Sign in to follow this  
Followers 0
zyder

Mai are Steaua sanse sa se claseze la final pe locul 2 ?

Mai are Steaua sanse la locul 2 ?   43 members have voted

1. 1.

• Nu
      18
    • Da
      25

Please sign in or register to vote in this poll.

124 posts in this topic

Nu stiu ce parere aveti voi dar eu zic ca se poate,hai sa fim seriosi patrupedele is la 12 puncte de noi dar dupa cum au jucat cu turcii cu morcovu infipt in [poponeata] eu zic ca in turu asta pierd cel putin un meci,apoi urmeaza meciu cu noi din retur pe templu :wink: si jumates recuperate.Si ca o paranteza daca Steaua joaca asa in campionat cum or facut-o pe bernabeu atunci ii batem si cu arbitrii cu tot!!! :twisted:

Este greu de crezut ca vom castiga titlul, mai ales in conditiile in care Dinamo are cativa "sateliti" in Liga 1(Ceahlaul, Gloria, Urziceni, Poli Iasi) care ii vor ceda punctele cu veselie la nevoie. Acesti sateliti lupta pe viata si pe moarte cu noi(vezi meciurile dure facute de cei de la Gloria sau Poli Iasi - Nesu este una dintre victime).

Nu stiu cat rost avea topicul asta pentru catoti SPERAM sa castigam titlul putini cred ca mai poate castiga. Mai intai sa joace Steaua f. bine si sa revina Radoi si Iacob; sa vedem cum va actiona asupra lui Dinamo Cupa UEFA., apoi cred ca ne putem pronunta.

Nu inteleg de unde atata pesimism, atat in randul echipei (si prin asta inteleg majoritatea jucatorilor si conducerea), cat si in cel al suporterilor.

In primul rand ca nici macar nu s-a incheiat turul. In al doilea rand, ganditi-va ca vor reveni in echipa Radoi, Iacob si Cristocea, plus eventualele transferuri din iarna (care, speram cu totii, vor fi reusite- si ma refer aici in special la un portar), iar cu ei vom fi mult mai puternici.

Cat despre potai...in retur au toate meciurile grele (cu noi, cu lebedele etc) in deplasare. Plus ca incepe cu adevarat greul pentru ei: meciurile europene, unde s-a vazut ca nu mai sunt deloc 'zmeii' din campionat.

Asta ca sa nu mai iau in calcul posibilitatea izbucnirii unui nou scandal...sunt tare curioasa cum se va termina telenovela Ganea, de exemplu.

In concluzie, eu zic ca atata vreme cat mai avem sanse matematice, trebuie sa speram la titlu. Si echipa trebuie sa faca la fel, si sa lupte pana la capat. Eu am incredere in ei, cred ca putem lua titlul 24 :)

de ce sa nu mai speram ca poate castiga Steaua campionatul pentru ca nu s-au jucat nici macar jumatate din meciuri si Dinamo este recunoscuta ca fiind agentul 007 si pana la urma daca nu am crede ca mai putem lua campionatul e ca si cum nu am avea incredere in baieti si in echipa.mai ales daca mai revin si Radoi si Iacob nu stiu ce echipa o sa mai poata sa puna probleme macar.sa-i vedeti pe dinamovisti cum se pierd in retur(cu vreo 7 etape fara victorie cum sunt ei obisnuiti)si in primul rand astia nici nu au fata de Champions League.Forza Steaua!!!!!!!!!!!!!!!SA CREDEM IN BAIETI CA NU AVEM NIMIC DE PIERDUT

Judecând momentul de fata,Steaua are foarte putine sanse de a-si adjudeca titlul.

Motivele sunt foarte clare.In vreme ce Steaua nu are un 11 de baza bine conturat,jucatori din nucleul de baza accidentati(Radoi,Iacob,Nesu,Cristocea),o conceptie de joc neclara,ineficienta deseori,meciuri pierdute acolo unde nu te astepti,etc.,Dinamo face un simplu galop de sanatate.Castiga tot,chiar daca uneori prin metodele specifice,si se pare ca nu se va opri pâna la sfarsitul turului.

