Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Ceahlaul - Steaua 0 - 0

105 posts in this topic

Nu am vazut meciul, doar mi-a spus un prieten ca s-a terminat 0-0 si am crezut ca face misto.

Nu suntem capabili sa castigam in deplasare de vreo trei meciuri. Ultima partida castigata in deplasare este aceea cu Argesul(ultima clasata) si aceea cu cantec. Asta trebuie sa dea de gandit!!!! Noi suntem Steaua!!!!! Acest nume obliga!!!!!

Nu stiu alti cum sunt.....dar eu cand il vad pe G. Coman pe teren fac cu nervi!!! Oli lasa nepotismele!!! Baga-l pe Ochirosii, baga-l pe Bostina daca nu ai incredere in "copil" fa ceva ca nu se mai poate!!!!!

Rromii au facut blat la Galati, spurcatii au furat cu arbitrul - macar astia si-au si furat-o, cinste Clujului! - dar noi am fost penibili.

deci Olaroiu nu e antrenor , o repet inca odata!!daca avea ceva in capu ala facea si la Timisoara ceva bun , ca Iancu ala era pregatit sa scoata milioane din buzunare!!Oli si MM nu vad ca mijlocu nostru e praf avem la ora actuala jucatori disponibili buni de mijloc doar 2 , sau hai sa zicem 3 , Paraschiv , Banel si Bostina , chit ca e el praf de cand cu meciurile bune din UEFA si-a luat-o-n cap...asta e , sa speram ca dupa revenirea lui Cristocea si Radoi nu vor mai fi probleme in acest compartiment!desi parca-l vad pe Oli cum ii va introduce meci de meci pe ov.Petre si Coman!

Duminica 5 noiembrie 2006,de la ora 20:30,Steaua va întâlni în ultimul meci al etapei a 14-a,pe ocupanta locului 13 a clasamentului Ligii 1,Ceahlaul Piatra Neamt.

Desi jucam în deplasare,prima sansa ne apartine.In sprijinul acestei afirmatii vin valoarea lotului nostru,moralul bun dupa doua victorii consecutive(cu FOREX si Unirea U.),diferenta de puncte în favoarea noastra în actualul sezon (13) si multe altele.

Vom juca si în aceasta etapa fara Radoi,Iacob,Nesu si Cristocea,dar acest lucru sper sa nu se observe,asa cum s-a obsevat în precedenta deplasare, la Galati.

Fara sa o mai lungesc,conchid ca ne va astepta un meci disputat,asa cum se întâmpla de cele mai multe ori intre o echipa mare si una mica,care vrea sa demonstreze ca poate pune probleme campioanei.

Pronostic : 2.

FORZA

Echipa nu merge.Radoi si Cristocea sunt singurii de valoare ce lipsesc. Thereau este mai bun ca Iacob iar Petre Marin este mai bun ca Nesu. Mijlocul terenului este la pamint. Nu se construieste nimic.

Olaroiu si-a adus "baietii" de la FC National, Ovidiu Petre si Gigle Coman, inferiori la multi din tara. La Piatra Neamt s-a jucat haotic , fara nici o luciditate, nimic..contra unei echipe ce probabil va juca in B anul viitor. Cred ca este nevoie de un antrenor strain care sa schimbe tactica de joc. Olaroiu este bun insa nu de Steaua.

Kapon

Nicio idee de joc.Haos total si delasare în jocul Stelei.Trup si suflet pentru culori la ei ? Doamne fereste ! Sunt niste nesimtiti.

Daca as fi in locul lui Gigi l-as lasa dracului de fotbal si mi-as vedea de oi si de productia de armament.

Am trecut prin toate starile la acest meci: uimire,revolta,lehamite,resemnare.

Haos, lipsa de idei, nici o organizare, LAMENTABILI...

Oare ne meritam si acet loc 2?

mi-a fost pur si simplu sila de cum am jucat, panarama aia de o Petre ce dreaq face la mijloc, ca inafara sa cotonogeasca nu stie nimic, Olaroiu ia-ti catrafusele si lasa-ne , daca Doamne Fereste iesim pe 4 in grupe si nu ne calificam in UEFA sper sa aiba macar demnitatea sa-si dea demisia

Fiind stelist ma doare ce se intampla la echipa mea de suflet,insa eu stiu care e cauza,dupa mine aceasta fiind Gigi Becali.

Pe Gigi il apreciez ca a pastrat jucatorii la echipa,a dat salarii mari si a refacut Ghencea DAR aceste lucruri bune sunt contrabalansate de lucrurile extrem de grave cu care strica imaginea acestui minunat club cum ar fi:

- foloseste Steaua pentru capital politic,dovada si cand a dus echipa la bacau

- nu iubeste Steaua,ar fi dat bani la oricare alta echipa ce ar fi avut faima Stelei

- a declarat de nenumarate ori ca il doare in pix de suporterii Stelei si ca "el e Steaua" doar ca nu isi da seama ca suporterii o sa fie aici si peste 100 de ani pe cand el...

