( normal pe un salariu din nou de 5 ori mai mic) . nu a spus niciodata ca vrea sa plece desi in sezonul trecut nu a prins echipa mai deloc. din punctul meu de vedere pentru evolutia slaba a lui rica e vinovat un singur om: Hagi. Motive: in momentul in care a venit din coreea Neaga tocmai terminase sezonul si a fost bagat direct in pregatiri. Probabil pe moment nu s-a resimtit insa spre inceputul sezonului in Liga 1 normal ca a obosit si nu a mai dat randament, practic el in 2007 nu a avut vacanta, nu a avut acea pauza competitionala pe care orice fotbalist din lume o are. Apoi normal ca a fost rezerva... In iarna succesorul lui Hagi, marea speranta a Stelei ( ca antrenor) , Lacatus , impreuna cu o alta mare speranta a Stelei (ca manger) , Adi Ilie si cu ciobanul obosit cu talente ascunse de scouter , de frica sa nu piarda cumva titlul din cauza lui Neaga au adus la Steaua 4 atacanti din care doi au reprofilati mijlocasi, eliminandu-l astfel pe Neaga din calculele pentru primul 11. Sunt de acord ca atunci cand a jucat nu a facut-o extraordinar ( desi pentru mine el e jucatorul care a realizat cel mai mult la Steaua : golul victoriei cu javrele ) dar nu i s-a dat nicio sansa.

Sper sa revina si sa joace titular, nu stiu in locul cui, nu ma intereseaza.

In meciul cu brasovul a fost folosit in centru si Dayro pe stanga si s-a vazut ca a facut un joc bun. din punctul meu de vedere iata cum ar arata echipa in fata:

szekely (Nicolita) ------- Neaga ------- toja (Ochirosii)

Dayro ( arthuro)

Cu siguranta l-as folosi pe Dayro varf. cred ca are calitatile necesare si e mult mai periculos, mai tehnic si mai rapid decat arthuro. Nu stiu a cui e obsesia asta la Steaua din ultimul timp cu un singur atacant masiv si inalt dar eu m-am saturat de mult... Se vede clar matahala ( oricine ar fi ea: Iacob, pepe, arthuro, etc.) nu poate intra in combinatii, nu poate centra, nu poate face si alte lucruri pe care in mod normal orice jucator trebuie sa le faca, fie el si fundas, atunci cand jocul o impune.

RESPECT RICA Neaga

Edited by bijoux_bz

tot respectul pentru Rica Neaga......un stelist adevarat care joaca pentru culori si nu pentru banii ciobanului :thumbsup: