Sign in to follow this  
Followers 0
bogdan_p

Sa nu va mai aud cu respect tcka:((

42 posts in this topic

4 insi de la nord am fost la constanta la meciul nationalei,nici bine nu am coborat din masina ca am si fost abordati de liderul lor,care ne-a propus un 50 la 50.I-am explicat ca suntem doar 4,ca suntem de la Steaua s-a facut ca intelege si in timp ce ne tinea de vorba alte 2 grupulete veneau pe la spate sa ne arda parsiveste.Norocul nostru a fost ca in acel moment baietii de la faru i-au atacat cu caramizi si sticle si nu au mai venit pe noi:(( .Vreti sa respectati pe cei de la legione,da,dar cei de la tcka nu au nici o treaba cu noi,tot tigani ne zic,tot voiau sa ne arda.Pacat ca nu eram 50 sa le dam ce voiau.

N-am mai vazut oameni asa perversi ca Bulgarii,dupa ce au aflat ca vor juca cu noi pentru calificare declarau ca ne sunt prieteni si ca vor sa mearga impreuna cu noi la turneul final. Cand a inceput confruntarea nu prea ne-au mai fost prieteni , in frunte cu Stoicikov care mi se pare o mizerie de om ne-au atacat pe toate planurile: ba in presa , ba stoicikov , ba jucatorii ... suporterii lor sunt niste infectii , ne-au facut minute in sir tzigani! Dupa acest meci am inceput sa urasc bulgarii din tot sufletul , oricum Dumnezeu e sus si vede iar noi vom fi cei calificati la europene :wink:

oricum Dumnezeu e sus si vede iar noi vom fi cei calificati la europene  :wink:

Dumnezeu ca Dumnezeu, insa Fifa nu vede aceste lucruri???Numai pe noi ne suspenda pentru rasism???Si suporterii lui Standard ne-au facut tigani in direct la televizor, nu se mai sesizeaza nimeni acuma???

Bogdan sigur erau aia de la CSKA? Poate erau de la Lokomotiv Plovdiv, Levski sau alte cluburi. Dar daca totusi au fost de la cska atunci rusine lor. Noroc cu baietii de la Faru. Bulgarii dintotdeauna nu mi-au placut, au o ura fata de noi, ca orice alta tara vecina.

Adevaratii tigani sunt ei...n-ati vazut ce multi negriciosi au avut in sectorul lor ? De comportament ce sa mai zic... lasa mult de dorit.

Corect, sa nu mai aud cu frati nostri si alte aberati si inca ceva puteam sa mergem si noi mai multi la Buzau chiar daca a fost amical :(

Crede-ma ca erau de la tcka,ii cunosc f bine, pe deasupra i-au batut si pe cei de la levski in fata noastra.

eu de la inceput nu am vazut un lucru extraordinar din aliantza asta cu bulgarii. noi ne-am purtat frumos cu ei la Bucuresti, i-am aplaudat, le-am scandat numele si cand am jucat la sofia am fost intampinatzi de un mesaj " ultras cska salute Steaua fans" dar pe urma ne-au fluierat tot meciul. tot respectul pt baietzii de la legione si ultras cska, fiindca au venit la cel putin 2 meciuri din cupele europene, in primavara.

o sa vedetzi la meciul retur cu bulgarii ce "prieteni" or sa ne fie si ce-or sa ne mai alerge, exact cum au facut ungurii cu noi la budapesta.

Bogdane daca sunt asa nesimtiti si au vrut sa sara la bataie dc ia-ti mai primit in peluza anul asta [au mai venit si de 2 ori] sa faci 2 deplasari externe ca sa fie alaturi de noi si apoi sa sara la bataie...cum adica aceiasi oameni care au stat cu tine in peluza contra rapidului acuma au vrut sa va arda..lolz

eu de la inceput nu am vazut un lucru extraordinar din aliantza asta cu bulgarii. noi ne-am purtat frumos cu ei la Bucuresti, i-am aplaudat, le-am scandat numele si cand am jucat la sofia am fost intampinatzi de un mesaj " ultras cska salute Steaua fans" dar pe urma ne-au fluierat tot meciul. tot respectul pt baietzii de la legione si ultras cska, fiindca au venit la cel putin 2 meciuri din cupele europene, in primavara.

o sa vedetzi la meciul retur cu bulgarii ce "prieteni" or sa ne fie si ce-or sa ne mai alerge, exact cum au facut ungurii cu noi la budapesta.

In Bulgaria au fost cateva huiduieli sporadice la inceputul meciului venite de la spectatorii de rand, dar in rest nu a fost nici o problema, iar la sfarsit tot stadionul a aplaudat echipa si pe noi si s-a strigat Steaua si TSKA de ambele parti.

Am inteles ca cei de la Farul au intrat de cateva ori in bulgari in locuri diferite in Ct.

oricum mi se pare ciudat ca la un meci de asemenea importanta sa joci la constanta pe un stadion destul de mic, cu un gazon prost, si cu tribunele f departe de suprafata de joc. probabil ca organizatorii au vrut sa evite incidentele intre romani si bulgari mai ales dupa ce s-a intamplat anul trecut in bulgaria si presa a bagat-o pasta ca Piturca vrea sa joace la constanta.

pacat, la Bucuresti nu cred ca bulgarii mai erau asa de curajosi. probabil ca ei n-or sa fie asa de fraieri ca noi si or sa joace la sofia unde or sa ne astepte cel putin 2 grupuri de suporteri destul de puternice (cska si levsky).

trebuia sa se joace la giurgiu sau pe un bac pe dunare ca sa fie suporterii bulgari in siguranta deplina.

respect pentrucei de la legione&ultras cska.dar pa langa ei mai sant si alte grupuri ,care nu sant de acord cu acasta prietenie(cska-Steaua).si mai ales dupa ce i am batut in UEFA acum 2 ani

Nimeni nu se baga pina cind aviarii nu fac plingere. rrapidu trebuie desfiintat altfel or sa tot faca plingeri pina o sa suspende aia Steaua...Pe aviari nu poti sa ii convingi sa nu mai croncane...pe roman nu poti sa il convingi sa nu mai urasca rrapidu...cineva trebuie sa cedeze. Sper ca podu Grant. Drept peste ei.

@Steaua din chicago

Excelent prim post steagro numai ca n-are nici o legatura cu topicul !!!!!!!!!!

offt-topic: Nush dak ar avea rost k ultrasii romani sa se implice pt echipa nationala deoarece yo zic k nu merita din cauza atitudinii jucatorilor pe teren si a organizatorilor de meciuri. Sa lasam natioanala semintarilor, k nu prea mai avem satisfactii de la ea.

Cat despre bulgari, nu ma mira deloc.

Oare in urma incidentelor cei de la Cska vor mai veni la meciurile noastre?

Am fost in Bulgaria anul acesta la mare, si nu mi s-au parut niste tipi asa de duri, in plus..in cateva seri am iesit cu tricoul Stelei pe mine, si toti strigau "rapid sau Dinamo " iar pe acolo ereau suporteri de-ai lu Levsky in proportie de 80% iar eu le strigam CSKA !!! si nu ma injura nimeni (cred), Am stat de vb chiar cu un suporter "ultras" de-al lui levsky si zicea ca stie de aliantza noastra cu cei de la CSKA. Am vb mult despre fotbal, ei ca oameni vb foarte frumos de Romania, dar pe la spate cum bine zic multi..sunt altfel !

MULTUMIM CELOR DE LA FARU care ia salvat pe stelisti

RUSINE CELOR DE ALA CSKA CARE AU SARIT LA BATAIE

Ne despartim de frati (CSKA) si ne infratim cu alti (FARU) care la meciul Steaua-Farul au venit la noi in peluza

EREAM BEAT ASEARA :))

Sry ca nu s-a inteles mai nimik, nu prea vedeam tastele :) :evil:

ba da tu eshti beat mereu?ca mereu ai probleme d-astea!

Sign in to follow this  
Followers 0