DeLaRyu

Peluza Nord

746 posts in this topic

Ok,am inteles.Putea sa zica,ca pt el a insemnat mai mult.Si informatiile astea de genul grupul x s-a desfiintat sio parte e la sud,ar trebui sa le dea cineva informat.Daca ai auzit ca.......,poti sa intrebi,nu sa dai mai departe sa deziinformezi.Insurgentii nu s-au desfiintat.Mai mult decat atat,la nord sunt foarte multi suporteri care au facut parte din titan,desant,triada si alte grupuri care desi retrase din activitate,membrii lor sunt acolo la fiecare meci,deci nu e pustiu acolo,asa cum va place unora sa credeti.Nu au aparut alte grupuri,pt ca se incearca sa se dea o noua entitae si unica Peluza Nord,proiect inceput la meciul cu cainii,acela nu era doar un baner sau mesaj pus pe gard,sa aminteasca ca suntem si noi pe acolo.

Sincer nu am pretins niciodata ca mai stiu cu exactitate ce se intampla acum in Peluza Nord. Am plecat de acolo scarbit de toata bisnita care era la TK, grupul cu care am stat multi ani si am venit in SUD. Ajuns acolo m-am intalnit cu foarte multi tovarasi din BERCENI, cartierul unde stau, oameni din SKINS, oameni care au insemnat foarte mult pentru Peluza Nord. Daca tu imi spui mie ca Skins nu s-a desfintat si ca in Nord mai sunt oameni din Skins care mai vin, eu iti spun ca nu cred ca acei oameni au legatura cu grupul respectiv.

Vin de foarte mult timp la meciuri si stiu foarte bine ce a fost. Ce s-a intamplat de 4 ani incoace in PN nu stiu foarte bine pentru ca am ales sa nu ma intereseze, iar cat despre dezinformare, nu stiu cat de mult cantareste faptul ca nu stiu eu despre Shadows ca sunt la SUD. Si daca citesti atent ce am scris mai inainte, o sa vezi ca am spus ca nu am stiut asa ceva despre insurgentii.

N-am niciun interes sa dezinformez sau sa imi fac imagine.

Edited by ssinpadureacualune

Nu cred ca mai are rost sa va certati pt una sau alta ... ce a fost, s-a dus. Dar cred ca Bogdan stie mai multe ca tine, in ceea ce priveste Peluza Nord.

Magica Steaua !! V.P.M.

Edited by Bodanel

nu cred ca mai are rost sa`l bagati in seama pe padureacualune .. el mereu e un inflamator si un dezinformat.. ii place sa bage cearta .. in special cu cei din nord. are el o slabiciune pt noi . daca esti baiat .. cum te crezi RAMANEAI SA LUPTI PENTRU PELUZA AIA . atata timp cat ai fugit ca un navetist .. esti zero. parerea mea .

nu cred ca mai are rost sa`l bagati in seama pe padureacualune .. el mereu e un inflamator si un dezinformat.. ii place sa bage cearta .. in special cu cei din nord. are el o slabiciune pt noi . daca esti baiat .. cum te crezi RAMANEAI SA LUPTI PENTRU PELUZA AIA . atata timp cat ai fugit ca un navetist .. esti zero. parerea mea .

fiecare are motivele lui pentru care ramane sau pleaca dintr-un anume loc.de asemenea e urat sa judeci un om prin prisma internetului(nu zic ca unii chiar si-o merita sa fie facuti in zeci de moduri pentru felul cum scriu)..dar Baboa,inainte sa improsti cu noroi si sa vbesti despre unul ca si cum l-ai cunoaste denota imaturitate.e treaba lui de ce a plecat,la fel cum e si treaba ta pentru care inca te afli la Peluza Nord.nu crezi ca stii ce e in sufletul cuiva care paraseste peluza in care a crescut si in care a pasit prima oara pe stadion.

p.s.rostul postului meu e mai mult lamuritor,pentru ca atunci cand ai spus catre sinpadureacualune ca nu a ramas sa se zbata pentru peluza,am avut impresia ca ai folosit un ton mai general.

p.s.2 a nu se interpreta postul meu altfel decat este.nu vreau sa se generalizeze in alte treburi total inutile.stick it to the plan!

fiecare are motivele lui pentru care ramane sau pleaca dintr-un anume loc.de asemenea e urat sa judeci un om prin prisma internetului(nu zic ca unii chiar si-o merita sa fie facuti in zeci de moduri pentru felul cum scriu)..dar Baboa,inainte sa improsti cu noroi si sa vbesti despre unul ca si cum l-ai cunoaste denota imaturitate.e treaba lui de ce a plecat,la fel cum e si treaba ta pentru care inca te afli la Peluza Nord.nu crezi ca stii ce e in sufletul cuiva care paraseste peluza in care a crescut si in care a pasit prima oara pe stadion.

p.s.rostul postului meu e mai mult lamuritor,pentru ca atunci cand ai spus catre sinpadureacualune ca nu a ramas sa se zbata pentru peluza,am avut impresia ca ai folosit un ton mai general.

p.s.2 a nu se interpreta postul meu altfel decat este.nu vreau sa se generalizeze in alte treburi total inutile.stick it to the plan!

stai linistit marcele.. ca pe tine te cunosc de ceva vreme. n`am folosit un ton general .

el mereu a vorbit din umbra.. nu s-a recomadat niciodata si a acuzat . asta ma face sa imi mentin afirmatiile scrise mai sus.

