Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Poli Timisoara 3 - 1 (2 - 0)

153 posts in this topic

Motto :

"Am fost la meci...am stat intre pulisti...nu am avut bilet la galerie. Erau numai handicapati acolo.

30 iulie 2006"

Impresii de la meciul tur,disputat în Banat :

...cat despre timisoreni...pot sa spun ca nu ma asteptam sa faca ce au facut...adica...au injunghiat cu cutitul 5 stelisti care au ajuns la spital,multi dintre ei au fost batuti,ne-au furat tot ce aveam la noi cu Steaua,fulare,tricouri,steaguri tot...pe toti care ne-au prins prin oras...pana si de noi fetele s-au legat...atat ca nu ne-au batut dar ne-au luat tot ce aveam cu Steaua...pot sa spun doar atat,RUSINE Timisoara!

iar pe politistii timisoreni ii durea fix undeva ca suporterii Stelei erau batuti...nu au facut absolut nimic...

cat despre ziaristii care au scris niste aberatii despre galeria Stelei...mai bine si-ar deschide dracului ochii mai bine...suporterii polisti au inceput sa dea foc la fularele cu Steaua si tot despre noi au scris cum ca noi am fi dat foc...mi-ar fi si rusine sa mint mai ales daca as fi ziarist...plus ca jandarmii tot se legau de noi,comentau cand puneam bannerul...

imi este scarba de un asemenea oras si de asemenea oameni...

oricum vin timisorenii la Bucuresti ...ar fi frumos sa le-o platim cu aceeasi modeda sa vada ce bine e...

Sorina4Steaua

Sâmbata 2 decembrie 2006,de la ora 17:00,în Templul Fotbalului Românesc,Steaua va întâlni în prima etapa a returului,echipa de fotbal cu cel mai mare buget din judetul Timis.Poli.

Va spune ceva numele asta ? S-a remarcat prin altceva în afara de tembelismul suporterilor ei,descris cu durere de unul dintre sutele de suporteri Stelisti prezenti la meciul tur ?

Se pare ca de când numele echipei a fost asociat cu cel al lui Marian Jail Iancu,suporterii ei au transformat regulile sportului si ale bunului simt,ale ospitalitatii,într-o lege a junglei.

Sunt capete prea înfierbântate acolo.

Referitor la meci spun doar ca Steaua e favorita.Nu pentru ca ar fi în cea mai buna forma.Nu.Ci pentru ca Poli e cu mult mai slaba decât noi.

In ultima etapa disputata la Vaslui,Poli a încasat un 1-0 sec de la o echipa in mare revenire de forma.Suficient pentru a nu lua nici macar unul dintre cele 3 puncte,pe care sperau sa le fure prin non-combatul gazdelor.(Frunza de la Vaslui a fost contactat telefonic înainte de meci)

Avem foarte putini jucatori accidentati,astfel încât exista posibilitatea prezentarii la startul meciului a câtorva formule de echipa.

Una dintre ele ar fi : Cernea - Stancu,Baciu,Ghionea,Petre Marin (Coman) - Nicolita,Radoi(Ov.Petre),Paraschiv,Cristocea - Dica,Thereau.Amintesc ca Goian e suspendat 2 etape,în urma acelui cartonas rosu primit nemeritat la Tg.Jiu.

Sunt sigur ca vom avea un stadion plin;la capacitate maxima.Sunt sigur ca nimeni dintre noi nu a uitat primirea de cosmar pe care ne-au facut-o ei la Timisoara.

Pe ei,pe mama lor...

Nu e o instigare la revansa împotriva "suporterilor" lor,noi suntem suporteri cu ratiunea nealterata...,e un îndemn adresat jucatorilor nostri pentru a servi o lectie de fotbal lui Pooli.

Pronostic : 1.

Steaua

Doar atat am pentru cei de la Poli : Un mesaj din Bucuresti...

Continuarea o stiti voi

Doar atat am pentru cei de la Poli : Un mesaj din Bucuresti...

Un mesaj din toata tara... :lol:

Una peste alta, cred ca merita sa fie primiti cum se cuvine si suporterii si jucatorii lor. :evil:

Salut.Apreciez o discutie civilizata intre suporteri dar vad ca deja spiritele s-au incins inainte de terminarea primei pagini . Nu cunosc daca au fost incidente la meciul de la Timisoara , poate doar verbale , dar daca chiar au fost asa cum sunt descrise aici e regretabil . Oricum bafta in meciul direct si sa castige cel mai bun ! :D - adica ...noi :lol:

Au existat incidente din pacate la meciul tur. Si nu numai aceste aspecte deranjeaza. Este suparator faptul ca Timisoara este SINGURUL oras din tara in care suporterii Stelei nu au fost lasati sa se bucure dupa succesele Stelei in Europa. Nu are nimeni pretentii de acest gen la meciuri din Liga 1, dar in meciurile europene ati putea sa fiti macar neutri.

