DeLaRyu

Peluza Nord

746 posts in this topic

De vina sunteti voi , ca dati...nu ei ca vand :)

Eh, vina cred ca ar fi impartita. Adica, e chiar normal ca sa iti bagi in buzunar niste bani pentru bilete gratuite destinate camarazilor stelisti? Ce dracu', mai Cozmine?

Pai intai trebuie sa fie stadioane capabile sa primeasca 2-3000 de oaspeti...

bai papa lapte, se vede k habar n'ai de trecutul Stelei , pana sa se bage legea asta acu 5 % din capacitatea stadionului, cati mergeau in giulesti si in gropa? o peluza intreaga, la fel se intampla si ni Ghencea, Peluza Sud era numai a oaspetilor , ramanand goale doar 2 sectoare tampon, acuma au 2 sectoare din toata peluza, nu e vorba de stadioane, e vorba de legea lu Dragomir daias' la ****,si de intelegerile dintre cluburi , ei profita de noi k avem o capacitate mai mare si ne cer peste 1000 de bilete, iar ei o baga in fata pe aia k au stadioane mici si nu pot da mai mult de 4-5-6-7 sute de bilete ..

Edited by AG

bai papa lapte, se vede k habar n'ai de trecutul Stelei , pana sa se bage legea asta acu 5 % din capacitatea stadionului, cati mergeau in giulesti si in gropa? o peluza intreaga, la fel se intampla si ni Ghencea, Peluza Sud era numai a oaspetilor , ramanand goale doar 2 sectoare tampon, acuma au 2 sectoare din toata peluza, nu e vorba de stadioane, e vorba de legea lu Dragomir daias' la ****,si de intelegerile dintre cluburi , eu profita de noi k avem o capacitate mai mare si ne cer peste 1000 de bilete, iar ei o baga in fata pe aia k au stadioane mici si nu pot da mai mult de 4-5-6-7 sute de bilete ..

Corect. Si sa imi aduc aminte, pe vremea lu' Jean, cand mergeam cu o zi inainte de deplasare (in groapa sau sub pod) si dadeam douajdemii pe bilet ? :)) - erau baietii chiar la casa de langa scrisul ala mare, "Complex sportiv Ghencea".

AG nu e nevoie sa jignesti un alt utilizator..cred ca vei primi un avertisment ceva

AG nu e nevoie sa jignesti un alt utilizator..cred ca vei primi un avertisment ceva

Nu e cazul. Papa-lapte - in acest domeniu- e o stare de fapt a respectivului, nu e jignire. Papa-lapte inseamna novice, habarnamist, lucru care a aratat ca e prin ceea ce a scris.

Edited by Stanici

, habarnamist,

asta de unde ai scos'o ?:))

Lasa'l in pace...

Eu m'am referit ca in ultimii ani am vazut numai 500, 1000, 1500 de bilete date oaspetilor. Si nu ma mira asta cand la un meci Dinamo-CFR sunt 3000 de spectatori in total... si cand o medie a stadioanelor noastre se ridica la maxim 8000 de persoane (media/sezon)

n-are nici o legatura legea cu 5% cu cate bilete ni se dau in deplasare, ca galerie.

asta acuma , fiindca nu se mai ocupa cluburile de proprii suporteri

**** dar mai vbesti mult?esti peste tot ma jur.nu ai scoala?

eu vbeam despre deplasarile din Bucuresti... unde mereu clubul nostru reusea sa ne "ajute" cu 400 de bilete si tiganii si cainii primeau cate 1000, ca "e stadionul mai mare".

In viitor sa speram ca vom obtine in deplasari mai multe bilete decat ne-au fost atribuite in anii trecuti.Viitorul suna bine :)

**** dar mai vbesti mult?esti peste tot ma jur.nu ai scoala?

am terminat scoala de mult :))

Corect. Si sa imi aduc aminte, pe vremea lu' Jean, cand mergeam cu o zi inainte de deplasare (in groapa sau sub pod) si dadeam douajdemii pe bilet ? :)) - erau baietii chiar la casa de langa scrisul ala mare, "Complex sportiv Ghencea".

Unii veneau inca de dimineata de prin toata tara sa apuce bilete...

Zoloz,depinde cand ai cumparat.La ultimele deplasari,biletele nu au mai fost date pe reciprocitati,s-au platit.Aceste plati,sunt total neconvenabile pt noi,pt ca Steaua ii baga la peluza pe ei si pretul biletelor este de 10 lei iar pe noi,ei ne baga la tribune si au preturile care le stim.

