***alex***

Real Madrid CF

1,862 posts in this topic

aHaaaaaHahahahahahahahahahaha

AaHahahahahahahahah

ahahahahahahahahaha

Notre respect, Olympique Lyon! :D

Penibil Real Madrid !!! Astia nu mai trec de optimi,al 6-lea an la rand...Pentru ce au dat atati bani pe jucatori si te scoate Lyon,care nici nu mai e asa puternica ca si acum cativa ani?N-o sa ia nici campionatul si parca vad ca o sa ia Barcelona si Liga tocmai pe Bernabeu...

si parca vad ca o sa ia Barcelona si Liga tocmai pe Bernabeu...

Auch! Ca si cum ar juca d.inamo in Liga( :wanker: ) pe Ghencea. :tomato:

Deci, nu!

N-as vrea asta,dar mi-e ca asa va fi...Oricum,Real nu e o echipa,degeaba are vedete,am inteles ca ar fi acum ceva probleme intre Higuain si C.Ronaldo...Cu atitudinea asta ce mai vrem...Iar nici Pellegrini nu e nu stiu ce antrenor...

Lyon!Thank you!

Zi-le si tu un "merci beaucoup", daca tot iti manifesti admiratia fata de ei...francezii nu iubesc prea mult englezii si nici limba engleza. :D

Hai gata ba... a fost si a trecut! :dry:

Pellegrini e un terminat si nu are valoare de Real Madrid :excl:

Edited by Daniel-Ionut

Pellegrini e un terminat si nu are valoare de Real Madrid

Pai de ce nu vede asta si Don Florentino Perez?....A crezut ca o echipa se face aruncand cu banii in stanga si-n dreapta...Si sa mearga marketing-ul bine,asta e important...Ce-a ajuns Real,sa nu treaca de 6 ani de optimi in Liga...

Nu cred,Mourinho cica ar vrea mai mult sa se intoarca in Anglia,daca pleaca de la Inter...Liverpool sau City...Oricum,echipele lui nu joaca prea frumos,vezi si Interul actual...De ce nu-l aduce Perez pe Wenger?Uite ce face asta cu Arsenal,cu niste copii,e calificat in sferturi in Liga,e in lupta la titlu...

Pai nu il aduce pe Wenger pentru ca oricum nu ar veni el.

Si de Mourinho am auzit ca ar vrea sa se intoarca in Anglia, dar il vad mai mult la Real decat la Liverpool sau City.

Da,parca si in vara trecuta au fost ceva discutii cu Wenger...Se poate sa nu vrea sa vina....

Poate sa aiba si Mourinho ambitie sa reuseasca la o echipa ca Real.Oricum,ar fi bine sa vina barem sa faca putina disciplina,mama lor de vedete!

Daniele, in locul tau nu mai ieseam din casa de rusine mah. Nici macar cu transferuri de peste 200 de milioane de euro n-ati fost in stare sa treceti de optimi

Pellegrini e un terminat si nu are valoare de Real Madrid :excl:

Mi se pare mie sau aseara nici unul de pe teren nu avea valoare de Real?

In frunte cu marele talent Higuain.

Pai ba , echipa asta de la plecarea lui Del Bosque a ajuns o gluma proasta si o adevarata jignire la adresa marelui Real din 56-60 si o blasfemie la adresa marilor Puskas sau Di Stefano.

Ce se intampla acum la Real e o bataie de joc fata de traditia lor uriasa.

Mi se pare mie sau aseara nici unul de pe teren nu avea valoare de Real?

In frunte cu marele talent Higuain.

Pai ba , echipa asta de la plecarea lui Del Bosque a ajuns o gluma proasta si o adevarata jignire la adresa marelui Real din 56-60 si o blasfemie la adresa marilor Puskas sau Di Stefano.

La Real e o debandada aproape becaliana,cu mentiunea ca aia o mai dreg cat de cat acasa,insa astia sunt si mai prosti decat Jiji pentru ca macar Jiji nu da bani,insa astia dau sute de milioane(miliarde daca numaram ultimii ani) si o iau in bot anual in CL,si nici pe frontul de acasa nu stau grozav. Barca i-a dominat in ultimii ani pe toate fronturile,mai putin la bani cheltuiti.

