***alex***

Real Madrid CF

1,862 posts in this topic

Real este o echipa mediocra in Europa in aceste vremuri insa ramane numarul 1 in Europa in clasamentul all-time pentru ca are 9 Cupe ale Campionilor. Argumentul cum ca se jucau 4-5 meciuri pe atunci nu tine. Pai ce,Steaua a jucat cumva 30 de meciuri ca sa castige in 86? Si daca obtinerea unei Cupe a Campionilor era atat de usoara de ce nu au reusit acest lucru si alte echipe in afara lui Real in acele vremuri?

Formatele competitiilor se schimba insa trofeele raman. Ma gandesc la parcursul Stelei din UEFA de acu' cativa ani. Hai sa spunem ca ajungeam in finala si o pierdeam cu sevilla. Nu parea atat de glorios cand te uitai la numele adversarilor doborati,cum ar fi lens in grupe,herenveen,Betis,rapid si eventual middlesborough. Insa daca am fi reusit-o eram cei mai tari,cei mai smecheri,cea mai buna generatie dupa 89 si tot asa.

Rezultatele conteaza,nu conteaza in ce format sau in ce perioada au fost obtinute.

Insa asa se intampla cu toate brandurile mari din fotbal. Cum au o perioada de recul(iar la madrid se va mai prelungi 1-2 ani din ce vad)adversarii abia asteapta sa le cante prohodul. Mai devreme sau mai tarziu Real isi va reveni. La sfarsitul anilor 90 Real domina. Acu vreo 3 ani a inceput vremea barcei. Acum Manchester pare cea mai tare si pun pariu ca peste 2-3 ani Real va reveni in top.

Edited by predatorpulse7

Espanyol - Real Madrid 0-2 (Guti 67' Raul 72')

Acum sa speram la o victorie pentru Atletico in aceasta seara cu Barcelona si real vine la 4 puncte... :yeahh:

Sau macar egal :)

Oooooo...

Nu va speriati... nu am evadat, am fost eliberat conditionat! :yeahh:

Real Madrid este la 4 puncte de Barcelona!!!

Si acum pot sa spun ca, chiar daca Barca are 4 puncte avans... Real devine favorita la titlu :excl:

Edited by Daniel-Ionut

Atletico Madrid 4-3 Barcelona. Si din 12 puncte au mai ramas 4...

Domnul Andrei,stii cumva cu ce sigla joaca in piept Barcelona? Stii cumva cati bani incaseaza de la acel "sponsor" ?

Edited by vlad

Domnul Andrei,stii cumva cu ce sigla joaca in piept Barcelona? Stii cumva cati bani incaseaza de la acel "sponsor" ?

Da. UNICEF. Si nu incazeaza bani, ci doneaza. Un gest frumos.

Si daca joaca cu Unicef pe piept ce?...

Daca le da celor de la Unicef 1 mil p sezon ce?...

Numai din sponsorul de pe tricu se pot face bani?...

Barcelona este cea mai comerciala echipa din 2006 in coace...

Acum deviezi de la subiect... si o dai in sponsori...

Important este ca Real Madrid este la 4 puncte de Barcelona!

Si meciul direct se disputa pe Santiago Bernabeu...

ola.gif

Draga "nu stiu cum te cheama"

Incepi sa devii agasant.Te rog frumos nu-ti lua nasul la purtare pe forumul fcsteaua.ro.Acest forum este al stelistilor .Am observat ca nu te bucuri pentru un succes al Stelei la fel cum o faci cand bate Real Madrid.Ma face sa ma gandesc ca ai fost fanul 1 al madrilenilor in meciul cu Steaua.

Daca esti asa patimas ,te invit frumos pe "saitul " lui Real. Si-ti spun amical,lasa tonul mai jos si nu-ti mai lua nasul la purtare.Nu vreau sa polemizez cu tine,dar se pare ca esti provocator la fiecare post.Sunt mai multi colegi de forum,care simpatizeaza cu Real dar nu se lasa coplesiti de defulari.

Incearca sa mentii tonul civilizat ca nu ai invatat tu mersul pe bicicleta. Data viitoare daca mai sesizez animozitati in fiecare post al tau iti voi raspunde mai urat.

Tu esti fan Real inainte de a fi fan Steaua.Daca esti fan Steaua.

Ma ignori ,te ignor.E mai bine asa.Nu esti obligat sa-mi raspunzi la posturi ,draga prietene.

Somn usor galacticule.

Ma face sa ma gandesc ca ai fost fanul 1 al madrilenilor in meciul cu Steaua.

Nu prea cred...

Pentru Real Madrid port doar o simpatie...

Edited by Daniel-Ionut

Din acest moment Real Madrid este principala favorita la titlu...vine tare din spate si se va concentra doar pe campionat avand in vedere ca va parasi Liga.

