Sign in to follow this  
Followers 0
zyder

Mai are Steaua sanse sa se claseze la final pe locul 2 ?

Mai are Steaua sanse la locul 2 ?   43 members have voted

1. 1.

• Nu
      18
    • Da
      25

Please sign in or register to vote in this poll.

124 posts in this topic

Sanse sunt pentru a mai câstiga titlul.

Dinamo,ar fi normal sa piarda in retur la noi,la Rapid si Timisoara.Cel putin.Daca duminica la Tg Jiu,Pandurii le iau trei puncte,diferenta s-ar reduce la 8 puncte.Minus 9 in cele 3 meciuri mai sus amintite,Dinamo ar fi la -1 punct fata de noi.

Conditia ar fi sa câstigam noi peste tot,iar Dinamo sa piarda puncte cel putin in cele patru meciuri.

Daca nu vom pierde nici un punct cu Rapid si Cluj,

si Dinamo nu va lua nici un punct dela noi,Rapid ,Timisoara , vom fi sigur campioni.

Dinamo va avea un retur foarte dificil. Toate meciurile tari le vor juca in deplasare, unul singur jucandu-l acasa. Cu Steaua pe Ghencea, cu Bragadiru la Timisoara (dupa cum s-au laudat baietii astia in fiecare an ca ii spulbera, mai degraba as crede ca o sa stea capra, dar imi mentin o oarecare speranta), cu Rapedul in Jiulesti, iar cu CFR-ul in groapa.

Daca mai punem la socoteala, si a 2-a etapa din retur, unde vor juca la Tg. Jiu si e posibil sa piarda punct/e (Doamne ajuta!) si noi batem in Banie o sa-i cuprinda teama.

Nu trebuie uitat clubul rapedist, a carui duhoare o simtim in ceafa.

Sper sa ne mai intarim in pauza competionala si sa mai luam 1-2 jucatori de valoare.Cat despre titlu mi se pare mie sau el o sa vina tot in Ghencea :wink:... exista o distanta fata de javre dar dupa experienta Stelei din anii precedenti cand a luptat pe doua "fronturi" stiu sigur ca greselile apar mai ales in retur cand echipele sunt obosite si cu multi accidentati, plus ca dinam0 nare experienta Stelei in europa, plus ca are si un tur infernal, plus ca joaca pe Ghencea(imposibil sa scoata puncte :twisted:)deci rezulta Steaua campioana anul acesta ofticai si mai mare avand in vedere distanta ce ne desparte acuma, urmeaza inca un an UCL si inca un an in care javrele mor de ciuda(javrele sigur nu trec de turul preliminar :twisted: :twisted: )...

Concluzia se prefigureaza inca un an in care javrele vor fi umilite pentru a n-a oara...Steaua RULZ!!!!!

Dupa victoria patrupedelor la tg Jiu, sansele noatre sunt infime, matematice ... evident ca noi trebuie sa ne concentram pe obtinerea locului 2 iar un prim pas e meciul de la Craiova unde stim ce atmosfera o sa fie !

56046.jpg

putem castiga campionatul dar trebuie sa piarda si ei si sa faca egal si Steaua sa aiba victorii ne sfarsite si in Cupa UEFA:)sa fim optimisti :lol:

Acest campionat a fost manevra de la inceput. la anul au loc alegeri la UEFA. va iesi Platini sef. Sandu e prieten cu Platini. Sandu doreste un loc de bagator de seama in forul european. Ca sa-l obtina trebuie sa-l impresioneze pe Platini prin performantele la nivel de club ale Romaniei. Asta inseamna 2 echipe in grupele CL. Cea mai plauzibila varianta e Dinamo campioana (sa mearga direct) si Steaua pe locul 2 (avand mari sanse sa elimine in turul 3 formatia adversa..Steaua fiind cap de serie datorita coeficientului bun). Asa ca lu nea Sandu i-a iesit pasentza si anul acesta. El dicteaza. El culege roadele. El mananca la masa bogatilor. Analizati si voi aceasta situatie. Nu o lansez eu acum. E stiuta treaba dinainte de a incepe campionatul. HAI FORZA Steaua!

sunt trist.... nu pentru ca nu mai avem clar nici o sansa la titlu.. sunt trist pentru ca am crezut in Steaua...Cand toata lumea spunea ca nu mai exista sanse eu ma incapatam sa cred... Poate era posibil..Ocazii sa spunem ca au fost cateva... Daca le si fructificam poate acum eram la 2 puncte nu la 14...Poate ca acest campionat s'a decis in momentul in care Thereau a fost eliminat in meciul cu Dinamo...Cine stie.. singurul lucru care mai ma doare acum este faptul ca Dinamo se va mandri ca joaca in Liga Campionilor pe punctele aduse de noi.

Ne mentinem sansele pentru locul 2.Dar va fi foarte greu.Daca în perioada de pregatire Oli si jucatorii nu-si vor schimba mentalitatea si modul de abordare a meciurilor in deplasare,vom vedea competitiile europene la TV.

Ar mai fi o sansa cu Cupa Romaniei.

Daca nu matraseste Becali citeva catastrofe in frunte cu Marele Oli (antrenor de B cel mult) nu vom cistiga nici locul II, sau vom cistiga locul II dar la 30 de puncte de ciini.

