DeLaRyu

Peluza Nord

746 posts in this topic

nu vreau sa fac circ pe net asa ca ti-am trimis pe privat doua-trei exemple sa nu zici pe urma ca fac valuri...dar nu asta este problema. ma suparat iesirea lui Andreiasu. nu toti inteleg cu bataia (sunt unele exceptii)in sa o vorba buna(si bine auzita in peluza) poate face miracole.

Azzido cand Steaua va avea un director de imagine, un magazin (nu microbuz) in care vor fi puse la vanzare produse originale si de calitate, un muzeu pt toate trofeele cucerite si rezultate bune in europa d-abea atunci cred eu ca Steaua va avea suporteri si afara. pana atunci...

Voi astia cu lazio Milan etc. la meciuri veniti cu fulare cu Steaua sau cu echipele alea? Voi doar cu bataia puteti fi schimbati.

Van Damme calmeaza-te

Voi astia cu lazio Milan etc. la meciuri veniti cu fulare cu Steaua sau cu echipele alea? Voi doar cu bataia puteti fi schimbati.

Van Damme calmeaza-te

Bah asta e Predator in persoana :)))

Van Damme calmeaza-te

Sincer Andreiasu are dreptate aici. Cei care vin la meciuri cu alte fulare decat ale Stelei, doar pentru ca e trendy, merita trosniti. M-am saturat sa vad fulare cu Lazio, cu Milan, etc. Aceasta situatie trebuie sa inceteze.

Van Damme calmeaza-te

Sincer Andreiasu are dreptate aici. Cei care vin la meciuri cu alte fulare decat ale Stelei, doar pentru ca e trendy, merita trosniti. M-am saturat sa vad fulare cu Lazio, cu Milan, etc. Aceasta situatie trebuie sa inceteze.

Sunt de acord cu tine. Desi eu am fulare cu mai multe echipe (o mica colectie :lol: ) nu am venit la stadion decat cu fular cu Steaua. Si asa e normal. Aceasi situatie cand vine vorba de tricouri. Dar vrea sa zic ca si ultrasi din peluza vin cu alte fulare. Poate acolo ar trebui sa incepeti "curatenia". Sa nu zic ca unii din ei nu canta mai mult de 10 min pe meci ca doar ei sunt persoane importante, nu vin ei la stadion sa cante.

Van Damme calmeaza-te

...fularele ca fularele dar ce facem cu sepcile???

Xander,..si hool:D,ce te face sa crezi ca membrii peluzei nord sunt sub talpa conducerii?Sau pe ce te bazezi cand spui asta?Hai sa lamurim o data pt totdeauna problema asta.Astept raspuns.

poate am exagerat cu sub talpa conducerii.dar e clar ca aveti o oarecare teama d puterea conducerii.totusi parca se simte o schimbare d cand e mustata la racoare.mi se pare suspect ca i-ati batut p cei din sud km in acelasi timp cand ei erau in conflict cu Meme si Jiji.si dak nu ma insel la protestul cu Neaga voi nu a-ti afisat nimic.e imposibil ca unii baieti d acolo sa nu aiba vreo legatura cu distinsii nostri conducatori.asa se vede din afara

parca printre insurgentii am vazut niste fulare cu lazio

Si printre laziali am vazut eu niste fulare cu Insurgentii ... ce ne mai copie astia

Taci si dute la meci obositule !

