Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Real Madrid 1 - 4 (0 - 2)

226 posts in this topic

Fratilor grea e viata in Londra cand nu ai nici o sansa sa vezi meciul Steaua - Real Madrid in direct! L-am inregistrat, ca sa aud cateva ore mai tarziu ca nu il pot vedea ca trebuia sa bag nu stiu ce coduri PIN etc, a dreaq tehnologia din ziua de azi!!!

Si am adormit cu gandul la ce-o face Steaua pe plaiurile mioritice, iar noaptea am avut un cosmar cum ca am luat bataie cu 0-1 (nu stiu de ce cosmar, dar ma rog, 0-1 ar fi onorabil in fata Realului), dar cand m-am trezit si am aflat de pe net ca am luat bataie nu cu un gol, ci cu patru,ce sa mai zic...am sperat si eu in minuni ca si voi, asta e, omu' cat traieste-nvata!

De asemenea s-a tot scris, in presa,pe forum-uri, cum ca echipa Real Trece prin diverse probleme, scimbari, chestii trestii, si ca e vai de mama ei. Fratilor, daca am pierdut cu 1-4 in fata unei echipe "in tranzit", oare cu cat am fi pierdut in fata unei echipe Real Madrid "in forta"? Brrrrr, nici nu vreau sa ma gandesc :roll:

A gafat pe dracu' Carlos. Hai sa fim seriosi. Diferenta mare. Rusine la fel de mare. 0-3 si 1-4 in Templu. Nu trebuie sa ne ascundem dupa deget. Dar viata continua. Si ne vor aduce alte bucurii. Sper chiar sezonul asta in Cupa UEFA.

Sa zicem ca anul acesta, dupa 10 ani de pauza il cl, ne multumim cu locul III si mai luam notite... Dar daca "don Jiji" nu vrea sa priceapa ca in locul diverselor pelerinaje ar face mai bine sa cumpere niste jucatori... ramanem si la anul' tot la luat notite. :evil:

Nu avem fata de Liga...asa ca trebuie sa mai invatam. SA VA FIE RUSINE!!! :(

Sa-tzi fie tzie rusine mah !! k zici k esti stelist !!

Dupa atata timp de pauza Steaua nu s-a facut de rusine !! A aratat k stie sa joace !! si dak am luat bataie nu-i asa mare crima pt k am luat de la cea mai bogata echipa din lume si cu cele mai multe trofee de UCL castigate asa k mai ciocu mic frate !!

Doamne nu-i suport pe astia care sunt stelisti numa la victorie !!

Pentru ca nu am avut portar.Nici acum, nici la meciurile precedente.Nu stiu cine il sustine pe acest Carlos, dar cred ca ar trebui sa se opreasca. E si normal sa nu mai joci bine dupa ce tu te zbati si alergi ca nebunul tot terenul si un idiot ia niste goluri penibile.I-a demoralizat pe toti acest Carlos - pe coechipieri, pe suporteri si sper ca si pe cei care il tin in brate nejustificat.Nu sunt genul care sa imi fluier echipa dupa o infrangere, dar acest idiot nu face parte din echipa.Si-a batut joc de toata munca coechipierilor lui.Sper ca si cineva din conducerea clubului mai citeste din cand in cand aceste mesaje sa isi dea seama ca acest asa zis portar trebuie sa dispara.Daca isi vor da seama la timp si vor face schimbarile necesare, Steaua are sanse mari sa ii bata pe Real chiar la ei acasa.

Afara cu aceasta maimuta!!!

sa'ti fie rusine tie ca zici ca esti stelist.dak esti stelist adevarat ar trebui sa'ti sustii echipa si la bine si la rau.cred ca dupa meciul de la Kiev ziceai ca e cea mai tare si acum...oricum pana la urma crezi c vrei..dar eu ti'am zis asa....FOREVER Steaua!!!

sa'ti fie rusine tie ca zici ca esti stelist.daca esti stelist adevarat ar trebui sa'ti sustii echipa si la bine si la rau.cred ca dupa meciul de la Kiev ziceai ca e cea mai tare si acum...oricum pana la urma crezi c vrei..dar eu ti'am zis asa....FOREVER Steaua!!!