-a incercat sa vanda palmaresul echipei ca sa scape de bodu,lucru INACEPTABIL,si din pacate uitat de multi odata ce Steaua a castigat din nou.

Eu n-am uitat pentru k atunci m-am convins ce e in capul ciobanului

- e un om de o fatarnicie vecina cu basescu,se foloseste de oameni cat are nevoie de ei si apoi se pisa pe ei. Exemple sunt Martin Tudor, Rachita, Khamutovschi,Neaga si chiar Andrei Cristea.Si vad ca acum il acuza si pe Dica de parca doar el joaca slab.

Oare nu a durut pe nimeni cand Hamutovski,portarul Stelei atatia ani,vroia sa-si ia la revedere,statea in afara biroului lui Gigi si ciobanul nici nu i-a dat mana.

-lipsa unei strategii la un club mare cum e Steaua. Nu se poate sa nu avem o strategie definita in cadrul clubului,ci strategia noastra sta in nazurile lui Meme si ale lui Gigi. Auzi sa nu avem psiholog la club!!!

Gigi se joaca si cu nervii jucatorilor,ba le da 100.000 pe calificari, ba spune ca batem realu, ba spune ca trebuie sa o luam de la real, ba ala valoreaza 20 milioane si a doua zi valoreza 500.000, ba ne batem pentru titlu

ba nu,ba ne batem pentru adjudecarea cupei UEFA,dar noi nici nu ne-am calificat pentru aceasta.Auzi la Gigi:"stateam in pat si radeam de cat de slab jucam".Pai Gigi,berlusconi e ROSU de fiecare data cand Milan pierde in campionat si o face cam des in ultima vreme.

Bazat pe ceea ce vad in acest sezon in care am avut 4(da 4!!) meciuri reusite din punct de vedere al jocului(Kiev,cu Cluj acasa,cu real in deplasare si la Otelul chiar daca am fost batuti) sunt pregatit ca spun ca Steaua NU ARE MANAGEMENT COMPETENT(aveam incredere in MM dar dupa aceasta campanie dezastroasa de transferuri,ma indoiesc de capacitatea lui de a aduce jucatori), NU ARE ANTRENOR(Oli nu e antrenor de Steaua) DAR ARE JUCATORI DE VALOARE dar care sunt terminati in acest moment din pc de vedere fizic si psihic.

Imaginati-va ce echipa avea Steaua acum(nu o sa pun jucatorii pe care ii consider petarde):

Portari: Cernea,Tudor sau Hamutovski

Fundasi:Ogararu,Stancu, Ghionea,Goian,plus inca un fundas central,Nesu,Petre Marin,eventual inca in fundas stanga de valoare

Mijloc: Radoi,Paraschiv,de ce nu Aliuta,poate Dorinel daca nu s-ar fi certat cu MM,Cristocea,Gabi Bostina si inca un mijlocas tehnic

Atac: Dica,Thereau,Neaga,Iacob,Valid Badea,poate l-as pastra si pe Oprita desi sare mingea din el ca din gard.

Nu l-am pus pe Banel pentru ca eu cred ca astea sunt limitele lui,si ale altor jucatori ca Ov Petre,Lovin,Baciu care daca n-au invatat sa stopeze o minge pana la varsta asta nu cred ca pot face performanta la Steaua.

Ca sa nu mai vorbesc de cei care centreaza,cred ca se observa ca multi jucatori de la noi nu stiu sa centreze din alergare,cel mai reprezentativ juactor pentru acest lucru fiind Banel.

Deci nu este lipsa de valoare ci deconcetrare

ASA CA BAIETI CONCENTRATI-VA,nu-l mai ascultati pe Gigi si pe Oli si JUCAtI CUM STiTI MAI BINE.

Sorry pentru post-ul lung

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Steaua a facut un meci foarte slab..fara ocazie..nu am putut profita de infrangerea lui Dinamo si sa ne apropiem de primul loc..in a doua repriza..nemtzeni au avut doua ocazi clare de a marca...datorita lui Cernea am luat un punct.

Asta cred ca a fost cel mai prost meci pe care la jucat Steaua.. :x

Rusine...n-au jucat nimic...daca jucam asa in continuare ne uitam la Dinamo si rapid cum joaca in Liga, CFR in UEFA. Ar trebui inghetate salariile jucatorilor chiar si amendati, ca prea iau o caruta de bani si nu joaca nimic. :x Treziti-va la realitate baieti si jucati fotbal!

Stati linistiti, nu va impacientati.Oli de la Poli isi va mai aduce un "copil de suflet", un Caramarin alea alea si gata ne-am scos, o sa jucam finala cupei UEFA.Aveti rabdare, voi vreti ca dupa doar un an omul sa faca minuni?Adica ce ati vrea sa jucam ca pe vremea lui Protasov, sa atacam in valuri si sa dam cate trei goluri pe meci?NUUUU...asta nu e stilul lui Oli de la Poli, el doreste sa ne baricadam in aparare, sa scape Nicolita...sa fuga cat il tin piciorusele si sa marcam daca e cazul numai o data la 3 meciuri.Din iarna probabil ne vom desparti de cele 3 staruri ale nostre Oprita e dorit insistent de Ac Milan insa se pare ca se va indrepta spre progresul Matasaru, echipa la care a cunoscut consacrarea.Ovidiu Petre si Gigel Coman cei doi pioni de baza ai echipei nostre vor lua si ei drumul unor echipe de SERIE ( B din Romania) dupa ce au fost curtati indelung de Barca si Chelsea!

