***alex***

Filme

2,217 posts in this topic

am gasit subtitrarea pe care o cautam pe titrari.

daca mi-ati mai spune cum se 'muta' subtitrarea inainte si inapoi in media player, astfel incat textul sa fie sincronizat cu filmul, as fi recunoscator. am incercat cu Ctrl + stanga sau dreapta, dar nu merge asa

In general folosesc subtitle workshop pentru sincronizari si corecturi subtitrari.

Warrior - 9.5/10

S-a terminat prea brusc.

Nu stiu daca-i offtopic sau nu,dar tot de filme tine.

E maine oferta asta ( click aici ) si parca l-as achizitiona.Ce parere aveti? Merita banii?

In rest,ultimul film vazut la cinema a fost Ides of March cu Ryan Gosling si Clooney.

Ce-i cu el? L-ai vazut? E bun? Il recomanzi?

Am vazut de curand : Incendies ( 2010 ) - The stoning of Soraya M. ( 2008 )

Recomand cu toata sinceritatea .

Safe House- Un film foarte bun in care Denzel Washington isi arata clasa de actor. Recomand pt vazutul in cinema. E unul din filmele pentru care merita sa dai bani.

Machine Gun Preacher - destul de bun.

The Damned United - un film foarte bun despre viata celui mai mare antrenor englez.

Ce-am vazut azi-noapte :

Goon : este un mix intre comedie,drama si dragoste in care ni se prezinta un moment din viata unui evreu care n-a avut minte sa urmeze traditia familiei sale si sa devina doctor, fiind un agent de securitate care va ajunge faimos in lumea hockey-ului datorita faptului ca se batea foarte bine si avea un spirit de echipa incredibil. Cica este bazat pe o poveste reala.

Dom'le , mie mi-a placut!

In film joaca ''marele Stifler'' ( Seann William Scott - cunoscut din American Pie si Calugarul antiglont ) , Jay Baruchel ( She's out of my league ) , Liev Schreiber ( Repo Men, X-men, Salt ) si altii.

Eu zic ca merita vazut.

GooN-2012-.jpg

Misiune imposibila - Ghost protocol

Tot ce are nevoie un film de actiune de calitate.

In ultima vreme am vazut urmatoarele filme:

21 Jump Street. O comedie porceasca ce te face sa mergi din 10 in 10 min la baie.. ca astfel faci pipi pe tine de ras.

Hunger Games - Idee buna, film ciudatel. Ma asteptam la mai multa actiune. La inceput plictisitor, pe parcurs interesant.

American Pie- Reuniunea. O comedie bunicica, faze frumoase.. razi destul de mult.

Recomand filmele la cinema. Eu mi-am facut card de membru la Cinema Movieplex din Plaza. Cu cardul asta poti face rezervari online (poti sa-ti alegi locul in sala) si ai preturi promotionale la bilete. Luni si Joi - 16 lei, martea 13 lei, Miercurea Orange film.

La TheLIGHTcinema ai Crazy monday si tuesday cu 10 ron la digital si 15 la 3D si Orange Wednesday . Preturile de mai sus sunt fara card. Mai merge cate un film si la cinema, dar tot acasa-i baza dpdv financiar, daca ai aparatura e si mai bine .

Edited by blindica

N-am citit toate paginile threadului, deci scuze daca s-a mai discutat despre asta, dar as vrea sa va intreb ce parere aveti despre Terminus Paradis? Opinia mea poate e subiectiva, pt ca ma regasesc aproape pina la ultima tusa intr-unul din personaje, asa ca astept cu nerabdare parerile voastre.

Edited by zob79

Daca va plac povestile horror , eu tocmai am terminat de urmarit serialul American horror story. Destul de placut de urmarit , nu te face sa te bagi sub pat , dar are multe momente de tensiune. Are 8.3 pe imdb si poate fi gasit si pe vplay.

CITAT(zob79 @ Apr 13 2012, 07:26 PM)

N-am citit toate paginile threadului, deci scuze daca s-a mai discutat despre asta, dar as vrea sa va intreb ce parere aveti despre Terminus Paradis? Opinia mea poate e subiectiva, pt ca ma regasesc aproape pina la ultima tusa intr-unul din personaje, asa ca astept cu nerabdare parerile voastre.

De multi timp vreau sa ma uit la el , dar n-am apucat pana acum. Am inteles ca e un film bun. In general apreciez filmele romanesti, asa cum apreciez si filmele europene.

Edited by gio_stgloria

Cine imi poate da un torent cu serialul apocalipsa dupa S ~King? Pe fl si pirate am gasit o panarama dublata in spaniola si ma enerveaza. Sarumana frumos :yes:

Am vazut Men in Black III 3D, destul de interesant filmul, dar nu m-a dat pe spate.

Trebuia sa te duci la 7d cum sunt gheretele alea la mare. Cadeai de pe scaun.

Tocmai ce-am vazut " Project X ". As face petrecerea asta la serviciu. Mother of God!