Alessandro

FC Barcelona

1,109 posts in this topic

Am constatat cu stupoare ca cea mai buna echipa a lumii nu are topic...m-am gandit ca printre stelisti sunt si multi fani ai catalanilor... steag2

Forza Barca ! Cea mai frumoasa echipa a momentului. O echipa in adevaratul sens al cuvantului, cu un antrenor desi tanar, valoros. Apreciez publicul catalan, si coregrafiile de-a dreptul superbe. Cred ca cel mai inspirat mesaj al lor a fost : "Catalunya is not Spain !" afisat la derby-ul cu Real. De asemenea conducerea clubului este foarte priceputa din moment ce poate sa tina la club un diamant precum Ronaldinho. Mai nou i-au propus semnarea unui contract pana in 2014, oferindu-i in totalitate castigurile venite din vanzarea imaginii sale. La Madrid, lui Beckham ii intra in conturi doar jumatate din suma provenita din vanzarea drepturilor sale de imagine, jumatatea cealalta intrand in visteria clubului.

@forever_STEAUA

Off-topic : Cred ca treptat se apropie apusul epocii Beckham. Ma bucur ca nu mai este chemat la nationala Angliei de selectionerul Steve McClaren. Sunt sigur ca a fost transferat la Real pentru ca se bucura de o popularitate iesita din comun si sunt de asemenea convins ca in urmatorii 2, maxim 3 ani o sa plece din Spania. Cred ca o sa-si incheie cariera de fotbalist prin America, sau prin Emiratele Unite Arabe unde asemenea 'vedete' sunt platite cu bani grei.

Cred ca epoca Bechkam a apus de un an-doi...in 2005, jucatorul cu cele mai multe venituri din publicitate a fost Ronaldinho... :wink:

daca intrebai acum 4 ani nu era nici unul cu barca

tot voi erati cu real asa ca mie sila

@AmuntBoy

Si limbii romane ii e sila. :oops:

De unde stii tu ca nu tineam cu Barca si acum 4 ani, si acum 15? :roll:

v-as ruga prieteneste daca se poate sa o lasati mai moale cu afinitatile pt echipele gen Barcelona Milan etc,

M-a bufnit rasu cand am auzit certadu-se un asa zis fan "Milanist" cu unu "Juventin" ..vorbeau la persoana 1 plural "noi suntem mai buni" decat voi, "noi am facut nush ce transferuri" =)))

ati fost ma baeti vreodata pe stadion la vreun meci de-al favoritilor vostrii? cum puteti sa va pretindeti mari fani ai unei echipe straine vazand-o numai la TV, aici pe site mi-as dori toti sa fie fani Steaua si nu madrileni, milanisti etc.

@Rossoblu

Nu stiu cate persoane din milioanele de asiatici au fost vreodata pe Santiago Bernabeu sau pe Nou Camp sa-si vada favoritii la lucru, si totusi ei se cred fani adevarati si i-au intampinat pe madrileni si pe catalani ca niste zei. E treaba fiecaruia, suporterul carei echipe se crede, si nimeni nu-l poate obliga sa-si schimbe opinia sau simpatia pentru un club sau altul. Ce sa mai spunem atunci de milioanele de stelisti din provincie care nu ajung pe stadion sa vada Steaua pe viu ? Hai sa-i taiem si pe ei de pe lista 'suporterilor' sa vedem cu cine ramanem.

Daca tu nu-i consideri pe ei fanii unei echipe, macar respecta-i ca oameni, acceptandu-le parerea.

Trecand peste greselile de ortografie si lexic, iti respect parerea.

v-as ruga prieteneste daca se poate sa o lasati mai moale cu afinitatile pt echipele gen Barcelona Milan etc,

M-a bufnit rasu cand am auzit certadu-se un asa zis fan "Milanist" cu unu "Juventin" ..vorbeau la persoana 1 plural "noi suntem mai buni" decat voi, "noi am facut nu stiu ce transferuri" =)))  

ati fost ma baeti vreodata pe stadion la vreun meci de-al favoritilor vostrii? cum puteti sa va pretindeti mari fani ai unei echipe straine vazand-o numai la TV, aici pe site mi-as dori toti sa fie fani Steaua si nu madrileni, milanisti etc.

Bai mirele, macar eu o scuza! Ma lasi sa tin cu Barcelona pentru ca am fost de multe ori acolo!? Hai te rog! :lol: :lol: :lol:(Iti dai seama ca-s Alessandro, nu!?)

Din Spania prefer si eu Barca decat inganfatii de la Real dar din lume Chelsea este favorita mea desigur dupa Steaua :D .

Aoleo da ce slab a jucat Barca aseara, nici macar Ronaldinho nu a miscat ceva...

E timpul pentru o noua Era Real Madrid! :P

@vood0o:

La anul o sa castige Atletico de pilda titlul si dupa aia Liga. Si lumea se va apuca sa fie cu Atletico "pana la moarte". Si tot asa...

Recunsoc, nu mi-a placut niciodata Barcelona. Si asta fara a fi fan al lui Real.

off-topic parerea mea ca in 1-2 ani daca lucrurile se vor prezenta la fel in campionatele internationale ; adica se vor bate numai 2-3 echipe la titlu ; campionatul nostru o sa fie peste al lor deoarece la noi se bat anual 4-5 echipe.cel putin asa vad eu lucrurile

Pentru toti fanii echipei Barcelona...FC SEVILLA VA SPUNE CEVA ? :lol:

De acord cu Rossoblu,lasati-o mai moale cu echipele astea din occident,una e sa simpatizezi si alta e sa te iei la cearta cu un alt stelist din cauza unei echipe din strainatate.

Eu tin cu Barcelona si pentru ca am fost pe Camp Nou la un meci al echipei catalane, cand eram mititel! Sigur, dragostea pentru Steaua nu poate fi comparata cu nimic! fular-campionii

Singurul lucru care imi place la ei este echipamentul

de jic. bine recunosc imi place si jocul lor dar nu sunt fan

Bai mirele, macar eu o scuza! Ma lasi sa tin cu Barcelona pentru ca am fost de multe ori acolo!? Hai te rog! :lol:  :lol:  :lol:(Iti dai seama ca-s Alessandro, nu!?)

acum ti-am vazut mesaju, da mi-am dat seama, pe mine ma deranjeaza ca pe un site al Stelei vad unii p-aici cu alte echipe in semnatura, in avatar etc....ori esti Stelist ori Milanist ori ce vreti voi, nu poti tine cu 10 echipe, fie ele si din strainatate, e ca si cum ai pune in prim plan o alta echipa decat Steaua

Barcelona are cel mai superb joc din lume ( inafara de Steaua normal ). Le tinem pumnii cu Chelsea. F**ca Real! Pe ei, pe ei, pe mama lor! Forza Steaua & Barca!