Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Jiul 3 - 0 (1 - 0)

69 posts in this topic

Duminica 26 noiembrie 2006.

Etapa cu numarul 17.Ultima a acestui tur de campionat.

De la ora 20:30,pe stadionul Ghencea,o vom avea oaspete pe Jiul din Petrosani.Acea echipa care prin prestatia ei din ultima etapa a campionatului trecut, ar fi putut sa ne ofere pe masa titlul 23,daca noi nu am fi reusit victoria la Vaslui.

Din pacate,aceasta echipa minunata - am numit Jiul - se zbate în prezent în coada clasamentului...

Sa n-o batem prea tare...O diferenta la limita ar fi suficienta pentru 3 puncte.

Steaua

Daca nici pe astia, atunci pe cine ?!

Daca jucam acasa.. nu avem probleme. Cum a zis si Virgil.. hai sa nu i batem prea tare :lol:

sunt inca dezamagit de meciul de la Pandurii, asa ca vreau sa va zic ca vom face doar un meci urat si vom castiga...

lasati meciul cu Jiul ca nu e mai imp ca Dinamo Kiev campionatul il puteam pierde dar Cupa UEFA nu cred :) si oricum locul 2 duce la preliminariile Champions League ! 8)

Daca nici pe astea nu-i batem..macar sa obtinem o victorie indiferent de scor..le urez bafta.FORZA Steaua!!!

Castigam sigur..daca nu noi ..atunci cine..

Sper ca echipa sa dea tot ce poate acum pe final si sa ne ofere bucuria a cat mai multe goluri!

Forza Steaua!

@mircea_zion

Cum adica lasati meciul cu Jiul?...pai atunci hai sa le lasam pe toate si sa ne ocupam exclusiv de Champions League si UEFA.

Fiecare meci este la fel de important si Steaua trebuie sa joace pe masura indiferent de adversar!

PS: 8) vei veni meciul cu Kiev pt ca e meci mare nu? la cel cu Jiul o sa fi alaturi de echipa?

acasa nu avem probleme aproape cu orice echipa

jocul de deplasare este foarte slab :(

In deplasarile din campionat avem probleme, intr-adevar, iar in cupele europene jucam mult mai bine pe teren strain.

Sa ne gandim la meciurile cu Sampdoria, Betis, rapid, Hereenven, Kiev, Madrid etc.

Sunt curios cum vom juca la Lyon.

Duminica 26 noiembrie 2006.

Etapa cu numarul 17.Ultima a acestui tur de campionat.

De la ora 20:30,pe stadionul Ghencea,o vom avea oaspete pe Jiul din Petrosani.Acea echipa care prin prestatia ei din ultima etapa a campionatului trecut, ar fi putut sa ne ofere pe masa titlul 23,daca noi nu am fi reusit victoria la Vaslui.

Din pacate,aceasta echipa minunata - am numit Jiul - se zbate în prezent în coada clasamentului...

Sa n-o batem prea tare...O diferenta la limita ar fi suficienta pentru 3 puncte.

de acord ! sa nu-i batem prea tare ca sunt " stelisti " eu am trait din valea jiului 15 ani si stiu ca sunt stelisti multi (majoritatea), ne iubesc, dar 3 puncte avem nevoie de ele asa ca o sa le luam

Steaua

Decizie FRF / Goian a fost suspendat două etape!!

Intrunita astazi, Comisia de Disciplina a FRF a decis suspendarea lui Dorin Goian pentru doua etape si amendarea acestuia cu suma de 3.000 RON, in urma eliminarii sale din meciul cu Pandurii Târgu Jiu, scor 0-0, din etapa a XVI-a a Ligii I

sursa: gsp

Nu cred ca va sta 2, se va rejudeca si va sta 1... Avem nevoie de el in meciul cu Poli de acasa...

Totul depinde numai de Oli.Sa speram ca impotriva lanternei rosii nu o sa jucam cu un singur varf !!!

Mi-as dori foarte mult sa vad in teren trio-ul Dica,Badea,Thereau.

Sper sa reusim o victorie..avem mare nevoie de ea..suntem mandri ca suntem iar in primavara europeana..dar nu sunt singur suporter care e dezamagit de prestatia din campionat..trebuie sa ne REVENIM!

Arbitri: Adrian Comanescu - Aurel Onita, Dorin Mudura - Victor Berbecaru

Observatori: Alexandru Boc, Ioan Muresan.

sursa: prosport

Jiul Petrosani :) echipa orashului meu dar din partea mea sa bata Steaua!!!!!!!! forza Steaua! trebuie sa batem ca Dinamo iar' o sa faca pas gresit

In anul 2006 Dinamo spala vase

Rapid le clateste

Shy Steaua porunceste

Forza Steaua!!!!!!!

Batem pe Jiul cu 5-0!!!!!!!!

forzateaua spre24

Pretul biletelor, ca de obicei(cred)..

Adica :

Tribuna O

30 RON

Tribuna I

10 RON