Ronnie

Manchester United

Este Manchester United echipa anului 2008?   108 members have voted

1. 1. Este Manchester United echipa anului 2008?

• Da
      47
    • Nu
      33
    • Sunt fan Liverpool, deci NU!
      28

Please sign in or register to vote in this poll.

927 posts in this topic

Scor final 4-1, a mai inscris Richardson. Manchester este foarte aproape de o tripla anul aceasta si toate trofeele s-ar putea sa fie decise dupa meciuri contra celor de la Chelsea. In campionat joaca cu ei in ultimele etape, in CL si Cupa sunt sanse mari sa se intalneasca.

Manchester UNITED v SHEFFIELD UNITED, 2-0

Golurile lui Carrick si Rooney din minutele 4, respectiv 50 au fost decisive.

Urmatorul meci: Manchester United v M'boro

Mijlocasul lui Manchester United, Cristiano Ronaldo a fost desemnat: "Cel mai bun fotbalist al anului in Anglia" si "Cel mai bun tanar jucator din Anglia" de Asociatia Fotbalistilor Profesionisti.

Pe locul doi in topul "Celor mai buni fotbalisti din Anglia" a fost ales atacantul lui Chelsea, Didier Drogba, iar Paul Scholes a fost al treilea. In timp ce, in topul "Celor mai buni tineri jucatori din Anglia", Cesc Fabregas (Arsenal) a iesit pe locul doi si Aaron Lennon (Totthenham) pe 3.

Am vazut, si pe net, Ronaldo a iesit pe primul loc, la 2 voturi de Drogba ;).

Manchester mai are doar 3 puncte in batalia pentru Premiership, si ea si Chelsea, terminand la egalitate etapa trecuta, cu Boro, respectiv Newcastle.

Meciul Urmator: Marti, in direct pe Pro TV, Manchester-Milan. :twisted: :twisted:

Respect Manchester, dar as vrea s aia bataie si sa iasa din Champions Leagu, pentru ca deja ii ajuta prea mult pe caini, care nu merita sa fie in Champions League, si or sa ajunga acolo pe spatele nostru.

Manchester United si AS Roma au fost amendate de UEFA

Echipele Manchester United si AS Roma au primit cate o amenda din partea UEFA in urma incidentelor dintre suporteri la partida din sferturile Ligii Campionilor, care a avut loc la inceputul acestei luni.

Cititi mai multeAICI

Echipa Premiersip =)))))):

Van der Saar - Neville, Ferdinand, Vidic, Evra- Ronaldo, Scholes, Gerrard, Giggs- Berbatov, Drogba....

8 jucatori de la United, si doar 1 de la Chelsea, Liverpool si Tottenham.

Manchester United gata de petrecere!

Echipa lui Fergusson a facut azi unul din cele mai frumoase meciuri din istoria Premiersip reusind sa invinga la Everton cu 4-2, dupa ce in min. 60 era 2-0 pentru fosta echipa a lui Wayne Rooney. Si cum totul a decurs perfect, la aceiasi ora, Bolton a reusit ce nu a putut Liverpool, sa termine la egalitate pe Stamford Bridge, scor 2-2.

Iata si clasamentul:

Man Utd 35 85

Chelsea 35 80

Liverpool 35 67

Arsenal 35 63

Bolton 36 55

Everton 36 54

Reading 35 51

Portsmouth 35 50

Tottenham 34 50

Blackburn 34 44

Aston Villa 35 43

Newcastle 35 42

Man City 35 42

M'brough 35 40

Fulham 35 36

Wigan 35 35

seff Utd 35 35

Charlton 35 33

West Ham 35 32

Watford 35 24

Am castigat 12 beri cu acest meci :)) ... eu am zis ca se califica Milan , colegii mei , aproape toti ca se duce Manchester =)) ...

Despre meci ... nu cred ca pot spune nimic ... pentru ca AC Milan putea chiar sa dea mai multe goluri ;)) ... Manchester a facut cel mai prost meci din Champions League ... si sincer ... ma asteptam ... pentru ca pare anemica atunci cand nu este pe Old Trafford !!! Pe teren propriu : 3-2 cu Celtic , 3-0 FK Kopenhaga , 3-1 Benfica , 1-0 Lille , 7-1 Roma (vad ca a castigat tot pe Teatrul viselor) ... dar in deplasare : 1-0 cu Benfica , 0-1 cu Kopenhaga , 0-1 cu Celtic , 1-0 Lille , 1-2 AS Roma

Acum ... as avea o intrebare ... de ce toata lumea o vedea pe Manchester principala favorita (in afara de fanii lu' Manchester) ... de ce ? ... ca i-a umilit pe descultii de la Roma ??? ... fiti seriosi ... in afara de acel meci , nimic nu a jucat Manchester ... si chiar si rezultatele arata asta !!! (fara suparare ... dar asta e realitatea)

Despre finala ... cred ca AC Milan este principala favorita , pentru ca este mai in forma ca cei de la Liverpool ... insa , se tine minte finala de acum 2 ani ;)) ... pe care nu m-ar deranja sa se repete !

