Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Ceahlaul - Steaua 0 - 0

105 posts in this topic

Duminica 5 noiembrie 2006,de la ora 20:30,Steaua va întâlni în ultimul meci al etapei a 14-a,pe ocupanta locului 13 a clasamentului Ligii 1,Ceahlaul Piatra Neamt.

Desi jucam în deplasare,prima sansa ne apartine.In sprijinul acestei afirmatii vin valoarea lotului nostru,moralul bun dupa doua victorii consecutive(cu FOREX si Unirea U.),diferenta de puncte în favoarea noastra în actualul sezon (13) si multe altele.

Vom juca si în aceasta etapa fara Radoi,Iacob,Nesu si Cristocea,dar acest lucru sper sa nu se observe,asa cum s-a obsevat în precedenta deplasare, la Galati.

Fara sa o mai lungesc,conchid ca ne va astepta un meci disputat,asa cum se întâmpla de cele mai multe ori intre o echipa mare si una mica,care vrea sa demonstreze ca poate pune probleme campioanei.

Pronostic : 2.

FORZA

Pacat ca se joaca in deplasare :roll: .. anyway .. victorie Steaua !

Pronostic : 4-0

Nu pot sa nu ma gandesc la declaratia lui Oli referitoare la (semi)esecurile imediat urmatoare meciurilor jucate in UCL...

Totusi nu exista alta varianta decat victoria noastra...

Daca jucam cu Ceahlaul cum am jucat cu Urziceni in a doua repriza ..batem cu siguranta cu un 3,4-0...si Dica o sper sa inscrie cum o face in fiecare meci pentru a ramane lider la golgheteri...Forza Steaua!!! fularsteau2 Forza Dica!!! dica10

O deplasare grea,un meci care vine la numai cateva zile dupa confruntarea soc cu Real Madrid de pe Santiago Bernabeu.O victorie la Piatra-Neamt ne-ar pastra in lupta pentru titlu,cu conditia ca Dinamo sa piarda primele puncte la Cluj.Chiar daca ne confruntam cu probleme de efectiv(ca de fiecare data) sper ca Oli sa gaseasca formula castigatoare.

Pronostic 2

batem...nici nu ma gandesc la vreun egal sau mai ru sa ne bata...am avut o zi proasta cand am jucat cu cei de la Otelu...asta nu inseamna ca vom face de fiecare data la fel...nu sunt cu scorurile...sunt mai superstitioasa...dar o sa avem cateva goluri care ne vor aduce in lupta pt titlu...FORZA Steaua...Steaua PANA LA MOARTE

steagcruce2 Steaua steagcruce2

Eu sunt din P. Neamt si va spun sigur ca pe Steaua o asteapta un meci greu aici. Tin cu Steaua inca de mic, da' cand joaca impotriva orasului meu ... inima mi-e impartita. Totusi, parca acum n-ar strica o victorie a Stelei, mai ales ca presimt ca Dinamo nu bate la Cluj.

Ion Moldovan a fost demis, conducerea clubului la fel, Covrig (portarul) a plecat la munca in Italia (nu e gluma, scrie in GSP de astazi), Purica si Costel Ilie sunt accidentati ... deci toate premisele ca Steaua sa bata.

Rog suporterii Stelei sa fie atenti in ce priveste galeria Ceahlaului, formata in foarte mare masura din dinamovisti. O sa observati ca au copiat multe cantece ale cainilor si le-au adaptat pt Ceahlaul. Nu-i provocati, cantati pt Steaua. E cel mai bine asa.

Sper sa vad un meci frumos, sa iau autografe de la jucatorii Stelei si de la Gigi Becali si Migai Stoica (mai ales ca voi sta la oficiala) si sa castige Steaua cu 2-1.

