***alex***

Filme

2,217 posts in this topic

De toata laba!In loc de 90210 te poti uita la Dawson's Creek, cu adolescenti credibili, Fringe e un rahat care nu rezista logic mai mult de 8 episoade din primul sezon, How not to live your life e absurd cu spume.N-am vazut nimic din The BB Theory.Seriale bune( unele n-au mai mult de un sezon, pentru ca daca pe american il pui sa gindeasca nu-i ok): Charlie Jade, Babylon 5, Flashforward, Carnivale, Day Break, Taken (de Spielberg, a nu e confunda cu filmele Taken), OZ, The Wire :)

Ete ****. Eu-s mai labagiu de felul meu si ma uit si la de-astea.

Eu ma uit la TBBT doar pentru momentele cand e frig in platou si i se intaresc sfarcurile lui Penny.

@drvladyk: nu petrec, a doua zi lucrez. :rolleyes:

P.S. : la seria Twilight s-a uitat careva?

Lucrezi, daca mai apuci :))

Da eu, le-am vazut pe toate sunt fascinat de tot ce e cu vampiri, dar nu am spus niciodata ca ma uit la twilight, vampire diaries, true blood etc, ca mi-a fost frica sa nu ma faceti bulangiu. Da' tocmai m-a facut un prieten pe privat deci nu mai e de ascuns. Ce vrei sa stii? Mi-a placut f mult ultimul, in special lupta cu Volturi, si cum o da la intors, ca ma miram la inceput ca e prea diferit fata de carte (upss m-am spart si cu asta, da bai le-am citit ce p mea).

Ps nu imi place J bieber, in caz ca se gandeste careva :))

Edited by drvladyk

Am terminat pentru a nu stiu cata oara The Sopranos.Acum ma uit la The Boardwalk Empire si la Sons of Anarchy.

Primul e foarte bun, dar Sons e mai mult asa de plictiseala.Astept sezonul 3 la Game of Thrones (care deasemenea e bun), dar pana atunci cred ca incep The Wire.

@drvladyk: chiar vb. serios, ai citit si cartile? Nu am mers atat de departe pentru ca nu m-a interesat si, oricum, nu am citit eu lucrari importante pentru omenire, nu ma opream fix la acestea.

Insa, strict vorbind despre film si cum am vazut partile in timp: prima data - obligat -, a doua oara amuzat si curios, la Breaking Dawn Part 1 - interesat. Acum nu am avut ocazia sa vad Part Two, dar cum prind ocazia, il bag.

Bai, Pattinson asta, l-am vazut in 4 filme pe langa Twilight, mi se pare uluitor de inexpresiv si teribil de amuzant, dar nici nu isi greseste rolul.

@drvladyk: chiar vb. serios, ai citit si cartile? Nu am mers atat de departe pentru ca nu m-a interesat si, oricum, nu am citit eu lucrari importante pentru omenire, nu ma opream fix la acestea.

Insa, strict vorbind despre film si cum am vazut partile in timp: prima data - obligat -, a doua oara amuzat si curios, la Breaking Dawn Part 1 - interesat. Acum nu am avut ocazia sa vad Part Two, dar cum prind ocazia, il bag.

Bai, Pattinson asta, l-am vazut in 4 filme pe langa Twilight, mi se pare uluitor de inexpresiv si teribil de amuzant, dar nici nu isi greseste rolul.

Mie mi se pare prea molau. Cartile le-a vrut nevasta-mea si daca tot erau in casa...

Ps nu imi place J bieber, in caz ca se gandeste careva :))

Si atunci de ce pe fb pui toata ziua melodii cu Bieber, insotite de semnul asta icon12.gif? :D

Apropo de vampiri, era un serial vampiri vs. vircolaci, dat de Pro TV cred, acum citiva ani. Vampirii erau foarte gentlemen nu aveau probleme cu lumina zilei, iar actiunea era, parca, in zilele noastre. Are careva habar despre ce vorbesc? Eu doar atit tin minte, si parca as fi curios sa vad cee e cu el.

Il stiu, imi amintesc, m-am uitat la cateva episoade, dar nu mai stiu cum-i zicea. :)

M-am uitat putin la Vampire Diaries. Mi-am bagat p cand l-am vazut pe unul din vampiri facand misto de vampirii din Twilight.

Il stiu, imi amintesc, m-am uitat la cateva episoade, dar nu mai stiu cum-i zicea. :)

Ca in bancul ala:''tu stii ce inseamna cuvantul vid?''

''aaaaa da, il am in cap dar nu-l pot spune!

:thumbup:

The Vampire Diaries? Pe google am gasit.

Edited by ebonyc

Ca in bancul ala:''tu stii ce inseamna cuvantul vid?''

''aaaaa da, il am in cap dar nu-l pot spune!

Nu-i chiar asa in cazul meu. :P

The Vampire Diaries? Pe google am gasit.

:hmmm: Posibil.

Apropo de vampiri, era un serial vampiri vs. vircolaci, dat de Pro TV cred, acum citiva ani. Vampirii erau foarte gentlemen nu aveau probleme cu lumina zilei, iar actiunea era, parca, in zilele noastre. Are careva habar despre ce vorbesc? Eu doar atit tin minte, si parca as fi curios sa vad cee e cu el.

Blade The Series sau Moonlight.

Buffy ?