Trebuie neaparat sa gaseasca oameni de atac si un antrenor care sa nu-i lase sa se umfle in testicole (s-ar parea ca primele lui Becali l-i s-au lasat in jos).

Victoras Iacob e ca si disparut, altii sunt tari pe banca de rezerve.

De paparuda de Nicolita, vad ca tot mai des cade in fund cind atinge mingea, nu stiu ce s-a prostit asa de rau.

Sansele s-au redus la 5-10%. Chiar daca Dinamo va pierde niste meciuri, nu avem noi puterea sa le castigam pe toate.

Nu stiu in ce proportii mai avem sanse la titlu, dar o castigare a Cupei UEFA :D ar face uitat acest sezon nefast de campionat steag1

Iti spun eu ce sansa mai are Steaua.Sansa porcului de Craciun.

Sa zicem mersi daca prindem si locul 2...Ca in ritmul asta nu se stie ce se poate intampla.

Am o mare curiozitate... Dupa meciul cu Lyon Gigi a spus ca Steaua nu are nevoie sa cumpere jucatori ca are o echipa de CL. Oare dupa meciul cu oltenii va mai spune la fel sau va actiona?

NU sunt multumit de jocul echipei pentru ca nu jucam nimic de 2 luni si ceva doar ca unii suporteri la prima victorie(intamplatoare) uita repede rusinile traite in campionatul acesta: egaluri cu Poli Iasi,infrangere,chiar daca furata de nagy si corpo,cu Dinamo,infrangere la galati,alte egaluri cu Ceahlaul,Craiova,Pandurii...

Ca sa nu uit ca in Ghencea in CL,ne-am luat-o la scor si de la Lyon si de la Real Madrid.Puteam si noi macar sa limitam proportiile scorului.

Eu trebuie sa recunosc ca am fost anti-Oli de la inceput si ca sa devin pro-Oli trebuie ca Oli sa imi dea inapoi finala UEFA si sa o castige iar apoi sa castige vreo 2 campionate detasat.

Am o intrebare pentru sustinatorii lui Oli: de ce credeti ca Protasov ,un antrenor care a ratat toate obiectivele este mai iubit decat Oli,care si le-a "indeplinit"?

Pentru ca era o placere sa te uiti la jocul echipei,acela a fost momentul de varf pentru mine din ultimii 5-6 ani din pc de vedere al jocului. Protasov a ratat CL pentru ca la Bucuresti s-a ratat in draci(6-0 trebuia sa fie cu rosenborg),supercupa pentru ca au gresit Ghionea si keca,cupa pentru ca pe jucatori si conducere nu-i interesa,iar turul l-a terminat la 5 pc de Dinamo.Deci nu mai esecuri ati spune nu? O fi asa,dar sistemul de joc era unul f bun si 11-le era stabil cu maxim 2-3 modificari. Nu spun sa-l aducem inapoi pe Protasov ci sa aducem un antrenor care sa aiba o conceptie de joc similara.Toata lumea spune ca Oli pune echipa in teren ofensiv,dar ca mijlocasii nu aduc mingii catre atacanti,pai cum naiba ca in mandatul lui Protasov erau aceiasi mijlocasi practic,Radoi,para,Lovin(si acum Petre) doar ca de partea ofensiva se ocupa Bostina atunci,iar acum Oli il are pe Bostina dar si pe Cristocea. Singura lipsa ca jucatori fata de Protasov e lips,critica,dupa parerea mea alui Ogararu,dar de asta trebuia sa se ocupe MM.

Eu as mai continua cu Oli doar daca prindem locul 2,facem sferturi sau semifinale in UEFA(desi as vrea finala) si castigam cupa Romaniei.Da,vreau ca toate aceste obiective sa fie indeplinite pentru ca lui Oli ii place "indeplinirea obiectivului" nu jocul in sine.

Nu avem nici cea mai mica sansa la titlu,am reusit sa ni le compromitem din tur,ca sa stea Borcea linistit langa butelie.

FORZA Steaua.

Intotdeuna superiori.

Ar mai avea Steaua sanse la titlu doar daca Olaroiu va sti sa foloseasca in retur jucatorii care vor veni in aceasta iarna.Cu acesti jucatori,Steaua trebuie sa faca tot posibilul sa treaca de toate cele 15 jocuri ramase pana la finalul campionatului. Avem nevoie si de ceva mai mult noroc sa nu mai luam goluri aiurea, pe gafe monumentale sau in ultimele minute.

Ar mai avea Steaua sanse la titlu doar daca Olaroiu va sti sa foloseasca in retur jucatorii care vor veni in aceasta iarna.Cu acesti jucatori,Steaua trebuie sa faca tot posibilul sa treaca de toate cele 15 jocuri ramase pana la finalul campionatului. Avem nevoie si de ceva mai mult noroc sa nu mai luam goluri aiurea, pe gafe monumentale sau in ultimele minute.

Pai daca nu luam golul din min...92 de la Iasi si pe cel al lui javroSherban erau deja 3 puncte mai mult (victorie la Iasi, egal la spurcati)dar spurcatii aveau si 2 puncte mai putin asa ca nu mai erau decat 8 puncte.. iar daca mai dadeam si noi 1 gol la P-Neamt, Tg-Jiu sau Craiova puteam sa ne facem si noi sperante... asa ... la 13 puncte nu se mai pot bate decat singure javrele :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0