In viitor sa speram ca vom obtine in deplasari mai multe bilete decat ne-au fost atribuite in anii trecuti.Viitorul suna bine :)

mira-m-as

Totodata, MM Stoica a negat ca ar fi avut vreo implicare in impartirea biletelor. "Nu eu ma ocup de acest lucru. Mustata m-a sunat inainte de meci si mi-a zis clar ca daca vin cei de la Peluza Sud ii bate pe toti pana ii usuca. Dar eu nu am nici o treaba. Baietii de la Sud au fost destepti si si-au procurat bilete", a explicat el.

[...]

Edited by Marius
usurel

In ziua de azi nu se stie cine minte mai mult. Pana la urma fiecare isi vede interesul.

Cat despre bilete, chiar si daca nu ar fi obligati sa tina cont de acea lege cu 5% nu ar fi in interesul niciunui club sa ne dea noua mai multe bilete, pentru ca la un meci cu Steaua oricum se vand toate biletele si toata lumea prefera cetatenii in favoarea celor din brigazi. Asa ca intotdeauna vom avea 400, respectiv 600 de bilete. Doar sa isi faca stadioane de 60-70 de mii :))

Edited by ssinpadureacualune

am postat si pe prima pagina chestia asta, dar scriu si aici ca sa nu o rateze nimeni:

--

baietii, a fost frumos la meci ? v-a placut?

si noua ne-a placut! s-a vazut beton din fata televizorului. va multumim ca ne-ati dat posibilitatea sa vedem in direct, inregistrat, retransmis si reprodus marele derby.

In alta ordine de idei, ca un tiran ce sunt, cu puterile ce mi-au fost oferite prin vot nedemocratic, tin sa anunt ca de acum incolo, asociatia celor 7 vanduti are, incepand de azi, un MARE ban pe siteul asta, deci nu va mai obositi sa ne trimiteti comunicate, completari, cereri sau nemultumiri pt ca o sa fie ignorate.

Aaa, si in caz ca nu v-ati prins, aceasta este parerea mea si nu vorbesc in numele AISS sau al PS.

Mai pe romaneste, eu ca si suporter stelist nu am crezut niciodata in voi, iar ultimele evenimente mi-au confirmat ca am fost indreptatit sa cred despre voi ca sunteti niste oameni fara caracter, care urmaresc doar anumite interese obscure.

Referitor la faptul ca ati facut din nou bisnita, eu unul nu ma mir, pt ca asta va e obiceiul de multi, multi ani si sa nu-mi spuneti ca doar Mustata a vandut biletele, caci stim cu totii ca nu e singurul care beneficiaza de banii respectivi.

Acestea fiind spuse, tin sa avertizez trolii care posteaza pe aici, ca o sa va dau direct ban si va sterg contul daca mai incercati sa manipulati lumea si sa bagati zazanie intre membrii peluzei sud si membrii AISS.

Apropo, aici nu e democratie! E stelism, iar pe voi nu va caracterizeaza starea asta de spirit.

PS: daca nu v-ati dat seama, cele de mai sus sunt indreptate catre liderii PN, ALSS si a celor care incurajeaza sau tolereaza mizeria din interiorul PN.

Nu am nimic de impartit cu membrii PN, de altfel am crescut acolo, dar ce s-a intamplat in ultima perioada depaseste cu mult granitele bunului simt.

Multumesc!

Cristi, Peluza Tramvai

Nu mai conteaza cine a fost.

Atat timp cat Mustata scoate aberatii cum ca are el informatii ca Sudul o sa dea foc la stadion, nu mai conteaza nimic.

# Azzido # sa inteleg ca daca am un punct de vedere diferit, risc sa primesc ban?

incet incet incepeti sa ganditi ca (,) ciobanu

de ce nu scrieti in regulament "cei care nu sunt pro PS sau AISS vor primi ban"

aseara am fost la meci, am dat 25 ron pe bilet, atat cat s-a scris si aici pe forum,

ca unele bilete s-au vandut mai scump e alta problema........ la mine a venit un baiat si m-a intrebat daca am bilet ca imi da 50ron pe el, si nu l-am dat......... daca il vindeam inseamna ca x, y sau z erau de vina?

de vina sunt cei care dau atatia bani pe bilete, nu cei care cer, daca voi nu ati da atatia bani, ei ar ramane cu biletele.