Sign in to follow this  
Followers 0
zyder

Mai are Steaua sanse sa se claseze la final pe locul 2 ?

Mai are Steaua sanse la locul 2 ?   43 members have voted

1. 1.

• Nu
      18
    • Da
      25

Please sign in or register to vote in this poll.

124 posts in this topic

Dinamo trebuie sa piarda 4,5 meciuri, noi trebuie sa castigam vreo 4,5.

si e cam greu, nu?

Nu avem sanse...cu un asemenea antrenor si cu actuala echipa medicala nu avem sanse...se accidenteaza jucatorii pe banda rulanta la noi...mai nou Cristocea...ce se intampla cu echipa noastra medicala? Sau e pur si simplu ghinion?

Dinamo trebuie sa piarda 4,5 meciuri, noi trebuie sa castigam vreo 4,5.

si e cam greu, nu?

foarte greu :D>..nu cred ca Dinamo se lasa asa usor :)..acuma o sa bage mai tare

hai sa fim seriosi... ce sanse sa mai avem... :cry:

DA .... il vom castiga ... si asta pentru ca Dinamo este o echipa de pluton ... credeti-ma ... la Dinamo se intampla ce s-a inamplat si anul trecut ... si hai sa facem un calcul ... nu poate sa nu se incurce cu Steaua , rapid , CFR Cluj , Poli tim , Craiova , gloria , Pandurii sau Vaslui ... pur si simplu nu cred ... Dinamo a transferat numai legume pana acum ... (desi ei ii considera super fotbalisti) ... faptul ca Ganea a plecat , asta le distruge toate schemele maidanezilor ... parerea mea.... vom castiga ca acum 2 ani ... la un punct disanta de animale :twisted:

@alexynho

valeu, frate, da prost iti merge netu'!

da' tu nu te lasi, nu?

DA .... il vom castiga ... si asta pentru ca Dinamo este o echipa de pluton ... credeti-ma ... la Dinamo se intampla ce s-a inamplat si anul trecut ... si hai sa facem un calcul ... nu poate sa nu se incurce cu Steaua , rapid , CFR Cluj , Poli tim , Craiova , gloria , Pandurii sau Vaslui ... pur si simplu nu cred ... Dinamo a transferat numai legume pana acum ... (desi ei ii considera super fotbalisti) ... faptul ca Ganea a plecat , asta le distruge toate schemele maidanezilor ... parerea mea.... vom castiga ca acum 2 ani ... la un punct disanta de animale  :twisted:

Pai aceeasi mentalitate am si eu ce o fi greu ca Dinamo sa piarda trei meciuri si Steaua sa le castige si atunci se apropie de Dinamo cu pasi repezi , dupa ce a plecat Ganea nu cred ca va mai juca asa de bine , deja se vede din turneele de pregatire a jucat cu 3-4 echipe si nu a marcat un gol :roll: :roll: cred ca are sanse Steaua dar trebuie determinare :twisted:

Poi sa nu uitam ca Dinamo a mai pierdut 7 meciuri consecutive....pt ei e chiar usor....si cu un pic de noroc suntem peste ei...si sa nu uitam ca suntem Steaua...cea mai buna echipa din Romania....nu trebuie sa ne intrebam daca mai avem sanse....doar nu facem ca si in italia ...ca sau apucat casele de pariuri sa plateasca bilete pe care sa pariat ca inter ia campionatu....si mai au inca o gramada de etape...

Borcea a anuntat ca le da o prima pentru un nou obiectiv, daca termina la o diferenta de cel putin 20 de puncte fata de Steaua.. Deci ei se bazeaza pe greselile noastre..

Ca sa raspund strict la intrebare :

NU

Pentru lamuriri intrebati-l pe MMincinosul si pe Jiji aka brazilian de cinci milioane si negru cu trei picioare .

Amice Madfrog ai o idee fixa cu MM si cred ar fi cazul sa treci peste rautati.Altfel risti sa devii penibil.