bine zis, astia nus fani sun niste papagali care la victorie striga bravo si la infrangere isi huduie jucatori fani adevarati au fost aia cu lion cand au stiut sa aplaude daca voi chair ati crezut ca putei baterealu inseamna ca si Romania poate bate brazilia nu ??? sa fim seriosi presupun ca bautura va dus in al 11 cer incat ati vista ca Steaua o sa bata realu de fapt si Jiji e devina cu declaratile lui dusela extrem oricum la 4 - 1 io cred ca am jucat rezonabil la ce echipa am intalnit si consideran ca am revenit in Liga dupa 10 ani cu jucatori carenu au stiut pana acum ce inseamana iar realul are jucatori care au peste 100 de meciuri in Liga asa ca diferenta nu era si este mare e ENORMA dar "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul" si nu mai vedem nimik in jur nostru ;) bft paote batem brazilia :))=))

@jimmy19 esti varza frate nu te mai numi stelist ca ne faci tu pe noi de rusine.Mie unul chiar nu mia fost rusine dupa meci si chiar sunt mandru ca am reusit sa aducem cea mai bogata echipa din lume in Temlu nostru.Speram si eu la un egal da in acelasi timp eream si realist plm din greseli invatam si docamdata suntem prea mici si lipsiti de experienta pt asemenea competitie.Despre Carlos ce sa zic... multa rabdare cu el si o sa vedeti ca va deveni un portar de exceptie eu unul nu am ce sa ii reprosez... a avut in fata lui adversari de milioane de euro nu orice adversari si a fost greu si pt el.

asta e , daca am luat bataie nu inseamna ca am pierdut din cauza lui Carlos sau a lui Saban , totusi e Real Madrid nu Vaslui sau Arges (sunt din Iasi :P mai putin conteaza )

asa ca Forza Steaua (pt cine e stelist) pe cine nu Forza Steaua :P

VINE RETURU (si un egal e bun :D )

De ce ne-a fost frica n-am scapat .... ne-a batut Real Madrid mar. Si ce e mai trist e ca au jucat aproape de turatia maxima doar cateva minute - suficient sa ne dea insa 4 goluri.

Cat despre baietii nostri ... ce sa mai zici decat :

- Carlitos : marea noastra vedeta pletoasa n-a gresit (ok, poate era cam departe de poarta la golul 4, dar nu trebuia lasat Nistelrooy sa traga ) prea flagrant, dar nici nu pot spune ca a facut mare branza. Imi amintesc vreo 2 suturi respinse in fata de am vazut GOL ... am scapat doar prin bafta chioara.

- Saban : slab rau de tot. In aparare au trecut spaniolii de el ca de fanioane, aport ofensiv zero barat. In treacat fie zis, asta e diferenta intre un jucator de 200.000 de euro si unul de vreo 20 de milioane de euro (Ramos). De-abia acum vedem cat de vital era Ogararu pt echipa.

- Ghionea si Goian : tot slab. S-a vazut ca le lipseste viteza. Si le tremurau picioarele ... parca era primul lor meci oficial din cariera. Nu pot sa nu ma intreb unde naiba erau la primul gol, de-a venit Ramos singur-singurel.

- Petre Marin : bunicel, in general exact in interventii, fara vreo realizare deosebita.

- Nicolita : in nota obisnuita, adica extra-modest. Ceva ambitie, ceva daruire au fost, dar mi s-a parut speriat rau de tot si lipsit de idei. Centrari utile nu-mi amintesc sa fi dat vreuna. A jucat mai binisor pe postul de fundas dreapta. Sa nu fie cu suparare, dar din iarna cam avem nevoie de un alt mjlocas dreapta, cel putin ca rezerva, fiindca jucam meci de meci cu un Nicolita clar iesit din forma.

- Paraschiv si Lovin : varza, amandoi. I-au plimbat adversarii cum au vrut. Mai ales Lovin. Centrul terenului a fost bulevard. Cele mai jalnice momente au fost incercarile lui Paraschiv de lupta cu Diarra. A fost dat la o parte ca o musca, adversarul il depasea ca forta clar. Au alergat amandoi, dar degeaba.