Realul din ultimii ani este inca un exemplu de echipa care si-a pierdut identitatea in fata banilor. Se tot vorbeste de galactici insa lumea uita,ca pe langa staruri,Madrid avea un joc galactic pe vremuri,cu o coeziune extraordinara. Real este o echipa care mi-a intrat la suflet pentru ca le-am vazut parcursul de la sfarsitul anilor 90,cand eram un pustan si ma minuna jocul lui raul,driblingurile lui ronald,magia lui zidane. Ca sa nu mai zic de figo. O echipa minunata care juca fabulos. Ala da fotbal total.

Problema Realului este ca a devenit un departament de marketing in care se mai si joaca ceva fotbal. Unde sunt frate mijlocasii de inchidere adevarati? Unde sunt fundasii de fier? Realul in trecut reusea pentru ca avea un makelele care sa le asigure spatele. Ca sa nu mai vorbesc de fundasi de fier ca hierro. De antrenori nu mai vorbesc. Cei de la Madrid strang vedete de parca sunt vreun pusti jucand un manager insa la coeziunea echipei sunt praf si pulbere. Adevarul este ca atunci cand ai jucatori de 94 milioane pe teren,cine te asculta pe tine ca antrenor? Pana si tactica Realului se aseamana cu cea a Stelei,noi o dam la Nicolita,ei o dau la c.Ronaldo,cu mentiunea ca arogantul e mai bun ca tiganul. Mult mai bun. In rest praf si pulbere si Dumnezeu cu mila. Scoate-l pe Ronaldo din echipa Realului si ramai cu niste mediocri scumpi care nu formeaza o echipa. Ca si la Steaua mai sunt jucatori de certa valoare insa se pierd in managementul catastrofal al clubului.

Nici nu ma mai mira faptul ca Jiji s-a infratit cu calderon. Ambii au reusit sa faca praf din niste branduri extraordinare,desi trebuie sa fiu cinstit si sa recunosc capodopera lui calderon,perez&co - e greu sa bagi sute de milioane intr-un super brand,sa iei super jucatori(dar nu pe posturi defensive) si sa esuezi DIN NOU in CL. Poate mai dreg busuicoul in campionat insa tare imi e ca ia barca titlul dupa ce catalanii vor fi eliminati si ei(nici ei nu joaca cine stie ce dar acolo a mai ramas cate ceva din marea echipa din anii trecuti si parca au mai mult cap ca astia de la madrid).

Nu stiu ce credeti voi,dar eu unul duc dorul echipelor mari(dar sa fie mari si pe teren nu numai cu numele),mai ales cand vad ce se intampla si pe la noi,cand totul se niveleaza in jos.

Ei nici chiar asa .A prins si Real o zi proasta.Acum 2 etape dadea 5 goluri in deplasare. :)

Nu-i intreseaza pe ei Liga Campionilor. Important este sa prinda unul dintre primele 4 locuri de CL pentru a lua banii din CL. Visul galacticilor este sa mai joace un meci cu galacticii lui Nea Gigi. Rar mai vezi goluri marca Banel pe Bernabeu.

Daca stau sa ma gandesc mai bine , cam asa e nea Vlade.

Deh , experienta ta e mai vasta ca a mea , a contat decisiv . :)

Edited by Maye

Parca prin 50-60 detinatoarea Cupei Campionilor juca in anul urmator direct in finala, nu?:D Oricum, nu e frumos sa dati in cineva deja cazut la pamant..

Daniel, probabil stiai deja si oricum ti-am mai spus si eu, ¨més que un club¨ e in catalana, chiar motto-ul Barcelonei. Deci oricare locuitor al Madridului, mai ales daca este nationalist spaniol, indiferent daca e fan Real sau Atletico, s-ar simti profund jignit sa se asocieze numele clubului lor cu ¨més que un club¨.

Cred ca nu intamplator celalalt club din Barcelona se cheama Espanyol (¨espanyol¨ este echivalentul catalan al spaniolului ¨español¨).

Juan Laporta in prezent este puternic contestat din cauza ca foloseste in politica notorietatea castigata in sport, obiectivul partidului sau fiind unul clar si declarat: obtinerea independentei provinciei Catalunya.

Stati voi linistiti ca nu apuca barccelona sa calce pe gazonul dp Santiago Bernabeu in finala Ligii.

Dupa investitii de 200 de milioane, as intra in pamant de rusine sa nu fiu in stare sa trec de Lyon

Este o rusine aceasta echipa a Realului. Credeam ca noi, ca si stelisti, suferim groaznic, dar fanii Realului ar trebui sa fie la 30 de metrii sub pamant.