Inca n-au dat de meciurile grele.Real Madrid face asta de cativa ani buni.''Se concentreaza'' asupra campionatului pt ca din Liga ies repede.Se aseamana zdrobitor din acest punct de vedere cu Dinamo...

P.S.Va rog eu,scoateti filtrul pentru d.inamue.Nu merita nici un respect javrele astea.

Edited by DelPiero10

@vlad, m-ai amuzat vorbind de arbitraj intr-unul din posturile tale anterioare, prin pagina 5 daca nu ma insel. Pai tu iti aduci aminte cum a castigat Barcelona primul campionat din 2000 incoace? Ala numai pe teren nu a fost castigat, sa fim seriosi, ca tin minte si acum ce penalty-uri se inventau pro-Barca si cum se treceau cu vederea goluri din offside. E drept, dupa aia au confirmat in Europa, ajungand sa castige Liga un an mai tarziu.

Dar si Danemarca a castigat titlul continental, neavand dreptul (castigat pe teren) de a juca acolo. Nu este foarte relevant. Liga Campionilor este o competitie mai degraba simbolica (si cu mari implicatii financiare si de marketing), in nici un caz nu stabileste (asa cum poate cred unii) stapana suprema a continentului.

Ca sa revin ontopic, Real a ajuns la 4 puncte de Barca, si chiar daca meciul direct se disputa pe Bernabeu, nu cred ca asta ii face pe madrileni favoriti la castigarea titlului. Legile probabilitatii spun ca, cu cat un sir de victorii este mai lung, cu atat sansele ca urmatorul meci sa insemne o infrangere sunt mai mari. La fel si in cazul nereusitelor. Asadar, simpatizanti ai Realului, nu cred ca aceasta pasa buna prin care trece echipa acum va tine la nesfarsit (nici macar pana la finalul sezonului), la fel cum sunt convins ca Barcelona isi va reveni si va castiga, in cele din urma, titlul.

P.S. Dintre cele doua, poate simpatizez mai degraba cu Realul. Am fost "crescut" in spiritul Barcelonei, ca sa zic asa, avand niste rude foarte apropiate stabilite in capitala Catalunyei, astfel ca de mic aveam tricouri, ceasuri, mingi si altele cu insemnele echipei. Insa la sfarsitul anilor 90 am devenit simpatizantul echipei rivale, care practica cel mai frumos fotbal de pe planeta. Momentan imi doresc ca echipa cea mai buna si spectaculoasa sa castige, insa m-a intristat modul in care Barcelona a castigat acel titlu din 2005, si poate de-aia am o reticenta de la a "tine" cu ei.

@vlad, m-ai amuzat vorbind de arbitraj intr-unul din posturile tale anterioare, prin pagina 5 daca nu ma insel. Pai tu iti aduci aminte cum a castigat Barcelona primul campionat din 2000 incoace? Ala numai pe teren nu a fost castigat, sa fim seriosi, ca tin minte si acum ce penalty-uri se inventau pro-Barca si cum se treceau cu vederea goluri din offside. E drept, dupa aia au confirmat in Europa, ajungand sa castige Liga un an mai tarziu.

Dar si Danemarca a castigat titlul continental, neavand dreptul (castigat pe teren) de a juca acolo. Nu este foarte relevant. Liga Campionilor este o competitie mai degraba simbolica (si cu mari implicatii financiare si de marketing), in nici un caz nu stabileste (asa cum poate cred unii) stapana suprema a continentului.

Ca sa revin ontopic, Real a ajuns la 4 puncte de Barca, si chiar daca meciul direct se disputa pe Bernabeu, nu cred ca asta ii face pe madrileni favoriti la castigarea titlului. Legile probabilitatii spun ca, cu cat un sir de victorii este mai lung, cu atat sansele ca urmatorul meci sa insemne o infrangere sunt mai mari. La fel si in cazul nereusitelor. Asadar, simpatizanti ai Realului, nu cred ca aceasta pasa buna prin care trece echipa acum va tine la nesfarsit (nici macar pana la finalul sezonului), la fel cum sunt convins ca Barcelona isi va reveni si va castiga, in cele din urma, titlul.

P.S. Dintre cele doua, poate simpatizez mai degraba cu Realul. Am fost "crescut" in spiritul Barcelonei, ca sa zic asa, avand niste rude foarte apropiate stabilite in capitala Catalunyei, astfel ca de mic aveam tricouri, ceasuri, mingi si altele cu insemnele echipei. Insa la sfarsitul anilor 90 am devenit simpatizantul echipei rivale, care practica cel mai frumos fotbal de pe planeta. Momentan imi doresc ca echipa cea mai buna si spectaculoasa sa castige, insa m-a intristat modul in care Barcelona a castigat acel titlu din 2005, si poate de-aia am o reticenta de la a "tine" cu ei.