Asta nu inseamna ca nu putem vorbi civilizat...

Sa speram ca vom vedea un spectacol pe teren, fara duritati. Aici vizati sunt cei doi conducatori de club. Gigi Becali sa evite jignirile, iar Marian Iancu sa evite derapajele de genul celor aparute imediat dupa meciul cu UTA.

Si sa nu uitam ca Alexa i-a dat un cot in gura lui Radoi la meciul Dinamo-Steaua (1-1). Cred ca a venit ora judecatii si pentru el. Iar [...] ce conduce fostul Fulgerul Aek Bragadiru sa aiba decenta sa nu mai vorbeasca urat pe Steaua macar saptamana asta!

Editat. Moderatorii

Deja jigniri la greu pentru conducator si club iar Alexa ... e Alexa , un Margaritescu mai dur sau un Rada mai nervos . Dar si un stelist azi in meciul cu Jiul a avut o " riposta frumoasa " ( min. 63 ).Orice echipa are un " distrugator " la mijloc , a ! , si apropos cei doi ros-albastrii de pe forum ( la noi ) sunt ok - respect .

Urmeaza un meci pe care personal il astept de mult timp.Cred ca a venit vremea ca echipa de pe malul raului Bega sa primeasca o corectie serioasa din partea noastra.

Cu siguranta insa dupa meci,delicventul de Iancu va protesta impotriva arbitrajului,cum a facut pana acum.

Plecam cu prima sansa,jucam pe propria arena si i-am batut in ultimele 2 meciuri acasa cu acelasi scor:2-1!

Urmeaza 2 meciuri cu Timisoara si Craiova care trebuie sa ne aduca obligatoriu 6 puncte.

Hai Steaua !!

Trebuie sa batem daca vrem sa nu pierdem locul 2. Mai ales ca si Timisoara se poate apropia de noi daca castiga.

Nu cred. Nea Marian e prieten cu seniorul si nu vine cu rautate la noi. Mai ales ca vi-l cumparam si pe Emegara in iarna sa va ajutam cu bani. :roll:

Nu cred ca senior o sa mai vrea sa il cumpere dupa gafa de la Vaslui , dar mai stii ? Daca vrea , poate sa fie letal dar nu pentru adversar . Cat despre bani , nu cred ca Abramovici a falimentat chiar daca are de " platit " un divort . Numai bine !

E, poate mai are nevoie de niste banuti pt zilele negre de arest. Ca mancarea e naspa acolo. Poate il ajuta senior si cu niste branza sau lapte. :roll:

Sa fim seriosi. Bragadiru e o echipa mica, fara palamares, fara valoare, construita cu bani murdari.

Pronosticul meu: o victorie la cel putin 2 goluri diferenta.

Sa nu exageram. Poli e o echipa de primele 5-6 locuri. Meciul nu este usor si trebuie abordat cu maxima seriozitate.

Poli e o echipa de mercenari care nu sunt acolo decat pentru banii murdari ai unui [...] si pentru ca au fost refuzati de altii!

N-au cum sa scape fara 3,4 goluri din Ghencea. Pronosticul meu: 4-0

Editat. Moderatorii

Fara sa jignesc pe nimeni parerea mea e ca Poli e o echipa de second hand ....jucatori refuzati de alte echipe au ajuns la Poli.

Am incredere in Thereau ca da iar cel putin 1 gol :).

Ar fi bine sa joace Oli tot formula de azi cu Jiul dar cu Dica un pic mai retras pe post de servant.Cred ca ar fi mai eficent. Steaua 3-1 Poli

Nu cred ca ar fi intelept sa abordam meciul in aceeasi formula. Poli este o echipa mai periculoasa decat Jiul.

Sa speram ca suspendarea lui Goian va fi redusa la o singura etapa, mai ales avand in vedere ca nu se impunea cartonas rosu la acea faza.

Cu o victorie la limita as fi multumit, insa daca se poate mai mult de ce nu, pronostic 1...

Meciul nu va fi usor, pentru noi arice se joaca acum este o finala... Cu Poli va fi o finala mai aprinsa... 2-1 sau 1-0 cel mult... Un gol Thereau!... :)

Nu va fi un meci usor dar sper sa-i invingem,sa le dam vreo 2 goluri...i-a batut Vaslui pe Poli si nu ii batem noi!?Sper sa facem un meci bun si sa-i batem pentru a ramane pe Locul 2...FORZA Steaua!!! :wink:

Sign in to follow this  
Followers 0