- Ov. Petre : parca mai bun ca Lovin (n-a rupt gura targului). Dupa intrarea sa n-am mai avut impresia de pana atunci ca la mijloc ne domina adversarul complet. Ma rog, tot ne-au dominat ei, dar n-a mai fost impresia aia ca nu contam deloc. Daca isi revine vreodata fizic, ar trebui sa fie titular alaturi de Radoi, daca nu ne permitem ceva mai bun.

- Bostina : bunicel, unicul om pe langa Badea cu ceva tupeu de pe teren. Doar el a mai incercat 1-2 driblinguri si poate o pasa decisiva. Restul mijlocasilor parca-si cereau scuze de la "galactici" ca joaca impotriva lor.

- Dica : a fost pe teren ?? Parca, dar nu prea imi amintesc de el. Un sut pe poarta, in rest nimic, zero. Mereu cu o viteza, uneori cu 2, sub nivelul celor de la Real. Este un jucator esential pentru noi acum, dar trebuie sa fim realisti in privinta unui lucru : e lent.

- Badea : s-a zbatut, parca a vrut mai mult decat majoritatea. A dat unicul nostru gol. Un atacant de mare viitor. Dupa parerea mea, cel mai bun atacant al Stelei de la Adrian Ilie incoace.

- Thereau : a schimbat in bine atacul nostru si ne-a dat cateva minute iluzii prin pasa de gol. O afacere buna, pentru nivelul nostru.

Concluzie .... deocamdata atat putem. Sa fim realisti, dupa 10 ani de absenta si cu bugetul care-l avem, nu putem emite pretentii la mai mult decat locul 3, care se pare ca ne este oarecum la indemana, dupa ce Kievul a pierdut si al treilea meci. In iarna insa, sper ca macar o parte din banutii adunati de prin CL sa fie investiti in niste jucatori valorosi. Poate un Tibi Balan, poate 1-2 africani din astia care mananca terenul, cum e Kalanga ala de la Dinamo. Oricum, avem nevoie de altceva decat ce-am vazut cu Lyon si Real Madrid.

ma enerveaza rau cand aud si jurnalisti si caini si tzigani si chiar stelisti: "Steaua nu are fatza de LC" "nu meritam sa fim aici"

serios? am trecut de gorica. am trecut de standard. anul trecut am avut ghinion. levsky se face de ras, inter la fel, Milan a pierdut 0-4 la deportivo acum cativa ani, bremen s-a facut de ras in ultimul hal cu Lyon. Milan si bremen au fata de Liga? DA!

sa va zic opinia mea, in ce situatie as fi de acord ca n-avem fata de Liga. daca ar exista in europa 32 de echipe, toate de valoarea lui real sau barca sau Milan, Chelsea etc. atunci da...daca am fi in Liga am lua locul unei echipe mari. noi am luat locul lui standard pentru ca am fost mai buni ca ei si am umilit pe Kiev, echipa care e mereu prezenta aici.

CU Steaua PANA LA MOARTE!

baieti nu mai dati vina pe nimeni ...oricum si daca aveam portar super bun nu era prea mare diferentza...tot Carlos e de vina tot timpul...faceti comparatii intre echipe si cate vedete is la Real :)...nu conteaza ca am pierdut...putem sa ne uitam le meciul asta ca o istorie in cativa ani :)..ca macar am jucat contra o echipa de nota 10

- Ghionea si Goian : tot slab. S-a vazut ca le lipseste viteza. Si le tremurau picioarele ... parca era primul lor meci oficial din cariera. Nu pot sa nu ma intreb unde naiba erau la primul gol, de-a venit Ramos singur-singurel.

- Nicolita : in nota obisnuita, adica extra-modest. Ceva ambitie, ceva daruire au fost, dar mi s-a parut speriat rau de tot si lipsit de idei. Centrari utile nu-mi amintesc sa fi dat vreuna. A jucat mai binisor pe postul de fundas dreapta. Sa nu fie cu suparare, dar din iarna cam avem nevoie de un alt mjlocas dreapta, cel putin ca rezerva, fiindca jucam meci de meci cu un Nicolita clar iesit din forma.

Ramos e fundas dreapta. In mod normal de el trebuiau sa se ocupe Bostina sau Badea

Nicolita plange dupa Ogararu. Saban nu stie sa conlucreze cu el. Degeaba transferam jucatori daca nu-s in stare sa se adapteze la jocul coechipierilor.