In plus Liga si Federatia sunt cu ea.Dragomir refuza invitatia Stelei la un meci pe Bernabeu,dar accepta invitatia lui Dinamo.Lupescu si Prunea,doi fosti dinamovisti,acum functionari superiori ai Federatiei,fac jocurile lui Dinamo.Comisia de Arbitri,este de fapt o comisie a federatiei,cum sa nu se îndoaie la "rugamintile" colegilor lor?

Cu parere de rau o spun,sper dar în acelasi timp sunt convins ca sper degeaba.

Virgil nu prea sunt de acord cu tine. Uite de exemplu cum Steaua a avut ghinion sa i se accidenteze doi jucatori f buni pe o perioada indelungata si sa fie macinata de accidentari si suspendari nu vad de ce Dinamo ar putea fi scutita de asemenea lucruri pe viitor. Plus ca deja atmosfera la Dinamo pare a se tensiona din cauza scandalurilor din interior. Un meci gresit sau o infrangere va atrage de la sine mai multe scandaluri si totodata mai multe infrangeri. S-au vazut destule reveniri si nu cred ca e cazul sa ne facem probleme sau sa consideram campionatul un capitol incheiat.

Radookule,dezbatem o tema si e absolut firesc sa ai un punct de vedere propriu,care sa nu coincida pe deplin sau in totalitate cu al meu.

Tu mergi însa pe o presupunere,eu merg pe lucrul real.E posibil sa se întâmple ceea ce le doresti tu rivalilor nostri de-o viata,dar aceasta posibilitate e valabila in continuare si pentru noi.

Intotdeauna o judecata se face pe baza elementelor pe care le detii.Presupunerile pe care le pui în balanta,nu au nicio greutate.

Nu stiu daca ai dreptate Virgil..dar pot sa te intreb ceva...??? patrupedele au un grup compact poate, poate nu dar ce vreau eu sa te intreb ii pana la meciul cu Dinamo Kiev, Steaua ce fel de grup avea???eu cred ca avea un grup mult mai puternic si mai sudat decat au patrupedele la ora actuala, grup de jucatori care au jucat impreuna de cativa ani si se cunosc...parerea mea ii ca pt castigarea titlului Olaroiu trebuie sai monteze pe baieti si sa refaca atmosfera de anul trecut si atunci nu o sa mai avem adversar,cat despre lupica&prunica sa fim seriosi nu misca aia fara sa stie Mircea Sandu... :lol: :lol: iar oricat ati zice voi sau gz sau prosport eu nu cred ca Sandu ii da in cap la Jiji si la Steaua el o ramas presedinte ca asa o vrut Jiji si chiar daca il cam bascaleste Jiji in presa pe Sandu ala ii obisnuit are obrazu tabacit de la critici si insulte stait flex.Steaua n-o sa fie nici depunctata si nici urmarita de federali trebe numa sa se adune baieti si sa intre in mana. cat de patrupede las ca-i vad io dupa ce se cara Ganea la iarna de la ei si se rupe Niculescu 4-5 luni cum castiga in campionat :twisted: :twisted:mori caine :twisted: Forza Steaua!!!

@ zyder

Iti apreciez forta cu care iti sustii argumentele.Sigur ca atunci când Steaua avea lotul valid,mergea din victorie în victorie.Uneori,mai ales dupa meciuri jucate în Cupa UEFA,se întâmpla sa mai si piarda.Faza perfect posibila si pentru câini.Aseara la stiri sportive Ganea spunea ca echipa e obosita dupa acel meci cu Besiktas.Astept Clujul sa confirme regula si sa-i rastoarne.Mai ales ca echipa de arbitri si observatori e aproape in totalitate ardeleana :

A:BALAJ Cristian (BAIA-MARE)

As1:MARCHIS TRAIAN (BAIA-MARE)

As2:ONICAS Ioan (ZALAU)

R:TRANDU ORLANDO (Timisoara)

OBS:NEDELESCU Gheorghe (Craiova)

GRIGORESCU Nicolae (Timisoara)

Ar mai fi un cui.Balaj.Care a fost arbitrul de casa al câinilor.Vom trai si vom vedea.