Jucam pentru locul doi acum, cu gandul la locul doi si trebuie sa castigam tot ce a ramas de castigat in acest an... Sa fim in spatele lui Dinamo, un Dinamo trebuie sa recunoastem renascut din propria cenusa... Jocul lor bun nu poate tine tot anul veti vedea, noi sa fim aproape si sa nu mai calcam gresit absolut deloc... Va fi o etapa importanta pentru ca Dinamo va pierde primele puncte din acest an si nu ultimele... Sa speram ca cei de la Cluj si jocul nostru bun de la Ceahlaul ne va aduce la 9 puncte de caini...

Trebuie sa batem. Mi-as dori mult sa marce Banel sa-i mai creasca moralul, dar importante sunt cele 3 puncte. sincer nu cred ca cateii(cacofonie intentionata) vor pierde la Cluj. Nenorocitii aia sunt in stare sa-i lase pe caini sa castige si numai ca sa nu ne ajute. Anul trecut s-au dat la o parte din fata aviarilor doar asa ca patronul ala ungur dorea sa se razbune pe Gigi.

FORTA Steaua!

Echipa de start

Cernea

Stancu Ghionea Goian P.Marin

Paraschiv Ov.Petre

Oprita Badea Bostina

Thereau

Pe Nicolita si Dica, nu i-am bagat in echipa pentru ca,consider ca trebuie odhiniti.

Pronostic: Ceahlaul - Steaua 0-5

goluri:Thereau-2

Badea-1

Nicolita-1

Dica-1

2 solist, in primul rand conteaza victoria, apoi rezultatul si de ce nu sa speram la un pas gresit al cainilor...Forzza Steaua...

Vezi Oli nu care cumva sa-l bagi pe Thereau titular ca Doamne fereste s-ar putea intampla chiar sa dea gol si sa-si dea lumea seama ca in momentul actual e cel mai forma atacant al nostru si sa se intrebe de ce naiba sta mai mereu pe banca de rezerve.

On-topic .... batem cu 2-0 dar nu ma astept la un meci prea grozav. Ceahlaul probabil se va baga cu tot .... corpul in poarta, si vor intra la rupere. Jucatorii nostri ar face bine sa nu raspunda la provocari.

In timp ce îl uita pe Cyril pe banca pâna spre sfarsitul meciului,nu uita niciodata sa trimita în teren (chiar daca din postura de rezerva),un jucator care nu prea are ce cauta la Steaua : Coman.L-au dat aia de la Timisoara de prost si l-am luat noi de bun.

Oli în fotbalul profesionist nu au ce cauta sentimetele,slabiciunile,nepotismul.Frate frate dar brânza-i pe bani.Intreaba-l pe presedintele consiliului de administratie.

Nu-i asa Gigi ?

Referitor la meciul de sub Pietricica,convingerea mea e ca batem.Chiar si cu Coman în teren...Adica în 10 oameni si jumatate.

Cum s-au schimbat rolurile,acum 1 an jumate,ne doream mult aducerea lui Coman,care sa fim sinceri pe vremea aceea juca intr-adevar bine.

Acum insa,abia asteptam sa vina perioada de transferuri sa ne paraseasca.Ce ciudat e fotbalul asta...

Cat despre meci probabil Thereau va juca de la inceput.

Nu cred cineva de aici plangea prea tare dupa Coman - cu exceptia lui Oli, care nu s-a lasat pana nu i s-au adus doua din jucariile sale preferate : Coman si Petre (cum naiba se gasesc 1.5 milioane pt Petre, si nu se gasesc pt Lazar, care acum joaca foarte bine la Rapid, de la primul meci, spre deosebire de Petre care a mai stat vreo luna jumatate "accidentat").

Steaua maine intalneste o echipa care are patron asa cum stim noica este, dar jucatorii nostri nu trebuie sa uite partida de la madrid si din contra sa jucam ca la madrid. daca ne impunem jocul nostru eu sper si sunt sigur ca Steaua va lua cele trei puncte puse in joc.

cu Steaua pana la moarte.!!!

sisu_stelist

Sign in to follow this  
Followers 0