Mai baiatule, m-am mai certat cu tine. Esti singurul care se baga in seama. Eu doar am raspuns acuzelor. Cat despre recomandat, nu este cazul pentru ca nu asta este important, ci adevarul. Nu stiu dece iti vine asa greu sa crezi ca atat de multa lume a fugit cum spui tu. Din pacate asta s-a intamplat, din diverse motive. Mai mult decat atat indraznesc sa pariez ca lucrurile vor merge mai prost, dar asta este deja alta poveste.

Te-am mai rugat sa nu mai vorbesti despre mine si vad ca nu intelegi. Pana la urma se pare ca tu esti cel care are o slabiciune. Nu-ti place sa auzi unele lucruri. Nici nu le voi mai spune, ca sa stai linistit, sa nu se mai inflameze lucrurile, sa nu te mai deranjeze, dar tu oricum o sa le sti, si la fel ca multi altii nu le vei recunoaste niciodata.

Cu parere de rau va spun ca au fost putini cei care au plecat de la o peluza la cealalta pt ca le placea ce se ntampla acolo sau credeau in ce pot realiza cei de acolo,sau au vrut sa ajute,etc.Multi insa au plecat din motive care nu le spun,ca nu vrea sa se supere nimeni.Intr-adevar,e dreptul fiecaruia sa aleaga din ce peluza sustine echipa,insa,ar trebui sa se stie ca peluza nu se schimba ca boxerii.Respect pt cei care au plecat pt anumite idei,crezuri,dar ceilalti...................................:D

Mustata :"Nu i-am garantat lui Gigi că nu va mai fi injurat! N-am vorbit cu el!"

pros(t)port.ro

Pai ce sa ne mai surprinda la Mustata? Din momentul in care in 2004 inainte de Steaua-Dinamo,2000 de suporteri erau in fata stadionului si cei de la casa spuneau ca s-au dat toate biletele cu toate ca in prima zi s-au vandut doar 5000 , Mustata a luat biletele de la casa si s-a dus sa le distribuie la tovarasii lui bisnitarii de la P-ta Sudului. N-am idee cum a fost ales el seful galeriei dupa ce a fost eliberat dar probabil oierul ia acordat un sprijin. Cu alte cuvinte, sa fim siguri ca mustata va face aceasta Liga si va milita pentru pace din moment ce suge bani de la Becali

Pai ce sa ne mai surprinda la Mustata? Din momentul in care in 2004 inainte de Steaua-Dinamo,2000 de suporteri erau in fata stadionului si cei de la casa spuneau ca s-au dat toate biletele cu toate ca in prima zi s-au vandut doar 5000 , Mustata a luat biletele de la casa si s-a dus sa le distribuie la tovarasii lui bisnitarii de la P-ta Sudului. N-am idee cum a fost ales el seful galeriei dupa ce a fost eliberat dar probabil oierul ia acordat un sprijin. Cu alte cuvinte, sa fim siguri ca mustata va face aceasta Liga si va milita pentru pace din moment ce suge bani de la Becali

bogdan_p:

MUSTATA NU ESTE LIDERUL PELUZEI NORD!Peluza Nord NU ARE LIDER,deci actiunile sau parerile lu Mustata nu sunt cele ale peluzei NORD,ci ale sale personale.Cei care nu ati stiut asta,inseamna ca nu aveti nici o legatura cu Peluza Nord si nici nu v-a interesat,deci parerile voastre conteaza foarte putin.Daca v-ar fi dus capul putin,v-ati fi dat seama f usor ca,daca Mustata era lid3erul PN si era omul lui GG,nordul nu ar mai fi protestat alaturi de toti stelistii impotriva ciobanului.Asta nu s-a intamplat si protestele au continuat si VOR CONTINUA,deci aveti numai informatii gresite in cap.Nici un reprezentant al grupurilor de la Peluza Nord nu doreste incetarea protestului.Acum liniste,iar pt moderatorii site-ului,nu cere nimeni sa cenzurati subiecte,dar puteti incerca macar ca discutia sa fie civilizata,iar cei care nu inteleg,facuti sa dispara,ca sa nu mai incepem noi sa scormonim cine e ala,cine e celalalt si sa ii batem.Multumesc.

Frate, asa greu e sa citesti mai in urma?