Daca batem azi la Piatra Neamt,avem inca sanse!Sa profitam de pasul gresit al javrelor si sa ne apropiem cat putem pana la sf. turului!Pentru ca in retur vor pierde multe puncte,se va vedea... :oops:

Daca Dinamo si cand are 12 puncte avans este ajutata de arbitrii e imposibil sa mai ai sanse! Noroc ca a dat gol Cluj dintr-o faza asemanatoare cu cea de la golul anulat. Era prea tot sa dea ofsaid si aici.

are dar mai greu :)..si Dinamo e on fire :)

Daca batem azi la Piatra Neamt,avem inca sanse!Sa profitam de pasul gresit al javrelor si sa ne apropiem cat putem pana la sf. turului!Pentru ca in retur vor pierde multe puncte,se va vedea... :oops:

Nu mai avem nici o sansa...desi vor pierde o duzina de puncte in continuare javrele,tare imi e frica ca si noi vom face la fel... :oops:

Cred ca poll-ul ar trebui modificat, iar intrebarea sa fie "Mai are Steaua sanse la titlu ?".

Evident ca mai are.

O sa fie greu sa castigam campionatul...si daca jucam prost toate meciurile urmatoare cum am jucat cele cu Ceahlaul..nu mai avem sanse la titlu..oricum am incredere in Steaua si poate castiga campionatul..nimic cu e imposibil.. :twisted: :twisted: :twisted: FORZA Steaua!!!

Sti cum e in viata, urci, urci si cand esti sus tre sa mai si cobori. Caini sunt sus si abea acum incep sa faca greseli.Daca Steaua va sti sa profite de aceste greseli este posibil sa mai avem o sansa.Cred ca totul depinde de jucatori nostri.Caini cu siguranta vor gresi repetat

Steaua va castiga si acest campionat pentru ca nu are cine sa-l castige decat cine il merita si atunci va dati cu totii seama ca Dinamo nu are ce cauta pe primul loc!!!!Cu un portar ca Cernea are si mai mari sanse!Si daca vreo data mai devreme sau mai tarziu cineva din conducerea clubului va cauta un portar pt echipa sa arunce o privire si pe la poarta politehnicii Iasi care este aparata cu mare maiestrie de un mare portar Cristi Branet!!!!!!!

daca joaca tot asa atunci nu prea cred dar daca joaca cum au jucat la Real Madrid acasa pot castiga campionatul ----->concluzie Steaua ar trebui sa joace in fiecare etapa cu Real Madrid ca sa joace bine :lol:

Sa-i vedem in Ghencea pe cateii!

Chiar si in 9 ii vom bate. Sa nu uitam ca javrele au jucat cele mai importante meciuri acasa(Rapid,Otelul,Timisoara...meciuri ca si pierdute pe teren...).

FFFOOORRRZZZZAAA Steaua!

Radookule,dezbatem o tema si e absolut firesc sa ai un punct de vedere propriu,care sa nu coincida pe deplin sau in totalitate cu al meu.

Tu mergi însa pe o presupunere,eu merg pe lucrul real.E posibil sa se întâmple ceea ce le doresti tu rivalilor nostri de-o viata,dar aceasta posibilitate e valabila in continuare si pentru noi.

Intotdeauna o judecata se face pe baza elementelor pe care le detii.Presupunerile pe care le pui în balanta,nu au nicio greutate.

Am visat pina acuma ,de ce sa nu visam si in continuare

@Adi Tanas

E frumos sa visezi, dar nu e prea sanatos...

Referitor la intrebarea thread-ului, raspunsul meu (tinand cont de jocul echipei din ultima perioada ) ar fi: Da, in masura in care patrupedele mai pot sa il piarda (tinand cont de "mijloacele specifice" despre care se vorbeste prin targ ca le-ar folosi pentru a-si adjudeca titlul de campioana)...

ce sa zic...mai greu acum.dupa egalul cu Urziceni..dar si mascotele ar putea sa faca ceva ca doar mai au ceva meciuri!!hai sa fim seriosi.....ne bagam in ei si se poate!!! :P

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0