Barcelona isi confirma valoarea de cativa ani in Europa,pe cand Realul se umpe de rusine.Numai cine-i orb nu poate sa vada ca Barcelona e echipa mai buna acum,in ciuda revenirii(aparente si de scurta durata,se va vedea) a HahaMADRIDULUI...

P.S.De cativa ani,fotbalul mai bun il joaca Barca.Cat despre arbitri,stai linistit,toate echipele mari primesc ajutor.Si nici Realul nu-i usa de biserica...

Edited by DelPiero10

Revenire de scurta durata?... :confused:

Mai sunt 13 etape si 4 puncte intre Real si Barcelona...

Cu un program mai favorabil pentru "albi" dupa parerea mea...

Program Real Madrid

Program Barcelona

Si inca un + pentru Real este meciul de acasa contra barcelonei ;)

Deplasari la Sevilla,Valencia si Villareal si cica program favorabil. :alcoholic: Singurul plus este meciul de acasa cu Barca,desi ne-a aratat Liverpool ca HahaMadrid nu e mare branza de echipa daca joci nitel mai organizat.... :whistle:

@DelPiero, si Barcelona cum si-a confirmat valoarea in Europa din 92 (cand a luat ultima CCE) pana in 2006, cand a luat Liga? O finala in care a fost umilita de Milan cu 4-0, 2 semifinale in care a iesit fara drept de apel, si in rest eliminari din faza grupelor sau imediat dupa, sau ani in care nici nu s-au calificat.

Cat despre arbitri,stai linistit,toate echipele mari primesc ajutor.

Am observat ca in general sunt de acord cu ceea ce afirmi pe forum. Dar te intreb, anul trecut aceleasi circumstante atenuante le-ai acordat si celor de la CFR?

Pentru ca Barcelona a fost tarata efectiv de arbitri catre titlu, in acel an de care vorbesc, in timp ce Realului i s-au pus bete in roate. Nu victimizez echipa din Madrid, doar ca acel sezon mi-a provocat un fel de antipatie fata de echipa catalana, chiar daca, si o recunosc, in sezonul asta au jucat cel mai frumos si mai calitativ fotbal, iar acum o luna as fi zis ca Liga trebuie sa ne o fere o finala Manchester - Barcelona. Si acum sustin ideea asta, dar daca Barcelona va pierde si urmatoarele 3 meciuri in campionat? :)

NU mai vreau sa comentez nimic despre alte echipe.Ajung sa ma cert cu colegii stelisti din cauze copilaresti.

In aceasta seara la ora 21:00 Real Madrid va disputa "El Clasico de Madrid" impotriva rivalei locale Atletico de Madrid.

Sper ca "albii" vor reusi sa castige acest meci, mai ales ca se va disputa pe Santiago Bernabeu... si cele 3 puncte sunt foarte importante in lupta cu Barcelona...

In aceasta seara la ora 21:00 Real Madrid va disputa "El Clasico de Madrid" impotriva rivalei locale Atletico de Madrid.

Sper ca "albii" vor reusi sa castige acest meci, mai ales ca se va disputa pe Santiago Bernabeu... si cele 3 puncte sunt foarte importante in lupta cu Barcelona...

Are vreun rost sa te tachinez acum? Ti-am zis ,hai sa lasam totul pentru sfarsitul campionatului.Atunci vedem cine a castigat campionatul si pentru cine se contorizeaza la numar de titluri.Veiz eu nu ma bucur de raul lui MAdrid.Ma bucur ca a castigat Barcelona. Bafta!

Tot respectul pentru Atletico!

In 2 etape a reusit sa castige acasa cu Barcelona si sa scoata un egal cu Real in deplasare...

:worthy:

@vlad...

Vedem la final :rolleyes:

wel done real :laugh:

Vamos campeones...

Pentru retur nu pot sa imi doresc mai mult decat un singur lucru:

Jumuliti cormoranii!

Din pacate cormoranii i-au jupuit pe ei

Din pacate...

Mie dor de Realul de alta data... cum imi este dor si de Steaua de acum cativa ani :(

Realul nu mai e de foarte mult timp echipa galactica de la inceputul mileniului.Baieti,a trecut aproape un deceniu,insa tot nu va dati seama carealul nu conteaza de multisor in Liga... ;)

P.S.Sper ca acum sa nu mai existe dubii cine e mai buna intre Real si Barca,sa nu-mi ziceti ca putea fi Barca vreodata Barca spulberata vreodata cum a fost ieri Realul...felicitari Liverpool,chiar m-au impresionat ieri!

Edited by DelPiero10