Sign in to follow this  
Followers 0
Virgil

Steaua - Real Madrid 1 - 4 (0 - 2)

226 posts in this topic

Marti 17 octombrie,în Templul Fotbalului Românesc,Steaua noastra va înfrunta în al treilea meci în grupa E a UCL,cea mai titrata echipa de fotbal din lume : Real Madrid.

Cu un lot de jucatori exceptionali si cu un nou antrenor-deasemenea exceptional-la cârma,Real se pare ca a început mai lent

actualul sezon.

Dupa ultima etapa,disputata ieri 1 oct. pe S.Bernabeu si incheiata la egalitate,1-1 cu Atletico Madrid,Real se afla pe locul 3 în campionatul Spaniei,dupa Barca si Valencia.

In grupa E a UCL,se afla momentan pe locul 2,cel care ofera calificarea într-o etapa superioara a competitiei,la egalitate de puncte cu o fosta forta a Europei si poate viitoare,Steaua Bucuresti.

Judecând dupa degringolada în care a intrat Steaua dupa acel rasunator 4-1 administrat Kievului,pentru meciul din 17 oct.exista o favorita clara si aceea nu e Steaua.

Din fericire,pâna atunci vor fi mai mult de doua saptamâni la dispozitie,pentru a pregati un meci în care vom pune toate sperantele noastre într-o clasare finala pe locul doi.

Pronostic pentru acest meci : 1,x,2

FORZA

Echipa trece printr-un moment prost, dar toate echipele au asa ceva, fie ca e Arsenal sau SK Tirana... aceste momente vin si trec... Sa nu uitam ca de 2 ani jumate dominam de departe fotbalul la noi. Si EU as vrea sa il dominam 10 ani la rand, dar nu shtiu daca se poate... Rezultatul meciului va depinde de aceasta pasa (daca a trecut au nu) si asta depinde de mentalitatea jucatorilor...

OK, un pic off-topic..sa analizam lucid ce s-a intamplat in ultimele saptamani...

Eu cred ca totul tzine de mentalitate... valoarea unui jucator poate fi redusa la nimic sau dusa la cote astronomice de catre starea sa de spirit...

La jucatorii Stelei exista o satre de spirit formata din nishte coincidentze nefericite...

...pe de o parte se simt "realizatzi" prin faptul ca au ajuns in CL si nu mai trag asa tare pe teren. la asta se cumuleaza impresia ca "totzi sunt impotriva noastra" si jucatorii zic: "Pai atunci nu are rost sa ne dam sufletul pe teren daca tot nu avem rezultate in divizia A si nu depinde de noi". Moralul e cazut incepe acea spirala distrugatoare in jos... jucatorii au tendintza de a trata de sus echipele mai mici (reflex uman tipic), uitand ca acestea au doar 2 meciuri pe an in care ishi pot arata adevarata valoare: cele cu Steaua. Adversarii se mobilizeaza infinit si automat nu il mai ai in fatza pe Balba sau Croitoru sau dracu shtie cine, ci pe Fred daca iei in considerare ardoarea cu care acestia vor sa inscrie impotriva Stelei... asta accelereaza scaderea moralului si increderii de sine a jucatorilor noshtrii... in fond, sunt oameni...

Ce trebuie sa se intample este ca jucatorii noshtrii trebuie sa inetze sa redevina umili, sa uite unde au ajuns, sa joace fiecare meci ca si cum consacrarea lor depinde de acel meci, sa joace cum jucau cu Valencia si Betis, cand erau mici dar luptau pt ca vroiau sa arate ca sunt mari... pe scurt..sa uite ca sunt mari, dar sa aiba incredere in fortzele lor de a influentza rezultatul unui meci...

Acesta este cel mai usor meci pe care il vom disputa in grupele Ligii,usor pentru ca jucatorii nostri vor juca extrem de motivati,aceasta partida fiind cea pe care multi o viseaza de mici.

La prima vedere Real Madrid este net superioara Stelei,dar le lipseste ceva important si anume omogenitatea.

Depinde foarte mult de forma pe care o vom avea la acel meci,sa nu uitam ca acum cativa ani Real a fost invinsa la Kiev,desi nimeni nu le dadea vreo sansa.

Din puctul meu de vedere in acest moment pericolul numarul unu il reprezinta Ruud van Nisterlooy,care este intr-o forma de zile mari.

Carlos va avea un rol extrem de important in acest meci deoarece cunoastem ca la Madrid joaca cei mai buni sutori si executanti de lovituri libere din lume.

1. Sa nu-l lase pe Roberto Carlos sa traga (acolo ar trebui sa fie Nicolita, ceea ce e un lucru bun, pt ca e un jucator de travaliu, care pune osul si se arunca in fata mingei)

2. Nesu sa stea lipit de Beckham, sa nu-l lase sa centreze. Iarasi un fapt realizabil, intrucat Beckham nu e mai rapid decat Nesu, nici mai puternic.