Penibil!

A cui e vina? In egala masura a jucatorilor si a antrenorului... Nu am inteles de ce Oprita a jucat 90 de min., de ce Badea nu a intrat mai repede, ce a cautat Coman pe teren...

Pai Oli draga, daca Dica, Nicolita, Oprita & co. sunt obositi dupa meciul cu Real, de ce nu a jucat Bostina, Ochirosii, Lovin ? Or fi si ei obositi ?

E clar ca suntem in criza...antrenorul este mediocru,sa nu zic slab,iar o mare parte din jucatori sunt blazati,nu cred ca mai au mare chef de performanta,cel putin la Steaua,unii nu au valoare de Steaua si totusi joaca constant...e clar ca e finalul unui ciclu!Echipa trebuie reconstruita!Sa speram ca-si vor da seama si diriguitorii clubului cat mai rapid!Poate avem noroc si formarea unei noi echipe va dura maxim 1 an... :)

Cand la Steaua, dupa 2 meciuri consecutive, portarul este declarat cel mai bun din echipa, este clar ceva e foarte putred... La Steaua, portarul are voie sa fie cel mai bun decat intr-o finala, atunci ii este permis...

nu va mai agitati atit,echipa a jucat supeeeer.Ghionea si Goian prost de tot, noroc cu Cernea. Dica in nota lui de indolenta,marele francez a jucat 90 minute cum cereau unii sa fie titular,si a fost varza.Badea a jucat 30 minute si a atins mingea de 3 ori.voi ii criticati pe Coman si pe Ov. Petre cind de fapt sa vedem adevarul in momentul in care o echipa nu inscrie vinovatii sunt atacantii,si sa nu ii mai laudam cind joaca cu echipe gen forex.si parca vad ce laude le mai aduceti cind joi ii batem pe alba iulia

Jocul Stelei incepe sa semene cu cel din primavara cand a fost instalat Oli si il criticam atunci toti pentru stilul sau defensiv. Din nou nu se mai leaga nici o pasa, mingi aruncate aiurea, greseli mari in aparare. TREZIREA!!!

Nu stiu ce ganditi voi ... dar eu uitandu-ma aseara la meci m-au napadit niste amintiri de groaza.... exact, ma refer la ERA Piturca !! Acelasi joc, lent, previzibil, lipsit de idei si imaginatie, bazat 99% pe mingi bubuite in fata la plesneala.

Si exact spre asta ne indreptam cu pasi mari ... dupa era Piturca, sa nu urmeze "era Oli" !!

:evil: ce draq face echipa!!!

doarme?

asa ca mai lasati criticile nefondate la adresa lui Piti, cel care de fapt a inceput munca a caror roade le culegem acum!

Cam mult dureaza la Piturca sa faca o echipa ...Dupa logica asta ajungem la un campionat mondial sau european in 2012, ca de abia acum se formeaza echipa.

Toata lumea critica pe aici din ce vad - dar un lucru nu intelegeti jucatorii de aproape o luna au jucat sambata/miercuri ceea ce e foarte greu la lotul actual.

S-a ajuns la o stare de oboseala nu cred ca fizica da` mentala sigur - ma uitam Ghionea cum se certa cu Cernea dintr-un nimic la Piatra-Neamt, stresul cred ca i-a doborat pe multi din ei. Si ca sa le puna capac mai au si patron care in loc sa ii sustina in momentul greu pe care il traverseaza acum mai rau le face criticandu-i deschis si foarte dur. Sincer nu as vrea sa fiu in pielea lor acum.

PS. - pt toti care il critica pe Oli va spun doar atat - astept momentul in care echipa o sa-si revina si sa vad atunci ce spuneti despre el si va promit ca o sa va trimit un mail cu toate criticile voastre la adresa lui .

SUSTIN Steaua Bucuresti SI LA BINE SI LA GREU ! ! !

Sa stii Padrese ca critica(scuze) nu a omorât pe nimeni.In schimb,în cele mai multe cazuri a dus la remedierea neajunsurilor.

Nu inseamna ca daca iti critici echipa cand se vede clar ca nu joaca nimic,nu esti Stelist sau nu esti la greu cu ea.

Tocmai pentu ca o iubesti trebuie sa vorbesti de greseli si sa contribui eventual cu o solutie.

Pâna la urma trebuie taiat raul de la radacina.

De altfel si GB a fost nemultumit de echipa si a criticat-.El care zicea ca e familia lui.

Atunci noi,suporterii ei neconditionat,de ce trebuie sa tinem in noi?

Sign in to follow this  
Followers 0