Sign in to follow this  
Followers 0
cannavaro

Diferenta si conflictul dintre generatii la Steaua

5 posts in this topic

Exista un conflict intre generatii la Steaua?Cum il putem opri?

la copii care s-au lasat de mirc si CS vin de 1-2 la meciuri si isi permit sa-si dea cu parerea aiurea.

La copii care-si dau cu parerea aiurea despre fenomen:"aia nu a iesit bine...era mai bine asa"

la ultrasii de pe internet.

la cei care vin la stadion doar sa manance seminte si se laude a doua zi la scoala ca au fost pe stadion la meci.

Trebuie sa discutam despre diferenta dintre ei si alti baietii care vin de 8-9-10 la meciuri si care chiar au facut ceva pentru Steaua, si deasemenea ce putem sa facem pe sa-i educam in spiritul care ne-a facut cea mai tare galerie din tara.

Daca nu exista internetul oare ce se intampla :roll: :roll:

Cred ca asta a clarificat principala nelamurire: te referi, deci, la conflictul de generatii dintre suporteri ! Eu unul am crezut, prima oara, ca te referi al conflictul dintre fostele glorii steliste si actuala echipa/conducere, din punct de vedere al semnificatiei Stelei pentru fiecare.

E, oricum, un subiect foarte bun de dezbatere, dar, dupa cum spuneam, va trebui sa ne limitam la a discuta despre suporteri in general, fie ei de tribuna sau peluza, deoarece daca discutam doar despre ultrasi vor aparea foarte multe pareri ale unor oameni care vorbesc doar din auzite...

Sunt cativa baieti care frecventeaza demult peluza si intra si aici pe forum si care ne-ar putea explica unde se greseste si ce s-ar putea face in continuare pentru a fi pe drumul cel bun.

Sign in to follow this  
Followers 0