Inca ceva. Olaroiu l-a zapacit de tot pe Banel : ba pe dreapta, ba pe stanga, ba fundas, ba extrema ...

Fata avem de CL si am ajuns pe merit si prin munca aici da eu zic ca docamdata suntem prea mici pt CL si am zis docamdata deoarece sper sa fim an de an prezenti in CL si sa crestem si noi in valoare in fata granzilor din CL.Poate devenim si noi in 4/5 ani o echipa de temut si cu un cuvant de spus in CL.Oricum locu 3 dupa mine il avem asigurat si sper sa facem o figura frumoasa in UEFA poate o si castigam ca anul trecut am fost la un pas.Si nu mai dati vina pe Carlos deoarece nu e el vinovat pt infrangere.Mereu la o infrangere 50% din vina i se atribuie portarului si 50% la restul echipei dar in cazu asta no comment.Nu uitati ca o mare contributie la prezenta noastra in CL a avouto Carlos.Sa savuram si noi golul care l-am marcat impotriva celei mai bogate echipe din lume.

DA...DA...DA....avem fatza de ciampion lig dar parca LUAM IN gioco di mani IN ACEST CAMPIONAT steaua_ro steagsimplu steagul din stanga se misca cum au jucat cei de la Steaua cel din dreapta cum au jucat cei de la Real

N-am vrut sa postez nimic la cald.

Despre acest meci, doar trei fraze:

1. Niciodata nu-ti vei depasi adversarii daca ii idolatrizezi.

2. Steaua a luat puncte in singurul meci unde si-a propus sa castige: la Kiev.

3. Lumea (si eu printre ei) l-a injurat pe Saban. la fel cu Carlos. Sunt super vinovati si trebuie sa plece de la Steaua. Dar cel mai vinovat este Olaroiu, care a aratat iarasi ca este antrenor de locurile 3 - 4.

@jimmy19 esti varza frate nu te mai numi stelist ca ne faci tu pe noi de rusine.Mie unul chiar nu mia fost rusine dupa meci si chiar sunt mandru ca am reusit sa aducem cea mai bogata echipa din lume in Temlu nostru.Speram si eu la un egal da in acelasi timp eream si realist plm din greseli invatam si docamdata suntem prea mici si lipsiti de experienta pt asemenea competitie.Despre Carlos ce sa zic... multa rabdare cu el si o sa vedeti ca va deveni un portar de exceptie eu unul nu am ce sa ii reprosez... a avut in fata lui adversari de milioane de euro nu orice adversari si a fost greu si pt el.
Bai frate nu vezi realitatea cu Carlos...nu e portar de Steaua e un mascarici.

sa'ti fie rusine tie ca zici ca esti stelist.daca esti stelist adevarat ar trebui sa'ti sustii echipa si la bine si la rau.cred ca dupa meciul de la Kiev ziceai ca e cea mai tare si acum...oricum pana la urma crezi c vrei..dar eu ti'am zis asa....FOREVER Steaua!!!

bine zis, astia nus fani sun niste papagali care la victorie striga bravo si la infrangere isi huduie jucatori fani adevarati au fost aia cu lion cand au stiut sa aplaude daca voi chair ati crezut ca putei baterealu inseamna ca si Romania poate bate brazilia nu ??? sa fim seriosi presupun ca bautura va dus in al 11 cer incat ati vista ca Steaua o sa bata realu de fapt si Jiji e devina cu declaratile lui dusela extrem oricum la 4 - 1 io cred ca am jucat rezonabil la ce echipa am intalnit si consideran ca am revenit in Liga dupa 10 ani cu jucatori carenu au stiut pana acum ce inseamana iar realul are jucatori care au peste 100 de meciuri in Liga asa ca diferenta nu era si este mare e ENORMA dar "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul" si nu mai vedem nimik in jur nostru ;) bft paote batem brazilia :))=))

Asta e parerea ta, nici eu nu ma asteptam sa castige, am fost la inceput optimist ca facem un egal, la victorie nu m am gandit...dar nu sa piarda cu 1-4, ziceam si eu un 2-0

1.4 Fara "Spamming": Va rugam sa nu postati mesaje consecutive in acelasi thread.

Pentru a adauga ceva unui mesaj pe care tocmai l-ati scris, folositi butonul Edit Post.