Amice Virgil ,penibilul din aceasta poveste este chiar MMincinosul ,care face drumuri peste drumuri in Brazilia,Cehia,Italia , la campionate mondiale de seniori , la campionate mondiale de juniori si se intoarce cu mana goala de fiecare data . De asemenea ne abureste ca de fiecare data ,ca Steaua nu transfera jucatori numai de dragul de a face conferinte de presa , pai atunci ma intreb si eu ce cauta la clubul asta : Saban,Stancu,Gigel Coman , Lovin .

Pana nu se tine de cuvant si nu aduce brazilianul ala cu care ne tot amageste de doi ani incoace , eu il voi numi mmincinos . Daca il va aduce acum sau in vara ,eu o sa imi cer scuze si imi retrag cuvintele spuse la adresa lui . Pana atunci, face doar dovada ca a stat la plaja pe copacabana . PENIBIL

Mai,esti rau ma ! Esti singurul care-l numeste asa.Am inteles,ai spus de 20 de ori,de 30,de 40,dar e prea mult.Zau,opreste-te.Stii cum e vorba aia...

Când doua persoane se cearta,cea mai inteligenta dintre ele,renunta.Renunta tu.Sunt sigur ca esti suficient de inteligent.

MadFrog, cei de la Prosport ti-au pregatit un loc cald la ei in redactie. ;)

Serios vorbind, cu totii asteptam acel brazilian, dar trebuie inteles faptul ca transferurile nu se fac doar batand din palme. Sigur, poti aduce brazilieni din Liga a treia(care sa fie ulterior refuzati - in genul celui de la Rapid), sau poti incerca sa aduci jucatori de la echipe mari, pe sume mari. La Steaua au existat intotdeauna pretentii, si orice transfer esuat sau semi-esuat(vezi cazul lui Carlos) iese imediat in evidenta. Tocmai de aceea, nu cred ca isi mai permite nimeni sa mearga la noroc cu transferurile. Si aceste transferuri "la noroc" includ jucatorii ieftini....jucatori care pot confirma(vezi Ze Kalanga) sau pot sa reprezinte dezamagiri(vezi Griffiths, Stanici, Moss sau alte petarde de la Poli Timisoara).

Si mai trebuie inteles un lucru: nu putem avea la Steaua doar jucatori de mare valoare, cu cote de peste 2-3 mil Euro. Exista si jucatori al caror principal scop este de a completa lotul si de a incerca sa se ridice la nivelul celor mai buni(aici intra Gigel Coman, Lovin sau Stancu spre exemplu).

Si mai trebuie inteles un lucru: nu putem avea la Steaua doar jucatori de mare valoare, cu cote de peste 2-3 mil Euro. Exista si jucatori al caror principal scop este de a completa lotul si de a incerca sa se ridice la nivelul celor mai buni(aici intra Gigel Coman, Lovin sau Stancu spre exemplu).

Si de ce , ma rog, nu putem sa avem jucatori de valoare? Nu sunt bani sa li se plateasca salariile? Atunci sa vina investitori la echipa? Nu sunt conditii de pregatire pt acei jucatori? Atunci sa se faca si stadionul si pregatirea in cele mai bune conditii.

Nu avem nevoie de figuranti si de umpluturi la echipa. Pt ca in momentul in care titularul de baza este indisponibil, accidentat sau suspendat, intra in teren umplutura si figurantul. si cum la noi nu se accidenteaza jucatorii pt 2-3 zile ci pt 2-3 luni, acea umplutura si acel figurant ne ingroapa. De aia am ajuns in halul asta.

Asa ar fi ideal, dar momentan Becali nu doreste sa investeasca mai mult in Steaua. In consecinta, nici Meme nu are cum sa aduca jucatori. Referitor la investitori: sa nu fim absurzi sa credem ca se inghesuie oamenii sa bage milioane la Steaua.