3. Atentie sporita la fazele fixe, olandezul Realului e destul de inalt si din ce am vazut sare bine.

4. Respingeri si degajari sigure. Oportunistul Raul stie sa profite de orice semi-gafa a aparatorilor nostri.

5. Reyes e un jucator tehnic, de viteza, iar anihilarea lui va scadea mult forta de atac a madrilenilor.

6. Para si cu Lovin/Petre sa nu-i scape din ochi nici un moment pe Emerson si Diarra.

Asta ca sarcini individuale. In rest, sa tinem mingea si sa-i facem sa le iasa limba alergand dupa ea, cum ne-au facut noua francezii. Steaua stia candva (in trecutul foarte recent) cum sa faca treaba asta.

simplu, nu? :D

(ordinea nu e neaparat asta)

Avem motive sa fim optimisti la acest meci!Este destul de posibil ca Mirel Radoi sa revina pana la acest meci...poate aceasta pauza sa-l ajute pe Oli sa-i scoata pe jucatori din impasul asta,mai ales psihic prin care trec...si la bine si la rau...Steaua MEREU! fular-campionii steaua_ro fularsteau2

sa speram ca are sanse:)

Daca Steaua se mobilizeaza psihic si face un meci cel putin asa cum a fost cel de la Kyev, avem sanse sa le luam madrilenilor trei puncte. Nu va fi o lupta usoara dar nici Steaua nu trebuie sa se lase impresionata de faima si prestanta adversarului!

Trebuie sa ne cunoastem interesul si sa eliminam din vocabular fraze precum: "sunt mai buni ca noi", "ne multumim cu un egal" si asa mai departe. Multa concentrare in joc si sange rece. Steaua e o echipa valoroasa, ar fi pacat sa nu straluceasca in continuare.

Avem motive sa fim optimisti la acest meci!Este destul de posibil ca Mirel Radoi sa revina pana la acest meci...poate aceasta pauza sa-l ajute pe Oli sa-i scoata pe jucatori din impasul asta,mai ales psihic prin care trec...si la bine si la rau...Steaua MEREU! fular-campionii  steaua_ro  fularsteau2

Este imposibil ca Mirel sa revina pana la acest meci...

la meciul cu Lyon am incercat sa urmaresc partida in direct pe UEFA.com dar de fiecare data mi se inchidea ferestra de la windows media player si internet explorer singura.. nu stiu care-i problema poate care-va sa ma ajute va rog.. ca vreau sa vad Steaua-real si n-am chef sa platesc iarasi degeaba :)

sry again for offtopic dar va rog sa imi raspundeti

forza Steaua

e oarecum off topic dar are cineva bilete de vanzare la meciul Steaua-Real? am nevoie urgent de 2-3. Eventual dc e cineva care nu mai poate sa mearga...

...un meci cât se poate de obisnuit,de normal... :)

Off.. se mai aude ceva de eventuale bilete? Exista sansa sa mai fie scoase la vanzare unele refuzate de spanioli?

Waste..deocamdata nu s-au vandut cele 8000 de bilete care au fost puse in vanzare.. so.. dc vrei mai multe?

Hmmm.. Argaseala parca a spus ca deja nu mai sunt bilete pentru meciul cu Real. Sper sa fi inteles gresit ! 8O Pacat ca n-am pachet, asta e, trebuie sa-l vanez pe fiecare.

aaaa.. scz scz.. credeam ca zici de cele de la madrid :oops: sorry.. o sa se mai puna 3000 de bilete cu kteva zile inaintea meciului...

o intrebare pt alexul - ai tu informatii in legatura cu biletele pt real - Steaua ? s-au pus in vanzare ?

sau altcineva care are informatii va rog mult chiar vreau sa cumpar !!!! o sa merg pe cont propiu la madrid si singurul lucru care imi lipseste in acest moment este biletul de meci !!!!!!!!

Zip..biletele sunt puse in vanzare.. zilele astea vorbesc cu un prieten de acolo ca sa imi ia bilete.. si eu ma duc cu niste prieteni cu autocarul.. tu cu ce te duci?

bai fratilor, care stie pe cineva care nu se duce in Ghencea la Steaua-real si vrea sa vanda, contactati-ma, va rog!!! HEEEEEEEEEEEEEEELP

eu voi merge cu avionul pt ca timpul nu imi permite cu altceva ! ideea era daca vor ajunge bilete la club !? mie unu` asa mi se pare normal ! pt cei care nu au cunostinte in spania ar fi mai greu de procurat.nu?

aham.. nush suna la club si intreaba.. ai putea sa iti iei de pe net.. dar costa intre 75 si 125 euro biletul..

da stiu o sa sun la club . daca o raspunde cineva :?

ps in ce zona a stadionului va luati biletele ? la peluza ?

chiar nu stiu.. i-am zis sa imi ia unde va sta galeria Stelei.. presupun ca la peluza

"la meciul cu Lyon am incercat sa urmaresc partida in direct pe UEFA.com dar de fiecare data mi se inchidea ferestra de la windows media player si internet explorer singura.. nu stiu care-i problema poate care-va sa ma ajute va rog.. ca vreau sa vad Steaua-real si n-am chef sa platesc iarasi degeaba

sry again for offtopic dar va rog sa imi raspundeti

forza Steaua"

VA ROG AJUTATI-MA CA DACA NU VAD NICI MECIUL IN DIRECT SPARG CEVA*PLZZ

Sign in to follow this  
Followers 0