Xander,din cauza noob-ilor ca tine nu mai intru pe acest forum,pt ca va dati toti nepregatitii cu parerea despre subiecte care nu aveti habar.Diferenta in cazul lui neaga intre pozitia noastra si a celorlalti,este ca noi stiam motivul plecarii lui ,care era total justificat.In acel moment,era atmosfera sparta la echipa,alti 5 titulari amenintant ca pleaca din Ghencea daca nu pleaca Neaga.Nu dau amanunte.Neaga trebuia sa plece.Deci nu mai comenta aiurea,ca nu am luat noi atitudine.Nu dam socoteala nimanui pt actiunile noastre.Iar cu scandalul dintre noi si sud,nu a avut nici o legatura cu pozitia lor fata de jj sau MM,taran obosit.Ai impresia ca esti la curent cu tot,dar dormi pe tine.Da-ti cu parerea despre legea funciara,cultivarea plantelor si cresterea animalelor.De-a lungul timpului,cand jj a vrut sa trimita bodyguarzii la sud,datorita noua nu i=-a trimis si u vb de conspiratii.Doamneee,daca v-as recunoaste pe stadion,as fi cel mai fericit:((

O mie de vorbe nu fac un ban, va asteptam la stadion, cei care merg la meciuri au drepturi depline sa comenteze despre peluze, admosfera din ele..restu priceputi din fotoliu

apropo de aia care tineti cu inter, lazio, Milan... voi folositi justificari absurde, penibile pe alocuri. Deci, ce sens are expresia ''Tin cu X pentru ca ...'' ? Ca sa nu mai zic ca cei de la Lazio considera ca suntem tigani, eu nu pricep de ce tineti cu o echipa doar pt ca suporterii ei sunt mai ultra' decat altii ?

Nu stiu daca ma intelegeti, dar sa ne uitam la noi, cei care suntem stelisti. Adica noi suntem stelisti pt ca in momentul in care ''ne-am fi decis sa devenim stelisti'' am facut-o pt ca aveam galeria cea mai tare ? Sau pt ca aveam cele mai multe cupe sau campionate? Hmmm, eu nu prea cred asta. Fratilor, nu pot spune ca ne-am nascut stelisti, dar ar fi inadmisibil sa spuneam ca am ''ales'' Steaua... Bine, aici nu ii luam in considerare pe aia care tin cu Steaua de la 19 ani sau pe aia care ''s-au apucat de stelism'' doar pt ca invata langa stadion... Oare cati dintre noi stiau, la varsta de 4-5-6 ani ce e ala un campionat; sau o cupa, sau o CCE ? Eu as zice ca niciunu'... :roll:

In concluzie, nu va inteleg pt ca voi tineti cu o echipa pentru ca ... , dar v-as intelege daca de la 10 ani ati fi fost cu unchiul vostru la stadion, sau v-ati fi uitat la meciurile echipei respective inca din ''frageda pruncie''

ps: si eu am vazut, pe net si in realitate, membri ale unor grupuri de la noi cu obiecte care aveau alta sigla decat a noastra :(

In concluzie, nu va inteleg pentru ca voi tineti cu o echipa pentru ca ... , dar v-as intelege daca de la 10 ani ati fi fost cu unchiul vostru la stadion, sau v-ati fi uitat la meciurile echipei respective inca din ''frageda pruncie''

Vezi ca stii? Totusi nu stiu de ce trebuie sa justifici de ce tii cu o echipa.

PS: Tin cu Milan din aceasi perioada in care am inceput sa tin cu Steaua.

Andreiasu... tot respectu.. dar nu mai lua te rog pozitzii asa radicale deoarece fulare de la altzii exista in multe brigazi importante(aici ii rog pe cei care dau nume sa nu o mai faca)... nici eu nu sunt de acord dar atata timp cat loialitatea lor fatza de Steaua nu poate fi pusa la indoiala nu pot nici sa ii contest.

De vreo 2 ani incoace, au aparut cam peste tot in ambele peluze, fulare de grup. Un mare castig zic eu. Totusi, da ai si tu dreptate, am exagerat, inca mai sunt mici exceptii. Din pacate exact cand lumea incepe sa aiba o mentalitate conturata, si niste idei cu mult peste perioada 95-2000 sa zicem, suntem pe cale sa avem parte de o lege care o sa ne omoare efectiv. Cum ar fi fost oare, sa ne bucuram acum de libertatea anilor de inceput ai fenomenului in Romania, si sa avem mentalitatea de acum?