Sigur, Becali ne vede drept posibili votanti ai PNG si se bazeaza pe acest lucru. Ceea ce nu intelege este urmatorul lucru: daca momentan exista suporteri care ar vota PNG(eu unul nu ma aflu printre ei), in cazul in care echipa nu va avea rezultate, investitorul poate sa isi ia adio si de la acele voturi. Ii raman rromii rebransati din Ferentari si satenii de la Vadu Rosca. Nu cred ca Becali vrea sa vada daca intra in parlament cu acesti votanti. ;)

Solutia? Investitii masive la Steaua.

In revista 22, numarul trecut, exista un interviu foarte interesant cu Sebastian Lazaroiu, care, printre altele, spune:

Cum priviti ascensiunea lui Gigi Becali si a partidului sau?

Becali n-a crescut din cauza clubului  Steaua, el a inceput sa creasca din momentul in care a construit casele in satul acela inundat din Vrancea si, mai precis, din momentul in care casele au inceput sa fie aratate la televiziune. Din banii lui, a construit in trei luni 200 de case, iar statul roman n-a fost in stare sa construiasca in sase luni decat 50 de case. A fost o palma usturatoare pentru institutiile statului.

Asadar, sa lasam ideea ca Becali se bazeaza pe voturile suporterilor Stelei. El stie foarte bine pe care anume dintre votanti mizeaza, iar categoria "suporterii Stelei" este oricum irelevanta si mult prea eterogena. Ca nu mai baga bani in Steaua este alta problema, dar eu zic ca e mai bine asa! Decat sa stam la mana lui Becali, mai bine sa invatam sa ne gospodarim singuri. Am putea face bani din marketing (daca pe unii i-ar duce capul), in loc sa asteptam banii lui Becali. Iar de un transfer eu zic ca aveam bani oricum. Iti mai trebuie si vointa.

Si suporterii Stelei reprezinta pentru Becali potentiali votanti. Momentan cred ca l-ar vota 10-20% dintre acestia. Considerand ca sunt 4 milioane care ar avea drept de vot asta ar insemna undeva la 400.000-800.000 de posibili votanti(adica aproximativ 5-10% dintre cei care s-ar prezenta la vot. Momentan suporterii sunt nemultumiti de campania de achizitii, si aceasta nemultumire se orienteaza catre Meme si Becali. Cum Meme nu poate fi sanctionat prin vot, cel care ar pierde ar fi Becali. Aceasta nemultumire s-ar stinge daca Steaua ar avea rezultate(macar locul 2 in campionat si Cupa Romaniei). Suporterii sunt nemultumiti si ar rabufni in anumite conditii. Imaginati-va urmatorul scenariu(deloc roz):

1. Dinamo trece de Benfica si are un parcurs lung in UEFA

2. Noi suntem eliminati de Sevilla(varianta aproape sigura)

3. Pierdem derby-urile cu Dinamo si Rapid

4. Pierdem locul 2

5. Suntem eliminati de Rapid sau Poli din Cupa Romaniei

Intrebarea mea: din cei 10-20% dintre suporteri, cati l-ar mai vota pe Becali? Extrem de putini, va asigur.

Sa speram ca investitorul e baiat destept si realizeaza aceste aspecte.

Eu sper doar ca investitorul sa fie baiat destept si sa-si vada de politica lui. Si sa ne lase in pace!

nu numai ca va pierde titlu da va termina pe locul 3 daca nu se trezesc la timp !

sa nu amestecam politica cu fotbalul , nu toti fanii Stelei il voteaza pe Becali , Steaua este una si e de multi ani in suflet iar Becali a venit de cativa ani si inca nu a egalat performantele .

Hai Steaua !!!!!!

in conditiile de fata, cand s-a incheiat perioada de transferuri din Liga I si noi n-am miscat nimic important(Croitoru nu se poate numi transfer de marca), tare ma tem sa nu terminam pe 4-5 :cry:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0