DeLaRyu

Peluza Nord

746 posts in this topic

Asta e un subiect destul de delicat in momentul actual.......in sensul ca pacea si asa destul de fragila intre cele 2 peluze ( N si S ), e pe cale sa se rupa......un razboi intre cele 2 peluze ar fi acum ultimul lucru de care ar fi nevoie in momentul de fata.

Bogdan P. a promis, cel putin asa a declarat pe net ca se va incerca o buna colaborare intre N si S si se vor evita niste conflicte inutile, care nu vor aduce nimic bun pentru nimeni......acum sa speram ca se si tine de cuvant!

Consider ca daca incep discutii din astea in care ii provocam pe unii lideri din oricare dintre cele 2 peluze poate starni razboiul,asa ca nu le consider oportune.

Stiu ca la ora actuala nu va exista ,, o prietenie solida" intre cele 2, dar macar daca ar exista colaborare si respect, tot ar fi un pas inainte!

Eu sper sa nu se ajunga la situatiile de acum 5 ani si sa se treaca peste niste orgolii din partea lor, dezbinarea asta il ajuta pe becaliot, de fapt asta vrea si urmareste, pentru ca divizarea suporterilor ii face mai slabi si mai vulnerabili, in concluzie mai usor de controlat.

Computeristilor, nu mai confundati viata reala cu cea virtuala. Nu trebuie sa va fie date voua explicatii online legate de discutiile dintre cei angrenati in fenomen. Daca vreti sa aflati mai multe, implicati-va mai mult. Ultra`

Computeristilor, nu mai confundati viata reala cu cea virtuala. Nu trebuie sa va fie date voua explicatii online legate de discutiile dintre cei angrenati in fenomen. Daca vreti sa aflati mai multe, implicati-va mai mult. Ultra`

poate iti dau eu cu un computer in cap. tu stii cu cine vorbesti bai? am mult mai multi ani in peluza aia decat ai tu de cand ti-a dat primu floc si habar nu ai ce am facut sau ce fac eu. am decis sa ma retrag de acolo acum 2 ani scarbit de mizera generala. fac bani destui pe cai normale, nu am nevoie sa stau acolo pentru maruntis.

vrei viata reala? vrei sa ne intalnim? iti dau pm cu poza mea si ne vedem unde vrei tu la viitorul meci, bai soarece.

nu e genul meu sa fac ce face Bogdan, cand in loc de niste discutii inteligente baga amenintari de clasa a 2a care impresioneaza doar pe aia care nu il stiu, sau face glume de santier incercand sa para ironic. iar voi celilalti soricei de prin nord, urmati exemplul si incercati sa fiti si voi simpatici si rai pe aici.

poate iti dau eu cu un computer in cap. tu stii cu cine vorbesti bai? am mult mai multi ani in peluza aia decat ai tu de cand ti-a dat primu floc si habar nu ai ce am facut sau ce fac eu. am decis sa ma retrag de acolo acum 2 ani scarbit de mizera generala. fac bani destui pe cai normale, nu am nevoie sa stau acolo pentru maruntis.

vrei viata reala? vrei sa ne intalnim? iti dau pm cu poza mea si ne vedem unde vrei tu la viitorul meci, bai soarece.

nu e genul meu sa fac ce face Bogdan, cand in loc de niste discutii inteligente baga amenintari de clasa a 2a care impresioneaza doar pe aia care nu il stiu, sau face glume de santier incercand sa para ironic. iar voi celilalti soricei de prin nord, urmati exemplul si incercati sa fiti si voi simpatici si rai pe aici.

Daca mai exista 100 de ultrasi adevarati la Steaua in momentul de fata, mare minune......( cred ca sunt optimist )......generatia asta tanara care cica vine din spate e DEGEABA......habar n-au de capul lor!

Se duc in peluza ca e cool, mai impresioneaza si ei fetite de la bloc, trag 5 poze cu telefonul mobil ( asta pentru hi5), se filmeaza intre ei, isi etaleaza toalele ( aia mai instariti ) si GATA BA SUNT CEI MAI MARI SI TARI ULTRASI!!!!!

Habar nu au de dragoste sau respect pentru culori, habar n-au de istoria Stelei, de gloriile Stelei........de nimic! VARAZA CU CARNE!!!

Daca le spui ca florentin Petre a fost capitan la Steaua te cred pe cuvant si incep fraze din ale stereotip: RESPECT FRATE!!!!

Nu spun ca tot ce fac, asta in cazul in care fac ceva.......e numai de imagine.....nimic altceva......pai trebuie sa aparem pe You Tube, nu?!

Sunt absolut pasionati de net, stau cu orele pe acolo, postand numai prostii gen m....ie Dinamo, ca altceva nu prea pot, dar n-ar recunoaste asta pentru nimic in lume si tot noi suntem soarecii de intrnet......

Cand vor disparea cei de varsta ta care inca se duc pe stadion in peluze si care sunt ultrasi in adevaratul sens al cuvantului, ne-am dus p.....lii de suflet cu ce vine din urma:)))))))))))))

De unde plm stii tu ma ca toti din "generatia asta tanara" se incadreaza in descrierea ta, ii cunosti cumva personal pe toti? Iti place si tie sa dai din gura pe net mai rau ca o piz da.

