ZdrE

CSA Steaua Baschet

1,676 posts in this topic

Eu nu inteleg de ce nu-si anunta brigazile care au venit si pana acum la meciuri , prezenta in mod oficial . Ca asa poate o sa atraga mai multa lume

Ultras-neultras, neinteresant. Sa fie stelist si sa vina la meci, atat e important. Cat despre faza cu ultrasii, albanezul face misto de acest mijloc de informare numit FCS si de monstrii creati in randul suporterilor prin intermediul netului. Atitudine de om batran si acru fata de copiii teribili ai world wide webului.

Eu nu inteleg de ce nu-si anunta brigazile care au venit si pana acum la meciuri , prezenta in mod oficial . Ca asa poate o sa atraga mai multa lume

Eu nu inteleg de ce trebuie sa anunte cineva ceva. Te duci la meci pentru Steaua nu pentru ca vine nu stiu cine.

CSU Sibiu - Steaua 83 - 90

Rezumat video :

Ultras-neultras, neinteresant. Sa fie stelist si sa vina la meci, atat e important. Cat despre faza cu ultrasii, albanezul face misto de acest mijloc de informare numit FCS si de monstrii creati in randul suporterilor prin intermediul netului. Atitudine de om batran si acru fata de copiii teribili ai world wide webului.

nu frate..eu vbesc chair serios.nu exista ultrasi in adevaratul sens al cuvantului in Ghencea..sau poate oi avea eu standardele gresit alese,who knows.

noi avem suporteri in Ghencea,cel mult fanatici.dar pana la notiunea de ultras,e cale lunga.

Adevarat. Nu am zis niciodata ca sunt ultrasi ori nu si nici nu sunt in masura sa imi dau cu parerea, avand in vedere putinele mele tangente cu lumea celor mai fanatici suporteri stelisti. Dar, cu toate astea, nu inseamna ca lipsa stimei de sine ajuta in vreun fel in situatia de fata. Suporterii aia, chiar daca nu sunt ei ultrasi in adevaratul sens al cuvantului, au facut o atmosfera bunicica de multe ori, avand in vedere sub mediocritatea lor dpdv ultra'. Una peste alta, sunt de parere ca pesimismul si acreala asta nu fac decat sa demoralizeze.

Edited by Stanici

Adevarat. Nu am zis niciodata ca sunt ultrasi ori nu si nici nu sunt in masura sa imi dau cu parerea, avand in vedere putinele mele tangente cu lumea celor mai fanatici suporteri stelisti. Dar, cu toate astea, nu inseamna ca lipsa stimei de sine ajuta in vreun fel in situatia de fata. Suporterii aia, chiar daca nu sunt ei ultrasi in adevaratul sens al cuvantului, au facut o atmosfera bunicica de multe ori, avand in vedere sub mediocritatea lor dpdv ultra'. Una peste alta, sunt de parere ca pesimismul si acreala asta nu fac decat sa demoralizeze.

asa si?chiar crezi ca mai e loc de ceva in situatia actuala..?s-a zis ok sa mergem la meciurile CSA=ului a fost un efort frumos de mai multe ori,dar daca nu ai constanta e ca si cum te-ai duce in rarele ocazii pentru imagine.si aici atingem alte subiecte.n-are rost.eu le am pe ale mele,tu pe ale tale fiecare cu ce-l doare..CDI orice ar fi.

Stanici

Pesimismul si acreala despre care vorbesti, provin de la ,,oboseala" unora care s-au luptat ani de zile contra becaliotului pe stadion, prin toate metodele posibile.

Este normal ca atunci cand au realizat ca sunt singuri, ca nimeni nu-i ajuta in vreun fel, ca nimeni nu se implica cu nimic, cand majoritatea suporterilor de pe stadion ii huiduiau si le criticau absolut toate actiunile prin care incercau sa schimbe ceva.......s-au retras, au dat inapoi, au lasat pe altii mai ,,capabili" sa lupte.......dar, vezi tu, nu a aparut nimeni in locul lor!

Nu sunt ultras ( departe mine ), nu am facut parte niciodata din vreo brigada, insa am fost candva in P.S , ca simplu suporter, fiind de acord in totalitate cu actiunile initiate de oamenii de acolo, avand pentru multi dintre ei un respect deosebit.

Eu si acum regret ca nu s-au reluat protestele in P.S, dar nu mai ai cu cine la ora actuala dar inca sper la o mobilizare generala a oamenilor care s-au implicat candva ( bine, realizez ca sunt naiv la faza asta, dar speranta moare ultima ):)

Sper ca nu te-ai suparat, daca mi-am exprimat si eu parerea referitor la acest subiect.:)

Duminica, 06.02.2011 , orele 18:00

CSA Steaua - BC Mures

Etapa 20

CSA Steaua - BC Mures 101 - 68

Superb !

Articolul sau meciul? :D

Steaua inseamna CSA !

fac un pic de off topic .

multumesc.

Edited by Bogdan

Cand victoria era clara baschetbalistii stelisti au jucat si pentru public. Multumim.

Declaratie Andrei Capusan, extrema BC Mures : Ne-au scos baschetul din cap, m-am simtit umilit

Echipa de pe locul 5. Hehehe.

PS:

Ba, lasa si tu steagu' jos, ca nu vad meciul. :(

=))

Edited by pytycrys