Moderatorii

Mare rusine acest meci, ca si cel cu Lyon si sunt sigur ca si cele din Spania, respectiv Franta.

Au stat in ghete ca niste domnisoare si au intrat in teren cu frica, nu cumva sa li se rupa gladiolele alea de picioare. Cat de tare m-am bucurat dupa calificare, atat de mult ma doare acum situatia echipei. Ceea ce nemultumeste si mai tare e faptul ca Steaua nu joaca, nu ca o incaseaza de la 3 in sus la Bucuresti. Mare parte din jucatorii nostri au fost preocupati sa faca schimb de tricouri cu madrilenii si sa le ia autografe dupa meci.

Olaroiu a gresit, dar si fortat de imprejurari datorita accidentatilor Radoi, Iacob, Nesu, Cristocea.

Din pacate vom termina aceasta campanie de UCL in genunchi, pentru ca nu poti spera la Lyon sau Madrid. Din pacate tot pentru noi daca Kievul ne invinge la Bucuresti, au sanse mari de tot sa prinda UEFA in locul nostru pentru ca intalnesc in ultima etapa pe Real, care va fi calificata fara emotii si va aborda meciul cu rezervele..si sa nu uitam la ce temperaturi vor fi supusi in Ucraina.

Viitorul nu suna deloc bine pentru Steaua. Daca vom merge in UEFA va fi o performanta, si sper sa nu-l mai vad pe bufonul ala in poarta.

nu mi se pare ca e o mare rusine...au gresit si asta este.daca ii bateam eram ridicati in sus mai ceva ca barca sau alte mari echipe.mor pe astia ca alde geanta(parca) ala care a avut ieri un articol in pro sport de tot c****u,in care zicea k Steaua e o echipa mediocra si ca nu e nici o performanata faptul k am adus pe real la Bucuresti...vai vai lasa k e performanta sa joci cu xanthi...in Romania Steaua face performantele cele mai mari in fotbal.nu mi se pare o rusine meciul asta mai ales k nu am fost in cea mai buna forma,insa cel mai rau imi pare de rezultatu asta de 1-4.

@cristian014

Tu ai fost vreodata la un meci al Stelei ??? Si daca ai fost a castigat sau a pierdut Steaua ??? Si daca a pierdut ai injurat vreun jucator ???

Dupa meciul de la Boro ai mai fost stelist pana dupa meciul de la Vaslui ???

Mai vrei sa-ti mai pun intrebari... ???

E valabil pentru toti ce considera Steaua o rusine dupa meciul de marti... Oare cati dintre voi chiar ati suferit inainte,in timpul si dupa meci ??? Cati aveti ochii lacrimi in ochi cate 2 zile dupa o infrangere... ?

Schimbativa echipa favorita ca nu mai e Steaua pe primul loc... Deveniti caini ca nu-i nici o rusine...

BRAVO; BRAVO; BRAVO - bine spus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Iatzi vazut pe turci si nemtzi ce ishi aclama jucatorii si cand pierd rau?... si ne tot plangem ca jucatorii au mentalitate de looseri, balcanici, ca jucatorii nu au mentalitate europeana - dar nici voi bhai "suporterilor" nu avetzi! Atunci cand ii vom aclama in orice situatzie, atuci doar va fi posibil sa vedem o Steaua in stare sa se lupte cu granzii Europei...

pfff....dupa razboi multzi viteji se aduna...dak erati voi in locul lor si ati fi jucat contra realului sau contra oricarei echipe in Champions League si ati fi pierdut si s-ar fi facut atatea comentarii la adresa jocul vostru cum v-ati fi simtit? bine ca sunteti voi mai destepti si avetzi impresiak voi puteati sa-i bateti pe aia de la real si bine ca cei de la Steaua si mai ales Carlos (care am obs ca e cel mai acuzat de rezultatul meciului, desi singurul lucru de care ar putea fi acuzat e doar ca a iesit aiurea din poarta la unul dintre goluri-deci sa zicem ca din cauza lui Carlos am mai primit un gol si in loc sa se termine meciul cu scorul de 1-3 s-a terminat 1-4) is vinovatzi si prosti....pt ca din comentariile unora cam asta rezulta....

Sign in to follow this  
Followers 0