Edited by mstef

Fane, lasa ca nu mai putem ascunde atat rahatul sub pres. tot iese la suprafata mereu asa cum a iesit si la ultimul meci. glume de santier, amenintari de rahat, care sperie doar pe cei care nu cunosc personajele respective. sunt astia ocupati sa se ia de pustanii de la sud, in loc sa incerce sa faca ceva curatenie in mizeria aia. sau poate ca nu vor, doar alte surse de venit nu au...vorba ticiuriului de badi..."aaaa, pai....deci....nu am ocupatie"

si mai apar si <...> din asta ca cozmina care vorbesc degeaba din spatele unui username si ei sunt niste soareci prosti care pt o bila sau un joint ar vinde-o si pe ma-sa

Editat : Usurel, limbajul

Edited by andyro

De unde plm stii tu ma ca toti din "generatia asta tanara" se incadreaza in descrierea ta, ii cunosti cumva personal pe toti? Iti place si tie sa dai din gura pe net mai rau ca o piz da.

Nu am generalizat, or mai fi si unii tineri care chiar iubesc clubul si pun suflet in ceea ce fac, incercand sa invete ceva de la oamenii vechi din peluza.....

Nu mai sari in sus ca o tata, ca la ce gura spurcata si ce ce reactii ai nu cred ca faci parte din ei......:))))))))))))))

Lasa mai stix ca nu e vorba de varsta aici. te uiti in nord toti la 30-40 de ani, si calitate ****...sunt acolo ca ata e serviciu lor. de ce sa te duci la o scoala, sa faca o meserie cinstita cu carca pe undeva cand poti atarna o viata intreaga la banii diferitilor conducatori care se perinda pe la echipa...pana si un om inteligent ca garla, pt o slujba la oier, o da in **** mea onoare si de tot...si mai il si folosesc restu bisnitarilor din nord drept motiv pt bataia aplicata pustanilor de la sud...nu ma, nu o mai dati voi ca pt garla ati fost pt ala. garla e si ultras dar si angajat la oier sau cum?:))si cu **** in cur si cu sufletu in rai nu???:)

Nu am generalizat, or mai fi si unii tineri care chiar iubesc clubul si pun suflet in ceea ce fac, incercand sa invete ceva de la oamenii vechi din peluza.....

Nu mai sari in sus ca o tata, ca la ce gura spurcata si ce ce reactii ai nu cred ca faci parte din ei...... :)) ))))))))))))

Daca iti recitesti postarea, o sa vezi ca ai generalizat.Ceea ce faci tu mi se pare ca faci la intimidare.Ce pretentii ai de la tineri daca in momentul in care au deschis gura, ai si sarit ca "ce ai facut tu pt Steaua?" sau alte chestii de genul asta.Ar fi mai frumos sa-i ajuti si sa le spui, de exemplu, ce ai facut tu pt Steaua, iar ei sa-ti urmeze sfatul. :)

Respect Peluza Nord....ce ziceam eu acuma cateva saptamani?? voi chiar credeti ca Nordul o sa-i suporte pe astia...? La Nord sunt principii, la sud .... intrebarea este voi de acolo sunteti stelisti ?

Baietiiiiii, chiar au rost toate amenintarile si saradele astea pe net?Hai sa lasam lucrurile sa atarne un pic la uscat si sa ne abtinem de la arogante si faze copilaresti de generala....

Ganditi-va la aia care si-au luat injuraturi doar ca se aflau si erau "altfel" ca na e Peluza Sud si totusi nu au rupt totul in cale ,s-au axat DOAR pe gabarit si culoare...

Degeaba ne batem in replici deciziile nu se vor lua in lumea VIRTUALA asa ca chillllllll

Edited by STARforce

stix, mi se pare ca pana la urma tu esti un fatalau care isi petrece tineretea pe net...

vezi ca ultrasii nu stau in susul peluzei langa care stai tu si mananci seminte

Degeaba ne batem in replici deciziile nu se vor lua in lumea VIRTUALA asa ca chillllllll

Asta am incercat sa subliniez si eu .

Nu mai sari in sus ca o tata, ca la ce gura spurcata si ce ce reactii ai nu cred ca faci parte din ei......:))))))))))))))

Nu ma, nu sunt si nici nu am pretentia asta. In schimb ma enerveaza cei ca tine care nu stiu decat sa dea din gura si sa generalizeze. Sau poate ai uitat cand o tineai pe aia cu "nordul este vandut", "aia sunt tigani" si acum cu "generatia tanara de cocalari si distrusi". Trist este ca ii acuzi pe altii ca sunt "soareci de internet" cand tu te comporti exact la fel ca unul dintre ei.

Edited by mstef

Respect Peluza Nord....ce ziceam eu acuma cateva saptamani?? voi chiar credeti ca Nordul o sa-i suporte pe astia...? La Nord sunt principii, la sud .... intrebarea este voi de acolo sunteti stelisti ?

Haha.

Tu din nou? Imi poti spune si mie ce principii sunt la Nord, daca nu te deranjez prea mult?

pyty, nu generaliza frate. adica , eu n-am principii sau cum? Daca merg la Peluza Nord..

Ai principii daca mergi la nord,insa 80% din cei de la nord care considera ca au principii si idealuri curate sunt defapt dusi de nas de puterea banului.Cam prin asta se caracterizeaza lumea pe acolo din punctul meu de vedere.

Sper sa ma insel,insa nu prea cred.Oricum,exista si baieti ok in PN,pe care ii respect.

pyty, nu generaliza frate. adica , eu n-am principii sau cum? Daca merg la Peluza Nord..

Nu generaliz, daca s-a inteles astfel , imi pare rau.

Dar Peluza Nord de cativa ani este in regres. Nu ma intelege gresit, sunt multi oameni care ii respect acolo, in special cei de la Nucleo, dar conducerea peluzei este defectuoasa.

.Oricum,exista si baieti ok in PN,pe care ii respect.

cunosti vreunul? sunt sigur ca vorbesti despre Peluza Nord doar din ce ai citit pe forumul asta, la fel ca multi altii de pe aici