Free Steaua,iti explic eu ce se intampla atunci.Grupurile peluzei nord isis rezervau bilete pt membrii sai,numarul care avea sa vina la acel meci era anuntat pt ca multi erau la slujbe,scoli,facultati si nu puteau sta la coada .In caz contrar riscam ca membrii grupurilor sa ramana fara bilete,aceastea fiind cumparate de cei din afara,lucru pe care nu l-am fi dorit,in lipsa lor nu mia puteam asigura o atmosfera de derby.Mustata a venit probabil si a luat biletele rezervate de la case,deci dasca asta te-a suparat,iti spun ca ma bucur,pt ca o sa se mai intample la fel,mi se pare normal sa avem acest privilegiu,cei care suntem acolo meci de meci,fata de cei care vin cand au timp.Noroc.

dar partea nasoala e ca mai sunt si suporteri care vin meci de meci pe Ghencea (chiar si in unele deplasari) canta pana ragusesc dar care nu fac parte din brigazi si raman pe afara la derby-uri.

acel tip de suporteri ar trebui sa se bage intr-o asociatie. Altfel, de unde sa ii stie lumea ca ei sunt stelisti si vin meci de meci si fac eforturi pt echipa?!

acel tip de suporteri ar trebui sa se bage intr-o asociatie. Altfel, de unde sa ii stie lumea ca ei sunt stelisti si vin meci de meci si fac eforturi pt echipa?!

:)) oaaauuu avem un sfat! si daca nu vor "sa se bage intr-o asociatie" si ajuta cat pot prin anumite mijloace?! nu sunt stelisti?!wtf! p.s. daca nu ai incredere, discutam in privat,cu exemple!

aha. spune-mi si mie cate bilete a avut la dispozitie AISS la meciurile trecute din groapa si giulesti?

Godsavepm: wtf yo rofl lotr asl. ( la ce am zis eu si la ce ai raspuns tu alt raspun nu meriti)

spiridusu: in principiu, cati oameni s-au anuntat. pe giulesti, cand am primit 400 de bilete cu totii, biletele pentru AISS au fost date oamenilor care s-au implicat cel mai mult.

Indiferent de forma de organizare pe care o alegeti, trebuie sa alegeti una... grup ultra, asociatie, samd (daca vreti sa aveti bilete asigurate in deplasari).

E o chestie sociala... daca nu te stiu oamenii si nu au incredere in tine, normal ca nu primesti bilet desi poate canti mai multi ca toti la un loc.

Exceptii exista intr-adevar, dar raman exceptii.

Edited by noname

Godsavepm: wtf yo rofl lotr asl. ( la ce am zis eu si la ce ai raspuns tu alt raspun nu meriti)

ai dreptate,chiar asa e.nu merit un raspuns,m-am bagat eu aiurea in seama si uite asa ati mai pierdut unul care s-ar fi implicat mai mult...bafta!

@godsaveultras,

pe viitor, cam orice suporter ar trebui sa fie intr-o forma de organizare(grup ultra, asociatie de suporteri, etc.). pentru ca doar prin aceste forme de organizare se va putea continua fenomenul suporterilor peste tot in lume, regulile fiind din ce in ce mai stricte.

:)) oaaauuu avem un sfat! si daca nu vor "sa se bage intr-o asociatie" si ajuta cat pot prin anumite mijloace?! nu sunt stelisti?!wtf! p.s. daca nu ai incredere, discutam in privat,cu exemple!

Ceea ce cred ca voia sa spuna noname este ca sunt foarte multi cei care nu sunt organizati, si nu ai de unde sa-i tii mine pe toti cei care te-au ajutat de-a lungul timpului. Esti de acord cu mine ca poate aparea unul la usa AISS care sa zica: stiti, am fost la meciul cutare si cand ne-am batut cu x, am sarit in ajutor?

Oricum, astfel de discutii nu se poarta in public. Daca consideri ca, stelist fiind, e mai important orgoliul tau decat sa incerci sa gasesti solutii pentru a fi impreuna, atunci este pacat. Inca ceva: nimic nu se face in lumea asta fara organizare. Crezi ca vom avea vreo sansa ca stelisti sau ca popor daca nu ne organizam, daca nu facem macar un efort sa ne cunoastem, sa ne intelegem? Sper ca vei vedea ca disensiunile nu ajuta decat pe unul. Te astept cu orice intrebare sau nelamurire pe privat.

nu e ma, ca l-am pierdut... acum nu ma mai pot bucura de banii sau de implicarea lui. Ce aiurea, tocmai cand voiam sa-mi sadesc gradina. Crede-ma ca unul care crede ca se inscrie pentru orice altceva decat Steaua nu merita explicatii.

In deplasarile de pe giulesti sau groapa,nu o sa poti niciodata sa multumesti nici macar jumate din cei care ar dori un bilet,pt ca in ultimii ani am primit in giulesti numai 400,500 si in groapa pana in o mie,meciuri la care numarul doritorilor depaseste 1000,2000,3000.Orice criteriu ai folosi la impartirea biletelor,e clar ca vor fi foarte multi nemultumiti.

am primit in giulesti numai 400,500 si in groapa pana in o mie,meciuri la care numarul doritorilor depaseste 1000,2000,3000.

Pai intai trebuie sa fie stadioane capabile sa primeasca 2-3000 de oaspeti...

si totusi, am cumparat bilet pe giulesti cu 50 de ron si in groapa cu 100, partea proasta nu e ca am dat bani, ci cui..