CAMPIONII !!!

Vreau sa fiu primul care felicita pe Ronaldo, Rooney, Giggs si compania pentru noul titlul pe care l-au cucerit. Teoritic inca nu sunt campioni, dar la ora 19:25 cand scriu acest post Arsenal conduce cu 1-0 si are si un om in plus dupa ce Boulahruz a fost eliminat, iar ieri Utd a batut rivala Manchester City chiar la ea acasa cu 1-0, gol Cristiano Ronaldo. Desi in finala a fost eliminata de Ac Milan, cred ca Manchester United ramane cea mai mare surpriza a acestui an, dupa ce anul trecut nici macar de grupe nu a trecut. United este fara doar si poate cea mai spectaculoasa echipa a lumii.

Felicitari Manchester United !

SGE.AKP35.050507141135.photo00.quicklook

Later Edit: 1-1 in min. 80, dar tot Manchester e campioana si la acest scor.

CAMPIONII !!!

Vreau sa fiu primul care felicita pe Ronaldo, Rooney, Giggs si compania pentru noul titlul pe care l-au cucerit. Teoritic inca nu sunt campioni, dar la ora 19:25 cand scriu acest post Arsenal conduce cu 1-0 si are si un om in plus dupa ce Boulahruz a fost eliminat, iar ieri Utd a batut rivala Manchester City chiar la ea acasa cu 1-0, gol Cristiano Ronaldo. Desi in finala a fost eliminata de Ac Milan, cred ca Manchester United ramane cea mai mare surpriza a acestui an, dupa ce anul trecut nici macar de grupe nu a trecut. United este fara doar si poate cea mai spectaculoasa echipa a lumii.

Felicitari Manchester United !

SGE.AKP35.050507141135.photo00.quicklook

Later Edit: 1-1 in min. 80, dar tot Manchester e campioana si la acest scor.

si mie mi se pare cea mai buna din lume ^:)^

Bai meciul e in prelungiri de 10 minute, ce naiba... Il vad scris pe un site si am emotii de fac pe mine! Of.

Later Edit: Gata, s-a terminat, Manchester a castigat campionatul si oficial, matematic, teoretic, practic etc. ! :D :D

Manchester United a pierdut Cupa Angliei dupa ce a jucat clar mult mai bine decat Chelsea, doar norocul si sansa facand ca echipa lui Murinho sa cucereasca Cupa.

Nani a semnat cu Manchester. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

asa e, la fel Anderson de la Porto (un brazilian de 19 ani) si Hargreaves. toti trei au costat in jur de 75mil euro (!!)

oricum, se pare ca dupa succesul lui Ronaldo, piata portugheza a devenit foarte interesanta pentru ManU

Mi se pare totusi ca Manchester plateste exagerat de mult pe acesti jucatori. Si anul trecut, 40 de milioane pe Carick. Adevart, toti au confirmat pana acum, dar cred ca pretul de cumparere e cam mare.

Pai Carrick a demonstrat ca a meritat banii platiti pe el...

@ra2 for Steaua

Nu prea am inteles ce ai scris, dar daca te refereai ca Manchester sa joace cu Dinamo in preliminarii, raspunsul este nu deoarece locul 1 si 2 din Premiership duc direct in grupe, iar Manchester a luat primul loc.

@RA2

Off-Topic:

Despre asta poti discuta Aici . Dupaia se supara Virgil pe mine daca o sa mai facem mult Off Topic.

Ca sa nu fiu Off-Topic Total:

-Gudjhonsen este cu un pas la Manchester

-Anderson si Nani au avut azi primul antrenament la echipa. Nani presimt ca va fi un Cristiano Ronaldo 2. Iar Anderson e acelasi profil ca Carrick...

Manchester United a castigat Supercupa Angliei dupa ce a batut la penalty-uri cu scorul de 3-0. In timpul regulamentar scorul a fost 1-1 (Giggs/Malouda).

Van der Saar a aparat toate cele 3 penalty-uri executate de Pizzaro, Lampard si Philips.

GLORY MAN.UNITED !!!