Singurii care nu reusesc sa progreseze sub nici o forma sunt baietii astia care ne judeca prin intermediul internetului. Dupa ce ca nici nu mai stim noi ce sa facem, din cauza situatiei super tensionate care este in momentul actual, mai apare si cate un xander hool care isi da el cu parerea de zici ca vine de cel putin 10 ani prin peluzele steliste. Iar daca ii raspunzi mai dur, sare in sus mai ceva ca o calugarita.

P.S. MadFrog, TheRadical, XanderHool si care mai sunteti veniti odata cand avem o sedinta, se anunta dinainte pe site, veniti si spuneti-va parerile, spuneti ce nu va convine la noi si ce ati vrea voi sa se faca nou in peluza. Veniti cu idei. Pe net ne-am saturat sa va citim posturile stupide.

Pana acum nu mia trecut niciodata prin minte ideea ta Andreiashule... :) dc am avea mentalitatea de acum si libertatea de a aprinde tortze si fumigene cum era cand eram eu copil ar fi incredibil... o coregrafie de genu celei cu Kiev sau cu dinamu(aia cu MORI JAVRA) la care sa se aprinde vreo 30-50 de tortze in fatza ...... oahaaaaaaaaaaaaa!Vezi de ce m0am excitat... nu mai zi lucruri din astea... te rog!

Cat despre ideile cetatzenilor cu impresii de pe forumuri... sa si le tzina pt ei... avem capacitatea si posibilitatea de a veni noi cu idei mult mai bune decat ei!

cei care jignesc pe net la adapostul unui nick'name, niciodata nu vor avea curajul sa zica in fata, de frica, de lasitate sau eu mai stiu! :? multi nu au o parere buna despre voi(stiu ce veti spune, ca nu va pasa, asa si trebuie :wink: )multi nu va cunosc, nu cunosc nici sacrificiile care se fac...ei o stiu pe a lor, una si buna"ca din cauza voastra eu cu abonament la trimuna 1 nu vad nu stiu ce meci"!eu in locul vostru nici nu m-as mai obosi sa le raspun! :wink:

andreiasu dak ai fi si tu mai matur nu ai mai ameninta lumea pe net k oricum nu rezolvi nimic,ba chiar te faci un pic de ras ;)

Nu imi dau seama dc Katau este ironic dar Andreiasu sigur e pt ca am idee cine e!:) Oricum ma bucur ca s-a destins atmosfera de pe TOPICU asta!:)

Alice4steaua... ne mai plictisim si noi ce naiba... tre sa le mai raspundem sa ne dixtram si noi!:)Eu pastrez sperantza ca odata si odata se vor lumina unii!:)

@eferman inca mai ai incredere?! :lol: imi place de u ca esti optimist...dar mereu si mereu vor aparea altii si altii...asa ca...Oricum, de apreciat optimismul tau :lol:

Sa shtii ca si eu te iubesc!:)

mai sa vb cu admini sa faca un topic nou cu matrimoniale :lol: :lol: :lol:

In concluzie, nu va inteleg pentru ca voi tineti cu o echipa pentru ca ... , dar v-as intelege daca de la 10 ani ati fi fost cu unchiul vostru la stadion, sau v-ati fi uitat la meciurile echipei respective inca din ''frageda pruncie''

Vezi ca stii? Totusi nu stiu de ce trebuie sa justifici de ce tii cu o echipa.

PS: Tin cu Milan din aceasi perioada in care am inceput sa tin cu Steaua.

Nu iti interzice nimeni, si nici nu poate sa ti cu o echipa sau alta si nici nu trebuie sa te justifici in fata cuiva, trebuie doar sa nu mai vi cu fularul altei echipe in afara de Steaua la stadion !!!

E clar ca nu ai urmarit discutia. Am zis ca NU AM VENIT NICIODATA CU UN FULAR AL LUI Milan PE Ghencea. Si nici tricou sau altceva.